Dodaj do ulubionych

Przeciwnicy polskiej państwowości a wolność słowa?

26.07.22, 15:48

Zastanawiam się czy od pewnego czasu czy ideologia demokracji liberalnej jest z istoty swojej, w wydłużonej perspektywie czasowej, przeciwna państwowości w, której znalazła miejsce do aktywnej działalności publicznej.

Konflikt, przecieki dostały się do publicznego obiegu, pomiędzy Adamem Michnikiem a Zarządem Agory czyni znalezienie racjonalnej odpowiedzi na postawione pytanie czyni, moim zdaniem, sprawę pilną i ważną dla dalszych losów polskiej państwowości

---------------
Pamiętaj o skutkach zniesławień lub pomówień zob. Art. 212 KK.
Obserwuj wątek
    • yoma Re: Przeciwnicy polskiej państwowości a wolność s 26.07.22, 16:03
      Piłeś, nie przeklejaj 😂
      • mazala2 Re: Przeciwnicy polskiej państwowości a wolność s 26.07.22, 17:45
        yoma napisała:

> Piłeś, nie przeklejaj 😂
        >

Jak inni aktywni.
    • tamtownikniebezpieczny Re: Przeciwnicy polskiej państwowości a wolność s 26.07.22, 16:07
      Musiała by byc to Państwowośc POLSKA.
      Jak na razie to mamy do czynienia z zatęchłymi kastami, których nikt nie może zreformowac z uwagi na powiązania z odwiecznymi "przyjaciółmi".
      • mazala2 Re: Przeciwnicy polskiej państwowości a wolność s 26.07.22, 17:46
        tamtownikniebezpieczny napisał:

> Musiała by byc to Państwowośc POLSKA.
        > Jak na razie to mamy do czynienia z zatęchłymi kastami, których nikt nie może z
        > reformowac z uwagi na powiązania z odwiecznymi "przyjaciółmi".

Podobnie uważam stąd wątek.
        • buldog2 Re: Przeciwnicy polskiej państwowości a wolność s 26.07.22, 19:31
          Ty homoś to raczej uważasz za najlepsze koncepcje Dugina. Prawda?
          • mazala2 Re: Przeciwnicy polskiej państwowości a wolność s 26.07.22, 19:33
            buldog2 napisał:

> Ty homoś to raczej uważasz za najlepsze koncepcje Dugina. Prawda?
            >

Bardziej antypolskie są jednak, zdaniem wielu, koncepcje Nadredaktora
      • buldog2 Re: Przeciwnicy polskiej państwowości a wolność s 26.07.22, 21:46
        ty i homosovieticus, znaczy wy, jednakowo rozumiecie świat i wolność widzicie w świecie Dugina.
    • behemot17-13 Re: Przeciwnicy polskiej państwowości a wolność s 26.07.22, 16:29
      Masz całkowitą rację. Też się zastanawiam, po kiego grzyba niedorozwój życiowy i ten z krzywym ryjem galopują, kiedy mogliby zrobić kupę ważną dla naszej państwowości.
      • mazala2 Re: Przeciwnicy polskiej państwowości a wolność s 26.07.22, 17:51
        behemot17-13 napisał:

> Masz całkowitą rację. Też się zastanawiam, po kiego grzyba niedorozwój życiowy
        > i ten z krzywym ryjem galopują, kiedy mogliby zrobić kupę ważną dla naszej pańs
        > twowości.

Nie przesadzaj Pan Adam robi jeszcze samodzielnie kupę i nie ma wcale krzywego ryja tylko curvusowaty światopogląd
        • behemot17-13 Re: Przeciwnicy polskiej państwowości a wolność s 26.07.22, 18:46
          Adam Glapiński robi jeszcze samodzielnie kupę i nie ma krzywego ryja, brawo i brawka.
          • mazala2 Re: Przeciwnicy polskiej państwowości a wolność s 26.07.22, 19:12
            behemot17-13 napisał:

> Adam Glapiński robi jeszcze samodzielnie kupę i nie ma krzywego ryja, brawo i b
            > rawka.
            >

Nie pij tyle bo tracisz rozeznanie. Nie o Prezesa Banku chodzi lecz o nastawionego antypaństwowo Nadredaktora
            • behemot17-13 Re: Przeciwnicy polskiej państwowości a wolność s 27.07.22, 08:53
              Łatwo dawać rady.Spróbuj na trzeźwego spojrzeć na te gęby - Kaczyński, Duda, Morawiecki, Glapiński i ...
              • m.c.hrabia Re: Przeciwnicy polskiej państwowości a wolność s 27.07.22, 09:36
                behemot17-13 napisał:

> Łatwo dawać rady.Spróbuj na trzeźwego spojrzeć na te gęby - Kaczyński, Duda, Mo
                > rawiecki, Glapiński i ...
                >

albo na Pawłowicz, Kempa, Zalewska, tu to trzeba się nachlać.
                • mazala2 Re: Przeciwnicy polskiej państwowości a wolność s 27.07.22, 13:14
                  m.c.hrabia napisał:

> behemot17-13 napisał:
                  >
                  > > Łatwo dawać rady.Spróbuj na trzeźwego spojrzeć na te gęby - Kaczyński, Du
                  > da, Mo
                  > > rawiecki, Glapiński i ...
                  > >
                  >
                  > albo na Pawłowicz, Kempa, Zalewska, tu to trzeba się nachlać.

hrabia swoją gębę ukrywa bo szkaradną jest,
              • mazala2 Re: Przeciwnicy polskiej państwowości a wolność s 27.07.22, 13:13
                behemot17-13 napisał:

> Łatwo dawać rady.Spróbuj na trzeźwego spojrzeć na te gęby - Kaczyński, Duda, Mo
                > rawiecki, Glapiński i ...
                >

Pokaż swoją gębę ,
                • behemot17-13 Re: Przeciwnicy polskiej państwowości a wolność s 27.07.22, 13:22
                  Moja gęba nie ma znaczenia. To nie ja produkuję się we wszelkich dostępnych mediach. To nie ja biegam z krzywym ryjem, łupieżem, z długopisem i panienkami z banku.
                  • mazala2 Re: Przeciwnicy polskiej państwowości a wolność s 27.07.22, 13:27
                    behemot17-13 napisał:

> Moja gęba nie ma znaczenia. To nie ja produkuję się we wszelkich dostępnych med
                    > iach. To nie ja biegam z krzywym ryjem, łupieżem, z długopisem i panienkami z b
                    > anku.
                    >

Właśnie dlatego tak robisz bo masz szkaradną gębę i wstydzisz się ją pokazać ludziom. Jesteś jak Quasimodo zakochanym w Michniku
                    • behemot17-13 Re: Przeciwnicy polskiej państwowości a wolność s 27.07.22, 13:36
                      Zważ bracie, zawsze ceniłem Michnika, Ty zaś masz uraz do Michnika, tylko za to, że w jakimś momencie życia nie zrobiłeś kariery a mogłeś.
                      • mazala2 Re: Przeciwnicy polskiej państwowości a wolność s 27.07.22, 13:37
                        behemot17-13 napisał:

> Zważ bracie, zawsze ceniłem Michnika, Ty zaś masz uraz do Michnika, tylko za to
                        > , że w jakimś momencie życia nie zrobiłeś kariery a mogłeś.
                        >

Cenienie kogokolwiek jest wynikiem wiedzy o tym kogo się ceni.
                        • behemot17-13 Re: Przeciwnicy polskiej państwowości a wolność s 27.07.22, 13:47
                          Niekoniecznie. Czytam Twoje wpisy i na jakąś część odpowiadam, znaczy, w jakimś stopniu Cię lubię szanowny panie z Gdańska.
                          • mazala2 Re: Przeciwnicy polskiej państwowości a wolność s 27.07.22, 13:55
                            behemot17-13 napisał:

> Niekoniecznie. Czytam Twoje wpisy i na jakąś część odpowiadam, znaczy, w jakimś
                            > stopniu Cię lubię szanowny panie z Gdańska.
                            >

Jednak koniecznie, bo przecież moje wpisy na FK to nic innego jak częściowa wiedza o mnie.
                            • behemot17-13 Re: Przeciwnicy polskiej państwowości a wolność s 27.07.22, 14:10
                              Wystarczająca, by mieć zdanie. Opinię o Tobie nie wyrobiłem sobie na zasadzie - widzimisię. Trochę pisałeś o sobie, przykro mi, że zapamiętałem a mogłem nie pamiętać, moja wina.
                              • mazala2 Re: Przeciwnicy polskiej państwowości a wolność s 27.07.22, 14:19
                                behemot17-13 napisał:

> Wystarczająca, by mieć zdanie. Opinię o Tobie nie wyrobiłem sobie na zasadzie -
                                > widzimisię. Trochę pisałeś o sobie, przykro mi, że zapamiętałem a mogłem nie p
                                > amiętać, moja wina.
                                >

Woland i ja mówimy Ci jednym głosem : warte zapamiętania jest to co napisano na kamieniu a nie na FK
                                • behemot17-13 Re: Przeciwnicy polskiej państwowości a wolność s 27.07.22, 14:32
                                  Nie ma sprawy, nigdy nie było Ciebie na fk, nigdy!
                                  • mazala2 Re: Przeciwnicy polskiej państwowości a wolność s 27.07.22, 14:42
                                    behemot17-13 napisał:

> Nie ma sprawy, nigdy nie było Ciebie na fk, nigdy!
                                    >

Jak do prawdy arystotelowskiej ma się to Twoje wyznanie?
                                    • behemot17-13 Re: Przeciwnicy polskiej państwowości a wolność s 27.07.22, 15:09
                                      Nie chodzę po wodzie.
    • wariant_b Państwo silne słabością swoich obywateli? 26.07.22, 16:54
      O ten model silnego państwa rozwijany przez Prezesa Pana i jego Partię ci chodzi?
      • yoma Re: Państwo silne słabością swoich obywateli? 26.07.22, 16:58
        Wy się śmiejecie, a ja to kradnę. Z tego będzie świetny sampel, zwłaszcza drugi akapit, tylko ktoś musi to przeczytać głosem z krypty. Barytonem.
        • mazala2 Re: Państwo silne słabością swoich obywateli? 27.07.22, 11:38
          yoma napisała:

> Wy się śmiejecie, a ja to kradnę. Z tego będzie świetny sampel, zwłaszcza drugi
          > akapit, tylko ktoś musi to przeczytać głosem z krypty. Barytonem.
          >

Najlepiej zrobi to Twój Nauczyciel-Prof UJ, będący z krwi i kości ludowym inteligentem, który ludzką mowę traktuje infantylnie
          • yoma Re: Państwo silne słabością swoich obywateli? 27.07.22, 11:45
            O kimkolwiek mówisz, pytanie brzmi, czy ma baryton. Ma?
            • mazala2 Re: Państwo silne słabością swoich obywateli? 27.07.22, 13:20
              yoma napisała:

> O kimkolwiek mówisz, pytanie brzmi, czy ma baryton. Ma?
              >

Wykładając miał.
      • mazala2 Re: Państwo silne słabością swoich obywateli? 26.07.22, 17:53
        wariant_b napisał:

> O ten model silnego państwa rozwijany przez Prezesa Pana i jego Partię ci chodz
        > i?

Nie o ten model mi chodzi tylko tylko o utrzymanie polskiej państwowości
        • buldog2 Re: Państwo silne słabością swoich obywateli? 26.07.22, 19:04
          I wielkie oddanie narodu prezesowi panu?

https://img0.liveinternet.ru/images/attach/c/11/114/272/114272984_1403808688_love_to_Pu.jpg
          • mazala2 Re: Państwo silne słabością swoich obywateli? 26.07.22, 19:14
            Mizeria jak zwykle
            • buldog2 Re: Państwo silne słabością swoich obywateli? 26.07.22, 19:15
              Ale pytanie na miejscu.
              • mazala2 Re: Państwo silne słabością swoich obywateli? 26.07.22, 19:27
                buldog2 napisał:

> Ale pytanie na miejscu.
                >

Wyjątek potwierdza regułę. Nie ma idiotycznych pytań,
                • snajper55 Re: Państwo silne słabością swoich obywateli? 27.07.22, 04:15
                  mazala2 napisał:

> buldog2 napisał:
                  >
                  > > Ale pytanie na miejscu.
                  > >
                  >
                  > Wyjątek potwierdza regułę. Nie ma idiotycznych pytań,

Ale czasem pytający jest idiotą.

S.
                  • buldog2 Re: Państwo silne słabością swoich obywateli? 28.07.22, 07:29
                    Snajper, przypisywanie idiotyzmu przez kogoś, kto wyśmiewał sprawdzanie radioaktywności jabłek w razie wybuchu reaktora elektrowni jądrowej jest całkowicie pozbawione sensu.

A wprowadzanie ludzi w tej kwestii w błąd jest całkowicie poza granicami jakiejkolwiek moralności.

Dwa w jednym. To jest to.
    • oszol-lom-z-rm Re: Przeciwnicy polskiej państwowości a wolność s 26.07.22, 19:15
      Ten wątek zaraz będzie skasowany
      • mazala2 Re: Przeciwnicy polskiej państwowości a wolność s 26.07.22, 19:28
        oszol-lom-z-rm napisał:

> Ten wątek zaraz będzie skasowany

Kto na tym straci?
    • pies.na.czarnych Re: Przeciwnicy polskiej państwowości a wolność s 26.07.22, 19:19
      "I nikt nam nie powie, że czarne to węgiel a białe to cukier! Nikt nam nie powie, że tak JEST! BO NIE MA! mlask mlask mlask".
      • mazala2 Re: Przeciwnicy polskiej państwowości a wolność s 26.07.22, 19:29
        pies.na.czarnych napisała:

> "I nikt nam nie powie, że czarne to węgiel a białe to cukier! Nikt nam nie p
        > owie, że tak JEST! BO NIE MA! mlask mlask mlask".

>

Błyszczysz jak zwykle
      • mazala2 Re: Przeciwnicy polskiej państwowości a wolność s 27.07.22, 13:23
        pies.na.czarnych napisała:

> "I nikt nam nie powie, że czarne to węgiel a białe to cukier! Nikt nam nie p
        > owie, że tak JEST! BO NIE MA! mlask mlask mlask".

>

Przebranie nie czyni z głupka wygadanego mędrca oszczędzającego słowa.

tatana mamę kiwa zza muru jajami 3/4 wieku po Twoich urodzinach
    • oszol-lom-z-rm Re: Przeciwnicy polskiej państwowości a wolność s 26.07.22, 19:23
      Wyglada na to ze w zarządzie Agory jest kret bo jak inaczej materiał by się ukazał w TVP info?
      • mazala2 Re: Przeciwnicy polskiej państwowości a wolność s 26.07.22, 19:29
        oszol-lom-z-rm napisał:

> Wyglada na to ze w zarządzie Agory jest kret bo jak inaczej materiał by się uka
        > zał w TVP info?

Jest też inna możliwość i to całkiem wysoce prawdopodobna
        • pozytonium Re: Przeciwnicy polskiej państwowości a wolność s 26.07.22, 21:46
          mazala2 napisał:

> oszol-lom-z-rm napisał:
          >
          > > Wyglada na to ze w zarządzie Agory jest kret bo jak inaczej materiał by s
          > ię uka
          > > zał w TVP info?
          >
          >
          > Jest też inna możliwość i to całkiem wysoce prawdopodobna

Snajper jest obiektywny? :)))))))))
    • margit49 Re: Przeciwnicy polskiej państwowości a wolność s 26.07.22, 22:59
      Polska państwowość jest nie mniej ważna od sprawnego posługiwania się językiem ojczystym.
      Sorry, ale twój tekst brzmi jak tłumaczenie translatora. Chyba chciałeś sformułować jakąś tezę...
      • mazala2 Re: Przeciwnicy polskiej państwowości a wolność s 27.07.22, 06:01
        margit49 napisała:

> Polska państwowość jest nie mniej ważna od sprawnego posługiwania się językiem
        > ojczystym.
        > Sorry, ale twój tekst brzmi jak tłumaczenie translatora. Chyba chciałeś sformuł
        > ować jakąś tezę...

Od sprawnego posługiwania się językiem ważniejsza jest racjonalność mowy i czynu
        • margit49 Re: Przeciwnicy polskiej państwowości a wolność s 27.07.22, 10:00
          mazala2 napisał:

> Od sprawnego posługiwania się językiem ważniejsza jest racjonalność mowy i czyn
          > u

Ok :D suusznie, ale racjonalność mowy to właśnie sprawne posługiwanie się językiem - jak domniemywam ojczystym. To ma być jasny przekaz. Od słowa do czynu. Stawiasz tezę, popierasz argumentami i czekasz na polemikę
          • mazala2 Re: Przeciwnicy polskiej państwowości a wolność s 27.07.22, 11:51
            margit49 napisała:

> mazala2 napisał:
            >
            >
            > > Od sprawnego posługiwania się językiem ważniejsza jest racjonalność mowy
            > i czyn
            > > u
            >
            > Ok :D suusznie, ale racjonalność mowy to właśnie sprawne posługiwanie się język
            > iem - jak domniemywam ojczystym. To ma być jasny przekaz. Od słowa do czynu. St
            > awiasz tezę, popierasz argumentami i czekasz na polemikę

Odnoszę wrażenie, że większość piszących na FK to albo zwykli ludzie przekonani, że język homo sapiensa to naturalny "kominikator " albo są to przedstawiciele "elity' sprawnie posługującej się polskim językiem w rozumieniu niechlujnie wykształconego polskiego humanisty XXI wieku.

Oczekuję polemiki.
            • margit49 Re: Przeciwnicy polskiej państwowości a wolność s 27.07.22, 13:41
              mazala2 napisał:

> ...posługującej się polskim językiem w rozumieniu niechlujni
              > e wykształconego polskiego humanisty XXI wieku.
              >
              Zgoda-a pierwszym argumentem za stawianą tezą jest twój post otwierający wątek
              Przeczytaj jeszcze raz, co skleciłeś i pomyśl, co chciałeś wyartykułować. Bo to zdanie, wielokrotnie złożone
              jest bez sensu, a jeśli jednak gdzieś jest, jeśli jest, to bardzo zakonspirowany.

• mazala2 Re: Przeciwnicy polskiej państwowości a wolność s 27.07.22, 14:02
                margit49 napisała:

> mazala2 napisał:
                >
                > > ...posługującej się polskim językiem w rozumieniu niechlujni
                > > e wykształconego polskiego humanisty XXI wieku.
                > >
                > Zgoda-a pierwszym argumentem za stawianą tezą jest twój post otwierający wątek
                > Przeczytaj jeszcze raz, co skleciłeś i pomyśl, co chciałeś wyartykułować. Bo to
                > zdanie, wielokrotnie złożone
                > jest bez sensu, a jeśli jednak gdzieś jest, jeśli jest, to bardzo zakonspirowan
                > y.
                >
                >
                >

Przepraszam ale pomyślałem w pierwszej chwili, że rozmawiam ( pisuję ) z klasycznym inteligentem i On zrozumiał, że język giętki ....... .Okazało się , że nie wymieniamy myśli przy pomocy mowy pisanej lecz jedynie skojarzenia jakie powstają w głowach i są jedynie świadectwem zapamiętanych emocjonalnych stanów naszego umysłu czyli funkcji rozumu,
                Kumasz?
        • wariant_b Re: Przeciwnicy polskiej państwowości a wolność s 27.07.22, 17:21
          mazala2 napisał:

> Od sprawnego posługiwania się językiem ważniejsza jest racjonalność mowy i czynu

Dlaczego ograniczanie praw obywatelskich w imię Boga, Honoru i Ojczyzny
          uważasz za racjonalne?

• mazala2 Re: Przeciwnicy polskiej państwowości a wolność s 27.07.22, 19:00
            wariant_b napisał:

> mazala2 napisał:
            >
            > > Od sprawnego posługiwania się językiem ważniejsza jest racjonalność mowy
            > i czynu
            >
            > Dlaczego ograniczanie praw obywatelskich w imię Boga, Honoru i Ojczyzny
            > uważasz za racjonalne?
            >

Ograniczanie praw obywatelskich wynika z samej istoty tych praw jeśli oparte są one na racjonalnych podstawach.

PS

Twoje "pytanie- twierdzenie" nie spełnia warunków RACJONALNOŚCI
            • wariant_b Re: Przeciwnicy polskiej państwowości a wolność s 27.07.22, 20:46
              mazala2 napisał:

> Ograniczanie praw obywatelskich wynika z samej istoty tych praw jeśli oparte są
              > one na racjonalnych podstawach.

Co przez to rozumiesz, jeśli rozumiesz cokolwiek?
              • mazala2 Re: Przeciwnicy polskiej państwowości a wolność s 28.07.22, 09:43
                wariant_b napisał:

> mazala2 napisał:
                >
                > > Ograniczanie praw obywatelskich wynika z samej istoty tych praw jeśli opa
                > rte są
                > > one na racjonalnych podstawach.
                >
                > Co przez to rozumiesz, jeśli rozumiesz cokolwiek?

BZ

Nadal nie spełnia warunków racjonalności. Polecam lekturę Stevena Pinkera " Racjonalność ->co to jest->dlaczego jej brakuje-> dlaczego ma znaczenie" Może pomoże w porzuceniu nieracjonalnych nawyków podczas wymiany myśli ( dialogu).
                • wariant_b Re: Przeciwnicy polskiej państwowości a wolność s 28.07.22, 10:49
                  mazala2 napisał:

> Nadal nie spełnia warunków racjonalności. Polecam lekturę Stevena Pinkera
                  > "Racjonalność ->co to jest->dlaczego jej brakuje-> dlaczego ma znaczenie"
                  > Może pomoże w porzuceniu nieracjonalnych nawyków podczas wymiany myśli ( dialogu).

A jakież to argumenty na rzecz racjonalności kaczyzmu znalazłeś u Pinkera?
                  Jedyne, co jest według mnie jest racjonalne u Kaczyńskiego, to postawienie
                  na najmniej racjonalną i roszczeniową część elektoratu. Durnie głosują na durnia,
                  co zresztą było w jakimś stopniu inspiracją dla Pinkera za czasów Ameryki Trumpa.
                  Mamy być dumni z bezwolnych miernot, bo to one wyznaczają naszą państwowość?

A co do wolności słowa wystarczy wspomnieć, że w Indeksie Wolności Prasy (PFI),
                  Polska spadła w kilka lat z 18 miejsca na 64.
                  • mazala2 Re: Przeciwnicy polskiej państwowości a wolność s 28.07.22, 13:17
                    wariant_b napisał:

> A jakież to argumenty na rzecz racjonalności kaczyzmu znalazłeś u Pinker
                    > Jedyne, co jest według mnie jest racjonalne u Kaczyńskiego, to postawienie
                    > na najmniej racjonalną i roszczeniową część elektoratu. Durnie głosują na durni
                    > a,
                    > co zresztą było w jakimś stopniu inspiracją dla Pinkera za czasów Ameryki Trump
                    > a.
                    > Mamy być dumni z bezwolnych miernot, bo to one wyznaczają naszą państwowość?
                    >
                    > A co do wolności słowa wystarczy wspomnieć, że w Indeksie Wolności Prasy (PFI),
                    > Polska spadła w kilka lat z 18 miejsca na 64.

Nie wiem co to jest kaczyzm więc logicznym jest, że nie mogłem szukać u nikogo argumentów na rzecz owego kaczyzmu.

Brak racjonalizmu zarzucam Tobie i Ciebie zachęcam do zajrzenia w twórczość ST. Pinkera i N. Haririego z nadzieją, że twoje wpisy staną się bardziej racjonalne i tym samym bardziej zrozumiałe dla wykształconego członka naszej-polskiej społeczności.

PS

Jeśli chcesz poważnie porozmawiać to zadzwoń do mnie. Tel. zna Nadredaktor, ayran i Maleszko.
                    ---------------
                    Pamiętaj o skutkach zniesławień lub pomówień zob. Art. 212 KK.
    • mazala2 Re: Przeciwnicy polskiej państwowości a wolność s 27.07.22, 12:00
      Interesujące, że nikt jeszcze nie zapytał kogo w Agorze uważam za przeciwników polskiej państwowości i dlaczego,

Czyżby to było oczywiste?
      • snajper55 Re: Przeciwnicy polskiej państwowości a wolność s 27.07.22, 13:04
        mazala2 napisał:

> Interesujące, że nikt jeszcze nie zapytał kogo w Agorze uważam za przeciwników
        > polskiej państwowości i dlaczego,

Zapewne nikogo nie interesuje twoja odpowiedź na to pytanie.

S.
      • margit49 Re: Przeciwnicy polskiej państwowości a wolność s 28.07.22, 07:44
        mazala2 napisał:

> Interesujące, że nikt jeszcze nie zapytał kogo w Agorze uważam za przeciwników
        > polskiej państwowości i dlaczego,
        >

>
        Widocznie nie pytałeś:D
        • no-popis zostawcie ich w spokoju ! 28.07.22, 07:55
          margit49 napisała:

> mazala2 napisał:
          >
          > > Interesujące, że nikt jeszcze nie zapytał kogo w Agorze uważam za przeci
          > wników
          > > polskiej państwowości i dlaczego,
          > >
          >
          > >
          > Widocznie nie pytałeś:D
          Zostawcie Agorę i Gazetę Wyborczą w spokoju. . Dołują, są tam ostre konflikty z zarządem ....dajcie im spokój.
          Nie dokopujcie Im.
          • no-popis czy Ktoś widział kiedyś tak piękny zjazd ? 28.07.22, 08:09
            www.google.com/search?q=notowania+Agora&rlz=1C1GCEA_enPL887PL887&oq=notowania+Agora&aqs=chrome..69i57j0i22i30l3.4237j1j15&sourceid=chrome&ie=UTF-8
        • mazala2 Re: Przeciwnicy polskiej państwowości a wolność s 28.07.22, 09:45
          margit49 napisała:

> mazala2 napisał:
          >
          > > Interesujące, że nikt jeszcze nie zapytał kogo w Agorze uważam za przeci
          > wników
          > > polskiej państwowości i dlaczego,
          > >
          >
          > >
          > Widocznie nie pytałeś:D

Absurdalny wniosek!
    • don.kichote Błąd w założeniu! 27.07.22, 12:09
      Ideologia demokracji liberalnej nie jest wrogiem państwowości polskiej, lecz co najwyżej, kasty rządzącej - a to na tyle poważna różnica, że dalszą dyskusję w temacie - czyni bezprzedmiotową...

mazala2 napisał:

>
      > Zastanawiam się czy od pewnego czasu czy ideologia demokracji liberalnej jest z
      > istoty swojej, w wydłużonej perspektywie czasowej, przeciwna państwowości w, k
      > tórej znalazła miejsce do aktywnej działalności publicznej.
      >
      > Konflikt, przecieki dostały się do publicznego obiegu, pomiędzy Adamem Michni
      > kiem a Zarządem Agory czyni znalezienie racjonalnej odpowiedzi na postawione py
      > tanie czyni, moim zdaniem, sprawę pilną i ważną dla dalszych losów polskiej pań
      > stwowości
      >
      > ---------------
      > Pamiętaj o skutkach zniesławień lub pomówień zob. Art. 212 KK.
      • mazala2 Re: Błąd w założeniu! 27.07.22, 12:18
        don.kichote napisał:

> Ideologia demokracji liberalnej nie jest wrogiem państwowości polskiej, lecz co
        > najwyżej, kasty rządzącej - a to na tyle poważna różnica, że dalszą dyskusję
        > w temacie - czyni bezprzedmiotową...
        >
        > mazala2 napisał:
        >
        > >
        > > Zastanawiam się czy od pewnego czasu czy ideologia demokracji liberalnej
        > jest z
        > > istoty swojej, w wydłużonej perspektywie czasowej, przeciwna państwowośc
        > i w, k
        > > tórej znalazła miejsce do aktywnej działalności publicznej.
        > >
        > > Konflikt, przecieki dostały się do publicznego obiegu, pomiędzy Adamem
        > Michni
        > > kiem a Zarządem Agory czyni znalezienie racjonalnej odpowiedzi na postawi
        > one py
        > > tanie czyni, moim zdaniem, sprawę pilną i ważną dla dalszych losów polski
        > ej pań
        > > stwowości
        > >
        > > ---------------
        > > Pamiętaj o skutkach zniesławień lub pomówień zob. Art. 212 KK.
        >

To co napisałeś rozumiem tak , że ideologia demokracji liberalnej ma wroga i tym wrogiem jest rządząca w Polsce ekipa polityków i urzędników. Wniosek logiczny jest taki : Demokracja liberalna jest tylko jedną z IDEOLOGII, która nie ma RACJONALNEGO fundamentu i jest jedynie kolejną wiara w słuszność głoszonych poglądów.
        • don.kichote To błędny wniosek 27.07.22, 12:52
          A błędem jest założenie braku jej "racjonalnego fundamentu".
          Każda ideologia, za którą podążają ludzie - jej wyznawcy - posiada mniej, lub bardziej racjonalny fundament a ocena jego racjonalności, zależy od oceniającego. Jeśli "kupuje" tę ideologię, to i jej fundament - niezależnie od jego merytorycznej zawartości - jest dla niego racjonalny - vide wyznawcy liberalizmu, jeśli nie kupuje, dostrzega w nim brak racjonalizmu - vide ty...

mazala2 napisał:

> Wniosek logi
          > czny jest taki : Demokracja liberalna jest tylko jedną z IDEOLOGII, która nie m
          > a RACJONALNEGO fundamentu i jest jedynie kolejną wiara w słuszność głoszonych p
          > oglądów.
          >
          • mazala2 Re: To błędny wniosek 27.07.22, 13:17
            don.kichote napisał:

> A błędem jest założenie braku jej "racjonalnego fundamentu".
            > Każda ideologia, za którą podążają ludzie - jej wyznawcy - posiada mniej, lub b
            > ardziej racjonalny fundament a ocena jego racjonalności, zależy od oceniającego
            > . Jeśli "kupuje" tę ideologię, to i jej fundament - niezależnie od jego merytor
            > ycznej zawartości - jest dla niego racjonalny - vide wyznawcy liberalizmu, jeśl
            > i nie kupuje, dostrzega w nim brak racjonalizmu - vide ty...
            >
            > mazala2 napisał:
            >
            > > Wniosek logi
            > > czny jest taki : Demokracja liberalna jest tylko jedną z IDEOLOGII, która
            > nie m
            > > a RACJONALNEGO fundamentu i jest jedynie kolejną wiara w słuszność głoszo
            > nych p
            > > oglądów.
            > >
            >
            >

Sformułuj ten tu na FK :"racjonalny fundament"
    • don.kichote Błąd w założeniu! 27.07.22, 12:09
      Ideologia demokracji liberalnej nie jest wrogiem państwowości polskiej, lecz co najwyżej, kasty rządzącej - a to na tyle poważna różnica, że dalszą dyskusję w temacie - czyni bezprzedmiotową...

mazala2 napisał:

>
      > Zastanawiam się czy od pewnego czasu czy ideologia demokracji liberalnej jest z
      > istoty swojej, w wydłużonej perspektywie czasowej, przeciwna państwowości w, k
      > tórej znalazła miejsce do aktywnej działalności publicznej.
      >
      > Konflikt, przecieki dostały się do publicznego obiegu, pomiędzy Adamem Michni
      > kiem a Zarządem Agory czyni znalezienie racjonalnej odpowiedzi na postawione py
      > tanie czyni, moim zdaniem, sprawę pilną i ważną dla dalszych losów polskiej pań
      > stwowości
      >
      > ---------------
      > Pamiętaj o skutkach zniesławień lub pomówień zob. Art. 212 KK.
    • ukos Re: Przeciwnicy polskiej państwowości a wolność s 27.07.22, 13:41
      mazala2 napisał:

> ideologia demokracji liberalnej jest (...) przeciwna
      > państwowości w, której znalazła miejsce

Wania, zanim zaczniesz bronić polskiej państwowości, zapoznaj się najpierw z zasadami polskiej interpunkcji.
      • mazala2 Re: Przeciwnicy polskiej państwowości a wolność s 27.07.22, 13:47
        ukos napisał:

> mazala2 napisał:
        >
        > > ideologia demokracji liberalnej jest (...) przeciwna
        > > państwowości w, której znalazła miejsce
        >
        > Wania, zanim zaczniesz bronić polskiej państwowości, zapoznaj się najpierw z za
        > sadami polskiej interpunkcji.

Uważasz, że znajomość zasad polskiej interpunkcji jest warunkiem koniecznym żeby rozprawiać o polskiej państwowości liczącej około tysiąca lat?

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka