Dodaj do ulubionych

Bezpodstawne wzbogacenie

02.08.22, 13:26
Sąd uznał, że p. Annie Jakubowskiej, Paulince, należy się zadośćuczynienie za śledztwo i sześć lat w stalinowskich więzieniach. Ziobro uznał, że bohaterce Powstania Warszawskiego owszem, należy się, ale nie aż tyle.

Prokuratura Krajowa zajęła jasne stanowisko. Popierała wniosek o odszkodowanie dla pani, która spędziła kilka lat w stalinowskim więzieniu. Natomiast wskazała, że odszkodowanie musi być współmierne do innych odszkodowań, które otrzymywały osoby, które znacznie dłużej pozostawały w tych stalinowskich więzieniach, czy też traciły życie, trafiając do stalinowskich kazamatów - odpowiedział Ziobro. - Natomiast, jak wykazano, najwyższa kwota odszkodowania orzeczona w polskim sądzie to jest około miliona złotych i dotyczy osób, które straciły życie. Zostały zamordowane przy okazji tortur w ramach zakładów karnych

"Sędziom", których jedynym osiągnięciem było zasiadanie w nielegalnej Izbie Dyscyplinarnej można płacić dziesiątki tysięcy za nicnierobienie, bo im się należy. Jednocześnie trzeba pilnie baczyć, by ci, którzy walczyli i cierpieli za to, by dziś ludzie niegodni mogli nimi pomiatać napychając sobie kabzy ich kosztem. Ziobro po raz kolejny dowiódł, że Miller dramatycznie przeszacował.
Obserwuj wątek
    • no-popis Re: Bezpodstawne wzbogacenie 02.08.22, 14:21
      oby.watel napisał:

> Sąd uznał, że p. Annie Jakubowskiej, Paulince, należy się zadośćuczynienie za ś
      > ledztwo i sześć lat w stalinowskich więzieniach. Ziobro uznał, że bohaterce Pow
      > stania Warszawskiego owszem, należy się, ale nie aż tyle.
      >
      > Prokuratura Krajowa zajęła jasne stanowisko. Popierała wniosek o odszkodowan
      > ie dla pani, która spędziła kilka lat w stalinowskim więzieniu. Natomiast wskaz
      > ała, że odszkodowanie musi być współmierne do innych odszkodowań, które otrzymy
      > wały osoby, które znacznie dłużej pozostawały w tych stalinowskich więzieniach,
      > czy też traciły życie, trafiając do stalinowskich kazamatów - odpowiedział Zio
      > bro. - Natomiast, jak wykazano, najwyższa kwota odszkodowania orzeczona w polsk
      > im sądzie to jest około miliona złotych i dotyczy osób, które straciły życie. Z
      > ostały zamordowane przy okazji tortur w ramach zakładów karnych

>
      > "Sędziom", których jedynym osiągnięciem było zasiadanie w nielegalnej Izbie Dys
      > cyplinarnej można płacić dziesiątki tysięcy za nicnierobienie, bo im się należy
      > . Jednocześnie trzeba pilnie baczyć, by ci, którzy walczyli i cierpieli za to,
      > by dziś ludzie niegodni mogli nimi pomiatać napychając sobie kabzy ich kosztem.
      > Ziobro po raz kolejny dowiódł, że Miller dramatycznie przeszacował.
      I ma rację Ziobro.
      • oby.watel Re: Bezpodstawne wzbogacenie 02.08.22, 14:52
        no-popis napisała:

> I ma rację Ziobro.

Nie było uzasadnienia czy zniknęło w tajemniczych okolicznościach? Nie, nie ma racji. Miałby rację, gdyby odszkodowanie dotyczyło działacza PS-u prześladowanego przez reżim Tuska. W tym przypadku mamy do czynienia z kobietą, która poświęciła wszystko dla ojczyzny. Ten pan nie miał żadnych oporów przed domaganiem się kilkuset tysięcy zł odszkodowania od szpitala, w którym umarł jego chory na serce tatuś.
        • no-popis Re: Bezpodstawne wzbogacenie 02.08.22, 15:06
          oby.watel napisał:

> no-popis napisała:
          >
          > > I ma rację Ziobro.
          >
          > Nie było uzasadnienia czy zniknęło w tajemniczych okolicznościach? Nie, nie ma
          > racji. Miałby rację, gdyby odszkodowanie dotyczyło działacza PS-u prześladowan
          > ego przez reżim Tuska. W tym przypadku mamy do czynienia z kobietą, która poświ
          > ęciła wszystko dla ojczyzny. Ten pan nie miał żadnych oporów przed domaganiem s
          > ię kilkuset tysięcy zł odszkodowania od szpitala, w którym umarł jego chory na
          > serce tatuś.
          Moje uzasadnienie wyciął cenzor Wolnych Miediöw.
          • oby.watel Re: Bezpodstawne wzbogacenie 02.08.22, 15:18
            no-popis napisała:

> Moje uzasadnienie wyciął cenzor Wolnych Miediöw.

Ma władzę, to z niej korzysta. Próbuję zrozumieć co mu w Twoich postach nie pasi, ale niestety przekracza to moje możliwości umysłowe. Niemniej jednak jestem w stanie go zrozumieć. Biedaczyna z racji pełnionej funkcji musi czytać wszystko jak leci, a niektórzy piszą bardzo niezrozumiale. Nie da się także wykluczyć, że trzebi tych, których nie lubi.

Yoma odczuwała schadenfreude gdy pisałem, że się udzielałem, ale przestałem. A mnie po prostu męczyło dyskutowanie ze znikającymi postami. Gdy zwróciłem na to uwagę zaczęły także losowo znikać także i moje posty.
          • oby.watel Post Scriptum 02.08.22, 15:20
            Długi czas używałem sygnaturki o treści "Spieszcie się czytać posty, tak szybko znikają".
          • x2468 Re: Bezpodstawne wzbogacenie 02.08.22, 15:52
            Andrzej Gwiazda za rok internowania dostał 3,5 miliona złotych odszkodowania (na dzisiejsze byłoby 5milionow) i wtedy towarzysz zamrożonego -pseudoprokurator mniej niż zero nie protestował.
            • horpyna4 Re: Bezpodstawne wzbogacenie 02.08.22, 18:04
              Anna Jakubowska starała się o odszkodowanie głównie dla chorego neurologicznie syna, żeby mógł egzystować. Jego choroba jest skutkiem oderwania w dzieciństwie od matki na przeszło pięć lat jej więzienia, to też powinno się liczyć. A jak tak przeliczyć odszkodowanie Andrzeja Gwiazdy na jej sytuację, to w porównaniu z nim domagała się bardzo skromnego odszkodowania.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka