Dodaj do ulubionych

Paszporty! Drobne utrudnienia. Tak to się teraz na

25.10.22, 13:35
Paszporty! Drobne utrudnienia. Tak to się teraz nazywa :)

Jak czytamy w komunikacie, w dniach 8-14 listopada 2022 roku organy paszportowe w Polsce i za granicą nie będą przyjmować wniosków paszportowych. Nie będzie także możliwe odebranie gotowych dokumentów. W tym okresie, w szczególnie uzasadnionych i krytycznych przypadkach, organy paszportowe będą mogły wydawać wyłącznie paszporty tymczasowe.
tvn24.pl/biznes/z-kraju/paszporty-utrudnienia-w-listopadzie-2022-przerwa-w-przyjmowaniu-wnioskow-i-wydawaniu-dokumentow-daty-6178168
W związku z wejściem w życie nowej ustawy:)))))))) o dokumentach paszportowych i uruchomieniem Rejestru Dokumentów Paszportowych
Obserwuj wątek
    • kawa_poranna11 Re: Paszporty! Drobne utrudnienia. Tak to się ter 25.10.22, 16:05
      Urzędnik przy tobie wypełni wniosek online a ty masz zweryfikować i złożyć podpis.
      A dlaczego ja nie mogę tego wniosku sama wypełnić online.
      Czym to się różni od papierowego wniosku prtzepisywanego przez urzędnika?
      W USA wymiana paszportu odbywa się pocztą.
      Wysyłasz, przysyłają.
      • pies.na.czarnych Re: Paszporty! Drobne utrudnienia. Tak to się ter 25.10.22, 16:28
        > A dlaczego ja nie mogę tego wniosku sama wypełnić online.

Urzędnik będzie patrzył ci w oczy i od razy wykryje czy kłamiesz. Jeszcze nie maja takiego sprytnego softu, który mógłby to sprawdzać online. Chyba taki myk.
        • pozytonium Dowód osobisty za odciśnięciem łapy. 25.10.22, 16:36
          pies.na.czarnych napisała:

> > A dlaczego ja nie mogę tego wniosku sama wypełnić online.
          >
          > Urzędnik będzie patrzył ci w oczy i od razy wykryje czy kłamiesz. Jeszcze nie m
          > aja takiego sprytnego softu, który mógłby to sprawdzać online. Chyba taki myk.

A co odciśnięciem sobie psich łap?
          Bez tego nie dostaniesz teraz nawet DO

Zmiany w ustawie o dowodach osobistych wynikają z dostosowania przepisów ustawy z 6 sierpnia 2010 r. o dowodach osobistych do rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2019/1157 z 20 czerwca 2019 r.

Nie odciśniesz, nie dostaniesz dokumentu.
          • pies.na.czarnych Re: Dowód osobisty za odciśnięciem łapy. 25.10.22, 17:16
            Piszemy o składaniu wniosku. Pisia swołocz znowu spłodziła ustawę, która przysparza więcej kłopotów niż pożytku. "Jak nie potrafisz, to nie pchaj się na afisz".
          • kawa_poranna11 Re: Dowód osobisty za odciśnięciem łapy. 25.10.22, 18:09
            Dlaczego więc to nazywane jest Online gdy musisz do urzędu i urzędnik wklepywać będzie twoje dane?

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka