Dodaj do ulubionych

logiczny ciąg wydarzeń, czyli jak miało być:...

10.09.22, 18:06
...polskie leosie w dużej części właśnie leżą w kawałkach w procesie modernizacji do standardu 2PL (i tak za PiSu okrojonego). W linii były tylko twarde i t-72, w magazynach 300 t-72 rezerwy. Dostawy krabów do polskiej armii były ograniczone, większość artylerii polowej w Polsce jest posowiecka i tę część również zaczęto wysyłać na Ukrainę. I nagle na Ukrainę wyjeżdżają te wszystkie t-72 z rezerwy i część z linii oraz 18 krabów z dupy (czyli z linii). Te t-72 były gołe w podstawowej wersji, z prawie żadnym opancerzeniem, kraby przy przewadze powietrznej roSSji powinny zostać zmiecione w kilka dni.

Myślę, że założenie było takie: zdesperowani Ukraińcy tocząc potwornie krwawe walki na wschodzie natychmiast skierują te czołgi na front, gdzie zostaną błyskawicznie rozbite. Polska zostanie praktycznie bez uzbrojenia artyleryjskiego i pancernego. Ukraina w końcu się ugina (na wschodzie był okres, że było bardzo bardzo ciężko). To też by tłumaczyło uporczywe dążenie roSSji do złamania armii ukraińskiej zamiast zamrożenia konfliktu na etapie korzystnych zdobyczy, gdy stanowisko Zachodu było chwiejne. Po prowokacji np. przy okazji "uchodźców" Polska zostałaby zaatakowana pod szyldem "Białorusi" i dostałaby potwornie w dupę, po reakcji NATO na pomoc "Białorusi" ruszyłaby roSSja wykorzystując taktyczne uderzenia nuklearne jako straszak dla Zachodu. W takiej sytuacji miało dojść do negocjacji USA - FR i ustalenia strefy wpływów jak za komuny. Polska byłaby wówczas stracona, a NATO skompromitowane i rozbite

Tymczasem Ukraińcy zebrali te czołgi i dopancerzyli pancerzem reaktywnym ERA, wyszkolili załogi i sformowali czołgowe jednostki uderzeniowe, które dopiero dzisiaj łoją ruSSkim dupę; po dostarczeniu systemów obrony przeciwpowietrznej z zachodu przewagi powietrznej ruSSkich nie ma. Plan poszedł naprącie. Faktem na dzisiaj jest, że praktycznie nie mamy ciężkiego uzbrojenia. Co do sytuacji Państwa Polskiego, to jest w rozsypce. Nie bez powodu też PiS natychmiast po dojściu do władzy wydał szybciutko wszystkie zgromadzone w kasie państwa pieniądze (przypomnę, jak pisowscy łajdacy brylowali, gdy powszechnie wyśmiewano Rostowskiego za jego przemówienie w Parlamencie Europejskim we wrześniu 2011 roku, gdy zapowiadał wojną w przeciągu 10 lat, oraz niemal równie wyśmiewany fragment tzw. 2. ekspozeeeee Tuska z 2012, gdy mówił, że ścigamy się z historią; wcześniej w 2008 roku rząd Tuska wprowadził też plan mobilizacji gospodarki). Uważam Tuska za raczej kacyka, niż polityka a platfusów za niedorajdów i głupców, ale wykazywali się jednak instynktem państwowym i wziął pod uwagę to, co wskazywali analitycy. Większość obecnych polskich programów zbrojeniowych wszczęto za ich rządów.

Dlatego reakcje na wywiad Pytla w postaci "ostatnie pół roku PiS pokazał, że nie jest roSSyjską agenturą" uważam za chybione i nie wytrzymujące zderzenia z rzeczywistością. Jestem też prawie pewien, że Kaczyński i Morawiecki byli dogadani z roSSją ws. upadku Ukrainy. Warto przypomnieć "propozycję" Kaczyńskiego "niezależnych sił pod przywództwem Polski" (czytaj polsko-węgierskich) wprowadzonych na zachód Ukrainy w chwili, gdy roSSjanie byli pod Kijowem. Prawie na pewno zatem rozbiór Ukrainy był dogadany.

Mam nadzieję, że to wszystko wyjdzie na jaw. Ostatni przejaw zdrady głównej w postaci wysłania manpadów "grom" do Gruzji z tajnym NATOwski oprogramowaniem w 2008 ze strony Lecha Kaczyńskiego, choć ruSSkie służby dostały je do rąk, co zdemolowało osiągnięcie wywiadu NATO, został przez roSSyjską agenturę skutecznie utopiony i już nikt o nim nie pamięta. Tym razem może do ponownego zakopania i "koncy w wodu" tego tematu wreszcie nie dojdzie.
Obserwuj wątek
  • zdravko_vypic acha, taki wywiad zwykle nie ukazuje się w próżni, 10.09.22, 18:08
   ...zwykle jest częścią większej gry, w tym wypadku międzynarodowej. Zwracam przy tej okazji uwagę na nagłą emancypację Dudy. Musiał dostać jakiś cynk z zachodu, że jest gigantyczny smród.
   • szwampuch58 Re: acha, taki wywiad zwykle nie ukazuje się w pr 10.09.22, 18:22
    Pepik nikt nie lubi czeskich filmow, , kuuuutko dla ludzi,o co biega?

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka