Dodaj do ulubionych

Polska jest bezpieczna na wysadzenie elektrowni?

08.08.22, 14:38
My tu śmiechy chichy z kanału dla kajaków, a kacapy zaminowały elektrownię atomową i grożą jej wysadzeniem.

- Jak dobrze wiecie, zaminowaliśmy wszystkie najważniejsze obiekty w elektrowni jądrowej w Zaporożu. I my nie ukrywany tego przed wrogiem. Uprzedziliśmy ich. Wróg wie, że będzie to albo ruska ziemia albo niczyja - powiedział do rosyjskich żołnierzy generał Walerij Wasiljew, dowódca rosyjskich Wojsk Ochrony Radiacyjnej, Chemicznej i Biologicznej Centralnego Okręgu Wojskowego.

- Jesteśmy gotowi na konsekwencje idące za tym krokiem. A Wy, wojownicy - wyzwoleńcy, musicie zrozumieć, że nie mamy innego wyjścia. I jeżeli pojawi się ten najtrudniejszy rozkaz, musimy go wykonać z honorem - dodał.

Czytaj więcej na wydarzenia.interia.pl/raporty/raport-ukraina-rosja/aktualnosci/news-wojna-w-ukrainie-grozby-wysadzenia-elektrowni-jadrowej-to-be,nId,6207323#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome

"To będzie ruska ziemia albo niczyja"

Nie muszę chyba stwierdzać co to będzie znaczyło dla świata. Klęskę głodu przez dekady. Ukraina jest żywicielem świata. Bez niej nie będzie wołowiny z Hiszpanii. Nie będzie frytek belgijskich.

Mam tu na forum pytanie, jak polscy politycy są przygotowani na takie zdarzenie? Problem z węglem, czy gazem to Pikuś.
Obserwuj wątek
    • dunajec1 Re: Polska jest bezpieczna na wysadzenie elektrow 08.08.22, 14:53
      Polska zwroci sie z prozba o pomoc do naszej krolewskiej pary.
    • pies.na.czarnych Re: Polska jest bezpieczna na wysadzenie elektrow 08.08.22, 15:06
      "Polska jest bezpieczna na wysadzenie elektrowni"

Polska języka, trudna języka.
      • pozytonium Re: Polska jest bezpieczna na wysadzenie elektrow 08.08.22, 17:26
        pies.na.czarnych napisała:

> "Polska jest bezpieczna na wysadzenie elektrowni"
        >
        > Polska języka, trudna języka.

1. Temat wątku ma często zbyt mało znaków dostępnych.
        2. Akurat w tym przypadku przyimek na nie oznacza, że rzecz ma się zadziać w Polsce. Można byłoby dać od, ale to świadczyłoby, że wysadzenie elektrowni atomowej ma mieć miejsce w Polsce. Zaproponuj kacapie inny przyimek.

Każdy inny przyimek wskazywałby, że rzecz ma się zdarzyć w Polsce. A ja się grzecznie pytam, jak Polska jest przygotowana na skażenie radioaktywne, gdzieś za miedzą.
        • pies.na.czarnych Re: Polska jest bezpieczna na wysadzenie elektrow 08.08.22, 17:34
          Co ty znowu nieuku pieprzysz? Nadal nie widzisz, że użyłeś czasownik, który nie pasuje do całości zdania? Po drugie nie w ten sposób konstruuje się zadania pytające.🤮
          Typowe dla bota zamydlanie i wmawianie, że czarne jest białe.
          • prze.nick Re: Polska jest bezpieczna na wysadzenie elektrow 08.08.22, 21:50
            użyłeś czasownik, który nie pasuje do całości zdania

Polska jest bezpieczna na wypadek wysadzenia elektrowni?
            Polska jest bezpieczna w razie wysadzenia elektrowni?

• pies.na.czarnych Re: Polska jest bezpieczna na wysadzenie elektrow 08.08.22, 22:01
              > użyłeś czasownik, który nie pasuje do całości zdania

Dziękuję za uwagę. Po prawie czterdziestu latach na obczyźnie i przez ostatnie kilka lat niezamienienia słowa po polsku każda uwaga się liczy. Z pisaniem dzięki udzielaniu się na FK idzie mi jeszcze nienajgorzej. W mowie, zwłaszcza gdy mówię szybko nieraz sam siebie nie rozumiem😂
              • storima Re: Polska jest bezpieczna na wysadzenie elektrow 09.08.22, 00:28

> Po prawie czterdziestu latach na obczyźnie i przez ostatnie
                > kilka lat niezamienienia słowa po polsku każda uwaga się liczy. Z pisaniem dzię
                > ki udzielaniu się na FK idzie mi jeszcze nienajgorzej.
                >

Tak?
                To kto ogląda za ciebie na co dzień TVN po czym publikuje tu raporty z ich programów?
                Pogratuluj tej osobie.
                Bo idzie jej z tym tu całkiem
                nie najgorzej.

Kiedyś pisałeś na FK, że twe problemy z polszczyzną to wina zarówno tej 40 letniego pobytu na obczyźnie jak i "języka wolskiego" na FK, na którym przebywasz codziennie, który powoduje utratę poprawnego posługiwania się językiem polskim.

Akurat mój staż na obczyźnie jest podobny twemu. Znam też Polaków o dłuższym pobycie poza Polską.

Jakoś nikt z nas w przeciwieństwie do Ciebie nie ma takich problemów z polszczyzną.

Jakoś nikt z nas nie zapomniał, że w szkołach ponadpodstawowych nie zwracaliśmy się do pedagogów per pan/pani. I wiele innych faktów z PRLu błędnie przez ciebie tu opisanych, które po prostu nigdy nie miały u nas w Polsce miejsca.

Nikt z nas nie przeinacza słów w taki sposób, że tworzy te, które nie istnieją. Ani nie przekręca tradycyjnych przysłów z języka polskiego, czy też tych kultowych z epoki PRLu.

• pies.na.czarnych Re: Polska jest bezpieczna na wysadzenie elektrow 09.08.22, 02:22
                > W mowie, zwłaszcza gdy mówię szybko nieraz sam siebie nie rozumiem😂

Dla nieznających mnie i moich żarcików dodam, że to powyższe zdanie było specjalnie napisane jako przynęta na SB archiwistę, grafomana sortimo:) Oczywiście dał się złapać i wypocił następny elaborat pod tytułem "Jaki to ja mundury jestem".:)))
                storima bidoku jaki ty jesteś przewidywalny.
                • storima Re: Polska jest bezpieczna na wysadzenie elektrow 09.08.22, 18:49

> > W mowie, zwłaszcza gdy mówię szybko nieraz sam siebie nie rozumiem😂
                  >
                  > Dla nieznających mnie i moich żarcików dodam, że to powyższe zdanie było specja
                  > lnie napisane jako przynęta

Sam ze sobą gadasz. Na samego siebie zarzucasz przynęty.

Nikt poza tobą nie komentował tego zdania:

"W mowie, zwłaszcza gdy mówię szybko nieraz sam siebie nie rozumiem."

Widać bez kłamstwa nie możesz zakończyć spokojnie dnia.
                  • oby.watel Re: Polska jest bezpieczna na wysadzenie elektrow 10.08.22, 14:04
                    storima napisał:

> Sam ze sobą gadasz. Na samego siebie zarzucasz przynęty.
                    >
                    > Nikt poza tobą nie komentował tego zdania:
                    >
                    > "W mowie, zwłaszcza gdy mówię szybko nieraz sam siebie nie rozumiem."
                    >
                    > Widać bez kłamstwa nie możesz zakończyć spokojnie dnia.

Poważna dyskusja na poważny temat. :)
                    • pies.na.czarnych Re: Polska jest bezpieczna na wysadzenie elektrow 10.08.22, 14:15
                      Ten nieudacznik nie widzi co sam napisał po połknięciu przynęty? Nie chce mi się wylogowywać aby sprawdzić. Może w międzyczasie poprosił o wykasowanie swojego wpisu.
                      • oby.watel Re: Polska jest bezpieczna na wysadzenie elektrow 10.08.22, 14:21

> Ten nieudacznik nie widzi co sam napisał po połknięciu przynęty? Nie chce mi si
                        > ę wylogowywać aby sprawdzić. Może w międzyczasie poprosił o wykasowanie swojego
                        > wpisu.

Nie chce Ci się wylogowywać, ale chce Ci się bić pianę bez sensu? Przyjmij wyrazy uznania i podziwu.
                        • pies.na.czarnych Re: Polska jest bezpieczna na wysadzenie elektrow 10.08.22, 14:31
                          Nie cytuj go i po sprawie.
                          • oby.watel Re: Polska jest bezpieczna na wysadzenie elektrow 10.08.22, 14:34

> Nie cytuj go i po sprawie.

Odpowiadając na Jego post powinienem cytować Ciebie? Żebyś miał mi za złe? Odmawiam.
                            • pies.na.czarnych Re: Polska jest bezpieczna na wysadzenie elektrow 10.08.22, 14:54
                              I kto tu pianę bije? W jakim celu cytujesz post, przecież skoro prowadzicie sobie prywatne rozmowy nie mające nic wspólnego z treścią wątku to i tak wiecie o co chodzi. No chyba, że tak jak ci udowodniłem w innym wątku bijesz pianę ponieważ nie pamiętasz co sam napisałeś.

> Nie chce Ci się wylogowywać, ale chce Ci się bić pianę bez sensu?
                              • oby.watel Re: Polska jest bezpieczna na wysadzenie elektrow 10.08.22, 15:04

> I kto tu pianę bije? W jakim celu cytujesz post, przecież skoro prowadzicie sob
                                > ie prywatne rozmowy nie mające nic wspólnego z treścią wątku to i tak wiecie o
                                > co chodzi. No chyba, że tak jak ci udowodniłem w innym wątku bijesz pianę ponie
                                > waż nie pamiętasz co sam napisałeś.

Hmmm. Z pokorą przyjmuję połajankę. Człowiek uczy się całe życie. Dlatego poproszę o wyjaśnienie związku z treścią wątku takiej oto przykładowej, jednej z wielu, myśli:

> Słowo mapka jest rodzaju żeńskiego. "Bułkę prezes bibułkę" - nowomowa warsiawskich słoików.

Albo

> Śmiech to zdrowie pisi ciemniaczku.
                                • pies.na.czarnych Re: Polska jest bezpieczna na wysadzenie elektrow 10.08.22, 15:15
                                  Jaka połajanka? Przecież nic nie mam do prywatnych waszych umizgów. Znowu nie zrozumiałeś kilku prostych zdań?
                                  • pies.na.czarnych Re: Polska jest bezpieczna na wysadzenie elektrow 10.08.22, 15:17
                                    I jeszcze przy okazji. Widzę, ze również tak jak ten twój słodki koleś lubisz archiwizować i odwracać kota ogonem. To samo podwórko, ta sama buda?
                                    • oby.watel Re: Polska jest bezpieczna na wysadzenie elektrow 10.08.22, 15:30

> Jaka połajanka? Przecież nic nie mam do prywatnych waszych umizgów.
                                      > Znowu nie zrozumiałeś kilku prostych zdań?

To nie była połajanka? Więc co? Dlaczego uprzejmość nazywasz umizgami? Przecież do Ciebie także się umizguję. Nie zauważyłeś? Ach, rozumiem, zazdrość!

pies.na.czarnych dopisała:

> I jeszcze przy okazji. Widzę, ze również tak jak ten twój słodki koleś lubisz a
                                      > rchiwizować i odwracać kota ogonem. To samo podwórko, ta sama buda?

Archiwizować? Co konkretnie? Koty uwielbiam. Od dziecka mi towarzyszą. Ale odwracać ogonem niespecjalnie lubię. Wolę jednak na to zwierzę spoglądać od frontu. Słyszałem o kocie w butach, nie słyszałem o kotach w budach. A Ty?
                                      • storima Re: Polska jest bezpieczna na wysadzenie elektrow 10.08.22, 15:42
                                        oby.watel napisał:

> pies.na.czarnych napisała:
                                        >
                                        odwracać kota ogonem.
                                        > Archiwizować? Co konkretnie? Koty uwielbiam. Od dziecka mi towarzyszą. Ale odwr
                                        > acać ogonem niespecjalnie lubię. Wolę jednak na to zwierzę spoglądać od frontu.
                                        > Słyszałem o kocie w butach, nie słyszałem o kotach w budach. A Ty?
                                        >

Jak napisałeś Obywatelu,
                                        "kota czasami trzeba odwrócić ogonem na swoje miejsce".

Ale dobra.

To już może wystarczy poza tematycznych dygresji.
                                        • storima Re: Polska jest bezpieczna na wysadzenie elektrow 10.08.22, 15:56
                                          Napisałeś dokładnie:
                                          A nie przyszło Ci do głowy, że gdy on obróci, to kot wreszcie znajdzie się we właściwej pozycji?
                                      • pies.na.czarnych Re: Polska jest bezpieczna na wysadzenie elektrow 10.08.22, 15:44
                                        Sluchaj. Zacytowałeś kłamliwa i jak zwykle zmanipulowana wypowiedz SB archiwisty i tylko dlatego zareagowałem. Wasze prywatne stosunki mnie nie interesują. Chcesz z nim się umizgiwać przejdź na priv. Tam możecie przesyłać nawet swoje słodkie fotki.

oby.watel napisał:

> storima napisał:
                                        >
                                        > > Sam ze sobą gadasz. Na samego siebie zarzucasz przynęty.
                                        > >
                                        > > Nikt poza tobą nie komentował tego zdania:
                                        > >
                                        > > "W mowie, zwłaszcza gdy mówię szybko nieraz sam siebie nie rozumiem."
                                        > >
                                        > > Widać bez kłamstwa nie możesz zakończyć spokojnie dnia.
                                        >
                                        > Poważna dyskusja na poważny temat. :)
                                        >
                                        • storima Re: Polska jest bezpieczna na wysadzenie elektrow 10.08.22, 15:55

> Sluchaj. Zacytowałeś kłamliwa i jak zwykle zmanipulowana wypowiedz i tylko dlatego zareagowałem. Wasze prywatne stosunki mnie nie interesują.

Idąc w zaparte stajesz się
                                          coraz bardziej groteskowy.

Napisał do pies.na.czarnych Obywatel.

forum.gazeta.pl/forum/w,28,173941249,173941249,Polska_jest_bezpieczna_na_wysadzenie_elektrowni_.html?p=173950412
                                          • storima Re: Polska jest bezpieczna na wysadzenie elektrow 11.08.22, 21:22
                                            storima napisał:

>
                                            > > Sluchaj. Zacytowałeś kłamliwa i jak zwykle zmanipulowana wypowiedz i tyl
                                            > ko dlatego zareagowałem. Wasze prywatne stosunki mnie nie interesują.
                                            >
                                            > Idąc w zaparte stajesz się
                                            > coraz bardziej groteskowy.

>
                                            > Napisał do pies.na.czarnych Obywatel.
                                            >
                                            > forum.gazeta.pl/forum/w,28,173941249,173941249,Polska_jest_bezpieczna_na_wysadzenie_elektrowni_.html?p=173950412

Nawiązywałem do tego archiwalnego wpisu pies.na.czarnych:

pies.na.czarnych Re: Kaszotto i risotto od Łowicza 10.07.19, 20:17
                                            Po 30 latach nieobecności w Polsce i ciagle narażony na wolski na FK uważam, że mogę robić takie błędy co oczywiście mnie nie usprawiedliwia.

forum.gazeta.pl/forum/w,28,168361627,168361627,Kaszotto_i_risotto_od_Lowicza.html?p=168376914
                                            Tez nie musiał tego pamiętać.
                                            Nie zarzucam w tym przypadku żadnego kłamstwa.

Ale ja oczywiście zostałem zrównany ziemią.
                                            Taki ze mnie jaki pisze "hejter", "troll", "Sbek".

PS
                                            jak tam pies.na.czarnych z twym wpisem, który skomentowałem.
                                            Zarzuciłeś mi manipulacje twierdząc, że nic takiego nie napisałeś.
                                            A jednak.
                                            Napisałeś, wykorzystując fakt, że ten wpis został przed chwilą usunięty.
                                            Czy uważasz takie zachowanie za honorowe, normalne, przejaw prawdomówności ???
                                        • oby.watel Re: Polska jest bezpieczna na wysadzenie elektrow 10.08.22, 17:02

> Sluchaj. Zacytowałeś kłamliwa i jak zwykle zmanipulowana wypowiedz SB archiwist
                                          > y i tylko dlatego zareagowałem. Wasze prywatne stosunki mnie nie interesują. Ch
                                          > cesz z nim się umizgiwać przejdź na priv. Tam możecie przesyłać nawet swoje sło
                                          > dkie fotki.

Nie interesowało mnie czy wypowiedź jest kłamliwa czy nie i na czym polegała kłamliwość. Wyraziłem podziw dla dwóch dyskutantów prowadzących poważna rozmowę na poważny temat. Wybacz, ale średnio nadaję się do leczenia kompleksów. Przyznałeś, że

> Z pisaniem dzięki udzielaniu się na FK idzie mi jeszcze nienajgorzej. W mowie, zwłaszcza gdy mówię szybko nieraz sam siebie nie rozumiem

Ja też przyznaję, że nie rozumiem magla. Więcej! Nigdy do końca nie rozumiałem i nadal nie rozumiem jak można dać się sprowokować? Prowokowany nie ma rozumu? Nie rozumie, że jest przedmiotem prowokacji?
                                          • storima Re: Polska jest bezpieczna na wysadzenie elektrow 10.08.22, 17:27
                                            oby.watel napisał:

>

> > Z pisaniem dzięki udzielaniu się na FK idzie mi jeszcze nienajgorzej. W m
                                            > owie, zwłaszcza gdy mówię szybko nieraz sam siebie nie rozumiem
                                            >
                                            > Ja też przyznaję, że nie rozumiem magla. Więcej! Nigdy do końca nie rozumiałem
                                            > i nadal nie rozumiem jak można dać się sprowokować? Prowokowany nie ma rozumu?
                                            > Nie rozumie, że jest przedmiotem prowokacji?
                                            >

To po raz drugi skomentowano ten wpis pies.na.czarnych:
                                            > > Z pisaniem dzięki udzielaniu się na FK idzie mi jeszcze nienajgorzej. W m
                                            > owie, zwłaszcza gdy mówię szybko nieraz sam siebie nie rozumiem

To ta "przynęta" na mnie o której trąbi pies.na.czarnych

Pierwsza osoba która to skomentowała, był sam pies.na.czarnych.
                                            (logicznie, złapał się na własna zastawioną przynętę)

Drugą osobą, która to skomentowała jesteś Ty Obywatelu.

To jest idiotyczne. Gość traktuje forum jak uprawianie pola minowego.
                                            Po czym przez pół dnia nadaje jaki taki owaki jest manipulator, bo ON zastawił przynętę i delikwent się złapał, a ten 'delikwent' pisze, że nic takiego nie maiło miejsca. I przedstawia mu nawet SCREEN z wpisu.

Nie da rady. Rozganiany w pianie z ust namiętnie oddaje sie uprawie pól minowych. Czytaj: trollingowi.

Jak kiedyś. Gdy skomentowałem wpis pies.na.czarnych.
                                            Ten odpowiedział 5 minut później, że on nic takiego nie napisał.
                                            I, że jestem oszczercą.
                                            I rzeczywiście.
                                            Wpisu nie było.
                                            Z tym, że nie było wpisu nie dlatego, że go nie napisał.
                                            Nie było go bo został usunięty.
                                            Gdyby nie inny forumowicz, który usuniecie wpisu potwierdził, byłbym został oszustem na wieki.

Łże w żywe oczy.

• storima Re: Polska jest bezpieczna na wysadzenie elektrow 10.08.22, 15:45

> Przecież nic nie mam do prywatnych

Dygresji poza tematem wątku masz na myśli.

Jeśli tak, to przepraszam.

• storima Re: Polska jest bezpieczna na wysadzenie elektrow 10.08.22, 15:08

> I kto tu pianę bije? W jakim celu cytujesz post, przecież skoro prowadzicie sob
                                > ie prywatne rozmowy nie mające nic wspólnego z treścią wątku to i tak wiecie o
                                > co chodzi.

Pisze to człowiek, który namiętnie godzinami prowadził prywatne rozmowy z inną forumowiczką.

Człowiek, który opisuje tutaj "zastawianie przynęt".
                                Nie mające nic wspólnego z tematem wątku, ale
                                procedury do których używania z dumą się przyznaje,
                                przynależne do strefy działalności trollingowej.
                                I łamania netykiety.
                                • storima Re: Polska jest bezpieczna na wysadzenie elektrow 10.08.22, 15:09
                                  niemające
                                • oby.watel Re: Polska jest bezpieczna na wysadzenie elektrow 10.08.22, 15:21
                                  storima napisał:

> Pisze to człowiek, który namiętnie godzinami prowadził prywatne rozmowy
                                  > z inną forumowiczką.
                                  >
                                  > Człowiek, który opisuje tutaj "zastawianie przynęt".
                                  > Nie mające nic wspólnego z tematem wątku, ale
                                  > procedury do których używania z dumą się przyznaje,
                                  > przynależne do strefy działalności trollingowej.
                                  > I łamania netykiety.

Pozwól, że zapytam: I co z tego, że ten człowiek robi te niecne rzeczy? W zakresie obowiązków masz obowiązek reagowania i dawania odporu? Lubisz jak Ci wytykać błędy? Znasz powiedzenie, nie chcę nikogo urazić, że jeden drugiemu ustąpi? A znasz inne, nie czyń drugiemu co Tobie niemiłe? Spójrz jak tu wyglądają dyskusje. 10% w mniejszym lub większym stopniu odnosi się do tematu, 90% to udowadnianie interlokutorowi, żenie umi mówić, pisać, nie trzyma się tematu, i w ogóle jest gupi i najlepiej by było gdyby oddalił się stąd.
                                  • storima Re: Polska jest bezpieczna na wysadzenie elektrow 10.08.22, 15:35
                                    oby.watel napisał:

> Pozwól, że zapytam: I co z tego, że ten człowiek robi te niecne rzeczy? W zakre
                                    > sie obowiązków masz obowiązek reagowania i dawania odporu? Lubisz jak Ci wytyka
                                    > ć błędy? Znasz powiedzenie, nie chcę nikogo urazić, że jeden drugiemu ustąpi?
                                    > A znasz inne, nie czyń drugiemu co Tobie niemiłe? Spójrz jak tu wyglądają dysku
                                    > sje. 10% w mniejszym lub większym stopniu odnosi się do tematu, 90% to udowadni
                                    > anie interlokutorowi, żenie umi mówić, pisać, nie trzyma się tematu, i w ogóle
                                    > jest gupi i najlepiej by było gdyby oddalił się stąd.
                                    >

Reaguje tak jakbym reagował w czasach zagrożenia.
                                    Z tym, ze teraz oczywiście za to nie wsadzają do więzienia.

Jeśli ktoś udaje kogoś kim nie jest wykorzystując ten fakt do oszukiwania, to jak na ten czas, reaguję.

I to sprowadza się jedynie do tego.

A nie, że 'nie umie pisać', 'nie trzyma się tematu', a tym bardziej nigdy nie napisałem, że jest 'głupi'.

Były tu proste tematy, które ciągnięte były tygodniami, tylko dlatego, ze druga strona ubliżając za wszelka cenę chamskimi postami chciała mnie wyprowadzić z równowagi, i poprzez moje zniknięcie "świętować" swą wygraną.

Było już tak na forach Agory. Znam to doskonale.
                                    I powróciło ponownie. Właśnie dlatego.
                                    Bo pewne sprawy nie zostały wyjaśnione do końca.
                                    Nie ma wiec na to mego przyzwolenia.

Nie zapomnij, że została też ujawniona moja tożsamość.

Nie pisze tu ukryty pod nickiem.
                                    Pisze jako ja z imienia i nazwiska.

• storima Re: Polska jest bezpieczna na wysadzenie elektrow 10.08.22, 16:39

> Nie cytuj go i po sprawie.
                            >

Rób jak ci każę.
                            * * *

Matko.
                            Co wpis to przepał.
                      • storima Re: Polska jest bezpieczna na wysadzenie elektrow 10.08.22, 14:53

> Ten nieudacznik nie widzi co sam napisał po połknięciu przynęty? Nie chce mi si
                        > ę wylogowywać aby sprawdzić. Może w międzyczasie poprosił o wykasowanie swojego
                        > wpisu.
                        >

> W mowie, zwłaszcza gdy mówię szybko nieraz sam siebie nie rozumiem😂

Jedyną osobą, która odniosła się do wytłuszczonego zdania jest pies.na.czarnych.

Czyli to ma być ta "przynęta".

Kto jest autorem tego zdania?
                        pies.na.czarnych

Do czyjego wpisu odniósł się?
                        Do swego.

Czyli. Zastawił przynętę.

Połknął ją.

Po czym napisał sam do siebie.

PS
                        Swoją drogą to teraz strach.
                        Odpowie mu się na post.
                        Okaże się ze to była jak zwykle "przynęta".

I cholera wie co człowieka może po tym spotkać ?!?!?

PS
                        Nie prowadzę korespondencji z administracją forum.
                        Po tych atakach i reklamie putinowskiej wojny pies.na.czarnych stało by się to niemal codziennym zajęciem.

• storima Re: Polska jest bezpieczna na wysadzenie elektrow 10.08.22, 14:54
                          Link:
                          forum.gazeta.pl/forum/w,28,173941249,173941249,Polska_jest_bezpieczna_na_wysadzenie_elektrowni_.html?p=173943784
    • horpyna4 Re: Polska jest bezpieczna na wysadzenie elektrow 08.08.22, 15:18
      Z takiej odległości zagraża tylko opad radioaktywny. Trzeba się modlić o wiatr z południa, to pójdzie na Moskwę.

Byle tylko pisi w sejmie nie modlili się o to, bo wtedy będzie jak zwykle.
      • pozytonium Re: Polska jest bezpieczna na wysadzenie elektrow 08.08.22, 15:22
        horpyna4 napisała:

> Z takiej odległości zagraża tylko opad radioaktywny. Trzeba się modlić o wiatr
        > z południa, to pójdzie na Moskwę.
        >
        > Byle tylko pisi w sejmie nie modlili się o to, bo wtedy będzie jak zwykle.

Ale czarnoziemy zostaną skażone na dekady. Nie ma czarnoziemów, nie ma jedzonka. Bo chyba nie będziesz wcinać radioaktywnego byczka z Hiszpanii, czy podobnych frytek belgijskich.
        • rzewuski1 Re: Polska jest bezpieczna na wysadzenie elektrow 08.08.22, 15:29
          Przesadzasz, ruskie nie wysadzą elektrowni
          zresztą ona jest tak skonstruowana że będzie trudno zrobić taki efekt o jakim piszesz
          • pies.na.czarnych Re: Polska jest bezpieczna na wysadzenie elektrow 08.08.22, 15:33
            To jest jego mokry sen. To co już mamy dziasdersowi w krótkich majteczkach nie wystarcza.
          • pies.na.czarnych Re: Polska jest bezpieczna na wysadzenie elektrow 08.08.22, 16:20
            > zresztą ona jest tak skonstruowana że będzie trudno zrobić taki efekt o jakim piszesz

Oczywiście masz rację. Każda elektrownia atomowa, nawet te ukraińskie są odporne nawet na atak nuklearny. Każdą można łatwo unieruchomić, ale to nie wiąże się z niebezpieczeństwem skażenia promieniotwórczego jaki wymarzył sobie "nasz" ukraiński bot.
        • pies.na.czarnych Re: Polska jest bezpieczna na wysadzenie elektrow 08.08.22, 15:31
          > Ale czarnoziemy zostaną skażone na dekady.
          > Mam tu na forum pytanie, jak polscy politycy są przygotowani na takie zdarzenie?

Wytłumacz mi czego oczekujesz od polskich polityków. Jakie przygotowania mieliby według ciebie przyjąć?
          Oczywiście poza tym o czym napisał dunajec1, bo to jest pewne i teraz nie będą musieli się przedzierać przez Zaleszczyki do Londynu tylko wsiądą w rządowe samoloty i już.

BTW. Na ile osób jest miejsca w polskich bunkrach w razie ataku "N"? Podobno Finowie maja miejsce dla wszystkich obywateli, to tak dla przykładu.
          • pozytonium Re: Polska jest bezpieczna na wysadzenie elektrow 08.08.22, 15:36

> Wytłumacz mi czego oczekujesz od polskich polityków. Jakie przygotowania mielib
            > y według ciebie przyjąć?

> Oczywiście poza tym o czym napisał dunajec1, bo to jest pewne i teraz nie będą
            > musieli się przedzierać przez Zaleszczyki do Londynu tylko wsiądą w rządowe sam
            > oloty i już.

Choćby zabezpieczenie w jod.
            Jak wyglądają stany w aptekach, gdy kacap stale grozi wybuchem elektrowni atomowej?
            • pies.na.czarnych Re: Polska jest bezpieczna na wysadzenie elektrow 08.08.22, 15:47
              > Choćby zabezpieczenie w jod. :)))))))))))))

Fajne. Niech Polacy zamiast pszenicy nażrą się jodem.:)
        • horpyna4 Re: Polska jest bezpieczna na wysadzenie elektrow 08.08.22, 15:36
          Po Czarnobylu wcinałam podgrzybki z Podlasia i jeszcze żyję, a podobno one gromadzą cez 137.

Może nie wiesz, ale w miejscach o wysokich natężeniach promieniowania radioaktywnego ludzie żyją nietypowo długo. Nie ma co wpadać w histerię.
          • pozytonium Re: Polska jest bezpieczna na wysadzenie elektrow 08.08.22, 16:01
            horpyna4 napisała:

> Po Czarnobylu wcinałam podgrzybki z Podlasia i jeszcze żyję, a podobno one grom
            > adzą cez 137.
            >
            > Może nie wiesz, ale w miejscach o wysokich natężeniach promieniowania radioakty
            > wnego ludzie żyją nietypowo długo. Nie ma co wpadać w histerię.

W Zaporożu jest chyba 6 reaktorów.
            Warunki wtedy były korzystne. Opad na WB i Skandynawię.
            Poza tym cez nie akumuluje się tak w organizmie a okres rozpadu ma stosunkowo długi. A jest za dużym jonem by się podstawić w jakieś szlaki biologiczne. Prawie 2 A (Olbrzym). Rozmiar sodu czy potasu to tylko 1-1.5 A. Dla wiadomości, zmiana promienia jonowego z 1.1 A na 0.9 A powoduje, że np. taki związek nie istnieje. I to nieorganiczny. Przy białkach masz jeszcze gorzej, bo są białka chaperiny (szoku cieplnego). Momentalnie rozkładają białka o nie tej konformacji co trzeba.

Kacapy w tym roku kopali umocnienia wokół Czarnobyla, gdzie walną tylko jeden reaktor i w większości już nie żyje.
            I najważniejsze, jak może ludzkość ufać energii jądrowej, jak przyjdzie jeden kretyn i ją zaminuje, grożąc przy tym całemu światu? Małpa w kąpieli.
            • pies.na.czarnych Re: Polska jest bezpieczna na wysadzenie elektrow 08.08.22, 16:06
              > Warunki wtedy były korzystne. Opad na WB i Skandynawię.

O czym ty piszesz nieuku?
              • pozytonium Re: Polska jest bezpieczna na wysadzenie elektrow 08.08.22, 16:28

> > Warunki wtedy były korzystne. Opad na WB i Skandynawię.
                >
                > O czym ty piszesz nieuku?

Chmura radioaktywna wzbiła się wysoko nad powierzchnię Ziemi. Pierwsze wzmianki, że coś się złego dzieje przyszły od Skandynawów. Wiele tysięcy km od wybuchu. Taki był wtedy układ wiatrów. Na Polskę spadły ślady. Kacapie, jest bardzo niegrzecznie wyzywać innych od nieuków nie mając podstaw. Najwięcej obszarowo dostała Szwecja. W Szkocji były największe opady lokalne.

https://www.techpedia.pl/app/public/files/36162.jpg
                • pies.na.czarnych Re: Polska jest bezpieczna na wysadzenie elektrow 08.08.22, 17:47
                  W pierwszych dniach. Póżniej to miało skutki w całej północnej Europie.
                  Na tej twojej mapce na przykład Gdańsk jest czysty. Byłem w tym dniu w Gdańsku. Mój statek był tam remontowany. Po tygodniu ruszyliśmy w rejs. Przed Kanałem Kilońskim musieliśmy się zatrzymać w celu skontrolowania statku pod względem skażenia. Niemcy podjechali motorówką nie dalej jak 150 metrów od nas i dalej już nie musieli bo ich liczniki Geigera już z tej odległości wykrywały silne skarżenie. Wcześniej kontrowaliśmy naszym licznikiem i według jego wskazań wszystko było w normie:)))
                  Po dwudziestoczterogodzinnym płukaniu statku mogliśmy przepłynąć Kanał. Po dwóch dniach w Holandii kontrolowano na nowo, tym razem wewnętrzne pomieszczenia ogólnego użytku (kabin załogi nie kontrolowano). Wolę nie pisać o wynikach tej kontroli bo na samą myśl ciarki przechodzą mi po plecach.

Tą mapkę możesz sobie w d... wsadzić.
                  • prze.nick Re: Polska jest bezpieczna na wysadzenie elektrow 08.08.22, 18:05
                    Tę a nie tą mapkę

Polska języka, trudna języka.

• pies.na.czarnych Re: Polska jest bezpieczna na wysadzenie elektrow 08.08.22, 18:10
                      Słowo mapka jest rodzaju żeńskiego. "Bułkę prezes bibułkę" - nowomowa warsiawskich słoików.
                      • prze.nick Re: Polska jest bezpieczna na wysadzenie elektrow 08.08.22, 18:27
                        www.ortograf.pl/watpliwosci-jezykowe/jak-piszemy-ta-czy-te
                        Jak piszemy: tą czy tę?
                        Jeśli chcemy posługiwać się polszczyzną staranną, zgodną z zasadami języka, używając zaimka ta w bierniku, powinniśmy posłużyć się formą TĘ.

Przykład:

Weź tę czapkę i ją ubierz.
                        • horpyna4 Re: Polska jest bezpieczna na wysadzenie elektrow 08.08.22, 18:54
                          W co tę czapkę chcesz ubrać? W kwiatki, czy pomponik?

Bo jeżeli chodzi Ci o włożenie czapki na głowę, to "ubranie czapki" nie ma nic wspólnego z poprawną polszczyzną.
                          • prze.nick Re: Polska jest bezpieczna na wysadzenie elektrow 08.08.22, 19:00
                            to był przykład z ortografa.pl

A co sądzisz o tym co napisał pies "Tą mapkę możesz sobie w d... wsadzić."?
                            Tą czy Tę?
                            • pies.na.czarnych Re: Polska jest bezpieczna na wysadzenie elektrow 08.08.22, 19:14
                              Jak sam wyżej napisałeś > Jeśli chcemy posługiwać się polszczyzną staranną...

Sam widzisz. Musi to na Rusi. W Polsce jak kto chce:)))

Mnie osobiście razi to nagminne używanie "tę". Również bardzo brzydko dla mojego ucha brzmi stawianie akcentu na ostatnią sylabę co słychać ostatnio bardzo często.
                              W północno zachodniej części kraju widocznie mało kto posługuje się poprawną polszczyzną;)
                              • prze.nick Re: Polska jest bezpieczna na wysadzenie elektrow 08.08.22, 21:02
                                Zacytowałem ortografa.pl. Ciebie razi poprawne "tę" a mnie razi nieporawne "tą".
                                Poprawnie powinno być ""Tę mapkę możesz sobie w d... wsadzić." A jak chcesz użyć "tą" to trzeba było napisać np 'Tą mapką możesz sobie tylko pomachać".
                          • pies.na.czarnych Re: Polska jest bezpieczna na wysadzenie elektrow 08.08.22, 19:01
                            Skończmy z tą jałową dyskusją. Ustosunkujcie się lepiej do wiarygodności treści mapki. Bo w przeciwnym razie znowu zacznie się kilometrowy wątek o słuszności pisania ja to było w przypadku wątku: ... "w/na Ukrainie".
                            • buldog2 Re: Polska jest bezpieczna na wysadzenie elektrow 08.08.22, 19:10
                              No, przecież leszpenick miał rację przecież. ja to wiem przecież.
                              • pies.na.czarnych Re: Polska jest bezpieczna na wysadzenie elektrow 08.08.22, 19:16
                                > No, przecież leszpenick

O to za jeden, ten leż penis?:)
                                • prze.nick Re: Polska jest bezpieczna na wysadzenie elektrow 08.08.22, 21:20
                                  O to za jeden, ten leż penis?

bawi cię to who you?
                                  • pies.na.czarnych Re: Polska jest bezpieczna na wysadzenie elektrow 08.08.22, 21:28
                                    Śmiech to zdrowie pisi ciemniaczku.
                                    • prze.nick Re: Polska jest bezpieczna na wysadzenie elektrow 08.08.22, 21:31
                                      to pośmiej sie może z siebie
                                      • prze.nick Re: Polska jest bezpieczna na wysadzenie elektrow 08.08.22, 21:31
                                        się oczywiście miało być :D
                                        • pies.na.czarnych Re: Polska jest bezpieczna na wysadzenie elektrow 08.08.22, 21:49
                                          Ech, ta dbałość o czystość języka;)
                                          Śmiech to zdrowie:)
                                          • prze.nick Re: Polska jest bezpieczna na wysadzenie elektrow 08.08.22, 21:54
                                            forum.gazeta.pl/forum/w,28,173941249,173941249,Polska_jest_bezpieczna_na_wysadzenie_elektrowni_.html?p=173943220

i kto to mówi? :D
                                            • pies.na.czarnych Re: Polska jest bezpieczna na wysadzenie elektrow 08.08.22, 22:04
                                              Zwracaj większą uwagę na emotki. Często jedna emotka wówi więcej niż cale zdanie. Rozumiejąc ich znaczenie unikniesz samoośmieszenia.
                  • pozytonium Co ty robiłaś na statku? 08.08.22, 21:20

> W pierwszych dniach. Póżniej to miało skutki w całej północnej Europie.
                    > Na tej twojej mapce na przykład Gdańsk jest czysty. Byłem w tym dniu w Gdańsku.
                    > Mój statek był tam remontowany. Po tygodniu ruszyliśmy w rejs. Przed Kanałem K
                    > ilońskim musieliśmy się zatrzymać w celu skontrolowania statku pod względem ska
                    > żenia. Niemcy podjechali motorówką nie dalej jak 150 metrów od nas i dalej już
                    > nie musieli bo ich liczniki Geigera już z tej odległości wykrywały silne skarże
                    > nie
                    . Wcześniej kontrowaliśmy naszym licznikiem i według jego wskazań wszystko b
                    > yło w normie:)))
                    > Po dwudziestoczterogodzinnym płukaniu statku mogliśmy przepłynąć Kanał. Po dwóc
                    > h dniach w Holandii kontrolowano na nowo, tym razem wewnętrzne pomieszczenia og
                    > ólnego użytku (kabin załogi nie kontrolowano). Wolę nie pisać o wynikach tej ko
                    > ntroli bo na samą myśl ciarki przechodzą mi po plecach.
                    >
                    > Tą mapkę możesz sobie w d... wsadzić.

Tak poza tym to nie więcej pytań.
                    Masz tu skażenie Polski
                    www.if.pw.edu.pl/~pluta/pl/dyd/mtj/zal99/potrzebowski/Czarnobyl/SKUTKI/mapaPolski.jpg

Za www.if.pw.edu.pl/~pluta/pl/dyd/mtj/zal99/potrzebowski/Czarnobyl/SKUTKI/skutki_awarii.htm

W Gdańsku się tak napromieniowałaś powiadasz?
                    Że świeciłaś ze 150 metrów?
                    W Polsce skażenie wynosiło do 1 mSv. Naturalne tło to 2.5 mSv. Nie przekraczało więc poziomu tła razy 2.
                    Gorzej było z Niemcami. Ci dostali praktycznie poziom tła razy 2. Ty świeciłaś a Niemcy nie?

Samo skażenie promieniotwórcze nie jest tak groźne. Groźniejsze są produkty rozpadu.
                    Sama świecisz 4 kBq z potasu K 40. Tylko, że ten się rozpada do argonu lub wapnia.
                    Z cezu 137 dostajesz stabilny bar, który obojętny biologicznie nie jest.
                    • pies.na.czarnych Re: Co ty robiłaś na statku? 08.08.22, 21:44
                      > W Gdańsku się tak napromieniowałaś powiadasz?

Jeszcze raz i bardziej dokładnie.

Od razy po wyjściu z Gdańska mieliśmy polecenie od armatora aby podczas przeloty do Kanału płukać cały statek. Po kilku godzinach płukania zmierzyliśmy licznikiem Geigera natężenie napromieniowania. Było w normie. PO przyjeździe do Kilu Niemcy tak jak napisałem wyżej nawet nie wchodzili na statek ponieważ ich liczniki już ze znacznej odległości wykazywały wysokie napromieniowanie.

Teraz wytłumaczę niekumaciźnie co miałem na myśli pisząc "wsadź sobie w d...".
                      Każdy kraj podawał swoje dane na temat napromieniowania. W Polsce były dokonywane takim samym typem licznika Geigera jaki my mieliśmy na statku, a może nawet gorszym (technologia i sprzęt na nowych statkach były o wiele lepsze niż te na lądzie).
                      Nawet na tej mapce z angielskimi opisami są uwzględnione dane jakie podali Polacy, a ich wiarygodność jest bardzo słaba chociażby ze względu na mało dokładne liczniki. Po drugie prawdopodobieństwo próby zmniejszania problemu jest bardzo duże ze względów politycznych.
                      • pozytonium Re: Co ty robiłaś na statku? 08.08.22, 22:23

Nie opowiedziałaś, jak Cię Niemcy nakryli napromieniowaną na statku ze 150 metrów. Natężenie promieniowania maleje z TRZECIĄ potęgą odległości. Ze 150 metrów Niemcom spaliło licznik?

> > W Gdańsku się tak napromieniowałaś powiadasz?
                        >
                        > Jeszcze raz i bardziej dokładnie.
                        >
                        > Od razy po wyjściu z Gdańska mieliśmy polecenie od armatora aby podczas przelot
                        > y do Kanału płukać cały statek. Po kilku godzinach płukania zmierzyliśmy liczni
                        > kiem Geigera natężenie napromieniowania. Było w normie. PO przyjeździe do Kilu
                        > Niemcy tak jak napisałem wyżej nawet nie wchodzili na statek ponieważ ich liczn
                        > iki już ze znacznej odległości wykazywały wysokie napromieniowanie.

Chyba kacapskiego armatora. Co jak co, ale chyba licznik Geigera nie jest obowiązkowym wyposażeniem statków.

> Teraz wytłumaczę niekumaciźnie co miałem na myśli pisząc "wsadź sobie w d...".
                        > Każdy kraj podawał swoje dane na temat napromieniowania. W Polsce były d
                        > okonywane takim samym typem licznika Geigera jaki my mieliśmy na statku, a może
                        > nawet gorszym (technologia i sprzęt na nowych statkach były o wiele lepsze niż
                        > te na lądzie).
                        > Nawet na tej mapce z angielskimi opisami są uwzględnione dane jakie podali Pola
                        > cy, a ich wiarygodność jest bardzo słaba chociażby ze względu na mało dokładne
                        > liczniki. Po drugie prawdopodobieństwo próby zmniejszania problemu jest bardzo
                        > duże ze względów politycznych.

Można wiele pisać o Polakach, ale nie że są nie solidni. W Polsce mieliśmy i mamy dwa główne ośrodki zajmujące się promieniowaniem wysokoenergetycznym krakowski i toruński, do tego dochodzi Świerk pod warszawą. Z aktynowcami pracuje też Wrocław i tam co jakiś czas są kontrole promieniotwórczości. Poznań też nie gorszy, podobnie jak Warszawa.
                        Wiem, że nienawidzisz Polaków psie. Ale jak coś robimy to robimy. W Europie była panika, bo się gotowe tabletki z jodem skończyły. W Polsce dano do picia (gotowych tabletek nie było) płyn Lugola, wodny roztwór jodu w jodku potasu. To potrafiła zrobić każda pielęgniarka, nie mówiąc o aptekarzach. Nie dodawano gliceryny i faktycznie smak był ohydny. ale działał. Roztwory są genialną rzeczą, bo pozwalają przeliczać stężenie dokładnie odpowiednie do masy ciała.
                        • pies.na.czarnych Re: Co ty robiłaś na statku? 09.08.22, 02:27
                          > Chyba kacapskiego armatora. Co jak co, ale chyba licznik Geigera nie jest obowiązkowym wyposażeniem statków.

Jakie miały być na polskich statkach handlowych w tamtym czasie? Te ładne amerykańskie:)

Skąd wiesz kolego? W okresie zimnej wojny polscy, tak jak i zachodni kapitanowie mieli w swoich sejfach różniste zabawki i wojskowe instrukcje na wypadek zagrożenia wojną. Również licznik Geigera.
                          • pozytonium Od kiedy ty jesteś Polaczką, psie? :) 09.08.22, 19:03

> > Chyba kacapskiego armatora. Co jak co, ale chyba licznik Geigera nie jest
                            > obowiązkowym wyposażeniem statków.
                            >
                            > Jakie miały być na polskich statkach handlowych w tamtym czasie? Te ładne amery
                            > kańskie:)
                            >
                            > Skąd wiesz kolego? W okresie zimnej wojny polscy, tak jak i zachodni kapitanowi
                            > e mieli w swoich sejfach różniste zabawki i wojskowe instrukcje na wypadek zagr
                            > ożenia wojną. Również licznik Geigera.
                        • pies.na.czarnych Re: Co ty robiłaś na statku? 09.08.22, 02:39
                          > Ale jak coś robimy to robimy

pozytonium wiem ze nienawidzisz wiedzy i prawdy, więc nie pierdziel głupot.
                          Te twoje roztwory własnej roboty narobiły wiele szkody. Mojej kuzynce i nie tylko jej rozwali takim płynem tarczycę. Jak się wówczas specjaliści zachowywali i co mówili doskonale pamietam. Jedna wielka żenada na takim samym poziomie jaki ty reprezentujesz. Jedna specjalista z tytułem doktora powiedziała nawet w tv, cytat z pamięci: "to nawet dobrze bo teraz dzieci będą częściej myte".
                          Tak jak bagatelizowali przed światem, tak samo ci rzetelni specjaliści oszukiwali polskie społeczeństwo.
                          • pozytonium Co ty bredzisz psie? 09.08.22, 19:02

> > Ale jak coś robimy to robimy
                            >
                            > pozytonium wiem ze nienawidzisz wiedzy i prawdy, więc nie pierdziel głupot.
                            > Te twoje roztwory własnej roboty narobiły wiele szkody. Mojej kuzynce i nie tyl
                            > ko jej rozwali takim płynem tarczycę. Jak się wówczas specjaliści zachowywali i
                            > co mówili doskonale pamietam. Jedna wielka żenada na takim samym poziomie jaki
                            > ty reprezentujesz. Jedna specjalista z tytułem doktora powiedziała nawet w tv,
                            > cytat z pamięci: "to nawet dobrze bo teraz dzieci będą częściej myte".
                            > Tak jak bagatelizowali przed światem, tak samo ci rzetelni specjaliści oszukiwa
                            > li polskie społeczeństwo.

Też piłem płyn Lugola i nie mam rozwalonej tarczycy jak u większości Polaków. Fakt, że ohydne to było. Ale nie, by zabijało. Do dzisiaj czuję ten smak.
                            Nie ma w farmacji innej dokładniejszej metody niż roztwory mianowane. Rozcieńczając je wiesz ile dawki pochłonie pacjent. Dodatkowo można w prosty sposób (proporcje) przeliczyć dawkę na pacjenta. Dokładną.
                            • pies.na.czarnych Re: Co ty bredzisz psie? 09.08.22, 19:45
                              Mamusia cię zaprowadziła to musiałeś to obrzydliwe świństwo wypić.
                              Przecież ja nie napisałem, że wszyscy mieli problemy. Ci wspaniali specjaliści, o których pisałeś wcześniej nie mieli żadnego planu. Wszystko było robione na chybcika i na rympał. Piszesz podobne bzdury o tamtych dniach jakie podawała palowska propaganda sterowana z Moskwy.
                              • pozytonium Re: Co ty bredzisz psie? 09.08.22, 20:51

> Mamusia cię zaprowadziła to musiałeś to obrzydliwe świństwo wypić.
                                > Przecież ja nie napisałem, że wszyscy mieli problemy. Ci wspaniali specjaliści,
                                > o których pisałeś wcześniej nie mieli żadnego planu. Wszystko było robione na
                                > chybcika i na rympał. Piszesz podobne bzdury o tamtych dniach jakie podawała pa
                                > lowska propaganda sterowana z Moskwy.

Akurat wtedy byłem na wycieczce klasowej w Beskidach. Nagle bum bodajże 26 kwietnia i cała klasa musiała wypić płyn Lugola. Nie było przy mnie mamusi. Byliśmy najlepszą klasą w szkole, za wszelkie osiągnięcia, czy to sportowe, czy to szkolne, czy to teatralne dostawaliśmy dni wycieczkowe. Wtedy była wycieczka 2 tygodnie, jak nie dłużej. Dla dyrekcji było to genialne rozwiązanie. Zamiast klasa miała gnuśnieć w domach, na okres maturalny jechała na wycieczkę. Dyrektor miał klasę z głowy.
                                • pies.na.czarnych Re: Co ty bredzisz psie? 09.08.22, 21:05
                                  Pisząc > Mamusia cię zaprowadziła to musiałeś to obrzydliwe świństwo wypić.
                                  Chciałem jedynie podkreślić, ze w tamtych dniach byłeś jeszcze smarkaczem, który nie miał zielonego pojęcia o otaczającym go świecie. Od samego początku zauważyłem, że wszystko co piszesz w tym wątku nie jest oparte na własnych doświadczeniach z tamtych dni, a jedynie na szczątkach propagandy PRL-owskiej jakie przypadkowo usłyszałeś w TVP.
                                  • storima Re: Co ty bredzisz psie? 09.08.22, 21:51

> Pisząc > Mamusia cię zaprowadziła to musiałeś to obrzydliwe świństwo wypić.
                                    > Chciałem jedynie podkreślić, ze w tamtych dniach byłeś jeszcze smarkaczem, któr
                                    > y nie miał zielonego pojęcia o otaczającym go świecie. Od samego początku zauwa
                                    > żyłem, że wszystko co piszesz w tym wątku nie jest oparte na własnych doświadcz
                                    > eniach z tamtych dni, a jedynie na szczątkach propagandy PRL-owskiej jakie przy
                                    > padkowo usłyszałeś w TVP.
                                    >

Człowiek, który przelotem zahaczył o PRL,
                                    mieszkając kto wie gdzie wówczas na stałe,
                                    wyzywa od "smarkaczy" licealistę, wypisując bzdury, że nie był świadom tego co się wokół niego dzieje.
                                    Szczytowanie w kłamstwie i impertynencji.

• pozytonium Re: Co ty bredzisz psie? 09.08.22, 22:43
                                      storima napisał:

>
                                      > > Pisząc > Mamusia cię zaprowadziła to musiałeś to obrzydliwe świństwo
                                      > wypić.
                                      > > Chciałem jedynie podkreślić, ze w tamtych dniach byłeś jeszcze smarkaczem
                                      > , któr
                                      > > y nie miał zielonego pojęcia o otaczającym go świecie. Od samego początku
                                      > zauwa
                                      > > żyłem, że wszystko co piszesz w tym wątku nie jest oparte na własnych doś
                                      > wiadcz
                                      > > eniach z tamtych dni, a jedynie na szczątkach propagandy PRL-owskiej jaki
                                      > e przy
                                      > > padkowo usłyszałeś w TVP.
                                      > >
                                      >
                                      > Człowiek, który przelotem zahaczył o PRL,
                                      > mieszkając kto wie gdzie wówczas na stałe,
                                      > wyzywa od "smarkaczy" licealistę, wypisując bzdury, że nie był świadom tego co
                                      > się wokół niego dzieje.
                                      > Szczytowanie w kłamstwie i impertynencji.

Widać suki tak mają.
                                      • pies.na.czarnych Re: Co ty bredzisz psie? 10.08.22, 00:04
                                        Ten SB-ek już się znowu przyplątał?
                                        • storima Re: Co ty bredzisz psie? 10.08.22, 00:11

> Ten SB-ek już się znowu przyplątał?
                                          >

Tak pies.na.czarnych.
                                          Twój esbecki komentarz jest widoczny na FK.

Teraz opisz jak współpracowałeś jako obywatel ZSRR ze służbami siłowymi w PRL.
                                          • pozytonium Re: Co ty bredzisz psie? 10.08.22, 00:40
                                            storima napisał:

>
                                            > > Ten SB-ek już się znowu przyplątał?
                                            > >
                                            >
                                            > Tak pies.na.czarnych.
                                            > Twój esbecki komentarz jest widoczny na FK.
                                            >
                                            > Teraz opisz jak współpracowałeś jako obywatel ZSRR ze służbami siłowymi w PRL.

na okręcie pływał
                                            • pies.na.czarnych Re: Co ty bredzisz psie? 10.08.22, 02:25
                                              Ty w tym czasie jeszcze łódeczki w kałuży puszczałeś. :)
                                            • storima Re: Co ty bredzisz psie? 10.08.22, 07:58
                                              pozytonium napisał(a):

> storima napisał:
                                              >
                                              > > pies.na.czarnych napisała:
                                              > >
                                              > > > Ten SB-ek już się znowu przyplątał?
                                              > > >
                                              > >
                                              > > Tak pies.na.czarnych.
                                              > > Twój esbecki komentarz jest widoczny na FK.
                                              > >
                                              > > Teraz opisz jak współpracowałeś jako obywatel ZSRR ze służbami siłowymi w
                                              > PRL.
                                              >
                                              > na okręcie pływał
                                              >
                                              >
                                              >

On nie jest świadom, że samemu ujawnia szczegóły, które wyraźnie wskazują na to, że wychowywał się w ZSRR.
                                              Przechodził trening w strzelaniu na 500 metrów. Gdy zorientował się, że się sypnął. Skłamał, iż był to trening w ramach studenckiego szkolenia wojskowego. Tak jakby na FK przesiadywali idioci nieświadomi faktu, iż jest to szkolenie wyspecjalizowanych służb siłowych. Żaden student cywilnej uczelni, nawet w PRLu, nie przechodził tak profesjonalnego na tym poziomie szkolenia strzeleckiego.

No i ten klasyk zwrotu, który pies.na.czarnych tu wielokrotnie wypisywał:
                                              "Proszę pani!" do pedagogów szkól ponadpodstawowych.

W PRL zwracaliśmy per pan/pani profesor.
                                              Owszem w przedszkolu i podstawówce do nauczycieli mówiliśmy "Proszę pani!".

I on myśli, że może robić z forumowiczów idiotów.

A to wszytko jest tak przejrzyście widoczne.

Zresztą. Co tu dużo mówić.
                                              Jego obecne wręcz fanatyczne zaangażowanie w obronie Putina świadczy, że przechodził ostre polityczne szkolenie.
                                              A aby dostać się do służby w marynarce sowieckiej trzeba było się wyróżniać udokumentowanym bezgranicznym ideologicznym oddaniem. W tym donoszeniu na wszelkie antykomunistyczne zachowania. Nawet wśród rodziny i najbliższym otoczeniu.
                                              Takie były realia ZSRR.
                                              I takie są w obecnej putinowskiej Rosji.
                        • horpyna4 Re: Co ty robiłaś na statku? 10.08.22, 10:53
                          Sorry, ale nie macie za wiele pojęcia o działaniu płynu Lugola. W większości przypadków jego podanie nie miało sensu.

Płyn Lugola podaje się, żeby nasycić tarczycę jodem, ZANIM doleci opad radioaktywny. Wtedy już nie jest zdolna do wchłonięcia radioaktywnego izotopu jodu.

Za PRL działała cenzura i w początkowo utrzymywano w tajemnicy awarię w Czarnobylu, powiadomiono tylko "swoich", żeby oni i ich rodziny wypiły płyn Lugola. Bo tylko natychmiast po awarii miało to sens. Reszta społeczeństwa zrobiła to dopiero po kilku dniach, jak już ich tarczyce zdążyły wchłonąć radioaktywny jod, czyli niepotrzebnie.
                          • pozytonium Ty wdychasz naraz cały jod z okolicy? 10.08.22, 14:00
                            horpyna4 napisała:

> Sorry, ale nie macie za wiele pojęcia o działaniu płynu Lugola. W większości pr
                            > zypadków jego podanie nie miało sensu.
                            >
                            > Płyn Lugola podaje się, żeby nasycić tarczycę jodem, ZANIM doleci opad radioakt
                            > ywny. Wtedy już nie jest zdolna do wchłonięcia radioaktywnego izotopu jodu.

Puścić horpynę na morze i cały jod z okolicy wchłonięta momentalnie. Miej litość nad innymi, którzy też przyjechali się zajodować.
                            • pies.na.czarnych Re: Ty wdychasz naraz cały jod z okolicy? 10.08.22, 14:12
                              W okręgach gdzie znajdują się u mnie elektrownie atomowe zawsze mieszkańcy mieli w swoich apteczkach domowych tabletki jodu. Od trzech lat, albo dawniej postanowieniem ministra każdy Belg może pobrać za darmo w aptece te tabletki bez względu na to gdzie mieszka i nic to nie ma wspólnego z zagrożeniem wojennym. Belgijskie elektrownie atomowe są stare i rząd woli dmuchać na zimne.
          • buldog2 Re: Polska jest bezpieczna na wysadzenie elektrow 08.08.22, 19:01
            To stwierdzono w Japonii. Żyją nietypowo długo i nie chorują.
            Dodam, w górach (granitowych) też ludzie długo żyją, a tam jest duże stężenie radonu.
            • pies.na.czarnych Re: Polska jest bezpieczna na wysadzenie elektrow 08.08.22, 19:04
              No paczpan! Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło :))))
              Homer Simpson w nocy latarki nie musi używać dzięki swojej długoletniej pracy w elektrowni atomowej:)
              • buldog2 Re: Polska jest bezpieczna na wysadzenie elektrow 08.08.22, 19:40
                W sowieckich MiGach na przełączniki nakładano warstwę świecącą, ale to nie był fosfor, tylko rad czy związki radu. Świeciło to tak, że było widać w słoneczny dzień.
                Facet który mi to pokazywał, miał taki przełącznik w piwnicy i kiedy podeszło się do niego z miernikiem promieniowania jonizującego, piszczał na alarm i pokazywał (nie pamiętam już - 30 lat) bardzo wysoki poziom jonizacji. Przełączników w kabinie było ileś tam, a piloci w MIGach i innych samolotach mieli z tym kontakt po wiele godzin. I dotykali tych przełączników.
                • pies.na.czarnych Re: Polska jest bezpieczna na wysadzenie elektrow 08.08.22, 21:14
                  > W sowieckich MiGach na przełączniki

Nie tylko w wojsku używane są izotopowe elementy. Dzisiaj są to rzeczy o bardzo niskim radioaktywnym promieniowaniu. Takim przykładem jest czujnik, z którym prawdopodobnie stykasz się codziennie. Detektor Dymu - u mnie jest obowiązek instalowania ich w każdym mieszkaniu. Nieszkodliwy dla zdrowia, ale lepiej jego bebechów nie dotykać ;)
            • pozytonium Re: Polska jest bezpieczna na wysadzenie elektrow 08.08.22, 23:31
              buldog2 napisał:

> To stwierdzono w Japonii. Żyją nietypowo długo i nie chorują.
              > Dodam, w górach (granitowych) też ludzie długo żyją, a tam jest duże stężenie r
              > adonu.

Bo to jak z jedzeniem, albo z piciem. Ponoć promieniowanie tła do jakiegoś poziomu pomaga organizmom. Potem nagle zaczyna się katastrofa. Ołów też jest mikroelementem. Ale nie makro.
              To tak jak z selenem, bez niego nie da się żyć, a jednak w większych ilościach zabija.
            • horpyna4 Re: Polska jest bezpieczna na wysadzenie elektrow 10.08.22, 11:00
              Ikaria, wyspa stulatków, też jest miejscem o dużym natężeniu promieniowania ze skał.
    • buldog2 Re: Polska jest bezpieczna na wysadzenie elektrow 08.08.22, 19:26
      Jak już piszesz, pisz sensownie.
      Prócz tego, co w reaktorach (ok. 40 ton uranu w każdym, ale część pewnie wypalona), na składowisku jest 40 ton uranu (po wypracowaniu, więc nie wiem, czy na pewno tyle) i 30 ton plutonu. Wprawdzie Enerhoatom kwestionuje ilości, ale nie kwestionuje faktu. A pluton jest być może najgorszą ze znanych trucizn. 1 kg potrafi otruć więcej niż milion ludzi. Nie wiadomo, w jakiej postaci on tam jest.
      • buldog2 Re: Polska jest bezpieczna na wysadzenie elektrow 08.08.22, 19:33
        Po prawdzie, Enerhoatom nie mówi nic o ilościach, podaje tylko że te zapasy nie nadają się do produkcji broni jądrowej.
    • pies.na.czarnych Re: Polska jest bezpieczna na wysadzenie elektrow 09.08.22, 19:39
      Rozsypała się skrzętnie ułożona przez pozytonium łamigłówka.

Prezes ukraińskiego koncernu Enerhoatom Petro Kotin przekazał, że Rosjanie zaczęli proces przyłączania Zaporoskiej Elektrowni Jądrowej na południu Ukrainy do swojej sieci energetycznej i odłączania jej od sieci ukraińskiej.
      "Personel Rosatomu przekazał do elektrowni specjalny program dotyczący przełączenia Zaporoskiej Elektrowni Jądrowej do Krymu. Warunkiem realizacji tego programu jest uszkodzenie linii łączących Zaporoską Elektrownię Atomową z systemem energetycznym Ukrainy" - oznajmił Petro Kotin.

tvn24.pl/swiat/ukraina-rosja-zaczela-przylaczac-zaporoska-elektrownie-jadrowa-do-swojejsieci-6063418
      • pozytonium Re: Polska jest bezpieczna na wysadzenie elektrow 09.08.22, 22:54

> Rozsypała się skrzętnie ułożona przez pozytonium łamigłówka.
        >
        > Prezes ukraińskiego koncernu Enerhoatom Petro Kotin przekazał, że Rosjani
        > e zaczęli proces przyłączania Zaporoskiej Elektrowni Jądrowej na południu Ukrai
        > ny do swojej sieci energetycznej
        i odłączania jej od sieci ukraińskiej.
        > "Personel Rosatomu przekazał do elektrowni specjalny program dotyczący przełącz
        > enia Zaporoskiej Elektrowni Jądrowej do Krymu. Warunkiem realizacji tego progra
        > mu jest uszkodzenie linii łączących Zaporoską Elektrownię Atomową z systemem en
        > ergetycznym Ukrainy" - oznajmił Petro Kotin.

> tvn24.pl/swiat/ukraina-rosja-zaczela-przylaczac-zaporoska-elektrownie-jadrowa-do-swojejsieci-6063418

I będą przyłączać cały czas. Jeden pocisk i po słupie.
        Patrząc na to co dziś UA zrobiła na Krymie to wcale niewykonalnym jest.

t.me/ukrpravda_news/20609?single
        t.me/ukrpravda_news/20609?single
        • pies.na.czarnych Re: Polska jest bezpieczna na wysadzenie elektrow 10.08.22, 00:02
          > I będą przyłączać cały czas. Jeden pocisk i po słupie.

Czyli największym prawdopodobieństwem scenariusza jaki przedstawiłeś w wątku założycielskim będzie atak Urkow na elektrownie, a nie Orków.
          Dla nas wszystkich to właściwie nie będzie miało znaczenia kto przyjebie w tą elektrownię. Skutki będą takie same.
          • pozytonium Re: Polska jest bezpieczna na wysadzenie elektrow 10.08.22, 00:42

> > I będą przyłączać cały czas. Jeden pocisk i po słupie.
            >
            > Czyli największym prawdopodobieństwem scenariusza jaki przedstawiłeś w wątku za
            > łożycielskim będzie atak Urkow na elektrownie, a nie Orków.
            > Dla nas wszystkich to właściwie nie będzie miało znaczenia kto przyjebie w tą e
            > lektrownię. Skutki będą takie same.

Jak na razie to jebią w orków.
    • yabbaryt Re: Polska jest bezpieczna na wysadzenie elektrow 12.08.22, 00:27
      wiatry głównie wieją z kierunku zachodniego więc radioaktywna chmura poleci głównie do Kacapstanu.
      • pozytonium Re: Polska jest bezpieczna na wysadzenie elektrow 12.08.22, 00:47
        yabbaryt napisał:

> wiatry głównie wieją z kierunku zachodniego więc radioaktywna chmura poleci głó
        > wnie do Kacapstanu.

Tak jest przy Karpatach i Sudetach. Ale na płaskiej Ukrainie kto wie jak wiatr zawieje z Czarnego Morza.
        • pies.na.czarnych Re: Polska jest bezpieczna na wysadzenie elektrow 12.08.22, 03:13
          Strzelają i według zachodniej prasy oskarżają się nawzajem. Jak tak dalej pójdzie to szczerze wątpię czy historia w przyszłości powie nam prawdę. Historii nie będzie ponieważ komuś zachciewa się prowokacji. Gy założyłeś ten wątek mialem złe przeczucia, ale nie wierzyłem, że masz jakieś tajna informacje w tej sprawie. teraz zaczynam wątpić i myślę, że chyba cię nie doceniałem.

;) ;) ;)
      • oby.watel Re: Polska jest bezpieczna na wysadzenie elektrow 12.08.22, 08:02
        yabbaryt napisał:

> wiatry głównie wieją z kierunku zachodniego więc radioaktywna chmura poleci głó
        > wnie do Kacapstanu.

Nawet jak wydusi połowę Rosjan, to odpowiedzialni za to będą Ukraińcy, a to da asumpt do użycia odwetowej broni atomowej.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka