Dodaj do ulubionych

kto nam ukradł cukier,węgiel . . . . .

27.07.22, 17:24
ale także sądy,Trybunał Konstytucyjny,praworządność,poczucie bezpieczeństwa społecznego,dumę narodową,Muzeum II Wojny,Zachętę,telewizję publiczną i w dodatku każdego dnia okrada nas na 1 milion euro??
Obserwuj wątek
    • pies.na.czarnych Re: kto nam ukradł cukier,węgiel . . . . . 27.07.22, 17:36
      tvn24.pl/polska/planowane-podwyzki-dla-poslow-senatorow-ministrow-i-prezydenta-politycy-komentuja-5939467
    • inna57 Re: kto nam ukradł cukier,węgiel . . . . . 27.07.22, 17:40
      Cukier i węgiel sprzedali rządzący. Eksport węgla (na wagę) podwoił się od zeszłego roku. Resztę rządzący ukradli stosując przekupstwo za nie swoje pieniądze.
    • oby.watel Re: kto nam ukradł cukier,węgiel . . . . . 27.07.22, 17:42
      99venus napisał:

> ale także sądy,Trybunał Konstytucyjny,praworządność,poczucie bezpieczeństwa spo
      > łecznego,dumę narodową,Muzeum II Wojny,Zachętę,telewizję publiczną i w dodatku
      > każdego dnia okrada nas na 1 milion euro??

Jak to kto? W kolejności alfabetycznej: ETPCz, KE, Putin, TSUE, Tusk i UE. I Norwegia, bo nie chce dzielić się zyskiem ze sprzedaży ropy.
      • 99venus Re: kto nam ukradł cukier,węgiel . . . . . 27.07.22, 18:15
        Co za ulga,że z tym całym bajzlem nie ma nic wspólnego,kaczyński,jego kamaryla,Ziobro i PiS.
        Kamień spadł mi z serca.
        • oby.watel Re: kto nam ukradł cukier,węgiel . . . . . 27.07.22, 18:29
          Mnie też to cieszy. Martwi mnie co innego. Jeśli, jak twierdzą, za inflację odpowiada w 90% polityka klimatyczna Unii i Putin, a oni jedynie w 10%, to po jasną cholerę podnosili stopy procentowe? Po co dusić kredytobiorców oddziaływając na 10% inflacji? O ile to ją obniży? O 1%?
          • szwampuch58 Re: ***** *** 27.07.22, 19:20
            oby.watel napisał:

> Mnie też to cieszy. Martwi mnie co innego. Jeśli, jak twierdzą, za inflację odp
            > owiada w 90% polityka klimatyczna Unii i Putin, a oni jedynie w 10%, to po jasn
            > ą cholerę podnosili stopy procentowe? Po co dusić kredytobiorców oddziaływając
            > na 10% inflacji? O ile to ją obniży? O 1%?
            >
    • obrotowy kto nam ukradł cukier, węgiel... - bruxelska banda 27.07.22, 18:27
      jedna reka daje a druga podkrada - udajac dobra ciocie.
      • szwampuch58 Re: ********** Helga 27.07.22, 19:20
        obrotowy napisał:

> jedna reka daje a druga podkrada - udajac dobra ciocie.
      • pies.na.czarnych Re: kto nam ukradł cukier, węgiel... - bruxelska 27.07.22, 19:30
        Kradną nadal, ale przestali się dzielić i tu leży pies pogrzebany:)
        • obrotowy a kogo to interesuje ? 28.07.22, 01:09
          pies.na.czarnych napisała:
          > Kradną nadal, ale przestali się dzielić i tu leży pies pogrzebany:)

a kogo to interesuje - gdzie lezy pies pogrzebany ?

wazne - zeby nie smierdzial.
    • yoma Re: kto nam ukradł cukier,węgiel . . . . . 28.07.22, 01:02
      Those f*king dogs
      From this stygian rift
      Would steal the coins from our eyes

a tak mi się wpasowało.
    • mozart Re: kto nam ukradł cukier,węgiel . . . . . 30.07.22, 01:32
      A dawno temu pisałem, że bedzie PiSdziec! No i macie!
    • yabbaryt Re: kto nam ukradł cukier,węgiel . . . . . 30.07.22, 09:18
      a kto wyprzedał większość cukrownie w ręce koncernów niemieckich?
      • m.c.hrabia Re: kto nam ukradł cukier,węgiel . . . . . 30.07.22, 09:35
        yabbaryt napisał:

> a kto wyprzedał większość cukrownie w ręce koncernów niemieckich?
        >

żydzi , cykliści elgebety przy pomocy genderyów
      • oby.watel Re: kto nam ukradł cukier,węgiel . . . . . 30.07.22, 10:29
        yabbaryt napisał:

> a kto wyprzedał większość cukrownie w ręce koncernów niemieckich?

Cukru nie brakuje. Owszem, brakowało, ale wtedy, gdy wszystkie cukrownie znajdowały się w rękach polskich. Nawet kartki wprowadzono. Brakuje węgla, a przecież wszystkie spółki węglowe są w rękach polskich. Jak wytłumaczyć ten fenomen?
        • horpyna4 Re: kto nam ukradł cukier,węgiel . . . . . 30.07.22, 10:48
          Przecież polski węgiel cały czas jest eksportowany. Dostajemy za niego dużo więcej, niż wydawaliśmy na rosyjski, stąd to jednoczesne kupowanie rosyjskiego i sprzedawanie krajowego. A jak sprawa importu rypła się wskutek sankcji, to mamy to, co mamy.
          • oby.watel Re: kto nam ukradł cukier,węgiel . . . . . 30.07.22, 11:30
            Nie można dotować kopalni i spółek. Wredna Unia nie pozwala. A trzeba. Więc za pieniądze, które stanowiłyby dotacje kupuje się węgiel zagranicą, a rodzimy sprzedaje. Chłopaki mają łeb!
            • pies.na.czarnych Re: kto nam ukradł cukier,węgiel . . . . . 30.07.22, 13:02
              Sprzedaje się aby później odkupić ten sam po wyższych cenach. Jakaś metoda w tym jest.
              • oby.watel Re: kto nam ukradł cukier,węgiel . . . . . 30.07.22, 13:42
                pies.na.czarnych napisała:

> Sprzedaje się aby później odkupić ten sam po wyższych cenach. Jakaś metoda w ty
                > m jest.

Ależ skąd! Sprzedaje się, żeby kupić gorszy po wyższej cenie. Nikt dobrego nie odsprzedaje, bo nigdzie indziej nie rządzi PIS!
    • eeee-emeryt Re: kto nam ukradł cukier,węgiel . . . . . 30.07.22, 09:46
      Nie wiesz kto? KACZYŃSKI największy złodziej w czasach postkomunistycznych.
      • yabbaryt Re: kto nam ukradł cukier,węgiel . . . . . 30.07.22, 14:10
        kłamaliście, kłamiecie i będziecie kłamać. I dlatego będziecie przegrywać. Kłamstwo bowiem ma bardzo krótkie nogi, zwłaszcza takie bezczelne.
        • yoma Re: kto nam ukradł cukier,węgiel . . . . . 30.07.22, 14:20
          O, następny się odpisia w podskokach :)
        • 99venus Re: kto nam ukradł cukier,węgiel . . . . . 30.07.22, 17:02
          Też uważam,że pisia hołota zaczyna wyścig do ławy oskarżonych.
        • ave.duce Re: kto nam ukradł cukier,węgiel . . . . . 30.07.22, 17:39
          https://1.bp.blogspot.com/-yjXtqf5pIVM/Vy8WfRAFb4I/AAAAAAAAMwg/EKGZagoVj5YWviIhMbs64jlsfp-8mwFKACLcB/s320/mleczko%2B-%2Bk%25C5%2582amstwo%2Bma%2Bkr%25C3%25B3tkie%2Bnogi.jpg
    • pkt4a Re: kto nam ukradł cukier,węgiel . . . . . 30.07.22, 13:28
      bo Sasin pracuje w węglu oraz w cukrze i zabrakło

.
      "Zamykają seminaria. Były kleryk: dla chłopców o innej orientacji seksualnej nie są już jedynym schronieniem
      • horpyna4 Re: kto nam ukradł cukier,węgiel . . . . . 30.07.22, 15:42
        Wysłać Sasina na Saharę, to zabraknie tam piasku.
        • oby.watel Re: kto nam ukradł cukier,węgiel . . . . . 30.07.22, 15:47
          horpyna4 napisała:

> Wysłać Sasina na Saharę, to zabraknie tam piasku.

Lepiej zrobić go pełnomocnikiem rządu do spraw dalszego dynamicznego wzrostu inflacji.
    • qwardian Re: kto nam ukradł cukier,węgiel . . . . . 30.07.22, 14:20
      Zamówiłem 20 kilo z internetu po 7,50 zł, jechałem z taczką do paczkomatu, ale w ten sposób mam cukier na wino, jesienią będzie przynajmniej 130 litrów, gronka dojrzewają w ogródku. Drożdże są taniutkie. Wszystkie Biedronki i Auchan w pobliżu były wyczyszczone, na ich półkach leży mąka, ale tej na razie nie potrzebuję. Nie słodzę herbaty
      • yoma Re: kto nam ukradł cukier,węgiel . . . . . 30.07.22, 14:22
        Pędź na mące. Mąka też cukier.
      • yabbaryt Re: kto nam ukradł cukier,węgiel . . . . . 30.07.22, 14:29
        ja tm cukru nie używam...no prawie. Żona zrobiła kilkanaście słoików dżemu z czarnych porzeczek z naszego ogrodu. Niebo w gębie, całe założenia dietetyczne ida się ..kochać. Poszło na to ostatnie dwie torebki cukru.
      • oby.watel Re: kto nam ukradł cukier,węgiel . . . . . 30.07.22, 14:37
        qwardian napisał:

> Zamówiłem 20 kilo z internetu po 7,50 zł, jechałem z taczką do paczkomatu, ale
        > w ten sposób mam cukier na wino, jesienią będzie przynajmniej 130 litrów, gronk
        > a dojrzewają w ogródku. Drożdże są taniutkie. Wszystkie Biedronki i Auchan w po
        > bliżu były wyczyszczone, na ich półkach leży mąka, ale tej na razie nie potrzeb
        > uję. Nie słodzę herbaty

No toś przepłacił. W "normalnych' sklepach cukier jest po niecałe 6 zł.
        • qwardian Re: kto nam ukradł cukier,węgiel . . . . . 30.07.22, 14:42
          Lepszy wróbel w garści niż gołąb na dachu.
    • pies.na.czarnych Re: kto nam ukradł cukier,węgiel . . . . . 30.07.22, 14:38
      www.tokfm.pl/Tokfm/7,103087,28740272,co-z-weglem-do-rozebranej-elektrowni-w-ostrolece-sawicki-moze.html?utm_source=facebook.com&utm_medium=SM&utm_campaign=FB_TokFm&fbclid=IwAR0SC6han0zfphZi5qx1ExzTSHy1fb5tRzln5bYTF225NUuU5duGnCn6YR4
      Sawicki zastanawiał się, gdzie mógł trafić węgiel zakontraktowany do Ostrołęki. W tym kontekście przywołał słowa Krzysztofa Tchórzewskiego, byłego ministra energii i wówczas wielkiego zwolennika budowy elektrowni w Ostrołęce, który kilka dni temu o dostawach węgla mówił: "Ja nie przypuszczam, że tutaj duże kłopoty są. W niedzielę byłem w rodzinnej wiosce. Praktycznie jest przekonanie, że każdy gospodarz, jak jest solidny, to już się zaopatrzył i praktycznie nie widać problemów". - Być może zakontraktowany do Ostrołęki węgiel trafił gdzieś w okolice Tchórzewskiego. W mojej okolicy nie znalazłem dobrych gospodarzy, którzy mają zapasy, a do Tchórzewa mam ledwie 30 km - wskazywał Sawicki.
      Zwrócił uwagę na jeszcze jeden wątek dotyczący węgla - a mianowicie zakupy, które zrobiliśmy w Rosji, za które zapłaciliśmy, a których nie odebraliśmy. I dziś już nie odbierzemy, ponieważ obowiązuje embargo na przywóz rosyjskiego węgla do Polski. - Mamy dużo zapłaconego węgla w Rosji i nie dostaniemy go. Można było odebrać ten węgiel, a potem wprowadzić embargo. My o tym jako opozycja nie wiedzieliśmy - przekonywał.
      • qwardian Re: kto nam ukradł cukier,węgiel . . . . . 30.07.22, 14:44
        Za to pisi powinni dyndać, bo rozebrali dwa nowoczesne kominy elektrowni węglowej w Ostrołęce..
      • yoma Re: kto nam ukradł cukier,węgiel . . . . . 30.07.22, 14:53
        Znaczy, zostawiliśmy Rosji kaskę na ładnych parę dronów?
        • pies.na.czarnych Re: kto nam ukradł cukier,węgiel . . . . . 30.07.22, 14:59
          Zdziwko? :)
          • yoma Re: kto nam ukradł cukier,węgiel . . . . . 30.07.22, 15:03
            Nie.
    • topiramax Re: kto nam ukradł cukier,węgiel . . . . . 30.07.22, 17:00
      Wszystko pewnie zostało przerobione na węgiel aptekarski;)

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka