Dodaj do ulubionych

Obstawiam trochę ponad 18% pisifnlacji

31.10.22, 09:34
kaczyński stara się jak może by dotrzymać danego słowa tych o Turcji, do końca roku osiągnie 20% w cuglach, a potem to już popędzi jak po równi pochyłej, swołocz nie jest w stanie tego zatrzymać, dolewają paliwa rozdając coraz więcej pustych pieniędzy.
Ale to wszystko wina Tuska.
Obserwuj wątek
    • yoma Re: Obstawiam trochę ponad 18% pisifnlacji 31.10.22, 09:54
      Żartujesz? Już jest 23.
      • czan-dra Re: Obstawiam trochę ponad 18% pisifnlacji 31.10.22, 10:01
        Ekonomiści prognozują, że inflacja CPI w październiku przyśpieszyła do 17,7 proc. rok do roku.
        23% to może w stosunku miesiąc do miesiąca, tak być może, ja na wsi żyjąc, mało wiem, jedyne co wiem, to to, że pis jest pierdolnięty.
        • yoma Re: Obstawiam trochę ponad 18% pisifnlacji 31.10.22, 10:22
          Ekonomiści wierzą GUS-owi. Zawsze dodawaj do GUS-u co najmniej 5 pkt. proc.
          • manhu Re: Obstawiam trochę ponad 18% pisifnlacji 31.10.22, 13:36
            5% to za mało. W PIS trzeba uderzać długoterminowo, w 7 lat:
            -chleb zdrożał o 70% (choć płace też)
            -mieszkania 2x, ale mniejsza zdolność więc stać na 1,75x mniejsze mieszkanie niż za PO
            -2 bukiety kwiatków z 80 na 140 zł
            -lekarstwa z 6 na 11 i 2.40 na 4 itp.
            A wg PIS - GUS w 7 lat mamy ze 35%, a realnie z 80%, zbiednieliśmy a oszczędności są rozkradane na skrajnie niskie stopy.

Co do PIS-inflacji to wyniesie ona ok. 11.2% (a w Niemczech ok. 4,6%), to inflacja bazowa, bez energii czy żywności, same taniejące lokomotywy, tak by PIS nie mógł się skarżyć na Putina, choć na Tuska może (wg wyborców PIS dał podwyżki 70%, a Tusk podniósł ceny o 35%, po co oni go ciągle trzymają w tym rządzie PIS?).
          • pies.na.czarnych Re: Obstawiam trochę ponad 18% pisifnlacji 31.10.22, 13:38
            Porsche nie chce podnieść cen to inflacja się trzyma na poziomie 18%.
        • qwardian Re: Obstawiam trochę ponad 18% pisifnlacji 31.10.22, 11:23
          czan-dra napisał:

> 23% to może w stosunku miesiąc do miesiąca..

W porównaniu z poprzednim miesiącem ceny wzrosły o 1,8 proc.
          • czan-dra Re: Obstawiam trochę ponad 18% pisifnlacji 31.10.22, 11:27
            Ty się chwalisz, czy żalisz?
            Nawet gdyby wzrosły o jedną dziesiątą, to nadal jest powód do sromania się, a nie bycia dumnym z pisiej swołoczy.
    • pies.na.czarnych Re: Obstawiam trochę ponad 18% pisifnlacji 31.10.22, 12:29
      Glapiński:
      "Użyłem stwierdzenia, że inflacja wejdzie na płaskowyż, czyli że będą jakieś górki i dołki. Czy to, co się dzieje teraz, nadal jest w logice płaskowyżu? Wystąpiły czynniki po stronie cen żywności i surowców energetycznych, które zaburzają logikę płaskowyżu. Ale być może nadal to jest płaskowyż. Sytuacja rozwinęła się inaczej niż przewidywaliśmy
      https://us.123rf.com/450wm/daniespreeth/daniespreeth0711/daniespreeth071100003/2086462-tabela-górski-z-bloubergstrand.jpg?ver=6
      • qwardian Re: Obstawiam trochę ponad 18% pisifnlacji 31.10.22, 16:36
        To Cape Town i widok na od lewej, Centrum, Green Point, Moulin Point, Sea Point, Bantry Bay..
        • pies.na.czarnych Re: Obstawiam trochę ponad 18% pisifnlacji 31.10.22, 16:40
          Wiem. Byłem tam i dlatego łatwo mi się ten widok skojarzył z wypowiedzią czarodzieja Glapa:)
    • mozart Re: Obstawiam trochę ponad 18% pisifnlacji 31.10.22, 14:31
      Ja stawiam na powtórkę z 1989 roku i hiperinflację > 100 % tak, że Balcerowicz będzie musiał wrócić. Będzie PiSdziec jak się patrzy.
      • manhu Re: Obstawiam trochę ponad 18% pisifnlacji 01.11.22, 12:51
        Nie będzie, bo PIS traci władzę za rok.

Zaś Tusk będzie walczył ostro, nawet jeśli nie będzie chciał (te pomysły by dane nie zostało zabrane). UE da mu nakaz i będzie, bo PO jest pro-unijna i spełnia wymogi w podskokach. Zaś PIS udaje niechęć. Ale teraz poszedł na wojnę na całość, tak jakby się szykował do powrotu do Układu Warszawskiego, "dawać kasę a my nie spełnimy żadnych wymagań", "elektrownie atomowe pobudujmy jak chcemy łamiąc prawo UE byście nam to zablokowali". Ponadto komunistyczne molochy Orleno-Lotoso-PGNiG, likwidacja prywatnych składów węgla i zastąpienie państwem, a nawet pomysły nacjonalizacji Żabki. Gdyby tylko Rosja mogła podbić Ukrainę to już byśmy wracali do matuszki Rosji. Ale zanim to się stanie to PIS straci władzę.
        • pies.na.czarnych Re: Obstawiam trochę ponad 18% pisifnlacji 01.11.22, 13:08
          > UE da mu nakaz i będzie

W jakiej sprawie i na jakiej podstawie?
    • pies.na.czarnych Re: Obstawiam trochę ponad 18% pisifnlacji 31.10.22, 15:41
      Sami widzicie u innych jest o wiele gorzej. W Polsce PiS nigdy do tego nie dopuści. 😇

W przyszłym roku w Szwecji spodziewamy się ujemnego wzrostu gospodarczego - ogłosiła w poniedziałek szwedzka minister finansów Elisabeth Svantesson. Zdaniem polityk kraj zmierza "w kierunku recesji".
    • pies.na.czarnych Re: Obstawiam trochę ponad 18% pisifnlacji 31.10.22, 15:51
      Nie ma oddechu od wzrostu cen. Drożyzna rozpycha się coraz mocniej. Z najnowszych danych GUS wynika, że inflacja konsumencka w Polsce osiągnęła właśnie poziom 17,9 proc. Tak wysoki wskaźnik ostatnio widziany był w styczniu 1997 roku.
      innpoland.pl/186424,inflacja-w-polsce-gus-podal-najnowsze-dane-jest-coraz-drozej?fbclid=IwAR0UeK9hSMhlkVKHAKFEvElUqrWakbRckaj_BtLywKLDMdrjlL2QB13Sdik
    • buldog2 Re: Obstawiam trochę ponad 18% pisifnlacji 31.10.22, 16:44
      18 to może być dlatego, że lokomotywy potaniały. I statki parowe, i okręty, i koksowniki z rezerw stanu wojennego.
      • pies.na.czarnych Re: Obstawiam trochę ponad 18% pisifnlacji 31.10.22, 16:47
        I stępki sa w przecenie :)
    • privus Re: Obstawiam trochę ponad 18% pisifnlacji 31.10.22, 17:29
      W maju obstawiałem do kończ roku ok. 20 %, a jeszcze mamy dwa miesiące.
    • pies.na.czarnych Re: Obstawiam trochę ponad 18% pisifnlacji 31.10.22, 18:54
      Optymistyczna prognoza :(

W ocenie ekonomisty "szczytu jeszcze nie ma". - Moim zdaniem ta inflacja będzie jeszcze rosła do grudnia i w następnym roku na pewno cały pierwszy kwartał, a więc dopiero o jakimś wyhamowaniu inflacji możemy mówić dopiero w drugim kwartale 2023 roku - prognozuje Noga.
      tvn24.pl/biznes/z-kraju/inflacja-stopy-procentowe-pazdziernik-2022-marian-noga-byly-czlonek-rady-polityki-pienieznej-komentuje-6188140

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka