Dodaj do ulubionych

Przyszły emerycie pisi zgotowali ci ten los

26.09.22, 13:18
Przyszły emerycie pisi zgotowali ci ten los!

Głodowe emerytury nadciągają. Ten wskaźnik mówi wszystko. 1/3 pensji to max innpoland.pl/184693,emerytury-beda-glodowe-trzeba-oszczedzac-na-wlasna-reke?fbclid=IwAR1FY5bI_6-6zXvLwi8urqaWboLbR1GUqJtGIx7_SA74f9x5ZlzFfnk3_8g

Pracujecie, ale nie myślicie o emeryturze? Błąd. Na system nie ma co liczyć, bo tzw. stopa zastąpienia jest coraz niższa. To oznacza, że już teraz na emeryturze żyje się mniej więcej za połowę ostatniego wynagrodzenia. Za kilkanaście lat będzie to już co najwyżej 30 proc.
Obserwuj wątek
    • szwampuch58 Re: Przyszły emerycie pisi zgotowali ci ten los 26.09.22, 13:31
      Tymczasem z zycia: Mam znajoma ktora w zeszlym skonczyla 60 lat i natychmiast przyszla na emerytura.
      Otrzymuje 200 zl wiecej niz zarabiala......i cholera daleki jestem od pociskania picu
      • pies.na.czarnych Re: Przyszły emerycie pisi zgotowali ci ten los 26.09.22, 13:42
        Widocznie wcześniej zarabiała dużo więcej. Emerytura nie jest przecież odzwierciedleniem ostatnich zarobków.
        Moja znajoma przepracowała w PL 4,5 roku w tym 3 lata bezpłatnego macierzyńskiego i dostaje 126€. Postępowanie boskie nie zawsze są zrozumiale:)

W tym wątku chodzi o przyszłych emerytów.

Tu jest również coś na ten temat: "W poniedziałek szykuj się na cięcie przyszłej emerytury" next.gazeta.pl/next/7,151003,28952709,rzad-zapowiada-nowy-podatek-stawka-az-50-proc-w-poniedzialek.html
        • privus Re: Przyszły emerycie pisi zgotowali ci ten los 26.09.22, 15:14
          Szkoda tylko, że z tego chcenia ostatecznie ciągle wychodzi jakiś bzyk.
      • m.c.hrabia Re: Przyszły emerycie pisi zgotowali ci ten los 26.09.22, 14:16
        szwampuch58 napisał:

> Tymczasem z zycia: Mam znajoma ktora w zeszlym skonczyla 60 lat i natychmiast p
        > rzyszla na emerytura.
        > Otrzymuje 200 zl wiecej niz zarabiala......i cholera daleki jestem od pociskani
        > a picu
        >

to nic nie znaczy , znam faceta który przez ostanie lata był dozorcą a kapitał początkowy wypracował na wiertniach, teraz ma 7000 zł emerytury, to o 4000 zł więcej niż ostatnio zarabiał.
        • szwampuch58 Re: Przyszły emerycie pisi zgotowali ci ten los 26.09.22, 15:23
          Znam niewiaste kope lat,jej droga zawodowa nigdy nie wyszla poza Handel czyli stala za lada
    • privus Re: Przyszły emerycie pisi zgotowali ci ten los 26.09.22, 15:09
      A barany myślą, że 13-tką lub 14-tką za 100,- zł miesięcznie przekupią dzisiejszych emerytów na swoją stronę.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka