Dodaj do ulubionych

Droga energia elektryczna

16.08.22, 18:20
Będzie niedługo.

spidersweb.pl/bizblog/polska-najwyzsze-ceny-energii-w-regionie/
Wiem, że źródło takie sobie, ale akurat na takie trafiłem.
tl;dr:
1.Nasz rząd przejadł pieniądze za emisję CO2 zamiast zainwestować ja w niskoemisyjne źródła energii.
2.Tak bronimy sądów, że Unia zabiera nam 70 mld złotych za niepraworządność.
Obserwuj wątek
    • szwampuch58 Re: Droga energia elektryczna 16.08.22, 19:41
      youtu.be/kJqZb9Bq3C8
    • pies.na.czarnych Re: Droga energia elektryczna 16.08.22, 19:46
      Podobno wcześniej zapomnieli, ze trzeba inwestować i teraz chcą nadrobić ten błąd. tvn24.pl/biznes/z-kraju/energetyka-wegiel-pgg-podnosi-ceny-wegla-6071222
    • pies.na.czarnych Re: Droga energia elektryczna 16.08.22, 20:50
      Plagi egipskie spadły na suwerena.
      businessinsider.com.pl/biznes/trwa-zacieta-walka-o-norweski-gaz-dla-polski-negocjatorzy-nie-sa-czarodziejami/sj7q644
      Polski gigant gazowy PGNiG wciąż nie ma podpisanych kontraktów na takie ilości gazu z Norwegii, które zapełniłyby nowy gazociąg Baltic Pipe. To kluczowy kierunek dostaw błękitnego paliwa do Polski po jej odcięciu od rosyjskiego surowca. Tymczasem chętnych na norweski gaz jest wielu i Polska musi ścigać się o kontrakty z innymi krajami Europy. Nasi rozmówcy mówią, że zapełnienie Baltic Pipe na przyszły rok będzie szalenie trudne, a jeśli już się uda, to będzie bardzo drogo.
    • pies.na.czarnych Re: Droga energia elektryczna 17.08.22, 18:45
      Jakby tego wszystkiego było mało!
      Taryfa za dystrybucję gazu w górę
      tvn24.pl/biznes/z-kraju/inflacja-w-polsce-gaz-ziemny-psg-z-wyzszymi-taryfami-6073726
    • no-popis Re: Droga energia elektryczna 19.08.22, 09:16
      tapatik napisał:

> Będzie niedługo.
      >
      > spidersweb.pl/bizblog/polska-najwyzsze-ceny-energii-w-regionie/
      > Wiem, że źródło takie sobie, ale akurat na takie trafiłem.
      > tl;dr:
      > 1.Nasz rząd przejadł pieniądze za emisję CO2 zamiast zainwestować ja w niskoemi
      > syjne źródła energii.
      Rząd nie potrzebuje inwestować w niskoemisyjne źródła energii. Nie ma takiej potrzeby aby używać do tego pieniędzy publicznych. Obecne ceny energii elektrycznej czynią OZE jako doskonałe inwestycje dla sektora prywatnego co zresztą się dzieje.
      Lepiej aby rządy w ogóle nie isnwetowały bo to zawsze są nieudane lub zbyt drogie inwestycje.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka