Dodaj do ulubionych

Będzie śledztwo ws. neofaszystów Kai Godek

31.10.22, 21:47
Będzie śledztwo w sprawie neofaszystki Kai Godek:

"Prokuratura ma zbadać, czy projekt "Stop LGBT" propaguje wartości i działania typowe dla ustrojów totalitarnych. Taką decyzję podjął sąd, który uwzględnił zażalenie złożone przez Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych na odmówienie wszczęcia postępowania. "To postanowienie przejdzie do historii" - twierdzą działacze OMZRiK.

Chodzi o projekt "Stop LGBT", który w ubiegłym roku przedstawiciele fundacji Życie i Rodzina złożyli w Sejmie. Projekt ten zakłada m.in. zakaz kwestionowania małżeństwa jako związku kobiety i mężczyzny, zakaz Marszy Równości, zakaz propagowania związków jednopłciowych i adopcji dzieci przez takie pary.

Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych ocenił, że projekt ten "propaguje wartości i działania typowe dla ustrojów totalitarnych". "Odbieranie praw obywatelskich osobom z powodu ich orientacji seksualnej jest typowe dla totalitaryzmów. Projekt ustawy Godek i jej towarzystwa przypomina do złudzenia rozwiązania wprowadzone przez reżim Władimira Putina albo ustawy prześladujące osoby homoseksualne w III Rzeszy" - stwierdzili działacze organizacji, którzy złożyli do prokuratury doniesienie o możliwości popełnienia przestępstwa.

Prokuratura Rejonowa Warszawa-Śródmieście, do której trafiło zawiadomienie OMZRiK, odmówiła zbadania sprawy. Działacze złożyli więc zażalenie na tę decyzję. Warszawski sąd je uznał i "nakazał prokuraturze dogłębne zbadanie sprawy, w tym przesłuchanie Kai Godek i Krzysztofa Kasprzaka".

W uzasadnieniu do tego postanowienia sąd zwrócił uwagę, że cechą państwa faszystowskiego jest "podporządkowanie państwu całości stosunków społecznych, możliwość ingerencji państwa we wszystkie, nawet najbardziej prywatne dziedziny życia człowieka" oraz że ustrój taki cechuje się "likwidacją wolności i praw obywatelskich"."

wiadomosci.wp.pl/kaja-godek-i-projekt-stop-lgbt-historyczne-postanowienie-sadu-6829010078628384a
Obserwuj wątek
  • adam111115 Re: Będzie śledztwo ws. neofaszystów Kai Godek 01.11.22, 12:53
   Dopóki pis rządzi to nic jej nie zrobią. Ona jest jednym z elementów pisizmu który jako ideologia będzie musiał być wyrugany z życia publicznego jak nazizm po II WŚ w Niemczech.
   • ytartu Re: Będzie śledztwo ws. neofaszystów Kai Godek 01.11.22, 14:56
    adam111115 napisał:

    > Dopóki pis rządzi to nic jej nie zrobią. Ona jest jednym z elementów pisizmu kt
    > óry jako ideologia będzie musiał być wyrugany z życia publicznego jak nazizm po
    > II WŚ w Niemczech.

    Ale sądy są jeszcze w miarę niezależne. Argumentacja:
    "Projekt ustawy Godek i jej towarzystwa przypomina do złudzenia rozwiązania wprowadzone przez reżim Władimira Putina albo ustawy prześladujące osoby homoseksualne w III Rzeszy" "
    jest mocna.
  • edico Re: Będzie śledztwo ws. neofaszystów Kai Godek 01.11.22, 14:57
   Krok w dobrą stronę. Czas postawić tamę wszelkiego rodzaju fanatyzmom bez względu na źródła pochodzenia.
   • emeryt-myslacy Re: Będzie śledztwo ws. neofaszystów Kai Godek 01.11.22, 18:35
    Unia Europejska jest takim projektem, stawiającym tamę fanatyzmom. Dlatego jest tak mocno atakowana przez Kaczyńskiego.
    • ytartu Re: Będzie śledztwo ws. neofaszystów Kai Godek 05.11.22, 23:45
     emeryt-myslacy napisał:

     > Unia Europejska jest takim projektem, stawiającym tamę fanatyzmom. Dlatego jest
     > tak mocno atakowana przez Kaczyńskiego.

     Dokładnie.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka