Dodaj do ulubionych

Miliony na zarybienie

14.08.22, 09:32
Wygląda na to, że w Odrze wymarło wszystko, co żyje. Co w tej sytuacji zrobi rząd? To co pragmatyczny i odpowiedzialny rząd robi zawsze w obliczu katastrofy ekologicznych? No bo jak na przykład las spłonie, to go sobie sadzi. W przypadku Odry sprawa też jest prosta. Najpierw trzeba milion wyasygnować dla informatora, który wskaże sprawcę. Wynika to z faktu, że słuzby są tak niebywale sprawne, że jak zaczęły szukać sprawcy w lipcu zeszłego roku, tak szukają do tej pory, o czym informuje TVP. Najpierw, pod koniec lipca

Policja z Białogardu bada okoliczności zatrucia rzeki Liśnica. Sprawą zajmują się również służba weterynaryjna, a także Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska, które czekają na wyniki próbek badań. Mają one dać odpowiedź na pytanie, co zabiło tysiące ryb.

Potem, na początku sierpnia

Wycofany z użytku i zakazany w Unii Europejskiej pestycyd był przyczyną zatrucia rzeki Liśnicy i gospodarstwa rybackiego w Żytelkowie koło Białogardu. Ktoś pozbył się tego sztucznego nawozu, wyrzucając go do wody. Padło 40 ton hodowlanych pstrągów, resztę prawdopodobnie trzeba będzie zutylizować. Policja szuka sprawcy.

Bardzo prawdopodobne, że wkrótce rząd ogłosi przeznaczenie grubych milionów na zarybienie Odry. Problem w tym, że jeśli tam zamarło życie biologiczne, to te ryby pozdychają z głodu. Na razie z taką szaloną inicjatywą wystąpił przewodniczący Stowarzyszenia "Wszystko dla Oławy" na portalu zrzutka.pl.

Drodzy! W ostatnich tygodniach rzeka Odra doświadczyła potężnej katastrofy ekologicznej. Odtworzenie stanu fauny i flory zajmie lata. Jako Stowarzyszenie "Wszystko dla Oławy" wskazywaliśmy na problem zatruwania Odry w Oławie od wielu lat, bezskutecznie. Być może obecny dramat w rzece zaczął się właśnie u nas, w Oławie. Dlatego uruchamiamy zrzutkę na zarybianie naszej rzeki po załatwieniu problemu toksyn.. Zarybianie przeprowadzimy w ścisłej współpracy z Polski Związkiem Wędkarskim oczywiście. Liczymy na hojność i pozdrawiamy serdecznie. Przewodniczący Stowarzyszenia, Albert Zieliński.

O zrzutce na karmę dla tych ryb zapomniał. Były prezes Wód Polskich Przemysław Daca wylicza ile zarybianie kosztuje:

Państwo w ciągu dwóch lat zarybiło węgorzem Odrę za dwa miliony złotych, prawdopodobnie ten narybek nie przeżył. Polski Związek Wędkarski zarybił w ciągu roku za ponad milion złotych, a mówimy tylko o narybku. Wody Polskie to administrator Odry, także odpowiedzialny za ryby. WP na zarybianie przeznaczyło 5 mln zł.
Obserwuj wątek
  • oby.watel Re: Miliony na zarybienie 14.08.22, 10:08
   Co zrobił rząd polski w sprawie zatrucia Odry? Rząd nic nie zrobił, ale robi wszystko. Czyli dużo więcej niż rząd niemiecki, ponieważ rząd niemiecki, na co zwrócił uwagę Morawiecki, nie zrobił nic. Dlatego Będę się też kontaktował ze stroną niemiecką, dlatego że pan wojewoda pokazał mi, że w różnych miejscach polskie służby działają, starają się oczyścić rzekę, natomiast po stronie niemieckiej nie ma odpowiednich działań

   Ponaglani Niemcy wezmą się ostro do roboty, wyliczą straty i wystawią rachunek.
  • mloda_dziunia Orzywiamy Odrę 14.08.22, 10:48
   Nie ma tego złego, co by nam na dobre nie wyszło. Przecież będziemy zarybiać rzekę i to my się za to weźmiemy i my będziemy zarybiać i zarabiać.
   To my mamy kasę i ożywimy Odrę na złość Niemcom i całej PO.
   Lemingi możecie już iść w waszą ostatnią już drogę - do utylizacji razem z rybami i dalej na śmietnik historii :D
   To nasz Narodowy Program Orzywienia na kolejną kadencję rządów PIS.





   [CIESZMY SIĘ WSZYSCY]
   • oby.watel Re: Orzywiamy Odrę 14.08.22, 10:55
    Jak rzyć, panie prezesie? Jak rzyć?
    Dziękuje, wszyscy się mieszczą.
    • mloda_dziunia Re: Orzywiamy Odrę 14.08.22, 11:58
     Rozumiem,
     W domu Pana mego jest miejsca wiele...
     Ale przecież tu chodzi o meliny PO w Berlinie i Brukseli!!!!!
     Czy nie tak jest??!!!!
     No powiedz!!!!!
     • oby.watel Re: Orzywiamy Odrę 14.08.22, 17:07
      mloda_dziunia napisał(a):

      > Rozumiem,
      > W domu Pana mego jest miejsca wiele...

      Można to nazwać domem. Dom partii. Wymarzone miejsce dla członków.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka