Dodaj do ulubionych

Wierzycie Tuskowi?

01.09.22, 12:37
Ostatnio był ogłosił, że "nie spocznie", póki - zaraz po wyborach - PO/KO nie przedłoży i nie przegłosuje ustawy, na mocy której to kobieta, nie ksiądz nie prokurator czy inny poseł, będzie decydowała o legalnym poddaniu się aborcji do 12-stego tygodnia ciąży.
W mojej ocenie krok w jak najbardziej pożądanym kierunku, ale... pamiętam, jak podczas "pierwszej kadencji" PiS-u, Tusk - jako opozycja - grzmiał na temat KPP (Karta Praw Podstawowych) i odsądzał PiS-ich od czci i wiary za jej nie podpisanie. Nie muszę chyba przypominać, że jego punkt widzenia, zmienił się radykalne wraz z punktem siedzenia. Dość że powiem, iż KPP do dziś przez Polskę, nie została podpisana.
I tu rodzi się pytania; na ile ostatnie Tuskowe deklaracje, to wyborcze obietnice, z których nawet spowiadać się nie trzeba a na ile poważny i wiarygodny zamiar?

Osobiście - chyba mu wierzę...
Obserwuj wątek
    • pies.na.czarnych Re: Wierzycie Tuskowi? 01.09.22, 12:58
      Wygrają i tak oczywiście będzie.
      • don.kichote Nawet kiedy lewica nie wejdzie? Bo... 01.09.22, 13:10
        na to się zanosi?!

pies.na.czarnych napisała:

> Wygrają i tak oczywiście będzie.
        >
    • no-popis Re: Wierzycie Tuskowi? 01.09.22, 13:09
      don.kichote napisał:

> Ostatnio był ogłosił, że "nie spocznie", póki - zaraz po wyborach - PO/KO nie p
      > rzedłoży i nie przegłosuje ustawy, na mocy której to kobieta, nie ksiądz nie pr
      > okurator czy inny poseł, będzie decydowała o legalnym poddaniu się aborcji do 1
      > 2-stego tygodnia ciąży.
      > W mojej ocenie krok w jak najbardziej pożądanym kierunku, ale... pamiętam, jak
      > podczas "pierwszej kadencji" PiS-u, Tusk - jako opozycja - grzmiał na temat KPP
      > (Karta Praw Podstawowych) i odsądzał PiS-ich od czci i wiary za jej nie podpis
      > anie. Nie muszę chyba przypominać, że jego punkt widzenia, zmienił się radykaln
      > e wraz z punktem siedzenia. Dość że powiem, iż KPP do dziś przez Polskę, nie zo
      > stała podpisana.
      > I tu rodzi się pytania; na ile ostatnie Tuskowe deklaracje, to wyborcze obietni
      > ce, z których nawet spowiadać się nie trzeba a na ile poważny i wiarygodny zami
      > ar?
      >
      > Osobiście - chyba mu wierzę...
      Ja niestety pamiętam co obiecywał w wyborach kiedy dostał władzę od wyborcy i ...nie wierzę.
      • don.kichote Re: Wierzycie Tuskowi? 01.09.22, 13:12
        no-popis napisała:

> Ja niestety pamiętam co obiecywał w wyborach kiedy dostał władzę od wyborcy i .
        > ..nie wierzę.

Generalnie, to ja też mu nie wierzę, ale pytam o tę konkretną obiecankę?
        • oby.watel Re: Wierzycie Tuskowi? 01.09.22, 13:21
          don.kichote napisał:

> no-popis napisała:
          >
          >
          > > Ja niestety pamiętam co obiecywał w wyborach kiedy dostał władzę od wybor
          > cy i .
          > > ..nie wierzę.
          >
          > Generalnie, to ja też mu nie wierzę, ale pytam o tę konkretną obiecankę?

Dom się pali, a on obiecuje, że wyremontuje sypialnię. Takie są te obiecanki-cacanki i taką mają wartość. Co jest o tyle dziwne, że wyborców PiS-u nie przyciągnie, a młodych jest zbyt mało, żeby mógł znacząco wygrać.
        • no-popis Re: Wierzycie Tuskowi? 01.09.22, 16:04
          don.kichote napisał:

> no-popis napisała:
          >
          >
          > > Ja niestety pamiętam co obiecywał w wyborach kiedy dostał władzę od wybor
          > cy i .
          > > ..nie wierzę.
          >
          > Generalnie, to ja też mu nie wierzę, ale pytam o tę konkretną obiecankę?
          Tu masz odpowiedż, na tym foto a zrobił to w trakcie kampanii wyborczej :
    • oby.watel Re: Wierzycie Tuskowi? 01.09.22, 13:18
      Donald Tusk nie przypadkiem został określony mianem Pinokio. Jeśli teraz broni decyzji o rozwaleniu systemu emerytalnego, przekonuje, że emeryci przymierający głosem "nie stracili ani złotówki", to znaczy, że jest na kursie i ścieżce obiecywania wszystkiego i znowu po wyborach wszystkie obietnice złamie.
      • inna57 Re: Wierzycie Tuskowi? 01.09.22, 13:24
        Coś ci się mocno pozajączkowało. Pinokiem nazywamy zupełnie kogoś innego który zresztą ma status kłamcy potwierdzony stosownym i prawomocnym wyrokiem sądowym.
        • oby.watel Re: Wierzycie Tuskowi? 01.09.22, 13:27
          inna57 napisała:

> Coś ci się mocno pozajączkowało. Pinokiem nazywamy zupełnie kogoś innego który
          > zresztą ma status kłamcy potwierdzony stosownym i prawomocnym wyrokiem sądowym.

Po co sprawdzać, skoro lepiej nie?

https://pbs.twimg.com/media/D63hp7gX4AAzY8c.jpg
          • pies.na.czarnych Re: Wierzycie Tuskowi? 01.09.22, 14:55
            😂

To tylko na waszych pisowskich stronach tak kombinują. Nie idź tą drogą synu.
            • oby.watel Re: Wierzycie Tuskowi? 01.09.22, 14:57

> To tylko na waszych pisowskich stronach tak kombinują. Nie idź tą drogą synu.

tvn24.pl/polska/tusk-klamca-i-iluzjonista-ra65858-3713004
      • pies.na.czarnych Re: Wierzycie Tuskowi? 01.09.22, 13:24
        > Donald Tusk nie przypadkiem został określony mianem Pinokio. 😂

Jak zwykle pisie odwracanie kota ogonem.
        • oby.watel Re: Wierzycie Tuskowi? 01.09.22, 13:28

> Jak zwykle pisie odwracanie kota ogonem.

Jak zwykle chowanie głowy w piasek.
    • don.kichote Re: Wierzycie Tuskowi? 01.09.22, 14:19
      Po głębszym zastanowieniu doszedłem na wniosku że chyba powinienem doprecyzować.
      To że być może mają taki projekt i że go złożą zaraz po wyborach, raczej nie buudz moich wątpliwości.
      Natomiast pozostaje pytanie czy uda się go przegłosować jeżeli lewica nie wejdzie? PO/KO nie przegłosuję Pis-u, Konfederacji i ewentualnie Hołowni którego "udziały" szacuje w tej sprawie na 50/50 lub wstrzymanie się...
      • pies.na.czarnych Re: Wierzycie Tuskowi? 01.09.22, 14:39
        > Natomiast pozostaje pytanie czy uda się go przegłosować jeżeli lewica nie wejdzie?

Jeżeli lewica wejdzie to ile głosów miałaby przysporzyć w tym głosowaniu, jeden? Tylko całkowity rozPiSdziaj może pomóc to przegłosować.
        • don.kichote Re: Wierzycie Tuskowi? 01.09.22, 17:23

> Jeżeli lewica wejdzie to ile głosów miałaby przysporzyć w tym głosowaniu, jeden?

Możesz zdradzić jak to wyliczyłeś?
          • pies.na.czarnych Re: Wierzycie Tuskowi? 01.09.22, 17:32
            Lewica i brat Szymon robi wszystko aby KO nie wygrała. Twój wątek jest również tego przykładem. Jeżeli uda się Lewicy wejść do Sejmu to na ile miejsc liczysz?
            • don.kichote Re: Wierzycie Tuskowi? 01.09.22, 18:54

> Lewica i brat Szymon robi wszystko aby KO nie wygrała.

Nie zmartwiłbym się, ale... jeśli PO/KO przegra, to PiS wygra a to mnie nie ucieszy... :-(

> Twój wątek jest również tego przykładem.

W takim samym stopniu, jak twoje wątki o wojnie, są pro-rosyjskie i anty-ukraińskie!

Jeżeli uda się Lewicy wejść do Sejmu to na ile miejsc l
              > iczysz?

Na tyle, żeby przy ich pomocy, w rzeczonej sprawie udało się przegłosować PiS-ich, Konfederacje, PSL i - ewentualnie - Hołownię...
              • pies.na.czarnych Re: Wierzycie Tuskowi? 01.09.22, 19:33
                > W takim samym stopniu, jak twoje wątki o wojnie, są pro-rosyjskie i anty-ukraińskie!

Moje watki nie są prorosyjskie, w żadnym miejscu. Pragmatyzm i przewidywanie poparte faktami nazywać pro rosyjskością świadczy jedynie o twojej zdolności rozumienia przekazu.:(
                Dodam jeszcze, że twoje wątki przeważnie polegają na domniemaniach co trąci na odległość insynuacją.
                • don.kichote Re: Wierzycie Tuskowi? 01.09.22, 20:02

> Moje watki nie są prorosyjskie, w żadnym miejscu. Pragmatyzm i przewidywanie po
                  > parte faktami nazywać pro rosyjskością świadczy jedynie o twojej zdolności rozu
                  > mienia przekazu.:(

To nie jest moja opinia, bo w większości zgadzam się z twoim "pragmatyzmem i przewidywaniem, popartym faktami" w tej kwestii i jeśli tego nie zauważyłeś, to "świadczy jedynie o twojej zdolności rozumienia przekazu.:( "
                  Dodatkowo tak się składa, że kilka osób nazwało cię "onucą" - a to coś znaczy i raczej komplementem nie jest!

> Dodam jeszcze, że twoje wątki przeważnie polegają na domniemaniach co trąci na
                  > odległość insynuacją.

???
                  • pies.na.czarnych Re: Wierzycie Tuskowi? 01.09.22, 20:13
                    > Dodatkowo tak się składa, że kilka osób nazwało cię "onucą" - a to coś znaczy i raczej komplementem nie jest!

:)))) Zajebisty argument.
                    Poszczekiwanie kilku burków podwórkowych uznajesz za wykładnię prawidłowej oceny moich w pisów, z którym nota bene w większości się zgadzasz.:)
                    Oceny matołków, których nie stać na nic lepszego tylko jak zaprogramowane boty powtarzają "onuca":). Boty, które nie maja w swoim programie wpisanego kodu przyznania mi racji, gdy potwierdzają się moje czarne przewidywania.
            • don.kichote Re: Wierzycie Tuskowi? 01.09.22, 18:54

> Lewica i brat Szymon robi wszystko aby KO nie wygrała.

Nie zmartwiłbym się, ale... jeśli PO/KO przegra, to PiS wygra a to mnie nie ucieszy... :-(

> Twój wątek jest również tego przykładem.

W takim samym stopniu, jak twoje wątki o wojnie, są pro-rosyjskie i anty-ukraińskie!

Jeżeli uda się Lewicy wejść do Sejmu to na ile miejsc l
              > iczysz?

Na tyle, żeby przy ich pomocy, w rzeczonej sprawie udało się przegłosować PiS-ich, Konfederacje, PSL i - ewentualnie - Hołownię...
      • oby.watel Re: Wierzycie Tuskowi? 01.09.22, 14:48
        don.kichote napisał:

> Po głębszym zastanowieniu doszedłem na wniosku że chyba powinienem doprecyzować
        .
        > To że być może mają taki projekt i że go złożą zaraz po wyborach, raczej nie bu
        > udz moich wątpliwości.
        > Natomiast pozostaje pytanie czy uda się go przegłosować jeżeli lewica nie wejd
        > zie? PO/KO nie przegłosuję Pis-u, Konfederacji i ewentualnie Hołowni którego "u
        > działy" szacuje w tej sprawie na 50/50 lub wstrzymanie się...

A nie wolałbyś, żeby najpierw zajęli się wymiarem sprawiedliwości, służbą zdrowia, finansami publicznymi? Dlaczego Tusk nie chwali się, że ma przygotowane ustawy niezbędne do sanacji państwa?
        • pies.na.czarnych Re: Wierzycie Tuskowi? 01.09.22, 14:56
          Nie chciał was za bardzo straszyć i dlatego.
        • m.c.hrabia Re: Wierzycie Tuskowi? 01.09.22, 16:09
          A nie wolałbyś, żeby najpierw zajęli się wymiarem sprawiedliwości, służbą zdrowia, finansami publicznymi? Dlaczego Tusk nie chwali się, że ma przygotowane ustawy niezbędne do sanacji państwa?

a kogo to obchodzi , suwerena , gówno prawda.
        • don.kichote Re: Wierzycie Tuskowi? 01.09.22, 17:09
          oby.watel napisał:

> A nie wolałbyś, żeby najpierw zajęli się wymiarem sprawiedliwości, służbą zdrow
          > ia, finansami publicznymi?

A jakie to ma znaczenie co bym wolał a czego bym nie wolał?. "Jak się nie ma co się lubi..."
          O sędziach, finansach i wielu jeszcze sprawach, które wg. opozycji PiS-i spiedrolili, wrzask pod niebiosa - jest na co dzień.
          Tak radykalna zmiana poglądów - a w zasadzie na dziś to tylko jej zapowiedź - to coś nowego w Tuskowej narracji i dla tego właśnie to staram się komentować

> Dlaczego Tusk nie chwali się, że ma przygotowane ustawy niezbędne do sanacji państwa?

Bo ich nie ma.
          Jedyna co ma na dziś, to ***** *** ...
          • oby.watel Re: Wierzycie Tuskowi? 01.09.22, 18:06
            don.kichote napisał:

> Tak radykalna zmiana poglądów - a w zasadzie na dziś to tylko jej zapowiedź - t
            > o coś nowego w Tuskowej narracji i dla tego właśnie to staram się komentować

To u niego norma. Dla kariery bierze ślub kościelny z żoną, żeby rozwalić system emerytalny przemienia się z liberała w socjaldemokratę. Nie odważył się okraść emerytów jako liberał...

> Bo ich nie ma.
            > Jedyna co ma na dziś, to ***** *** ...

Na to wygląda. Żałosnie wypadł na tle Trzaskowskiego.
            • x2468 Re: Wierzycie Tuskowi? 01.09.22, 21:51
              Okradł emerytów? W którym momencie?
              https://www.wykop.pl/link/1911510/rzad-zaczal-informowac-w-sprawie-wyboru-zus-ofe/
    • m.c.hrabia Re: Wierzycie Tuskowi? 01.09.22, 14:35
      nie spocznie", póki - zaraz po wyborach - PO/KO nie przedłoży i nie przegłosuje ustawy, na mocy której to kobieta, nie ksiądz nie prokurator czy inny poseł, będzie decydowała o legalnym poddaniu się aborcji do 12-stego tygodnia ciąży.

wierzę na 100% , a wynik głosowania to już inna para gumofilców Kamysza.
      • don.kichote Re: Wierzycie Tuskowi? 01.09.22, 17:19
        m.c.hrabia napisał:

> wierzę na 100% , a wynik głosowania to już inna para gumofilców Kamysza.

Też tak myślę a skoro tak, to nasuwa się kolejne pytanie:
        czy to nie perfidna gra, obliczona na przegraną w głosowaniu?
        • pies.na.czarnych Re: Wierzycie Tuskowi? 01.09.22, 17:24
          > gra, obliczona na przegraną w głosowaniu

Brat Szymon zadba o to aby do tego doszło.
    • j-k akurat - tu Tuskowi wierze. 01.09.22, 17:35
      w okresie Rzadow PO - Platfusy kolaborowaly z Kosciolem i o aborcji - ani mru, mru,

Ale gdy PiS zaostrzyl jeszcze i tak ostre prawo antyaborcyjne - kobiety sie zbiesily.

Teraz przyszlo nowe pokolenie - liberalnie patrzace na aborcje (dostepna zreszta w calej Europie)

i tu Tuskowi wierze, ze gdy obejmie wladze - to prawo aborcyjne poluzuje.
      • pies.na.czarnych Re: akurat - tu Tuskowi wierze. 01.09.22, 18:12
        Zapomniałeś dodać, ze to nastąpi dopiero w 2027 roku :))))
        • j-k Re: akurat - tu Tuskowi wierze. 01.09.22, 18:19
          > Zapomniałeś dodać, ze to nastąpi dopiero w 2027 roku :))))

na 90 % - tak uwazam...

ale jako zwolennik aborcji (do 3-go miesiaca ciazy) - trzymam (w tym temacie) za Tuska kciuki :)

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka