Dodaj do ulubionych

Wzrost marż o np 500% to nie jest lichwa?

04.10.22, 20:34
Tym bardziej, że odbiorca nie ma praktycznie żadnego wyboru.

304) Kto, wyzyskując przymusowe położenie innej osoby fizycznej, prawnej albo jednostki organizacyjnej nie mającej osobowości prawnej, zawiera z nią umowę, nakładając na nią obowiązek świadczenia niewspółmiernego ze świadczeniem wzajemnym, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

Wg mnie pasuje....
Obserwuj wątek
  • edico Re: Wzrost marż o np 500% to nie jest lichwa? 04.10.22, 21:07
   O ile sankcjonowane jest stanowionym prawem państwowym, to nie. Stosownie do postanowień takiego prawa lichwa mieści się w obowiązkach obywayela wobec takiego państwa.
  • manhu Re: Wzrost marż o np 500% to nie jest lichwa? 05.10.22, 01:07
   Zależy z jakiego poziomu. Wzrost marży z absurdalnego 1% na bardzo niskie 6% to nie lichwa. Tak samo wzrost stóp 67,5 raza z obłąkańczego 0,1% na skrajnie niskie 6,75% (12,5% poniżej inflacji).

   W temacie chyba chodzi o prąd (i może gaz). Niestety, ale tu rządzą zasady "giełdowe", a prezes URE broni ich jak szalony, nie widząc absurdu w tym, że rozliczenia są po cenie maksymalnej.

   Jednak jeśli złodziejskim firmom dowalisz złodziejski podatek 50% to wliczą to w ceny i zapłacimy krocie (a złodziejski budżet państwa PIS dostanie dużo więcej, najwięcej). Tu należy ustanowić marże maksymalne związane z kosztami produkcji.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka