Dodaj do ulubionych

"Bitwa o węgiel" "..bój to jest nasz ostatni.."

22.07.22, 19:19
Ponoć w jednej z partii politycznych taka melodia dominuje....
Obserwuj wątek
    • yabbaryt Re: "Bitwa o węgiel" "..bój to jest nasz ostatni 22.07.22, 20:35
      ceny wegla w Amsterdamie to 300 USD/ tonę. Wina PiSu?
      • janadam59 Re: "Bitwa o węgiel" "..bój to jest 22.07.22, 20:40
        No pewnie że nie
      • snajper55 Tani węgiel w Amsterdamie 22.07.22, 22:47
        yabbaryt napisał:

> ceny wegla w Amsterdamie to 300 USD/ tonę. Wina PiSu?

300 x 4.7 = 1.410 ale tanio...

Na co pislamiści czekają?

S.
        • stasi1 Re: Tani węgiel w Amsterdamie 23.07.22, 06:58
          Tylko że jeszcze to trzeba przewieść. Dobrze że za to odpowiada grobarczyk, ten który podniósł stocznie z upadku ( osobiście doglądał pierwszej słynnej stępki)
        • yabbaryt Re: Tani węgiel w Amsterdamie 23.07.22, 09:18
          przez wiele lat ceny oscylowały miedzy 70 a 100 USD/tone.
          • janadam59 Re: Tani węgiel w Amsterdamie 23.07.22, 10:35
            Przez wiele lat ... to historia. A ten rząd rządzi do teraz od 7 lat i g... zrobił aby ceny paliw i energii nie rosły w takim tempie...
            • yabbaryt Re: Tani węgiel w Amsterdamie 23.07.22, 12:55
              Nawet zamknął parę kopalń bo Unia tak chciała.
              • janadam59 Re: Tani węgiel w Amsterdamie 23.07.22, 14:44
                Unia też chciała aby zlikwidował TK...
                • yabbaryt Re: Tani węgiel w Amsterdamie 24.07.22, 12:56
                  No na szczęście rzady Pisu bronią TK i Konstytucji przed unijnym zamachem.
                  • janadam59 Re: Tani węgiel w Amsterdamie 24.07.22, 14:43
                    Wyrzucenie sędziów TK prawidłowo wybranych i uprzednio nieopublikowanie wyroku TK, to była ta obrona?
              • kawa_poranna11 Re: Tani węgiel w Amsterdamie 23.07.22, 17:44
                yabbaryt napisał:

> Nawet zamknął parę kopalń bo Unia tak chciała.

Jeśli chcą abyś zlikwidował wychodek w ogródku to przecież myślisz i działasz.
                Budujesz ubikację w domu i potem likwidujesz wychodek.
                Nieudolny rząd pisowski zlikwidował wychodek nie budując niczego w zamian.
                I teraz chodzą pisić po krzakach i trawnikach narażając się na obrzydzenie publiki.
          • pies.na.czarnych Re: Tani węgiel w Amsterdamie 23.07.22, 13:00
            yabbaryt napisał:

> przez wiele lat ceny oscylowały miedzy 70 a 100 USD/tone.

To dlaczego ten rząd nie budował rezerw? Przecież doskonale wiedza, ze w Polsce węgiel jest bardzo potrzebny.
            • yabbaryt Re: Tani węgiel w Amsterdamie 24.07.22, 12:55
              no jeszcze w zeszłym roku miliony to wegla lezały na hałdach. Ale węgiel tak przechowywany traci wartość energetyczną no i w przypadku jego braku zaczyna byc sprzedawany.
              • pies.na.czarnych Re: Tani węgiel w Amsterdamie 24.07.22, 20:45
                To co leżało na hałdach sprzedali Zachodowi.
                Od stycznia do teraz sprzedano poza Polskę około 2,8 miliona ton węgla.
    • pies.na.czarnych Re: "Bitwa o węgiel" "..bój to jest nasz ostatni 23.07.22, 13:03
      Pisi zamiast kupować sprzedają!

Od stycznia do teraz sprzedano poza Polskę około 2,8 miliona ton węgla za 3 miliardy złotych - przekazała doktor Joanna Maćkowiak-Pandera, prezeska think tanku Forum Energii. "Eksport węgla ma się nieźle" - podkreśliła.
      tvn24.pl/biznes/z-kraju/eksport-wegla-ile-polska-sprzedala-wegla-zagranicznym-odbiorcom-w-2022-roku-5877657
      • pies.na.czarnych Re: "Bitwa o węgiel" "..bój to jest 23.07.22, 13:05
        "Tutaj pełne dane. Koksujący to połowa eksportu. Reszta energetyczny" - wyjaśniła w kolejnym wpisie. Z zamieszczonej przez Maćkowiak-Panderę tabelki wynika, że w 2022 roku Polska wyeksportowała 2,877 mln ton węgla, z czego koksowego - 1,434 mln ton. Możemy również przeczytać, że w tym samym okresie import wyniósł 5,607 mln ton węgla, w tym koksowego - 1,478 mln ton.
        https://pbs.twimg.com/media/FYLPuIVXgAApAW7?format=jpg&name=900x900
    • pies.na.czarnych Re: "Bitwa o węgiel" "..bój to jest nasz ostatni 23.07.22, 17:10
      Węgiel już płynie tylko ta cholerna PO sprzedała porty i ostatnie kilometry trzeba będzie ten węgiel przenosić na plecach.:)

- Zapewniam, że węgla wystarczy - mówił Jarosław Kaczyński, który w ramach objazdu po kraju odwiedza w sobotę województwo wielkopolskie. - Przy zakupie węgla mamy "wąskie gardło", bo jest problem z portami, które wyprzedała Platforma Obywatelska.
      https://bi.im-g.pl/im/e4/63/1b/z28717540IH,Jaroslaw-Kaczynski.jpg
      next.gazeta.pl/next/7,151003,28717534,jaroslaw-kaczynski-o-weglu-wegla-wystarczy-pojawiajace-sie.html#s=BoxOpImg1
      • horpyna4 Re: "Bitwa o węgiel" "..bój to jest 23.07.22, 17:36
        Problem jest nie z portami, tylko z węglarkami sprzedanymi przez PiS. Nie ma do czego szybko i sprawnie rozładowywać statków z węglem.
        • pozytonium Re: "Bitwa o węgiel" "..bój to jest 23.07.22, 18:27
          horpyna4 napisała:

> Problem jest nie z portami, tylko z węglarkami sprzedanymi przez PiS. Nie ma do
          > czego szybko i sprawnie rozładowywać statków z węglem.

Pod mą chałupą co 30 minut jedzie skład 30 węglarek pełnych śląskiego węgla. Ino śmiga. Częściej się nie da bo jest tylko jeden tor. Pociąg musi zjechać z odcinka nim puszczą następny.
          Mnie zastanawia jedno, nagle okazało się że 3/4 Warszawy Trzaska pali potajemnie węglem w domach. A ponoć Trzasku taki ekologiczny, przejął Warszawę po HGW. To, że srają do Wisły jeszcze mogę jakoś zrozumieć. Stolica. Ale tylu palących węglem w Warszawie to bym się nie spodziewał. Ja, w Bieszczadach palę jabłonią w piecu. Co roku są zrzuty drewna. Wystarczy tylko pociąć chrust na drobne kawałeczki.
          Tak przy okazji. Mam ponad 100 letnią gruszę. Owoce z niej to nie to co dostaniesz w sklepach. Odmiana krwisto-czerwona. Już niedostępna na rynku. Jak to drzewo uratować? Zaszczepić na nowo. Czereśnie (trześnie) o metrowym przekroju pnia pies lizał, prawie jak chwast. Ale gruszy mi żal. Już takiej nie ma na rynku. Sadził ją mój pradziad, albo nawet jego ojciec lub dziadek.
          • pies.na.czarnych Re: "Bitwa o węgiel" "..bój to jest 23.07.22, 18:32
            > Pod mą chałupą co 30 minut jedzie skład 30 węglarek pełnych śląskiego węgla. Ino śmiga.

W kierunku Niemcy:)
            • pozytonium Re: "Bitwa o węgiel" "..bój to jest 23.07.22, 18:52
              pies.na.czarnych napisała:

> > Pod mą chałupą co 30 minut jedzie skład 30 węglarek pełnych śląskiego węg
              > la. Ino śmiga.
              >
              > W kierunku Niemcy:)

Jadą na Warszawę. Na Niemcy nie potrzeba obwodnicy kolejowej. Wrocław-Drezno to chyba teraz 200 km/h, 160 km/h było kilkanaście lat temu.
              • pies.na.czarnych Re: "Bitwa o węgiel" "..bój to jest 23.07.22, 19:03
                Od stycznia do teraz sprzedano poza Polskę około 2,8 miliona ton węgla za 3 miliardy złotych - przekazała doktor Joanna Maćkowiak-Pandera, prezeska think tanku Forum Energii. "Eksport węgla ma się nieźle" - podkreśliła.
              • pies.na.czarnych Re: "Bitwa o węgiel" "..bój to jest 23.07.22, 19:05
                > > > Pod mą chałupą
                > Jadą na Warszawę

I to wszystko widzisz z bocianiego gniazda uwitego na twojej chałupie?:)
                • pozytonium Re: "Bitwa o węgiel" "..bój to jest 23.07.22, 19:13

> > > > Pod mą chałupą
                  > > Jadą na Warszawę
                  >
                  > I to wszystko widzisz z bocianiego gniazda uwitego na twojej chałupie?:)

Jak jadą na wschód, to gdzie mają jechać? Na Berlin?
                  • pies.na.czarnych Re: "Bitwa o węgiel" "..bój to jest 23.07.22, 19:15
                    Wyjeżdżając z mojego garażu wyjeżdżam na północ, ale później mogę zmienić kierunek jazdy na taki jaki tylko dusza zapragnie.
                    • pozytonium Re: "Bitwa o węgiel" "..bój to jest 23.07.22, 19:21

> Wyjeżdżając z mojego garażu wyjeżdżam na północ, ale później mogę zmienić kieru
                      > nek jazdy na taki jaki tylko dusza zapragnie.

Dobrze, że nie zajmujesz się koleją.
                      • pies.na.czarnych Re: "Bitwa o węgiel" "..bój to jest 23.07.22, 19:34
                        Właśnie byłem u sąsiadki z czwartego piętra. Wyobraź sobie, że ona mimo, że koczuje cały dzień na balkonie nigdy nie widzi, w która stronę ja jadę. Nawet jak jadę na stacje kolejową. :)
                        • pozytonium Re: "Bitwa o węgiel" "..bój to jest 23.07.22, 20:03

> Właśnie byłem u sąsiadki z czwartego piętra. Wyobraź sobie, że ona mimo, że koc
                          > zuje cały dzień na balkonie nigdy nie widzi, w która stronę ja jadę. Nawet jak
                          > jadę na stacje kolejową. :)

Nie każdy jest Kozakiem.
                          Tak dla jaj poszedłem o północy zbierać grzyby w lesie. Wróciłem rok temu z 1/2 kg po 30 minutach. Kompletnie zbierając po północy.
                          Tu u siebie wiem, że np. pociąg jadący na zachód zwalnia, a na wschód przyśpiesza. To są rzeczy, które większości ludzi unikają. Ja, np. wiem, że przetrwam w lesie, mało tego wyżywię innych. Instynkt Kozaka.
        • janadam59 Re: "Bitwa o węgiel" "..bój to jest 23.07.22, 18:28
          Jeśli to nie jest proste rozdawanie kasy, to jest problem jak zresztą zawsze.
        • pies.na.czarnych Re: "Bitwa o węgiel" "..bój to jest 23.07.22, 18:31
          Najpierw port, później brak możliwości przewozu takiej ilości ładunku w głąb kraju. To samo dzieje się z ukraińskim zbożem w druga stronę.

Wszyscy pisi mówią, że statki już płyną kierunki Polski. Żaden z nich jednak nie potrafi podać nazwy kraju ani nazwy chociaż jednego statku, który już wypłynął z portu.

Tygodnik NIE
          20 juli om 12:41 ·
          JAN PAWEŁ II ZABIERA POLAKOM OSTATNIĄ BRYŁKĘ WĘGLA, WARSZAWA, LIPIEC 2022 (DRAMATYZOWANE).
          https://scontent-bru2-1.xx.fbcdn.net/v/t39.30808-6/294175485_2542027725939003_6461924500950612110_n.jpg?stp=dst-jpg_p526x296&_nc_cat=109&ccb=1-7&_nc_sid=730e14&_nc_ohc=VOMDywfXnu4AX8jP2vo&_nc_ht=scontent-bru2-1.xx&oh=00_AT8QtCdoYdQtPiN3flQKKIfEY6HMsKGeVLN7qruFciFt6Q&oe=62E09A29
        • pies.na.czarnych Re: "Bitwa o węgiel" "..bój to jest 23.07.22, 18:41
          horpyna4 napisała:

> Problem jest nie z portami, tylko z węglarkami sprzedanymi przez PiS. Nie ma do
          > czego szybko i sprawnie rozładowywać statków z węglem.

W porcie rzadko, prawie nigdy nie rozładowuje się ze statku na wagony. Najpierw sypia na hałdę i dopiero z hałdy bawią się w załadunek wagonów czy ciężarówek.
          Taka zabawa, ze statku do "lejka" i na wagon, lub ciężarówkę ma jedynie miejsce w małych portach, lub na kejach położonych w miescie. Na przykład w duńskim mieście Århus w Danii cumowało się dziobem przy drzwiach dyskoteki.:)))
          • pies.na.czarnych Re: "Bitwa o węgiel" "..bój to jest 23.07.22, 18:45
            > cumowało się dziobem przy drzwiach dyskoteki.smile))

Dodatkowo był to specjalny węgiel wysokokaloryczny do palenia jedynie w domach mieszkalnych, który sprzedawano w sklepach w papierowych torbach. Podobnie kiedyś było w Irlandii.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka