Dodaj do ulubionych

Prawie połowa Suwerena

01.11.22, 09:23
za ograniczeniem świadczeń w imię walki z inflacją!

www.rp.pl/spoleczenstwo/art37336121-sondaz-niemal-polowa-polakow-za-ograniczeniem-swiadczen-by-walczyc-z-inflacja
Obserwuj wątek
    • m.c.hrabia Re: Prawie połowa Suwerena 01.11.22, 10:12
      Badanie zostało przeprowadzone przez agencję badawczą SW Research wśród użytkowników panelu on-line SW Panel w dniach 25-26 października 2022 r. Analizą objęto grupę 800 internautów powyżej 18. roku życia. Próba została dobrana w sposób losowo-kwotowy. Struktura próby została skorygowana przy użyciu wagi analitycznej tak, by odpowiadała strukturze Polaków powyżej 18. roku życia pod względem kluczowych cech związanych z przedmiotem badania. Przy konstrukcji wagi uwzględniono zmienne społeczno-demograficzne.

LIPA
      • stasi1 Re: Prawie połowa Suwerena 01.11.22, 14:22
        Skoro to było internetowo znaczy nie objęło swoim zasięgiem większości zwolenników PiSu, więc nic dziwnego że takie wyniki. Wśród zwolenników PiSu pewnie byłoby ze należy zwiększać te świadczenia wtedy infoacja by sama z siebie wygasła
        • no-popis Re: Prawie połowa Suwerena 01.11.22, 19:34
          stasi1 napisał:

> Skoro to było internetowo znaczy nie objęło swoim zasięgiem większości zwolenni
          > ków PiSu, więc nic dziwnego że takie wyniki.
          Ależ Ty jesteś oderwany od rzeczywistości.
    • don.kichote Re: Prawie połowa Suwerena 01.11.22, 10:49
      A bardziej dokładnie to ta "prawie połowa", która chce ograniczenia świadczeń, to chce tych ograniczeń, dla tej drugiej połowy; np. młodzi chcą ograniczeń dla emerytów...
    • adam111115 Re: Prawie połowa Suwerena 01.11.22, 10:57
      Tu chyba nie trzeba być geniuszem żeby stwierdzić co i jak. Za ograniczeniem rozdawnictwa są ci którzy jakąś gotówkę mają na kontach. Przeciwni nie mają nic więc ich wali inflacja. Choć oczywiście nie powinna ale to są w większości ludzie nie rozumiejący najprostszych procesów ekonomicznych.
      • yabbaryt Re: Prawie połowa Suwerena 01.11.22, 19:05
        Ja nie trzymam zbyt długo gotówki na koncie tylko ładuje w remont domu. Mam spłacony dom ale nadal muszę go wyremontować. Myślę, że w przeciągu 5-6 lat uda mi się mi się zakończyć temat i wtedy się będę martwił co robić z oszczędnościami. O tym czy oszczędzać czy nie, nie decyduje poziom inflacji tylko różnica miedzy inflacja i stopami procentowymi. I tak naprawdę od wielu lat nie opłaca się lokować pieniędzy w bankach. Jak na razie to ten rok traktuje jako udany. Normalnie wydawałem na sezon grzewczy na zakup węgla jakieś 4 tysie. W tym roku wydałem w sumie 2 tysie na zakup drewna odpadowego. Jest tego spora hałda i powininna wystarczyć mi na zimę. Dodatkowo dostałem 3 tysie dodatku węglowego. Czyli w sumie jestem 5 tysi do przodu nie licząc oczywiście innych oszczędności. Akurat ta kwota wystarczy na wymianę starych drzwi wejściowych na ciepłochronne.
        • adam111115 Re: Prawie połowa Suwerena 01.11.22, 20:58
          yabbaryt napisał:

O tym czy oszczędzać czy nie, nie decyduje poziom inflacji tylko różnica miedzy inflacja i stopami procentowymi.

Noż co ty nie powiesz?

I tak naprawdę od wielu lat nie opłaca się
          > lokować pieniędzy w bankach.

Inflacja 18 a lokaty po 8 czy 9. Oczywista sprawa. Tylko jeśli nie w banku to gdzie?
          • stasi1 Re: Prawie połowa Suwerena 03.11.22, 09:18
            W ubiegłym roku trzeba było zakupić węgiel. Wyszło by się na swoje. Co w tym roku jest hitem? Akurat to będzie wiadomo za rok
    • no-popis Re: Prawie połowa Suwerena 01.11.22, 11:25
      superspec1 napisał(a):

> za ograniczeniem świadczeń w imię walki z inflacją!
      >
      > www.rp.pl/spoleczenstwo/art37336121-sondaz-niemal-polowa-polakow-za-ograniczeniem-swiadczen-by-walczyc-z-inflacja
      Też jestem ZA!
      • snajper55 Re: Prawie połowa Suwerena 01.11.22, 11:33
        no-popis napisała:

> superspec1 napisał(a):
        >
        > > za ograniczeniem świadczeń w imię walki z inflacją!
        > >
        > > www.rp.pl/spoleczenstwo/art37336121-sondaz-niemal-polowa-polakow-za-ograniczeniem-swiadczen-by-walczyc-z-inflacja
        > Też jestem ZA!

No zwracaj swoje świadczeniach budżetu. Lub chociaż ich część.

S.
    • snajper55 Re: Prawie połowa Suwerena 01.11.22, 11:32
      superspec1 napisał(a):

> za ograniczeniem świadczeń w imię walki z inflacją!
      >
      > www.rp.pl/spoleczenstwo/art37336121-sondaz-niemal-polowa-polakow-za-ograniczeniem-swiadczen-by-walczyc-z-inflacja

No to niech ta prawie połowa ograniczy brane świadczenia i ich część zwraca do budżetu. Są chętni? Nie widzę.

S
      • adam111115 Re: Prawie połowa Suwerena 01.11.22, 11:34
        snajper55 napisał:

> superspec1 napisał(a):
        >
        > > za ograniczeniem świadczeń w imię walki z inflacją!
        > >
        > > www.rp.pl/spoleczenstwo/art37336121-sondaz-niemal-polowa-polakow-za-ograniczeniem-swiadczen-by-walczyc-z-inflacja
        >
        > No to niech ta prawie połowa ograniczy brane świadczenia i ich część zwraca do
        > budżetu. Są chętni? Nie widzę.
        >
        > S

To dlaczego mam podatki płacić? Hę?
      • vivak01 Re: Prawie połowa Suwerena 03.11.22, 09:22
        " No to niech ta prawie połowa ograniczy brane świadczenia i ich część zwraca do budżetu. Są chętni? Nie widzę."

Zgłaszam się. Wspaniałomyślnie nie występuję o żadne należne mi z budżetu centralnego świadczenia, które można otrzymać na wniosek.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka