Dodaj do ulubionych

Bareja nadal żywy

28.07.22, 23:27
www.salon24.pl/newsroom/1241797,skandal-w-sluzbie-zdrowia-nowi-lekarze-nie-moga-leczyc-bo-nie-ma-papieru-na-dyplomy
tl;dr
Lekarze nie mogą leczyć, bo mimo zdanego egzaminu nie mają dyplomu, a dyplomu nie mają, bo brakuje specjalnego papieru z Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych. Dyplomy na innym papierze nie liczą się.
I to w sytuacji, gdy lekarzy w Polsce brakuje.
Obserwuj wątek
    • enaw11 Re: Bareja nadal żywy 29.07.22, 09:44
      Zastąpisz Wytwórnię Papierów Wartościowych ?
      • pies.na.czarnych Re: Bareja nadal żywy 29.07.22, 18:33
        enaw11 napisała:

> Zastąpisz Wytwórnię Papierów Wartościowych ?

Wytwórnią Papierów Wartościowych nie ma więcej mocy przerobowej bo wszystkie siły rzucili na dodruk pieniędzy.
    • obrotowy lekarze, jak i kobiety - to towar przereklamowany. 29.07.22, 17:28
      tak naprawde, licza sie tylko te 3 tysiace na wungiel.
    • 99venus Re: Bareja nadal żywy 29.07.22, 18:06
      Kwintesencja pisich rzadów-za co się wezmą to wszystko spieprzą.Taka wada genetyczna.
      • j-k i tym sie roznia od PeOviecek. 29.07.22, 18:39
        99venus napisał:
        > Kwintesencja pisich rzadów-za co się wezmą to wszystko spieprzą.

i tym sie roznia od PeOviecek.
        - PeOviecki, cokolviek, nie zrobily, a nie zrobily nic, to Prezes musial potem po nich wsio poprawiac.
      • yoma Re: Bareja nadal żywy 29.07.22, 18:40
        Wada genetyczna czy celowe działanie?
    • tapatik Re: Bareja nadal żywy 29.07.22, 21:33
      Odpowiadam na post, który został skasowany.
      Trochę poczytałem, bo na medycynie się nie znam, i z tego co przeczytałem wynika, że lekarz bez specjalizacji może leczyć, ale nie może wykonywać pewnych zabiegów. Przykładowo (o tym było w artykule) nie może podać chemii osobie z nowotworem.
      Sprawę zawalił ośrodek egzaminacyjny, bo w tym roku zmieniły się przepisy i dyplomy świadczące o ukończonej specjalizacji muszą być wykonane na specjalnym papierze produkowanym przez Polską Wytwórnię Papierów Wartościowych. Ośrodek egzaminacyjny powinien wcześniej ten papier zamówić, ale tego nie zrobił. W efekcie nie może wydrukować dyplomów, które będą honorowane przez szpitale.

To jest tak jak z prawem jazdy. Dopóki nie odebrałem kartonika, to nie mogłem jeździć, mimo że sam egzamin miałem zdany.
      • pies.na.czarnych Re: Bareja nadal żywy 01.08.22, 16:48
        I tak w Polsce pacjenci maja szczęście. Co by się działo gdyby tu, tak jak tam nawet zastrzyk musi wykonywać lekarz, a pielęgniarki właściwie są tylko pomocnicami na zasadzie "przynieś podaj".

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka