Dodaj do ulubionych

Ogłaszam początek agonii PiS-u

25.07.22, 23:04
Ogłaszam początek agonii PiS-u. Od jutra pis będzie zdychał w powolnych konwulsjach.

Od środy rosyjska firma Gazprom będzie codziennie dostarczać do Niemiec tylko 33 mln metrów sześciennych gazu ziemnego. To prawie połowa z 67 milionów metrów sześciennych gazu, który jest obecnie dostarczany dziennie.

Wyglada na to, że przez Baltic Pipe popłynie jedynie woda święcona.
Obserwuj wątek
    • yoma Re: Ogłaszam początek agonii PiS-u 25.07.22, 23:07
      Aha, mało takich początków jużeśmy ogłaszali?
      • pies.na.czarnych Re: Ogłaszam początek agonii PiS-u 25.07.22, 23:09
        Wspomnisz moje słowa. Żarty się skończyły. Niemcy muszą dbać o siebie i skończy się dobroczynność.
        • yoma Re: Ogłaszam początek agonii PiS-u 25.07.22, 23:10
          Jakże bym chciała, żebyś miał rację :)
        • 141288bs Re: Ogłaszam początek agonii PiS-u 28.07.22, 21:05
          pies.na.czarnych napisała:

> Wspomnisz moje słowa. Żarty się skończyły. Niemcy muszą dbać o siebie i skończy
          > się dobroczynność.
          >
          - niemiecką dobroczynność przeżyliśmy podczas II Wojny Światowej...nie wiem czy o tym wiesz?
    • j-k bo agonia PO - to juz nastapila... 25.07.22, 23:10
      > Wyglada na to, że przez Baltic Pipe popłynie jedynie woda święcona.

a Norwegowie narod malo wierzacy... i rzeczesz , ze nawet z gazu wode swiecona zrobia ?
      • pies.na.czarnych Re: bo agonia PO - to juz nastapila... 25.07.22, 23:28
        Niemcy maja stary kontrakt z Norwegami. Baltic Pipe jest jedynie odnogą niemieckiej rury. W czymś pomogłem?
        • j-k to bez znaczenia. 25.07.22, 23:40
          > Niemcy maja stary kontrakt z Norwegami. Baltic Pipe jest jedynie odnogą niemiec
          > kiej rury. W czymś pomogłem?

nie - bo to bez znaczenia.

znaczenie ma tylko to - na jakie dostawy i na jakie zloza - Polska ma podpisane umowy z Norwegia.
          • pies.na.czarnych Re: to bez znaczenia. 25.07.22, 23:53
            :))))

Niemcy mieli ustąpić Polsce miejsca w rurociągu. W tej chwili sytuacja się zmienia diametralnie. Norwedzy nie mają wpływu na to ile obrotów Niemcy otworzą kran dla Polski. Zawsze mogą powiedzieć, ze z przyczyn technicznych nie da się.
            Druga sprawa. Ten polski kontrakt wcale nie jest taki konkretny jakby ci się wydawało. Stąd wywalenie na zbity pysk "ojca Pipy".:)
            • s12345s Re: to bez znaczenia. 26.07.22, 21:30

> Druga sprawa. Ten polski kontrakt wcale nie jest taki konkretny jakby ci się wydawało. Stąd wywalenie na zbity pysk "ojca Pipy".:)

Kto to jest ojciec Pipy?
    • yabbaryt Re: Ogłaszam początek agonii PiS-u 25.07.22, 23:25
      Melduje posłusznie, że zgodnie z rozkazem Naczelnika dziarsko przystąpiłem do akcji Chrust. Co prawda chrustu nie zbieram, ale w mojej okolicy dużo jest ukończonych budów i właściciele domów chętnie za małe pieniądze odsprzedają pozostałe drewno budowlane, które ja kupuje, tnę i ładuje do przepastnej piwnicy gdzie będzie się ono suszyło aż do nastania sezonu grzewczego. Chyba wyjdzie to nawet taniej niż węgiel chociaż więcej roboty.
      Mało tego, staje się powoli neutralny klimatycznie bo spalam głównie drewno.
      • yabbaryt Re: Ogłaszam początek agonii PiS-u 25.07.22, 23:26
        a zmierzam do tego, że w d..pie mam rossyjski gaz, no chyba że do ugotowania herbaty.
        • pies.na.czarnych Re: Ogłaszam początek agonii PiS-u 25.07.22, 23:31
          Wieczorem gazetę można zawsze przeczytać przy świetle księżyca. Oczywiście, jeżeli będzie nadal drukowana:)
          • yabbaryt Re: Ogłaszam początek agonii PiS-u 25.07.22, 23:36
            w Polsce są elektrownie węglowe a nie gazowe. Ostatnio trochę się psuja, chociaż wiewiórki szepcą, że zamiast sprzedawać prund do Niemiec odbudowują zapasy węgla na zimę.
            • pies.na.czarnych Re: Ogłaszam początek agonii PiS-u 25.07.22, 23:41
              Ale ten węgiel dla Polski jeszcze nie wydobyto. Statków do jego przewiezienia też nie ma.
              • yabbaryt Re: Ogłaszam początek agonii PiS-u 25.07.22, 23:44
                węgla energetycznego powinno wystarczyć. Gorzej z węglem opałowym.
                • yoma Re: Ogłaszam początek agonii PiS-u 25.07.22, 23:46
                  Przepraszam, a czym się różni jeden od drugiego? Pytam, bo nie wiem 😆
                  • yabbaryt Re: Ogłaszam początek agonii PiS-u 25.07.22, 23:51
                    węgiel opałowy jest spalany w piecach domowych. Z tego co wiem musi mieć mniejszą zawartość siarki, gdyż na domowych kominach nie ma absorberów dwutlenku siarki. Elektrownie spalają gorsze gatunki węgla ale mogą w miarę dobrze oczyścić spaliny , dzięki rożnego rodzaju filtrom.
                    • yoma Re: Ogłaszam początek agonii PiS-u 25.07.22, 23:54
                      Aha. Czyli dzięki siarce będziemy mieć światło. Dziękuję.
                      • pies.na.czarnych Re: Ogłaszam początek agonii PiS-u 26.07.22, 00:03
                        yoma napisała:

> Aha. Czyli dzięki siarce będziemy mieć światło. Dziękuję.
                        >

Głównie chodzi o kaloryczność węgla.
                        Jeżeli chodzi o zanieczyszczenia to ten kolumbijski jest podobno zanieczyszczony ja żaden inny (tak piszą, nie biorę za to odpowiedzialności bo nie chce mi się sprawdzać).
                      • yabbaryt Re: Ogłaszam początek agonii PiS-u 26.07.22, 03:53
                        w węglu są różne zanieczyszczenia takie jak siarka, metale etc. W domach jednorodzinnych na kominach nie ma instalacji do oczyszczania spalin więc węgiel musi zawierać mniej zanieczyszczeń. Jednak szczegółów nie znam.
                • pies.na.czarnych Re: Ogłaszam początek agonii PiS-u 25.07.22, 23:56
                  > węgla energetycznego powinno wystarczyć.

Na jak długo? Te ilości węgla, które podobno zamówiono jest fizycznie niemożliwe dostarczyć do Polski przed zimą.
                  • yabbaryt Re: Ogłaszam początek agonii PiS-u 26.07.22, 03:54
                    no część węgla można przecież dostarczyć już w trakcie zimy
                    • pies.na.czarnych Re: Ogłaszam początek agonii PiS-u 26.07.22, 11:43
                      yabbaryt napisał:

> no część węgla można przecież dostarczyć już w trakcie zimy

Czym? Nie pamietam dokładnie o jakiej ilości mówił Pinokio, ale aby przewieźć nawet część tego musieliby zamówić wszystkie masowce z całego świata. Nawet gdyby im się to udało to i tak nie podołałyby zadaniu. :)
                      • yoma Re: Ogłaszam początek agonii PiS-u 26.07.22, 11:59
                        No i pamiętaj, co ten węgiel wyczynia w transporcie :)
              • snajper55 Re: Ogłaszam początek agonii PiS-u 26.07.22, 10:03

> Ale ten węgiel dla Polski jeszcze nie wydobyto. Statków do jego przewiezienia t
                > eż nie ma.

Statków nie ma, ale będziemy je budować zamiast promów. A zamiast samochodów elektrycznych - węglarki.

S.
      • qwardian Re: Ogłaszam początek agonii PiS-u 26.07.22, 10:08
        Zeszłą zimę ogrzewałem drzewem w kominku, kuchenkę mam na prąd. W nadchodzącym użyję gazu w styczniu i lutym, Poznań korzysta ze złóż gazu pod Kościanem więc może będzie dostępny..
        • snajper55 Re: Ogłaszam początek agonii PiS-u 26.07.22, 10:12
          qwardian napisał:

> Zeszłą zimę ogrzewałem drzewem w kominku

Zimę ogrzewaleś?

> kuchenkę mam na prąd.

A ten prąd to z elektrowni jądrowej czy węglowej?

S.
          • qwardian Re: Ogłaszam początek agonii PiS-u 26.07.22, 10:30
            Węgla jest mnóstwo, każda kopalnia może uruchomić nowe chodniki, problemem był tani z Rosji..
            • don.kichote Re: Ogłaszam początek agonii PiS-u 26.07.22, 13:30
              qwardian napisał:

> Węgla jest mnóstwo, każda kopalnia może uruchomić nowe chodniki, problemem był
              > tani z Rosji..

Węgiel, z uruchomionych nowych ścian - nie chodników - przy sprzyjających okolicznościach, dostępny może być najwcześniej w sezonie 2023/2024.
              Zdaje się, że batalia idzie o sezon 2022/2023.

Polecam zapoznanie się z moją sygnaturką...
              • qwardian Re: Ogłaszam początek agonii PiS-u 26.07.22, 13:51
                Żeby uruchomić ścianę musi prowadzić do niej chodnik.
                • pies.na.czarnych Re: Ogłaszam początek agonii PiS-u 26.07.22, 14:00
                  qwardian napisał:

> Żeby uruchomić ścianę musi prowadzić do niej chodnik.
                  >

W Świnoujściu teraz ładują na obce statki chodniki?
                  • pies.na.czarnych Re: Ogłaszam początek agonii PiS-u 26.07.22, 14:02
                    https://scontent-bru2-1.xx.fbcdn.net/v/t39.30808-6/295929748_7649663368441717_3592647962531048072_n.jpg?stp=dst-jpg_p526x296&_nc_cat=104&ccb=1-7&_nc_sid=730e14&_nc_ohc=maEG_l_p_8wAX-w-c_a&_nc_ht=scontent-bru2-1.xx&oh=00_AT8OfIuHp1qOsF1_ttFdOr3E-Au3ZzkQc1yq7qKzV_2ESQ&oe=62E50FCD
                • don.kichote Prościej już nie umiem... 26.07.22, 14:10
                  qwardian napisał:

> Żeby uruchomić ścianę musi prowadzić do niej chodnik.

Ty jednak nie jesteś ignorantem

Naprawdę, nie rozumiesz na czym polega sedno sprawy? Niech ci będzie, że węgiel wydobywa się z "chodników" ale nie to jest istotą sprawy. Węgiel z tych "chodników", dostępny będzie za ponad rok! Dotarło???

Wybacz! Prościej już nie umiem...
                  • pies.na.czarnych Re: Prościej już nie umiem... 26.07.22, 14:29
                    Skoro nie ma porozumienia z górnikami to kto będzie fedrował? Sasin odpada bo on teraz specjalizuje się w cukrze.
          • yoma Re: Ogłaszam początek agonii PiS-u 26.07.22, 12:00
            A ten węgiel to opałowy czy energetyczny? :)
            • qwardian Re: Ogłaszam początek agonii PiS-u 26.07.22, 13:50
              yoma napisała:

> A ten węgiel to opałowy czy energetyczny? :)

Koksujący jest do wytopu stali, a opałowy to energetyczny..
              • yoma Re: Ogłaszam początek agonii PiS-u 26.07.22, 14:45
                A żabba mówi, że wcale nie :D
        • pies.na.czarnych Re: Ogłaszam początek agonii PiS-u 26.07.22, 12:06
          A to drzewo w kominku to takie malutkie banzai, czy dorodny stuletni dąb?
          • yoma Re: Ogłaszam początek agonii PiS-u 26.07.22, 12:12
            A pozwolenie na usunięcie było?
    • yabbaryt Re: Ogłaszam początek agonii PiS-u 25.07.22, 23:29
      \rozumiem, że to wina PiSu, że Gazprom zakrecił kurek?
      Wina PiSu było to ze dał się sterroryzować unijnym gnojkom i zamknął parę kopalń. I dlatego będę głosował na Solidarna Polskę.
      • pies.na.czarnych Re: Ogłaszam początek agonii PiS-u 25.07.22, 23:32
        Zle rozumiesz.
        • dunajec1 Re: Ogłaszam początek agonii PiS-u 26.07.22, 02:11
          Yabbaryt,jaka wina pisu,to juz Tusk winny nie jest?
          • yabbaryt Re: Ogłaszam początek agonii PiS-u 26.07.22, 03:50
            no jest za np ETS.
      • qwardian Re: Ogłaszam początek agonii PiS-u 26.07.22, 10:15
        Winą POPiS-u jest nasza obecność w Unii Europejskiej, likwidowanie kopalń oraz płacenie kar za elektrownie. Mogliśmy wspólnie z Putaszenką i Banderowcami wybatożyć łotrów w Brukseli i splądrować wszystkie sklepy jubilerskie w Europie Zachodniej..
        • ukos Re: Ogłaszam początek agonii PiS-u 26.07.22, 13:35
          qwardian napisał:

> Winą POPiS-u jest nasza obecność w Unii Europejskiej

Tęsknisz za ZBiRPolem czy za Priwislinskim Krajem?
    • oszol-lom-z-rm Re: Ogłaszam początek agonii PiS-u 26.07.22, 09:52
      Witam pana Michała Kamińskiego
    • pies.na.czarnych Re: Ogłaszam początek agonii PiS-u 26.07.22, 12:23
      Solidarność TAK, ale tylko wówczas gdy my jesteśmy w biedzie. Inni muszą nam dawać bo nam się należy. MNiemcom nie damy nic!!! Nawet figi z makiem im nie damy i basta.

Anna Moskwa na Twitterze pisała: "Solidarność tak, ale ze słabymi i potrzebującymi. A nie z tymi, którzy przez lata prowadzili szkodliwą politykę uzależniania Europy od Rosji, nie słuchali ostrzeżeń i korzystali na tym gospodarczo".

next.gazeta.pl/next/7,151003,28725172,moskwa-w-brukseli-najnowsza-propozycja-ws-oszczednosci-gazu.html#s=BoxMMtImg1
    • pies.na.czarnych Re: Ogłaszam początek agonii PiS-u 26.07.22, 12:53
      Potem minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro dopytywał, czy premier miał jakieś analizy, jak wprowadzenie embarga wpłynie na sytuację w kraju. Morawiecki odpowiedział, że nie było takich analiz, argumentował jednak: - Byliśmy w awangardzie:)))) i chcieliśmy wymusić embargo na innych państwach Unii Europejskich.
      wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,28724867,kulisy-rzadowej-wojny-o-wegiel-morawiecki-i-ziobro-spieli-sie.html#s=BoxOpImg5
      • don.kichote Re: Ogłaszam początek agonii PiS-u 26.07.22, 13:35

> - Byliśmy w a wangardzie:)))) i chcieliśmy wymusić embargo na innych państwach Unii Europ
        > ejskich.

I jak "dobrze pójdzie", będziemy w awangardzie państw europejskich, którym Putin "szczególnie podziękuje"...
        • pies.na.czarnych Re: Ogłaszam początek agonii PiS-u 26.07.22, 13:50
          Byli i są nadal w awangardzie użytecznych idiotów.
    • pies.na.czarnych Re: Ogłaszam początek agonii PiS-u 26.07.22, 18:45
      Niech żyje Brexit :)
      tvn24.pl/biznes/z-kraju/wielka-brytania-londyn-kupil-prad-od-belgii-by-uniknac-ciemnosci-cena-byla-5000-proc-wyzsza-niz-zwykle-5927473

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka