Dodaj do ulubionych

W podziale siła!

10.10.22, 12:04
Morawiecki wziął sobie do serca nauki opozycji, zwłaszcza najbardziej opozycyjnej partyjeczki Razem, która zawsze osobno, więc nawet podpis pod wspólną deklaracją złożyła na osobnej planszy. Wziąwszy sobie do serca przekonuje w Madrycie, że tylko podzielona, rozdrobniona Europa stanowi realną siłę, która będzie mogła przeciwstawić się Rosji, Chinom czy Stanom Zjednoczonym. Nie wiedzieć dlaczego nie przywołał przykładu Polski, która w 1939 roku bez wysiłku przeciwstawiła się atakowi z zachodu i wschodu tylko dlatego, że była osamotniona. Przykładu Ukrainy nie przywołał, bo jej przykład nie pasuje do tezy że w podziałach siła.

Wojna na Ukrainie jest momentem przebudzenia dla Europy; cenę za pomyłki brukselskich elit płacą zwykli ludzie w Polsce, Hiszpanii i w całej Europie; Europa powinna być uwolniona i bezpieczna od biurokratów — oznajmił Morawiecki. — Jestem zadowolony, że wiele narodów podnosi się i zaczynają one rozumieć, że Europa powinna być uwolniona i bezpieczna od swoich grabarzy, biurokratów. Nie jest za późno, powinniśmy zawrócić z drogi prowadzącej do przepaści.

Polska osobno, wypięta na wszystkie strony rozkwita niczym Odra.
Obserwuj wątek
    • m.c.hrabia Re: W podziale siła! 10.10.22, 12:17
      Leszek Miller
      @LeszekMiller
      Morawiecki o Unii Europejskiej: "ponadnarodowa bestia" i "zwierzę bez tradycji".
      Polexit uważam za otwarty.
      \

"Pojechał do Madrytu obrzygać Unię Europejską na scenie. Wyzywał ją od transnarodowej bestii. Zakontraktowane w Moskwie!" – napisał poseł PO Michał Szczerba.
      • oby.watel Re: W podziale siła! 10.10.22, 16:14
        m.c.hrabia napisał:

> Leszek Miller
        > @LeszekMiller
        > Morawiecki o Unii Europejskiej: "ponadnarodowa bestia" i "zwierzę bez tradycji"
        > .
        > Polexit uważam za otwarty.
        > \
        >
        > "Pojechał do Madrytu obrzygać Unię Europejską na scenie. Wyzywał ją od trans
        > narodowej bestii. Zakontraktowane w Moskwie!" – napisał poseł PO Michał Szczerb
        > a.

Wydawać by się mogło, że każde działanie powinno mieć jakiś cel, poprzedzony być rachunkiem zysków i strat. Jakie korzyści odniesie Polska z fraternizowania się z kamratami Putina? Trzeba lepszego dowodu, że PiS to przybudówka Kremla?
        • 99venus Re: W podziale siła! 10.10.22, 16:22
          Skąd wiadomo,że ta pisie ciemnota potrafi liczyć?
          • oby.watel Re: W podziale siła! 11.10.22, 14:32
            99venus napisał:

> Skąd wiadomo,że ta pisie ciemnota potrafi liczyć?

No właśnie. Dlatego zdumiewa, że wciąż liczą na Putina.
        • stasi1 Re: W podziale siła! 10.10.22, 17:32
          Nie do końca tak to jest, w końcu Polska jest jednym z większych donatorów Ukrainy. Bardziej PiS dba o to aby jednak tej władzy swojej nie stracić niż o Polskę.
          • oby.watel Re: W podziale siła! 10.10.22, 18:07
            stasi1 napisał:

> Nie do końca tak to jest, w końcu Polska jest jednym z większych donatorów Ukra
            > iny. Bardziej PiS dba o to aby jednak tej władzy swojej nie stracić niż o Pols
            > kę.

I dlatego Mateusz Morawiecki udał sie do Madrytu, żeby plwać na Unię? Przecież do Moskwy ma bliżej.
            • stasi1 Re: W podziale siła! 19.10.22, 20:42
              Ma bliżej ale Moskwa nie daje pieniędzy
              • oby.watel Re: W podziale siła! 20.10.22, 08:51
                stasi1 napisał:

> Ma bliżej ale Moskwa nie daje pieniędzy

Moskwa nie daje pieniędzy, ale udziela bezcennego wsparcia. A Unia nie chce dawać pieniędzy.
                • stasi1 Re: W podziale siła! 21.10.22, 15:22
                  Bez przesady z tym wsparciem. Mają takie same poglądy na świat. Może kaczor chce zająć miejsce putina w świecie? Dlatego chce go osłabić
                  • oby.watel Re: W podziale siła! 25.10.22, 09:46
                    stasi1 napisał:

> Bez przesady z tym wsparciem. Mają takie same poglądy na świat. Może kaczor
                    > chce zająć miejsce putina w świecie? Dlatego chce go osłabić

Kaczor osłabia Putnia realizując jego politykę prowadzenia Polski do ruiny i rozwalenia Unii od środka?
                    • stasi1 Re: W podziale siła! 28.10.22, 08:32
                      Akurat to co piszesz jest po myśli putina. Ale my jako Polska dajemy dość dużo dla Ukrainy, a to jest nie na rękę Putinowi. A moglibyśmy być jak Węgry
                      • oby.watel Re: W podziale siła! 28.10.22, 08:59
                        stasi1 napisał:

> Akurat to co piszesz jest po myśli putina. Ale my jako Polska dajemy dość dużo
                        > dla Ukrainy, a to jest nie na rękę Putinowi. A moglibyśmy być jak Węgry

Wprowadzenie przez rząd Polski sankcji tak, że uderzyły bardziej w Polskę niż w Rosję, to też nie jest po myśli Putina?
                        • stasi1 Re: W podziale siła! 04.11.22, 23:17
                          Akurat na pewno ten skutek nie był celowy. Po prostu tak wyszło
                          • oby.watel Re: W podziale siła! 05.11.22, 08:33
                            stasi1 napisał:

> Akurat na pewno ten skutek nie był celowy. Po prostu tak wyszło

Czy to nie dziwne, że tej władzy bardzo dobrze wychodzi realizowanie polityki Putina? Na pewno pomoc Ukrainie była celowa, czy raczej po prostu tak wyszło?
    • privus Re: W podziale siła! 19.10.22, 20:47
      Morawiecki do każdej szklaneczki wygłasza swoją bajeczkę.
    • jureek Re: W podziale siła! 25.10.22, 11:31
      oby.watel napisał:

> Morawiecki wziął sobie do serca nauki opozycji, zwłaszcza najbardziej opozycyjn
      > ej partyjeczki Razem, która zawsze osobno, więc nawet podpis pod wspólną deklar
      > acją złożyła na osobnej planszy.

O jaką to wspólną deklarację chodziło?
      • oby.watel Re: W podziale siła! 25.10.22, 13:59
        jureek napisał:

> O jaką to wspólną deklarację chodziło?

www.google.com/search?client=firefox-b-d&q=wsp%C3%B3lna+deklaracja+lewicy
        • jureek Re: W podziale siła! 25.10.22, 15:16
          oby.watel napisał:

> jureek napisał:
          >
          > > O jaką to wspólną deklarację chodziło?
          >
          > www.google.com/search?client=firefox-b-d&q=wsp%C3%B3lna+deklaracja+lewicy

Wyszukiwarka googla wyrzuca ok. 172 tys. wyników. Na ma siły, żebym zajrzał do wszystkich. Otwarłem kilka z nich, ale w żadnym z nich nie znalazłem informacji o wspólnej deklaracji podpisywanej przez Razem na osobnym blankiecie, ani ile było tych blankietów.
          • oby.watel Re: W podziale siła! 25.10.22, 17:11
            jureek napisał:

> Wyszukiwarka googla wyrzuca ok. 172 tys. wyników. Na ma siły, żebym zajrzał do
            > wszystkich. Otwarłem kilka z nich, ale w żadnym z nich nie znalazłem informacji
            > o wspólnej deklaracji podpisywanej przez Razem na osobnym blankiecie, ani ile
            > było tych blankietów.

Widziałem to w TV. Wybacz, nie jestem kronikarzem lewicy. Nie ma to najmniejszego znaczenia czy towarzysze z Razem pójdą razem czy osobno. Zwłaszcza, że bliżej im do PiS-u niż do PO. Mam nadzieję, że przed wyborami pójdą po rozum do głowy, bo państwo wymaga stabilnego i silnego rządu. Jeśli niewydarzone liderzątka nie potrafią się dogadać teraz, to co zrobią mając przewagę jednego czy dwóch posłów?
            • jureek Re: W podziale siła! 25.10.22, 18:17
              oby.watel napisał:

> Widziałem to w TV. Wybacz, nie jestem kronikarzem lewicy.

Skoro widziałeś, to możesz chyba odpowiedzieć, ile było tych blankietów do podpisu.

> Nie ma to najmniejsz
              > ego znaczenia czy towarzysze z Razem pójdą razem czy osobno.

Najwyraźniej dla Ciebie ma to znaczenie, skoro piszesz o tym w pierwszym zdaniu założonego przez Ciebie wątku.

> Zwłaszcza, że bliż
              > ej im do PiS-u niż do PO.

O tej bliskości do PiS najlepiej świadczy wspólna deklaracja, którą podpisali, o praworządności.
              • oby.watel Re: W podziale siła! 25.10.22, 18:36
                jureek napisał:

> Skoro widziałeś, to możesz chyba odpowiedzieć, ile było tych blankietów do podp
                > isu.

Wydawało mi się, że były dwie tablice, ale mogę się mylić. Zandbergowi pisak odmówił posłuszeństwa. Nie przywiązuje do tego wagi. Uznałem to za symbol.

> Najwyraźniej dla Ciebie ma to znaczenie, skoro piszesz o tym w pierwszym zdaniu
                > założonego przez Ciebie wątku.

Oczywiście, że dla mnie ma to znaczenie, bo mam serce po lewej stronie. Ale to nie znaczy, że bezkrytycznie podchodzę do wszystkiego.

> O tej bliskości do PiS najlepiej świadczy wspólna deklaracja, którą podpisali,
                > o praworządności.

Nie. O bliskości świadczył zachwyt nad programami socjalnymi i pogarda dla walki o Trybunał Konstytucyjny, który według towarzyszy nikogo nie obchodzi. Cieszę się, że wreszcie poszli po rozum do głowy.
                • jureek Re: W podziale siła! 25.10.22, 18:57
                  oby.watel napisał:

> Wydawało mi się, że były dwie tablice, ale mogę się mylić.

No to jak dwie, to wszystko się zgadza, bo w klubie lewicy są dwie partie - Nowa Lewica i Razem. Problem tylko taki, że przy dwóch tablicach, równie dobrze można przyczepić się do każdej z tych dwu partii, że jest osobno, bo na osobnej tablicy podpisuje. Ty jednak wolałeś przyczepić się do Razem. Oj, stoi Ci kością w gardle ta pierwsza od wielu lat partia lewicy socjalnej (wczesny PPS jeszcze z Lipskim i Ikonowiczem też był socjalny, ale smutno skończył po wrogim przejęciu przez zwolenników gospodarczych poglądów Korwina).

> Nie. O bliskości świadczył zachwyt nad programami socjalnymi i pogarda dla walk
                  > i o Trybunał Konstytucyjny, który według towarzyszy nikogo nie obchodzi.

To nie jest pogarda dla walki o TK, bo przecież sami braliśmy udział w tej walce. Nie pamiętasz wyświetlania beamerem wyroku TK, którego nie chciała opublikować Szydło? W Opolu w comiesięcznej demonstracji przed sądami przeciw łamaniu praworządności też jesteśmy obecni.
                  Bardziej chodzi o odklejenie od rzeczywistości, gdy myśli się, że walka o TK jest najważniejszą sprawą dla większości Polaków, bo nie jest. I nie ma co obrażać się na wyborców, tylko przyjąć ten fakt do wiadomości, że dla większości ludzi ważniejsze jest zapewnienie ogrzewania na zimę niż problem sędziów dublerów w TK. I jak już szukasz pogardy, to problemem jest właśnie pogarda dla tych ludzi.
                  • oby.watel Re: W podziale siła! 25.10.22, 20:05
                    jureek napisał:

> Ty jednak wolałeś przyczepić się do Razem. Oj, stoi Ci kością w gardle ta pierwsza
                    > od wielu lat partia lewicy socjalnej (wczesny PPS jeszcze z Lipskim i Ikonowiczem
                    > też był socjalny, ale smutno skończył po wrogim przejęciu przez zwolenników gos
                    > podarczych poglądów Korwina).

Rozmawiamy sobie razem o moich chęciach? Co z tego, że Razem jest pierwszą od wielu lat partią lewicy socjalnej? Mieliśmy lewicę socjalną przez 45 lat, a w Korei Północnej jeszcze dłużej i najlepiej żyło się jej członkom, a i to nie wszystkim. Nie każdy może sobie wypłacić kilkaset tysięcy premii.

> To nie jest pogarda dla walki o TK, bo przecież sami braliśmy udział w tej walc
                    > e. Nie pamiętasz wyświetlania beamerem wyroku TK, którego nie chciała opublikow
                    > ać Szydło? W Opolu w comiesięcznej demonstracji przed sądami przeciw łamaniu pr
                    > aworządności też jesteśmy obecni.

Tak. Po fali krytyki poszliście po rozum do głowy i udawaliście, że wam zależy.

> Bardziej chodzi o odklejenie od rzeczywistości, gdy myśli się, że walka o TK je
                    > st najważniejszą sprawą dla większości Polaków, bo nie jest. I nie ma co obraża
                    > ć się na wyborców, tylko przyjąć ten fakt do wiadomości, że dla większości ludz
                    > i ważniejsze jest zapewnienie ogrzewania na zimę niż problem sędziów dublerów w
                    > TK. I jak już szukasz pogardy, to problemem jest właśnie pogarda dla tych ludz
                    > i.

Prawdziwy mąż stanu narzuca ludziom swoją narrację, chociażby dlatego, że wie więcej i rozumie więcej, w końcu chce przewodzić. Populista słucha co lud szepcze i stara się mu przypochlebić. Z sondaży wynika, że niewielu wyborców chce żyć w kraju gdzie w każdej chwili można oberwać pałą, ale za to wódka i węgiel są tanie.
                    • jureek Re: W podziale siła! 26.10.22, 19:38
                      oby.watel napisał:

> Rozmawiamy sobie razem o moich chęciach? Co z tego, że Razem jest pierwszą od w
                      > ielu lat partią lewicy socjalnej?

Ano to z tego, że kręgi kościelno-dewelopersko-biznesowe będą robić wszystko, żeby to niebezpieczeństwo umocnienia się lewicy socjalnej ugasić w zarodku. Muszę przyznać, że robią to dość skutecznie, a wypuszczenie Biedronia w celu spacyfikowania Razem było operacją zakończoną prawie całkowitym sukcesem.

> Mieliśmy lewicę socjalną przez 45 lat, a w Ko
                      > rei Północnej jeszcze dłużej i najlepiej żyło się jej członkom, a i to nie wszy
                      > stkim.

Był rok 2019. W Holandii zaskakującym zwycięzcą wyborów zostaje socjaldemokratyczna Partia Pracy Fransa Timmermansa. W radiu Tok FM komentuje tę sytuację prof. Jan Zielonka, polsko-brytyjski prawnik i politolog, profesor europeistyki na Uniwersytecie Oksfordzkim. Prowadzący audycję Jacek Żakowski pyta profesora, która partia na polskiej scenie politycznej jest najbardziej zbliżona programowo do partii Timmermansa. Odpowiedź profesora jest bardzo niepoprawna politycznie, bo wskazuje on na partię Razem i chce rozwinąć ten temat, pokazać, na czym ta zbieżność programowa ma polegać. Żakowski czujnie wchodzi mu w słowo, przerywa i przechodzi do kolejnego tematu, bo przecież nie można przedstawiać Razem jako normalną socjaldemokrację, tylko należy jej przyprawiać gębę komunistycznej ekstremy, tak jak Ty to robisz odlatując w stronę Korei Północnej.

> Z sondaży wynika, że niewielu wyborców chce żyć
                      > w kraju gdzie w każdej chwili można oberwać pałą, ale za to wódka i węgiel są
                      > tanie.

I znowu odklejenie od rzeczywistości. Ty myślisz, że dopiero za PiS można w każdej chwili oberwać pałą, a wcześniej to policja była praworządna? No to pogadaj z chłopakami z osiedli wielkiej płyty, albo z tzw. kolarzami masowo zapełniającymi więzienia, dzięki czemu policja poprawiała sobie statystyki. Gdy było się członkiem elity, to można było tego nie widzieć, ale wystarczyło mieszkać w jakiejś "nieporządnej" dzielnicy i wracać wieczorem do domu, żeby być narażonym na oberwanie pałą bez żadnego powodu.
                      • oby.watel Re: W podziale siła! 26.10.22, 21:06
                        jureek napisał:

> Ano to z tego, że kręgi kościelno-dewelopersko-biznesowe będą robić wszystko, ż
                        > eby to niebezpieczeństwo umocnienia się lewicy socjalnej ugasić w zarodku. Musz
                        > ę przyznać, że robią to dość skutecznie, a wypuszczenie Biedronia w celu spacyf
                        > ikowania Razem było operacją zakończoną prawie całkowitym sukcesem.

Przyjmij najszczersze wyrazy współczucia. Was prześladują bardziej niż Unia PiS!

> Żakowski czujnie wchodzi mu w słowo, przerywa i przechodzi do kolejnego
                        > tematu, bo przecież nie można przedstawiać Razem jako normalną socjal
                        > demokrację, tylko należy jej przyprawiać gębę komunistycznej ekstremy, tak
                        > jak Ty to robisz odlatując w stronę Korei Północnej.

Też nie przepadam za Żakowskim. Wróć, nie za Żakowskim, za jego poglądami. Nie wiedziałem, że prześladował Was bardziej niż PiS! Przyjmij najszczersze wyrazy współczucia. Niemniej jednak co racja, to racja. Razem nie można przedstawiać jako normalną socjaldemokrację, ponieważ Razem to fanatyczni komuniści, których jedynym pomysłem na kryzys jest rozdawnictwo, nacjonalizacja i monopolizacja.

> I znowu odklejenie od rzeczywistości. Ty myślisz, że dopiero za PiS można w każ
                        > dej chwili oberwać pałą, a wcześniej to policja była praworządna?

Najbardziej praworządna była milicja w państwie robotników i chłopów.

> No to pogadaj z chłopakami z osiedli wielkiej płyty, albo z tzw. kolarzami masowo
                        > zapełniającymi więzienia, dzięki czemu policja poprawiała sobie statystyki. Gdy
                        > było się członkiem elity, to można było tego nie widzieć, ale wystarczyło mieszkać
                        > w jakiejś "nieporządnej" dzielnicy i wracać wieczorem do domu, żeby być
                        > narażonym na oberwanie pałą bez żadnego powodu.

Nie rozumiem co chcesz przez to powiedzieć. Ja komunę pamiętam. Bardziej obawiałem się milicjanta niż bandyty.

Przeraża mnie każdy fanatyzm, zarówno prawicowy, lewicowy. czy kościółkowy. Nie obchodzi mnie kto ma jakie poglądy. Oczekuję od polityków pragmatyzmu, a nie fanatyzmu.
                • don.kichote Re: W podziale siła! 26.10.22, 13:35
                  oby.watel napisał:

> mam serce po lewej stronie.

O! A to ciekawostka.
                  Czy jako lewicowiec nie powinieneś apelować do Tuska, Hołowni, Kosiniaka, żeby przyłączyli się do szeroko rozumianej lewicy i tworzenia z nią wspólnej listy?

Pytam dla kolegi ;-)
                  • oby.watel Re: W podziale siła! 26.10.22, 13:57
                    don.kichote napisał:

> O! A to ciekawostka.
                    > Czy jako lewicowiec nie powinieneś apelować do Tuska, Hołowni, Kosiniaka, żeby
                    > przyłączyli się do szeroko rozumianej lewicy i tworzenia z nią wspólnej listy?

Z tego, że mam serce po lewej stronie nie wynika, że jestem lewicowcem. Ale nawet gdybym był lewicowcem, to nie apelowałbym do słonia, żeby przyłączył się do mrówek. Wręcz przeciwnie, apelowałbym do mrówek i innego planktonu, by dołączyli do słonia. Już raz przerośnięte ego doprowadziło do tego, że zostali zadeptani.

> Pytam dla kolegi ;-)

Odpowiadam dla kolegi, skoro On nie ma odwagi zapytać.
                    • jureek Re: W podziale siła! 26.10.22, 14:26
                      oby.watel napisał:

> Z tego, że mam serce po lewej stronie nie wynika, że jestem lewicowcem.

Zgadzam się w 100%. Prawie każdy ma serce bardziej po lewej. Taka anatomia.
                      • jureek Re: W podziale siła! 26.10.22, 14:27
                        jureek napisał:

> Zgadzam się w 100%. Prawie każdy ma serce bardziej po lewej. Taka anatomia.

Zastanawiam się tylko, po co pisać o takich oczywistościach
                        • oby.watel Re: W podziale siła! 26.10.22, 14:50
                          jureek napisał:

> Zastanawiam się tylko, po co pisać o takich oczywistościach

No właśnie po co? Bo stwierdzenie, że to po prostu odpowiedź na pytanie jest nieprzyzwoicie trywialna. Daj znać jeśli dojdziesz do jakiejś konkluzji
                          • jureek Re: W podziale siła! 26.10.22, 15:09
                            oby.watel napisał:

> jureek napisał:
                            >
                            > > Zastanawiam się tylko, po co pisać o takich oczywistościach
                            >
                            > No właśnie po co? Bo stwierdzenie, że to po prostu odpowiedź na pytanie jest ni
                            > eprzyzwoicie trywialna.

Ktoś Cię pytał, po której stronie masz serce? W którym miejscu?
                            Ja Cię na pewno o to nie pytałem, a wzmianka o "sercu po lewej stronie" pojawiła się w Twojej odpowiedzi na mój post.
                            • oby.watel Re: W podziale siła! 26.10.22, 15:47
                              jureek napisał:

> Ktoś Cię pytał, po której stronie masz serce? W którym miejscu?
                              > Ja Cię na pewno o to nie pytałem, a wzmianka o "sercu po lewej stronie" pojawił
                              > a się w Twojej odpowiedzi na mój post.

Masz rację. To nie była odpowiedź na pytanie. To była odpowiedź na stwierdzenie, a ściślej insynuację. Argumentacja typu "czy ktoś cię pytał" jak tak żałosna, że aż mi wstyd ze Ciebie. To nie szkółka niedzielna, to forum dyskusyjne.
                              • jureek Re: W podziale siła! 26.10.22, 15:59
                                oby.watel napisał:

> Masz rację. To nie była odpowiedź na pytanie. To była odpowiedź na stwierdzenie
                                > , a ściślej insynuację.

Ktoś insynuował, że z Twoją anatomią coś nie tak?

> Argumentacja typu "czy ktoś cię pytał" jak tak żałosna,
                                > że aż mi wstyd ze Ciebie.

No to umówmy się, że piszemy i wstydzimy się na własny rachunek.
                                • oby.watel Re: W podziale siła! 26.10.22, 19:05
                                  jureek napisał:

insynuował, że z Twoją anatomią coś nie tak?

Nie. Ktoś insynuował, że obchodzi mnie czy patyjusiąteczko Razem pójdzie czy nie pójdzie osobno.

> No to umówmy się, że piszemy i wstydzimy się na własny rachunek.

Wolałbym żebyś — powiedzmy — my odnosili się do tematu, a nie do siebie.
                                • oby.watel Re: W podziale siła! 27.10.22, 13:53
                                  jureek zilustrował:

https://fotoforum.gazeta.pl/photo/4/gf/gj/k7sc/VGql6z6CQuIpOtTaX.jpg

Nie każdy przytula ponad 4 tys. miesięcznie za to tylko, że jest członkiem zarządu partii, dostaje 65 tys. darowizny od kochających rodziców, 9770,84 miesięcznie za to, że jest posłem, 3131,50 miesięcznie na drobne wydatki związane z posłowaniem, 1516,67 za udzielanie się w Radzie Ochrony Pracy. Za takie pieniądze można walczyć o powszechny dobrobyt dla wszystkich, którzy mają 1523,42 emerytury i próbują jakoś związać koniec z końcem.
                  • x2468 Re: W podziale siła! 26.10.22, 15:19
                    Pies miałby przyczepić się do ogona? "Znaj proporcje mocium panie".
                    • jureek Re: W podziale siła! 26.10.22, 16:10
                      x2468 napisał:

> Pies miałby przyczepić się do ogona? "Znaj proporcje mocium panie".

Dałeś właśnie piękny przykład zranionego ego :)
                      • oby.watel Re: W podziale siła! 29.10.22, 18:47
                        jureek napisał:

> Dałeś właśnie piękny przykład zranionego ego :)

Przykład czego? Tusk jest politykiem światowego formatu, z którym w Europie się liczą. Niewydarzone liderzątka mają może nieco większe poważanie niż polskie władze, ale niezbyt wielkie. O wielkości poparcia dla ich patryjeczek nawet wspominać nie warto.
    • oby.watel Re: W podziale siła! 25.10.22, 17:16
      Agnieszka Kublik:

Szymon nie cierpi Donalda, Włodek - Szymona i Donalda, Robert - Włodka, a Adrian - wszystkich naraz.

Podczas niedawnych Igrzysk Wolności w Łodzi Szymon Hołownia dostał pytanie, co jest w stanie zrobić, żeby odsunąć od władzy PiS. – Wszystko – obiecał. Odpowiedź efektowna, ale pusta. Bo „wszystko" to tak naprawdę tylko jedno – wspólna lista. I właśnie tego wszystkiego Hołownia nie jest w stanie zrobić. Czy wręcz nie chce.

Hołownia od razu dorzucił, że jedna lista, tylko jeśli Kaczyński zmieni ordynację. Czyli przyznaje, że to Kaczyński ma ostateczny wpływ na kształt list wyborczych opozycji.

A co inni robią, żeby odsunąć PiS od władzy? Tusk objeżdża Polskę i buduje siłę PO, bo już na dogadanie się nie liczy. Czarzasty twierdzi, że się opozycja dogadała, ale ponieważ to nieprawda, nieodgadanie się jest jeszcze bardziej rażące. Kosiniak-Kamysz, który musi iść z kimś na wspólnej liście, bo PSL jest za blisko progu, by ryzykować, wybrzydza na jedną wspólną listę.

Liczenie na to, że PiS osłabnie tak bardzo, że opozycja – na kilku listach – nie tylko Kaczyńskiego pokona, ale i zdobędzie większość do obalenia weta, to błąd. Trzeba zakładać, że PiS sam siebie nie wykończy, bo wszystko, co ludzie Kaczyńskiego zrobili Polsce po 2015 roku, nie obciąża tej partii w oczach jej wyborców. Przeciwnie – u części, i to sporej, podnosi ich notowania.

wyborcza.pl/magazyn/7,124059,29047535,po-wygranej-opozycji-groza-nam-tygodnie-bezradnych-sporow-o.html
      • don.kichote Re: W podziale siła! 25.10.22, 17:39
        oby.watel napisał:

> Agnieszka Kublik:
        >
        > Szymon nie cierpi Donalda, Włodek - Szymona i Donalda, Robert - Włodka, a Ad
        > rian - wszystkich naraz.

A Donald, gardzi nimi wszystkimi...
        • oby.watel Re: W podziale siła! 25.10.22, 17:56
          don.kichote napisał:

> A Donald, gardzi nimi wszystkimi...

Jakie są przejawy tej pogardy? Ludzie którzy uważają, że jeśli fakty przeczą lansowanym przez nich tezom, to tym gorzej dla faktów, są godni szacunku i zasługują na podziw?
          • jureek Re: W podziale siła! 25.10.22, 19:12
            oby.watel napisał:

> Jakie są przejawy tej pogardy?

Na przykład stawianie ultimatum zamiast propozycji dogadania się. To nie Tusk powiedział (a Ty go za to pochwaliłeś), że albo przychodzicie do mnie wszyscy i teraz natychmiast, albo zapomnijcie o wspólnej liście?
            • oby.watel Re: W podziale siła! 30.10.22, 09:20
              W 2015 roku partyjusiąteczlo Razem zachowało się dokładnie tak, jak opisałeś. Ciesząc się minimalnym poparciem zamiast dołączyć do reszty lewicy poszło osobno, dzięki czemu PIS zdobyło większość. Jak się mało znaczy, to należy powściągnąć rozbuchane ego.
              • jureek Re: W podziale siła! 30.10.22, 09:47
                oby.watel napisał:

> W 2015 roku partyjusiąteczlo Razem zachowało się dokładnie tak, jak opisałeś. C
                > iesząc się minimalnym poparciem zamiast dołączyć do reszty lewicy

Do jakiej lewicy? Do Millera z Ogórkiem i do Palikota skrajnego neoliberała? Po...bało Cię?
                • oby.watel Re: W podziale siła! 30.10.22, 10:36
                  jureek napisał:

> Do jakiej lewicy? Do Millera z Ogórkiem i do Palikota skrajnego neoliberała? Po
                  > ...bało Cię?

No tak. SLD, PZPR a nawet Komunistyczna Partia Związku Radzieckiego, Marks, Engels, Lenin i Miller to przy Razem skrajna prawica. Ciekaw jestem do kogo partyjusiąteczko Razem przyklei się gdy Lewica postanowi wystartować razem z KO. Rekordów poparcia od dawna nie bije.
    • oby.watel Kolejny nie rozumie, że w podziale siła! 26.10.22, 10:24
      Andrzej Machowski:

Żeby przełamać weto prezydenta i rozwiązać problem kontrolowanego przez PiS Trybunału Julii Przyłębskiej, nie wystarczy zwykła większość. Opozycja musi mieć 307 mandatów. To realne. Warunek — wspólna lista.

W przypadku startu opozycji demokratycznej na czterech listach dawałoby większość 270 mandatów, przy 190 mandatach dla PiS i Konfederacji. Nieco słabsze łączne notowania opozycji demokratycznej we wrześniu 2022 r. (58,3 proc. – w stosunku do sierpnia to spadek o 2,1 punktu procentowego) dałyby jej – w przypadku startu na czterech listach – 258 mandatów.

Większość 270 czy 258 mandatów wydaje się spora – zwłaszcza w porównaniu z sytuacją po wyborach z 2007 r. i 2011 r., gdy rządy koalicji PO-PSL bazowały na większości 240 lub 235 mandatów. Tyle że po wyborach w 2023 r. nie będzie miało większego znaczenia, czy partie dzisiejszej opozycji demokratycznej zdobędą w sumie 231 mandatów, czy 270. I w jednym, i w drugim przypadku mówimy o większości wystarczającej do powołania rządu i przyjmowania ustaw niebudzących sprzeciwu PiS, ale niepozwalającej na odrzucenie weta prezydenta Dudy (tu potrzeba większości 276 mandatów) ani tym bardziej na zbudowanie na nowo zdewastowanego przez PiS i ślepo mu posłusznego Trybunału Konstytucyjnego – by to zrobić w sposób niebudzący konstytucyjnych zastrzeżeń, trzeba dysponować konstytucyjną większością 307 mandatów. Innymi słowy, start opozycji na czterech listach co prawda odsuwa PiS od władzy, ale pozostawia w rękach PiS wystarczające zabezpieczenia (prezydenckie weto i TK Julii Przyłębskiej), by zapowiadany przez dzisiejszą opozycję proces naprawy państwa po ośmiu latach pisowskiej władzy maksymalnie utrudnić.

W przypadku czteropartyjnej listy zdobycie 307 mandatów nie jest marzeniem ściętej głowy.

───────────────────────────────────────────────────────────────────

Niewydarzone liderzątka z przerośniętym ego przedkładają swój interes i swoją karierę nad interes kraju.
    • pozytonium O, Karánsebes !!! 29.10.22, 19:39
      oby.watel napisał:

> Morawiecki wziął sobie do serca nauki opozycji, zwłaszcza najbardziej opozycyjn
      > ej partyjeczki Razem, która zawsze osobno, więc nawet podpis pod wspólną deklar
      > acją złożyła na osobnej planszy. Wziąwszy sobie do serca przekonuje w Madrycie,
      > że tylko podzielona, rozdrobniona Europa stanowi realną siłę, która będzie mog
      > ła przeciwstawić się Rosji, Chinom czy Stanom Zjednoczonym. Nie wiedzieć dlacze
      > go nie przywołał przykładu Polski, która w 1939 roku bez wysiłku przeciwstawiła
      > się atakowi z zachodu i wschodu tylko dlatego, że była osamotniona. Przykładu
      > Ukrainy nie przywołał, bo jej przykład nie pasuje do tezy że w podziałach siła.
      >
      > Wojna na Ukrainie jest momentem przebudzenia dla Europy; cenę za pomyłki bru
      > kselskich elit płacą zwykli ludzie w Polsce, Hiszpanii i w całej Europie; Europ
      > a powinna być uwolniona i bezpieczna od biurokratów
      — oznajmił Morawiecki.
      > — Jestem zadowolony, że wiele narodów podnosi się i zaczynają one rozumieć,
      > że Europa powinna być uwolniona i bezpieczna od swoich grabarzy, biurokratów. N
      > ie jest za późno, powinniśmy zawrócić z drogi prowadzącej do przepaści
      .
      >
      > Polska osobno, wypięta na wszystkie strony rozkwita niczym Odra.
      >

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka