Dodaj do ulubionych

Sejm przyjął ustawę antylichwiarska!

06.10.22, 20:40
wpolityce.pl/polityka/617191-sejm-przyjal-ustawe-antylichwiarska
- wydawało mi die ze to było już załatwione ładnych pare lat temu w początkach rządów PiS
Obserwuj wątek
    • sverir Re: Sejm przyjął ustawę antylichwiarska! 06.10.22, 21:30
      " - wydawało mi die ze to było już załatwione ładnych pare lat temu w początkach rządów PiS "

No popatrz - przez siedem lat rząd PiS tolerował wykorzystywanie tragedii ludzkich. Ale zdążył opanować sądy, prokuraturę, służbę cywilną.
      • oszol-lom-z-rm Re: Sejm przyjął ustawę antylichwiarska! 06.10.22, 21:36
        Wiem ze cos było u jeśli e wcześniej może to poprawka ?
        • yoma Re: Sejm przyjął ustawę antylichwiarska! 06.10.22, 21:37
          >Wiem ze cos było u jeśli e

To dużo wiesz 🤣
          • oszol-lom-z-rm Re: Sejm przyjął ustawę antylichwiarska! 06.10.22, 21:42
            Jestem prawie pewien ze antylichwiarskie regulacje były już wcześniej uchwalane przez PiS
            • sverir Re: Sejm przyjął ustawę antylichwiarska! 06.10.22, 21:56
              " Jestem prawie pewien ze antylichwiarskie regulacje były już wcześniej uchwalane przez PiS"

"Ustawy antylichwiarskie" wracają co jakiś czas. Przez PiS, przez PO, nawet w UE są odpowiednie dyrektywy. Może myślisz o rozwiązaniach na czas kowidu? Kto wie? Na pewno jednak uzasadnienie jest dla takich osób jak ty: przekonanych, że tylko dobry PiS daje.
              • motocyklista175 Re: Sejm przyjął ustawę antylichwiarska! 06.10.22, 22:37
                ''Jestem prawie pewien''
                osieł, odzywaj się dopiero wtedy gdy coś rzeczywiście będziesz miał do powiedzenia.
    • buldog2 Re: Sejm przyjął ustawę antylichwiarska! 06.10.22, 22:41
      ty oszoł jesteś skończony s...syn. Kiedy po podaniu ci konkretów na temat agenturalnej działalności Macierewicza i PISu (choćby współpraca z Rosjanami i ich człowiekiem w prowadzeniu podsłuchów u Sowy) nadal bronisz tej podłej agenturalnej swołoczy, nie jesteś już prawie wcale śmieszny, za to budzisz rosnące obrzydzenie i nic więcej ci się od nas Polaków nie należy.
      • oszol-lom-z-rm Re: Sejm przyjął ustawę antylichwiarska! 07.10.22, 10:05
        Sam jesteś agentem ruskim !
        • oszol-lom-z-rm Re: Sejm przyjął ustawę antylichwiarska! 07.10.22, 10:06
          Nie będę bronił Macierewicza bo on sz. Doskonale się broni
      • privus Re: Sejm przyjął ustawę antylichwiarska! 07.10.22, 10:22
        RUSCY AGENCI W POLSKICH WŁADZACH.
        • privus Re: Sejm przyjął ustawę antylichwiarska! 07.10.22, 10:22
          www.youtube.com/watch?v=BIoHQXjsfFU
        • oszol-lom-z-rm Re: Sejm przyjął ustawę antylichwiarska! 07.10.22, 11:20
          Samorządowych !
    • oby.watel Re: Sejm przyjął ustawę antylichwiarska! 06.10.22, 22:48
      11 marca 2016 r. w życie weszła ustawa antylichwiarska.
      • oszol-lom-z-rm Re: Sejm przyjął ustawę antylichwiarska! 07.10.22, 11:21
        No właśnie a teraz mamy info ze dopiero teraz te ustawę uchwalono o co tu chodzi ?
        • oby.watel Re: Sejm przyjął ustawę antylichwiarska! 07.10.22, 11:40
          Bo oni sami nie wiedzą co uchwalili.
        • vivak01 Re: Sejm przyjął ustawę antylichwiarska! 07.10.22, 15:44
          " No właśnie a teraz mamy info ze dopiero teraz te ustawę uchwalono o co tu chodzi ?"

"Ustawa antylichwiarska" nie jest formalną nazwą ustawy, tylko pakietem zmian w prawie regulującym kwestie kredytów, pożyczek, odsetek, kosztów tychże itd. Raz to jest kompleksowe rozwiązanie, jak ustawa o kredycie konsumenckim, a innym razem pakiet zmian w kpc, w ustawie o kredycie konsumenckim itd. Dziwi mnie bardziej to, że po raz kolejny uchwalają zmiany.
          • oszol-lom-z-rm Re: Sejm przyjął ustawę antylichwiarska! 08.10.22, 14:30
            Lichwiarze się bronią i szukają dziur luk w prawie byleby tylko wyjść na swoje i był pognębić naiwnych pożyczkobiorców
            • sverir Re: Sejm przyjął ustawę antylichwiarska! 08.10.22, 15:04
              "Lichwiarze się bronią i szukają dziur luk w prawie byleby tylko wyjść na swoje i był pognębić naiwnych pożyczkobiorców"

Przepisy, które teraz PiS zmienia, funkcjonują w kilku przypadkach od 70 lat. "Luki" są znane od samego początku.
        • privus Re: Sejm przyjął ustawę antylichwiarska! 08.10.22, 17:05
          oszol-lom-z-rm napisał:

> No właśnie a teraz mamy info ze dopiero teraz te ustawę uchwalono o co tu chodz
          > i ?

Ciągle o to samo. Czyli o takie mieszanie w worku, by inni się nie zorientowali. Po prostu PiS kupuje sobie czas na kolejne przekręty.
    • no-popis Re: Sejm przyjął ustawę antylichwiarska! 07.10.22, 04:19
      oszol-lom-z-rm napisał:

> wpolityce.pl/polityka/617191-sejm-przyjal-ustawe-antylichwiarska
      > - wydawało mi die ze to było już załatwione ładnych pare lat temu w początkach
      > rządów PiS
      Pisiaki są zupełnie niekompetentni i nie wiedzą nawet co uchwalają.
      Ostatnio uwalili setkę tysięcy rodzin uniemożliwiając odzyskanie pieniędzy z Getin Bank nawet po wygranych procesach sądowych z Getin.
      Nawet nie wiedzą o tym nieudacznicy.
      :)
    • pies.na.czarnych Re: Sejm przyjął ustawę antylichwiarska! 07.10.22, 04:20
      oszol-lom-z-rm napisał:

> - wydawało mi die ze to było już załatwione ładnych pare lat temu w początkach
      > rządów PiS

Dobrze ci się wydawało. Już wiele lat temu uchwalono tą ustawę. Teraz wprowadzono jedynie poprawkę mówiącym o tym, że lichwą morze zajmować się jedynie Rodzina PiS i Rodzina Radia Maryja.
      • oszol-lom-z-rm Re: Sejm przyjął ustawę antylichwiarska! 07.10.22, 10:07
        Co do tej poprawki to jest to jedynie twój wymysł
        • oszol.lom.z.rm Re: Sejm przyjął ustawę antylichwiarska! 07.10.22, 10:37
          dobrze mi się wydawało że juz kiedyś to było! w 2016 roku!
          www.czerwona-skarbonka.pl/ustawa-antylichwiarska-co-zmienila/
          • pies.na.czarnych Re: Sejm przyjął ustawę antylichwiarska! 07.10.22, 13:45
            Sam widzisz. To nie jest mój wymysł. :)
            • oszoloom.z.rm Re: Sejm przyjął ustawę antylichwiarska! 07.10.22, 14:56
              a tu mi ktoś zarzucił że jak nie wiem to żebym się nie odzywał.. pamiętałem że gdzieś coś kiedyś ale nie pamiętałem konkretnie, musiałem więc sięgnąć po radę dr googla
              • pies.na.czarnych Re: Sejm przyjął ustawę antylichwiarska! 07.10.22, 15:03
                I teraz wiesz, że jako członek Rodziny możesz uprawiać lichwę bez obawy o konsekwencje prawne.
                • oszol-lom-z-rm Re: Sejm przyjął ustawę antylichwiarska! 07.10.22, 15:40
                  Lichwa to okrucieństwo człowieka wobec człowieka
                  • pies.na.czarnych Re: Sejm przyjął ustawę antylichwiarska! 07.10.22, 16:06
                    Wasza religia opiera się na okrucieństwie. Symbolem waszej religii jest narzędzie tortur i przybita figurka człowieka.
                    • oszol-lom-z-rm Re: Sejm przyjął ustawę antylichwiarska! 08.10.22, 13:50
                      Nie myśmy Jezusa zabili lecz Rzymianie na wyraz nr życzenie podburzanych Żydów , po za tym okrutni to byli poganie jak np ci
                      dzieje.pl/rozmaitosci-historyczne/odkryto-szczatki-ponad-70-dzieci-zlozonych-w-ofierze-w-starozytnym-panstwie
                      • privus Re: Sejm przyjął ustawę antylichwiarska! 08.10.22, 17:00
                        Jezusa skazali nie Rzymianie a sanhedryn. Piłat tylko zatwierdził wyrok sanhedrynu.
    • szwampuch58 Re: Sejm przyjął ustawę antylichwiarska! 08.10.22, 13:17
      Rozwodnik i wiarołomna żona opowiadają o swoich grzechach śmiertelnych w katolickiej telewizji, walczącej o wartości rodzinne.
      Pysznie!
    • m.c.hrabia Re: Sejm przyjął ustawę antylichwiarska! 08.10.22, 13:56
      i c*** to da, historia uczy, że tego typu ustawy czy obostrzenia nic nie dają a najbiedniejszych popychają do jeszcze większej biedy.
      • oszol-lom-z-rm Re: Sejm przyjął ustawę antylichwiarska! 08.10.22, 14:31
        Znajdziemy na lichwiarzy sposób jak będzie trzeba to ich wybatorzymy jak kiedyś zrobił to Lepper z komornikami
        • m.c.hrabia Re: Sejm przyjął ustawę antylichwiarska! 08.10.22, 14:42
          a wcześniej królowie palili żydów na stosach, albo wyganiali z kraju, i co ? wielkie gówno.
          • qwardian Re: Sejm przyjął ustawę antylichwiarska! 08.10.22, 16:51
            A my nie paliliśmy stosów i jesteśmy biedakami, Szwajcarzy okazali się najbogatsi, bo byli mądrzy przed szkodą.
          • oszol-lom-z-rm Re: Sejm przyjął ustawę antylichwiarska! 09.10.22, 10:31
            Co ty tu wypisujesz za duby smalone ! A jacy to królowie palili Żydów ?
    • privus Re: Sejm przyjął ustawę antylichwiarska! 08.10.22, 16:57
      oszol-lom-z-rm napisał:

> rządów PiS

Jakoś tak się dziwnie składa, że to co obiecuje czy robi PiS, obraca się w zupełne przeciwieństwo tych zamiarów.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka