Dodaj do ulubionych

Bezpartyjni samorządowcy i antysystemowy Kukiz...

09.08.22, 16:09
... kontra prawdziwy fachowiec.

Opowiem taką historię. Była (i jest) sobie w województwie dolnośląskim spółka kolejowa będąca własnością samorządu województwa pod nazwą Koleje Dolnośląskie. Jej prezesem został w 2014 roku Piotr Rachwalski, ksywa Piszpunt. To on wyprowadził KD na szczyt:

wyborcza.pl/AkcjeSpecjalne/7,155762,23293764,kazdej-wladzy-da-popalic.html
Dużo jeżdżę pociągami, więc te zmiany na lepsze na Dolnym Śląsku mogłem obserwować gołym okiem. No ale za dużo byłoby tego dobrego, więc po zmianie układu politycznego w województwie trzeba było rozdać stanowiska partyjnym kolegom. I tak w styczniu 2019 fachowca (Rachwalski nie był i nie jest politykiem) zastąpił partyjny nominat z branży deweloperskiej, który, jak sam mówił, pociągiem jechał ostatnio 20 lat temu. No i był to gościu, który hojnie sponsorował Kukiza, więc należało się odwdzięczyć. Klasyczna dobra zmiana.

www.rynek-kolejowy.pl/mobile/piotr-rachwalski-przestal-byc-prezesem-kolei-dolnoslaskich-mysle-ze-nam-sie-udalo-90049.html
A tutaj Damian Stawikowski (nowy prezes) na liście sponsorów Kukiza:

www.salon24.pl/u/transhumanista/697945,no-i-koniec-legendy-antysystemowego-kukiza,2
Jest jednak i optymistyczny koniec tej historii. Piotr Rachwalski znalazł nową pracę jako prezes PKS Słupsk, czyli nadal w transporcie publicznym.

www.transport-publiczny.pl/wiadomosci/byly-prezes-kolei-dolnoslaskich-na-ratunek-slupskiemu-pksowi-65765.html
No i co się dzieje ze słupskim PKS-em w czasach, gdy inne PKS-y padają jak muchy? Słupski PKS przewiózł tylko w lipcu dwa razy więcej pasażerów niż w ubiegłym roku przez całe wakacje.

radiogdansk.pl/wiadomosci/region/slupsk/2022/08/03/wakacyjny-sukces-przewozowy-slupskiego-pks-starosta-sie-cieszy/
Czy trzeba jakichś cudów, żeby ludzie znowu jeździli PKS-ami? Nie trzeba, wystarczy trochę się postarać i np. ustawić czytelne, niezmieniane co chwilę i najlepiej taktowane co godzinę lub pół rozkłady jazdy. A nie tak jak jest w mojej podopolskiej wsi, że na rozkładzie jazdy masz kilka kursów dziennie, a pod spodem co najmniej kilkanaście odnośników, czy ten autobus jeździ, gdy są ferie, czy jeździ w święta państwowe czy kościelne itd.
W PKS Słupsk wygląda to tak:

pks.slupsk.pl/pl
Niech inni samorządowcy wezmą przykład, a nie tylko kombinują, jakby tu dać zarobić producentowi barierek przy okazji budowy drogi rowerowej za unijne pieniądze.
Obserwuj wątek
  • jureek Re: Bezpartyjni samorządowcy i antysystemowy Kuki 09.08.22, 23:53
   A tutaj pada kluczowe zdanie, jak wytłumaczyć sukces PKS Słupsk: "Prezes PKS-u wskazuje jednocześnie na sukces przy współpracy przewoźnika oraz organizatora, którym jest powiat słupski."
   Niestety, wiele samorządów zapomina o tym, że mają być ORGANIZATOREM transportu zbiorowego na ich terenie, a nie tylko czekać, aż przyjdzie jakiś przewoźnik z wnioskiem o licencję.

   info.kanal6.pl/2022/08/08/rekordy-popularnosci

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka