Dodaj do ulubionych

PiSi robią sprawę przeciwko gen. Różańskiemu,...

25.07.22, 17:04
...powód? Czy to, że jako jedyny z polskich generałów wygrał grę sztabową przeciwko rosyjskiej inwazji, stosując podobną strategię jak Ukraińcy pod Kijowem, czyli nie tocząc usilnie bitwy granicznej (która za każdym razem kończyła się klęską), tylko wykorzystując tzw. "rękawy śmierci" i odcinając wydłużone szlaki zaopatrzenia? Macierewicz za to wyrzucił go z wojska.

No cóż, dzisiaj Błaszczak wywozi polskie "twarde" na Ukrainę (czyli obdziera polskie wojsko z czołgów w linii; o ile wysyłka t-72a była OK, to to już jest sabotażem), a w zamian kupuje kompletnie nieprzystosowane do warunków naszego regionu koreańskie K2 "z półki" (mają słabiutki pancerz boczny) plus de facto stopuje produkcję "krabów" na rzecz licencyjnych koreańskich K9, które są gorsze; w grze jest ujebanie programu "Borsuk", bo Błaszczak rozmawiał o zakupie koreańskich BWP. To wygląda jak demolka polskiej zbrojeniówki (zakłady czołgowe już mają się nie najlepiej).

Różański musi w tym bardzo przeszkadzać, bo zawsze miał w dupie naciski polityczne. Coraz bardziej chcę być w plutonie egzekucyjnym dla PiSowskich zdrajców i łajdaków. I strzelać w nerki.
Obserwuj wątek
  • zdravko_vypic wygląda na to, że PiSi boją się Hołowni,... 25.07.22, 17:17
   ...bo Różański jest doradcą Polski2050 ds. obronności. Ewentualne uwalenie Polski2050 wyrzuca jej elektorat do strefy niegłosujących, bo oni na POKO nie zagłosują, czyli względy wynik PiSu się podnosi.
  • buldog2 Re: PiSi robią sprawę przeciwko gen. Różańskiemu, 25.07.22, 18:07
   A jeszcze Ukraińcy mogli te doświadczenia wykorzystać i prezes dostał naganę z wpisem do akt.
   Ale to dowcip taki sobie, sytuacja jest zła.
   Zakup koreańskich samolotów (wcale nie tanie) też wygląda niedobrze, bo w najbliższym czasie Rosjanie nie będą mieć sił na atak dalej na zachód i powinniśmy poczekać i kupić coś lepszego.
  • stasi1 Re: PiSi robią sprawę przeciwko gen. Różańskiemu, 25.07.22, 18:31
   Cóż może będziemy w dudzie z czołgami ale dzięki temu może Ukraińcy wygrają. Jeśli wygrają to inwestycja się opłaciła. Jeśli przegrają, znaczy poddają się i chcą być rosyjską prowincją to mamy przechlapane

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka