Dodaj do ulubionych

"Odkryli amerykę" opozycja chce obalić rząd.

03.09.22, 12:07
To jest rola opozycji aby dążyć do obalenia rządu i przejęcia władzy. Chyba, że w tej wersji demokracji opozycja jest od popierania rządu?
Obserwuj wątek
    • horpyna4 Re: "Odkryli amerykę" opozycja chce obalić rząd. 03.09.22, 14:37
      Szkoda, że nie dodali "siłą", było by bardziej po pezetpeerowsku.
    • weteran-czasu Re: "Odkryli amerykę" opozycja chce obalić rząd. 03.09.22, 15:02
      W W-wie poparcie:
      za Kaczyńskim 8%, przeciw 92%
      za Ziobrą 0%, przeciw 100%
      za PiS 19% , przeciw 81%.
      za SP 0%, przeciw 100%
      ------------------------------------------------------
    • snajper55 Re: "Odkryli amerykę" opozycja chce obalić rząd. 03.09.22, 15:09
      janadam59 napisał:

> To jest rola opozycji aby dążyć do obalenia rządu i przejęcia władzy. Chyba, że
      > w tej wersji demokracji opozycja jest od popierania rządu?

"Każdemu, kto podniesie rękę na władzę, władza tę rękę odrąbie!"

Kto to powiedział? Dla ułatwienia powiem, że nie był to Jarosław Kaczyński.

S.
      • don.kichote Re: "Odkryli amerykę" opozycja chce obalić rząd. 03.09.22, 15:19
        Zgadłem?
        • horpyna4 Re: "Odkryli amerykę" opozycja chce obali 03.09.22, 15:46
          Coś podobnego powiedział też Gierek, zanim jeszcze doszedł do władzy. Był to rok 1968 i różni członkowie KC komentowali wydarzenia marcowe w swoich przemówieniach. Gierek powiedział to bardziej zwięźle, coś w rodzaju "jak ktoś podniesie rękę na władzę ludową, to władza mu tę rękę obetnie". I ja to mu zapamiętałam pewnie dlatego, że byłam wtedy na studiach, czyli w środku wydarzeń.

Śpiewano wtedy rozmaite piosenki komentujące bieżące wydarzenia. I jedna ze zwrotek do melodii "Balu u weteranów" brzmiała:

Mówił Gierek w dobrej wierze i zupełnie szczerze,
          że kto śląską wodę mąci - amputacja rączki.

Oczywiście z wielokrotnymi bisami odpowiednich fragmentów. Pamiętam jeszcze jedną z pierwszych zwrotek:

Na dziedzińcu się zjawili gliny i cywili,
          mordy podrapane, włosy jak badyli,
          nic nikomu nie mówili, pałki wydobyli,
          mordy wszystkim zbili...

Później niektóre fragmenty tych przyśpiewek wykorzystał Maciej Zembaty w swoim "Pan prokurator ma rację".
      • ave.duce Re: "Odkryli amerykę" opozycja chce obalić rząd. 03.09.22, 16:07
        Jacek Kurski (wzorując się na Cyrankiewiczu): "Ci wszyscy, którzy mówią, że ktoś chce podnieść rękę
        na Jarosława Kaczyńskiego, muszą wiedzieć, że Jacek Kurski mu tę rękę obetnie."

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka