Dodaj do ulubionych

TVP na drugim miejscu. W świecie

05.11.22, 12:30
Pod względem ilości nadawanych kanałów!

,,Niedawno informowaliśmy, że TVP pod względem liczby nadawanych kanałów telewizyjnych zajmuje drugie miejsce na świecie wśród nadawców publicznych po chińskiej CCTV. Nadaje 21 kanałów (nie licząc dodatkowych 16 wersji TVP3 z niedawno uruchomioną mutacją dla Elbląga i TVP Parlament)."
Obserwuj wątek
    • szwampuch58 Re: TVP na drugim miejscu. W świecie 05.11.22, 14:56
      21x Qrwizja.....masakra
      • yoma Re: TVP na drugim miejscu. W świecie 05.11.22, 17:23
        +16 +1. Yep 😄 Tylko dlaczego tego wątku nie założył oszoł?
    • no-popis Re: TVP na drugim miejscu. W świecie 05.11.22, 16:08
      stasi1 napisał:

> Pod względem ilości nadawanych kanałów!
      >
      > ,,Niedawno informowaliśmy, że TVP pod względem liczby nadawanych kanałów telewi
      > zyjnych zajmuje drugie miejsce na świecie wśród nadawców publicznych po chiński
      > ej CCTV. Nadaje 21 kanałów (nie licząc dodatkowych 16 wersji TVP3 z niedawno ur
      > uchomioną mutacją dla Elbląga i TVP Parlament)."
      To paranoja.
      Jeden program rządowy z pasmem regionalnym plus kultura, plus oswiata ı reszta do prywatyzacji.
      • prze.nick Re: TVP na drugim miejscu. W świecie 05.11.22, 16:18
        na pastwę Canal+, Polsat i jakichś serwisów streamingowych?
        TVP Sport jest bardzo dobrym kanałem
        • no-popis Re: TVP na drugim miejscu. W świecie 05.11.22, 16:22
          prze.nick napisał:

> na pastwę Canal+, Polsat i jakichś serwisów streamingowych?
          > TVP Sport jest bardzo dobrym kanałem
          To ie jest kwestia czy dobry czy zły...a dlaczego ma go finansować podatnik? Od tego są prywatne media.
          • prze.nick Re: TVP na drugim miejscu. W świecie 05.11.22, 16:30
            Kanały sportowe (płatne) na dłuższą metę niszczą profesjonalny sport a przez to i masowy
            Np HBO i Showtime zniszczyły boks w USA zabierając go z kanałów prywatnych otwartych..
            Kiedyś polska I liga była dość popularna ale po obecności w Canal+ przez kolejne dekady jej oglądalność i popularność spadła. Teraz Polsat zarzyna Ligę Mistrzów a Viaplay dokończy dzieła. O ile nie będzie TVP Sport.
            • no-popis Re: TVP na drugim miejscu. W świecie 06.11.22, 04:47
              prze.nick napisał:

> Kanały sportowe (płatne) na dłuższą metę niszczą profesjonalny sport a przez to
              > i masowy
              > Np HBO i Showtime zniszczyły boks w USA zabierając go z kanałów prywatnych otwa
              > rtych..
              > Kiedyś polska I liga była dość popularna ale po obecności w Canal+ przez kolejn
              > e dekady jej oglądalność i popularność spadła. Teraz Polsat zarzyna Ligę Mistrz
              > ów a Viaplay dokończy dzieła. O ile nie będzie TVP Sport.
              No ı....
              Nie widzę powodu finansowania Tobie przyjemnosci oglądania np boksu. Oglądaj sobie na kanałach płatnych.
              Ty wiesz, że płatne kanały jak Netflix niszczą kinematografię?
              • prze.nick Re: TVP na drugim miejscu. W świecie 06.11.22, 05:45
                prędzej zrezygnuję z oglądania telewizji niż zdecyduję się na przepłacanie prywaciarzom
                mniej dostaję z moich podatków niż wpłacam, więc nie czuję się winny oglądając TVP
                • no-popis Re: TVP na drugim miejscu. W świecie 06.11.22, 06:00
                  prze.nick napisał:

> prędzej zrezygnuję z oglądania telewizji niż zdecyduję się na przepłacanie pryw
                  > aciarzom
                  > mniej dostaję z moich podatków niż wpłacam, więc nie czuję się winny oglądając
                  > TVP
                  Ale tu nie o Ciebie chodzi społeczny egoisto ale o organizację całego spoľeczeństwa ı pisze Ci to Ktoś kto daje 1000 razy więcej niż otrzymuje.
                  Gotòw jestem płacić podatki aby nikt Ci nie robił krzywdy / policja, wojsko/ , abyś żył zdrowo ı długo / słżba zdrowia/, abyś miał dostęp. Do dróg, mostòw, abyś miał wiedzę a Twoje dzieci był wykształcone ale spróbuj za swoje hobby płacić sam bo ja nie chcę Ci finansować Twoich fascynacji sportowych.
                  Sport tak ale w szkole dla dzieci aby były zdrowe.
                  • prze.nick Re: TVP na drugim miejscu. W świecie 06.11.22, 06:16
                    a skąd taka pewność panie no-popis, że ja wystarczająco dużo za siebie i innych nie wpłacam aby pan na mnie nie musiał? mam swoje spojrzenie na wydatki państwa tak samo jak pan i wykluczenie telewizyjne uważam za niebezpieczne
                    • no-popis Re: TVP na drugim miejscu. W świecie 06.11.22, 06:27
                      prze.nick napisał:

mam swoje spojrzenie na wydatki państw
                      > a tak samo jak pan i wykluczenie telewizyjne uważam za niebezpieczne
                      Masz to spojrzenie ı jest to pisowskie, neokomunistyczne spojrzenie co udowodniłeŝ w tym fragmencie swojej wypowiedzi:

"prędzej zrezygnuję z oglądania telewizji niż zdecyduję się na przepłacanie prywaciarzom
                      mniej dostaję z moich podatków niż wpłacam".

Nienawiść do sektora prywatnego Cię demaskuje.
                      Wiesz jacy pokrzywdzeni są warcabiści, że pañstwo nie finansuje im kanału TV :)
                      • prze.nick Re: TVP na drugim miejscu. W świecie 06.11.22, 06:34
                        i dlatego jestem "egoistą" bo nie chcę płacić prywaciarzom, którzy jak np Viaplay dają lepsze warunki techniczne transmisji w Holandii niż w Polsce?!

to się nazywa głosowanie pieniędzmi i jeśli pan rzeczywiście tyle wpłaca podatków to powinien pan wiedzieć, że pieniądze się szanuje.

Nie mam nienawiści do sektora prywatnego ale do Januszy polskich mediów.
                        I prosze mi nie wmawiać swojej własnej nienawiści bo to pan sam od razu wyskoczył z tym, że niby mi cos dopłaca.
                        • no-popis Re: TVP na drugim miejscu. W świecie 06.11.22, 06:52
                          prze.nick napisał:

> i dlatego jestem "egoistą" bo nie chcę płacić prywaciarzom, którzy jak np Viapl
                          > ay dają lepsze warunki techniczne transmisji w Holandii niż w Polsce?!
                          >
                          > to się nazywa głosowanie pieniędzmi i jeśli pan rzeczywiście tyle wpłaca podatk
                          > ów to powinien pan wiedzieć, że pieniądze się szanuje.
                          >
                          > Nie mam nienawiści do sektora prywatnego ale do Januszy polskich mediów.
                          > I prosze mi nie wmawiać swojej własnej nienawiści bo to pan sam od razu wyskocz
                          > ył z tym, że niby mi cos dopłaca.
                          Pozostanę przy swoim.
                          Powtòrzę:
                          Państwo nie jest od tego aby finansować hobby.
                          Masz nienawiść do sektora prywatnego jak to PiS w każdym calu czyli do Januszy stoczni, Januszy budownictwa itd bo wszedzie tam inwestowaliście publiczne, państwowe pieniądze ı zawsze , jak to w państwòwce, nieudacznie.
                          • prze.nick Re: TVP na drugim miejscu. W świecie 06.11.22, 06:59
                            masz nienawiść do każdego kto ma odmienne od twojego zdanie odnośnie zadań państwa

Żałosne :(
                            • prze.nick Re: TVP na drugim miejscu. W świecie 06.11.22, 07:03
                              tylko dodam, że miałem szansę zapoznać się z mediami w kraju gdzie stacje publiczne prawie nie istnieją - USA z PBS i NPR. Widziałem jak to wpływa na ogół.
                              • prze.nick Re: TVP na drugim miejscu. W świecie 06.11.22, 07:16
                                i jeszcze jedno - ludzie w Polsce nie zdają sobie sprawy jakie potężne tsunami idzie z USA. W ciągu ostatnich lat kablówki i platformy cyfrowe straciły 30 procent abonentów. Część przechwyciły platformy streamingowe ale i one w końcu będą musiały podnieść ceny. Producenci programów podniosą ceny co przeniesie się na ceny w polskich kablówkach i platformach satelitarnych, które są bardzo niskie w stosunku do cen w USA ale nie do zarobków w Polsce. U nas będzie dokładnie to samo. Kwestia czasu.
                                • no-popis Re: TVP na drugim miejscu. W świecie 06.11.22, 07:27
                                  prze.nick napisał:

> i jeszcze jedno - ludzie w Polsce nie zdają sobie sprawy jakie potężne tsunami
                                  > idzie z USA. W ciągu ostatnich lat kablówki i platformy cyfrowe straciły 30 pro
                                  > cent abonentów. Część przechwyciły platformy streamingowe ale i one w końcu będ
                                  > ą musiały podnieść ceny. Producenci programów podniosą ceny co przeniesie się n
                                  > a ceny w polskich kablówkach i platformach satelitarnych, które są bardzo niski
                                  > e w stosunku do cen w USA ale nie do zarobków w Polsce. U nas będzie dokładnie
                                  > to samo. Kwestia czasu.
                                  I to jest powòd aby pañstwo finansowało kanały telewizyjne?
                                  To zjawisko, to o którym napisałeś jest tak samo naturalne jak smartphon w miejscu dawnego telefonu. Wywołane to jest między innymi bezpłatną ofertą na You Tube ı podobnych platformach ale państwo USA nie zorganizuje kanałòw typu TVP Sport czy TVP Kobieta.
                              • jureek Re: TVP na drugim miejscu. W świecie 06.11.22, 08:03
                                prze.nick napisał:

> tylko dodam, że miałem szansę zapoznać się z mediami w kraju gdzie stacje publi
                                > czne prawie nie istnieją - USA z PBS i NPR. Widziałem jak to wpływa na ogół.

I to jest dla mnie podstawowy argument za pozostawieniem mediów publicznych. W Niemczech mam możliwość porównać stacje publiczne z takim chłamem jak RTL czy SAT1 i jest to ogromna różnica, jeśli chodzi o poziom nadawanych audycji. Oczywiście na korzyść stacji publicznych
                                • no-popis Re: TVP na drugim miejscu. W świecie 06.11.22, 08:22
                                  jureek napisał:

> prze.nick napisał:
                                  >
                                  > > tylko dodam, że miałem szansę zapoznać się z mediami w kraju gdzie stacje
                                  > publi
                                  > > czne prawie nie istnieją - USA z PBS i NPR. Widziałem jak to wpływa na og
                                  > ół.
                                  >
                                  > I to jest dla mnie podstawowy argument za pozostawieniem mediów publicznych. W
                                  > Niemczech mam możliwość porównać stacje publiczne z takim chłamem jak RTL czy S
                                  > AT1 i jest to ogromna różnica, jeśli chodzi o poziom nadawanych audycji. Oczywi
                                  > ście na korzyść stacji publicznych
                                  Pozostawienie mediöw publicznych a ich mnogość ı przewaga na rynku medialnym to dwie röżne rzeczy. W Niemczech nie ma takiej przewagi technicznej mediöw publicznych jak w Polsce. Media publiczne ponadto mają tam ograniczone ceny ı limity czasowe reklam.
                                  Widzisz już ròżnicę? Istota spraw / diabeł/ czesto tkwi w szczegòlach a Ty o ogòlnikach ale bez wiedzy o istotnych szczegòłach.
                                  Ponadto nie wiem czy Niemcy powinny stanowić wzòr dla organizacji spoľeczeñstw jako kraj, ktòry ksztaľcił Lenina, Marksa ı Engelsa :)
                                  Nie wiem też czy są wzorem do naśladowania jako Ci co wymordowali / 2WW/ kilkadziesiat milionow ludzi, pompując pieniadze w Putina a obecnie kolaborując z Chinami.
                                  • jureek Re: TVP na drugim miejscu. W świecie 06.11.22, 08:37
                                    no-popis napisała:

> Pozostawienie mediöw publicznych a ich mnogość ı przewaga na rynku medialnym to
                                    > dwie röżne rzeczy. W Niemczech nie ma takiej przewagi technicznej mediöw publ
                                    > icznych jak w Polsce. Media publiczne ponadto mają tam ograniczone ceny ı limit
                                    > y czasowe reklam.
                                    > Widzisz już ròżnicę? Istota spraw / diabeł/ czesto tkwi w szczegòlach a Ty o og
                                    > òlnikach ale bez wiedzy o istotnych szczegòłach.

Ależ ja mam tę wiedzę, doskonale wiem, że trzecie programy są w ogóle bez reklam, a głównych kanałach reklamy są dopuszczone tylko w określonych godzinach i tylko w dni robocze. To jest akurat plus tego systemu. Zaś jeśli chodzi o przewagę techniczną, to wcale nie jest ona w Niemczech mniejsza. Pewnie umknął Ci taki szczegół, że od kilku lat w telewizji naziemnej możesz oglądać prywatne kanały tylko wtedy, gdy Twój odbiornik ma jakąś specjalną kartę. Od tego czasu odbieram u siebie tylko programy telewizji publicznej, bo uznałem, że kanały prywatne są tak słabe, że nie opłaca mi się dostosowywać moich urządzeń do ich odbioru.

> Ponadto nie wiem czy Niemcy powinny stanowić wzòr dla organizacji spoľeczeñstw
                                    > jako kraj, ktòry ksztaľcił Lenina, Marksa ı Engelsa :)
                                    > Nie wiem też czy są wzorem do naśladowania jako Ci co wymordowali / 2WW/ kilkad
                                    > ziesiat milionow ludzi, pompując pieniadze w Putina a obecnie kolaborując z Chi
                                    > nami.

Rozmawiamy tutaj o mediach, a nie o grzechach takiego czy innego kraju. Zaś jeśli chodzi o media, to jednak wolę niemieckie od amerykańskich, mimo iż kraj ten nie miał Hitlera i tylko dokonał eksterminacji miejscowych mieszkańców, żeby zabrać im ziemię i utworzyć swoje państwo
                                    • no-popis Re: TVP na drugim miejscu. W świecie 06.11.22, 10:00
                                      jureek napisał:
                                      > Ależ ja mam tę wiedzę, doskonale wiem, że trzecie programy są w ogóle bez rekla
                                      > m, a głównych kanałach reklamy są dopuszczone tylko w określonych godzinach i t
                                      > ylko w dni robocze. To jest akurat plus tego systemu. Zaś jeśli chodzi o przewa
                                      > gę techniczną, to wcale nie jest ona w >Niemczech mniejsza.
                                      No to się cieszę, że się ze mną zgadzasz aczkolwiek żałuję, że tego nie wiesz.
                                      Ilość kanałòw państwowych/publicznych jest w Niemczech znacznie mniejsza niż w Polsce.
                                      Mòwią o tym po prostu liczby ı zacytowany przez Stasi ranking.
                                      Rozumiesz też, że media publiczne mają tam ograniczony dostęp do reklam, ktörego nie ma w Polsce a więc, mimo, że tego nie rozumiesz, potwierdzasz fakt, że polskie media są nadzwyczajnie uprzywilejowane wobec prywatnych.

Pewnie umknął Ci tak
                                      > i szczegół, że od kilku lat w telewizji naziemnej możesz oglądać prywatne kanał
                                      > y tylko wtedy, gdy Twój odbiornik ma jakąś specjalną kartę. Od tego czasu odbie
                                      > ram u siebie tylko programy telewizji publicznej, bo uznałem, że kanały prywatn
                                      > e są tak słabe, że nie opłaca mi się dostosowywać moich urządzeń do ich odbioru
                                      Nie pisaľem o kosztach, o kartach, o opłacalności ale o systemie ı przewadze mediòw publicznych nad prywatnymi.
                                      > > Ponadto nie wiem czy Niemcy powinny stanowić wzòr dla organizacji spoľecz
                                      > eñstw
                                      > > jako kraj, ktòry ksztaľcił Lenina, Marksa ı Engelsa :)
                                      > > Nie wiem też czy są wzorem do naśladowania jako Ci co wymordowali / 2WW/
                                      > kilkad
                                      > > ziesiat milionow ludzi, pompując pieniadze w Putina a obecnie kolaborując
                                      > z Chi
                                      > > nami.
                                      > Rozmawiamy tutaj o mediach, a nie o grzechach takiego czy innego kraju.
                                      Pañstwa, ktöre systematycznie robią takie grzechy nie stanowią dla mnie wzorca do naśladowania. Tylko tyle.

Zaś jeś
                                      > li chodzi o media, to jednak wolę niemieckie od amerykańskich, mimo iż kraj ten
                                      > nie miał Hitlera i tylko dokonał eksterminacji miejscowych mieszkańców, żeby z
                                      > abrać im ziemię i utworzyć swoje państwo
                                      A w Ameryce murzynòw biją :)
                                      • jureek Re: TVP na drugim miejscu. W świecie 06.11.22, 10:15
                                        no-popis napisała:

> Nie pisaľem o kosztach, o kartach, o opłacalności ale o systemie ı przewadze me
                                        > diòw publicznych nad prywatnymi.

Pisałeś o przewadze technicznej, a jeśli odbiorca musi dostosować swoje urządzenia, żeby nadal odbierać telewizje prywatne, natomiast stacje publiczne może odbierać bez takiego dostosowywania, to jest to właśnie przykład na przewagę techniczną
                                        • no-popis Re: TVP na drugim miejscu. W świecie 06.11.22, 13:54
                                          jureek napisał:

> no-popis napisała:
                                          >
                                          > > Nie pisaľem o kosztach, o kartach, o opłacalności ale o systemie ı przewa
                                          > dze me
                                          > > diòw publicznych nad prywatnymi.
                                          >
                                          > Pisałeś o przewadze technicznej, a jeśli odbiorca musi dostosować swoje
                                          > urządzenia, żeby nadal odbierać telewizje prywatne, natomiast stacje publiczne
                                          > może odbierać bez takiego dostosowywania, to jest to właśnie przykład na przewa
                                          > gę techniczną
                                          To jest przewaga techniczna ale nie jedyna i nie najważniejsza. Piszesz o kosztach, zresztą groszowych, ı w przypadku tych co to nie mają platform lub kablòwki.
                                          • jureek Re: TVP na drugim miejscu. W świecie 06.11.22, 14:45
                                            no-popis napisała:

> To jest przewaga techniczna ale nie jedyna i nie najważniejsza. Piszesz o kos
                                            > ztach, zresztą groszowych, ı w przypadku tych co to nie mają platform lub kablò
                                            > wki.

To jest nie tylko koszt, ale także konieczność dokupienia i podłączenia urządzeń.
                                            Zaś kablówki i platformy cyfrowe w Niemczech owszem są, ale są dużo mniej popularne niż w Polsce.
                                            • no-popis Re: TVP na drugim miejscu. W świecie 09.11.22, 05:49
                                              jureek napisał:

> no-popis napisała:
                                              >
                                              > > To jest przewaga techniczna ale nie jedyna i nie najważniejsza. Piszesz
                                              > o kos
                                              > > ztach, zresztą groszowych, ı w przypadku tych co to nie mają platform lub
                                              > kablò
                                              > > wki.
                                              >
                                              > To jest nie tylko koszt, ale także konieczność dokupienia i podłączenia urządze
                                              > ń.
                                              > Zaś kablówki i platformy cyfrowe w Niemczech owszem są, ale są dużo mniej popul
                                              > arne niż w Polsce.

Różnice są pomijalne i kalkulowane przez ubogie warstwy społeczne....mają media publiczne :)
                                      • prze.nick Re: TVP na drugim miejscu. W świecie 06.11.22, 14:10
                                        no-popis napisał:
                                        Ilość kanałòw państwowych/publicznych jest w Niemczech znacznie mniejsza niż w Polsce.

no to rzućmy okiem na skład multipleksów w Niemczech - 3 przeznaczone są na telewizję publiczną i 3 na prywatną.
                                        Zajmijmy się najpierw multipleksem publicznego ARD i tam mamy:
                                        1. Das Erste HD
                                        2. MDR HD
                                        3. NDR HD
                                        4. rbb HD
                                        5. SWR HD
                                        6. Tagesschau 24 HD
                                        Multipleks ARD (Regional):
                                        1. arte HD
                                        2. BR HD
                                        3. HR HD
                                        4. ONE HD
                                        5. Phoenix HD
                                        6. WDR HD
                                        I trzeci multipleks telewizji publicznej ZDF:
                                        1. ZDF HD
                                        2. ZDFneo HD
                                        3. ZDFinfo HD
                                        4. KiKa HD
                                        5. 3sat HD

Razem mamy 17 kanałów telewizji publicznej w Niemczech. Rzeczywiście znacznie mniej.
                                        Co mają Niemcy w 3 multipleksach prywatnych? 19 zakodowanych kanałów (usługa Freenet) oraz rozkodowany kanał religijny Bibel TV HD i 4 telezakupowe: QVC HD, QVC2 HD, 1-2-3.tv HD, freenet Shopping
                                        • jureek Re: TVP na drugim miejscu. W świecie 06.11.22, 14:48
                                          prze.nick napisał:

> Razem mamy 17 kanałów telewizji publicznej w Niemczech. Rzeczywiście znacznie m
                                          > niej.
                                          > Co mają Niemcy w 3 multipleksach prywatnych? 19 zakodowanych kanałów (usługa Fr
                                          > eenet) oraz rozkodowany kanał religijny Bibel TV HD i 4 telezakupowe: QVC HD, Q
                                          > VC2 HD, 1-2-3.tv HD, freenet Shopping

Licząc w ten sposób trzeba by w Polsce doliczyć jeszcze wszystkie programy regionalne - TVP Opole, TVP Warszawa itd., bo to są odpowiedniki MDR, SWF, WDR, HR itd.
                                          • prze.nick Re: TVP na drugim miejscu. W świecie 06.11.22, 15:02
                                            Nie do końca tak jest - wspólny czas antenowy stacji regionalnych w Polsce jest dość duży (większość czasu antenowego TVP 3) a w Niemczech go nie ma.
                                            • prze.nick Re: TVP na drugim miejscu. W świecie 06.11.22, 15:09
                                              np dzisiaj TVP 3 Opole i TVP 3 Warszawa będą mieć inny program tylko od 16:35 do 16:45, od 17:00 do 17:30 oraz od 18:00 do 20:30 i od 21:25 do 21:45.
                                            • jureek Re: TVP na drugim miejscu. W świecie 06.11.22, 15:25
                                              prze.nick napisał:

> Nie do końca tak jest - wspólny czas antenowy stacji regionalnych w Polsce jest
                                              > dość duży (większość czasu antenowego TVP 3) a w Niemczech go nie ma.

Masz rację. W Niemczech w tych programach regionalnych wspólne są tylko czasem powtórki seriali i kwadrans głównego wydania Tagesschau o 20.
                                              • prze.nick Re: TVP na drugim miejscu. W świecie 06.11.22, 17:11
                                                Jest jeszcze jedna sprawa o której no-popis nie wspomniał wyskakując jak to za mnie płaci podatki - system płacenia abonamentu telewizyjnego.
                                                za i.pl/natlok-skandali-w-niemieckich-mediach-panstwowych/ar/c1-16903461
                                                "Obecnie wysokość opłat abonamentowych wynosi 18,36 euro miesięcznie na gospodarstwo domowe. W 2021 roku niemiecki państwowy system medialny dysponował łączną sumą 8,42 miliarda euro."

Jak to wygląda w Polsce chyba dobrze wiemy. Donald Tusk namawiał do niepłacenia abonamentu zanim został premierem a gdy nim został to zapomniał, że obiecywał zniesienie abonamentu. Teraz mamy to co mamy.
                                        • prze.nick Re: TVP na drugim miejscu. W świecie 08.11.22, 20:12
                                          Lista kanałów niemieckiej telewizji publicznej:

I ARD
                                          1. Das Erste
                                          2. tagesschau24
                                          3. ARD-alpha
                                          4. one

II Regionalne ARD
                                          5. BR Fernsehen
                                          6. hr-fernsehen
                                          7. MDR Fernsehen
                                          8. NDR Fernsehen
                                          9. Radio Bremen TV
                                          10. RBB Fernsehen
                                          11. SR Fernsehen
                                          12. SWR Fernsehen
                                          13. WDR Fernsehen

III ZDF
                                          14. ZDF
                                          15. ZDFinfo
                                          16. ZDFneo

IV ARD i ZDF
                                          17. 3sat
                                          18. arte
                                          19. KiKA
                                          20. phoenix

V ARD - Deutsche Welle - wersje w języku:
                                          21. niemieckim
                                          22. DW News - angielskim
                                          23. hiszpańskim
                                          24. arabskim

• no-popis Re: TVP na drugim miejscu. W świecie 09.11.22, 05:36
                                            Cenzor zablokował mi możliwość polemiki z Tobą więc piszę w innym trybie niż standardowo pod Twoim postem i z cytatami.
                                            Zaprezentowałeś wykaz mediów publicznych (stacji) w Niemczech.
                                            Gdybyś dołożył wszystkie polskie stacje np regionalne od Gorzowa po Rzeszów to jesteśmy znacznie lepsi :) ! NAreszcie w czymś lepsi od Niemców!
                                            Podkreślę też, że media publiczne w Niemczech nie są podporządkowane jak u nas jakiemuś Miazkowi czy Braunowi od Tuska czy Kurskiemu od Kaczyńskego. Tam media publiczne są regionalne a nawet centralne kanały jak Das Ernste TV są zarządzane przez regionalnych "urzędników medialnych". To kolosalna różnica.
                                            W Niemczech państwo nie dopuszcza do sytuacji takiej, że czyni z obywateli płacących abonament "frajerów" ale , w przeciwieństwie do Polski, ściga za abonament. W Niemczech nie było też tak nieodPOwiedzialnego polityka - urzędnika aby namawiał do nie płacenia abonamentu a taki w Polsce był.
                                            W Niemczech jest teraz debata o likwidacji kanałów tematycznych i prawdopodobnie to się stanie za kilka lat a w każdym razie takie są przeważające wypowiedzi polityków czy dyrektorów TV.
                                            W Niemczech, podobnie jak we Francji są ograniczenia dla kapitału obcego w mediach większe niż w Polsce.
                                            W Niemczech media publiczne mają ograniczenia czasowe (limity) czasu antenowego w stosunku do mediów prywatnych.
                                            itd itp
                                          • prze.nick Re: TVP na drugim miejscu. W świecie 09.11.22, 07:08
                                            25. DW Deutsche+ , czyli dodatkowa wersja w języku niemieckim z 4 godzinnym blokiem angielskim.
                          • manhu Re: TVP na drugim miejscu. W świecie 08.11.22, 14:41
                            no-popis napisała:
                            > Państwo nie jest od tego aby finansować hobby.
                            Ale by uniemożliwiać kradzieże prywatnym złodziejom. Dostaje wypromowany w dziesiątki lat produkt, a potem go niszczy w kanałach kodowanych i oglądalność spada i spada. Kiedyś interesowałem się żużlem, teraz wcale, od czasu gdy go ukradli kodowani.

Co innego gdy ktoś sam sobie zorganizuje sport jak KSW i wypromuje, tu nie ma problemu, niech robi co chce. Jeśli ktoś dostaje dobro publiczne niczym litery "a" czy "b" to nie ma prawa ich zakodować i brać np. 10 zł za użycie takiej litery, nawet jeśli Solorza stać by wykupić np. 10 liter alfabetu.

Stacje niekodowane powinny mieć prawo pierwokupu (ale i obowiązek pokazania, nie jak kiedyś MŚ kobiet gdzie walki o medale TVP nie pokazała). Kodowani tylko tam gdzie sami sobie sport wymyślili.
                            • no-popis Re: TVP na drugim miejscu. W świecie 09.11.22, 05:51
                              manhu napisał:

> no-popis napisała:
                              > > Państwo nie jest od tego aby finansować hobby.
                              > Ale by uniemożliwiać kradzieże prywatnym złodziejom.
                              Przedsiębiorca to złodziej :) ?
                              Homo Sovieticus jak widać siedzi we łbach nie tylko pisiaków ale i lewaków. Ti trudny do wyleczenia wirus.
                              • prze.nick Re: TVP na drugim miejscu. W świecie 09.11.22, 08:09
                                Nadawcy publiczni oferujący oddzielny kanał sportowy:
                                Austria - ORF Sport +
                                Czechy - CT Sport
                                Hiszpania - TVE Teledeporte
                                Włochy - RAI Sport
                                • no-popis Re: TVP na drugim miejscu. W świecie 09.11.22, 08:14
                                  prze.nick napisał:

> Nadawcy publiczni oferujący oddzielny kanał sportowy:
                                  > Austria - ORF Sport +
                                  > Czechy - CT Sport
                                  > Hiszpania - TVE Teledeporte
                                  > Włochy - RAI Sport
                                  ...czyli niewiele państw tak to robi jak TVP.
                                • prze.nick Re: TVP na drugim miejscu. W świecie 13.11.22, 00:28
                                  Słowacja - RTVS Sport

• prze.nick Re: TVP na drugim miejscu. W świecie 13.11.22, 00:37
                                    Wielka Brytania - mimo iż BBC Sport nie ma swojego oddzielnego kanału to ta sekcja nadaje wiele wydarzeń na antenach głównych kanałów BBC
                                    en.wikipedia.org/wiki/BBC_Sport
                                    • prze.nick Re: TVP na drugim miejscu. W świecie 13.11.22, 00:47
                                      Belgia - publiczny nadawca kanału Sporza w języku niderlandzkim
                                      en.wikipedia.org/wiki/Sporza
                                      • prze.nick Re: TVP na drugim miejscu. W świecie 13.11.22, 00:57
                                        Grecja - Sport+ - grecki kanał publiczny nadawany w formacie DVB-T. Emituje transmisje sportowe ( za wikipedią)
                                        • prze.nick Re: TVP na drugim miejscu. W świecie 13.11.22, 01:04
                                          Dania - publiczny en.wikipedia.org/wiki/TV_2_Sport_(Denmark)
                              • prze.nick Re: TVP na drugim miejscu. W świecie 09.11.22, 08:14
                                no-popis napisała:

> manhu napisał:
                                >
                                > > no-popis napisała:
                                > > > Państwo nie jest od tego aby finansować hobby.
                                > > Ale by uniemożliwiać kradzieże prywatnym złodziejom.
                                > Przedsiębiorca to złodziej :) ?
                                > Homo Sovieticus jak widać siedzi we łbach nie tylko pisiaków ale i lewaków. Ti
                                > trudny do wyleczenia wirus.

Są podstawy aby traktować z nieufnością prywaciarzy którzy na kodowanym sporcie chcą sobie napchać kieszenie kosztem widzów.
                                Nareszcie ostatnio ktoś w końcu ruszył im z pomocą:

m.wirtualnemedia.pl/m/artykul/viaplay-transmisje-problemy-uokik-jak-zlozyc-skargi-odszkodowanie-kara-polsat-box-canal
                                • no-popis Re: TVP na drugim miejscu. W świecie 09.11.22, 08:39
                                  prze.nick napisał:

> no-popis napisała:
                                  >
                                  > > manhu napisał:
                                  > >
                                  > > > no-popis napisała:
                                  > > > > Państwo nie jest od tego aby finansować hobby.
                                  > > > Ale by uniemożliwiać kradzieże prywatnym złodziejom.
                                  > > Przedsiębiorca to złodziej :) ?
                                  > > Homo Sovieticus jak widać siedzi we łbach nie tylko pisiaków ale i lewakó
                                  > w. Ti
                                  > > trudny do wyleczenia wirus.
                                  >
                                  > Są podstawy aby traktować z nieufnością prywaciarzy którzy na kodowanym sporcie
                                  > chcą sobie napchać kieszenie kosztem widzów.
                                  > Nareszcie ostatnio ktoś w końcu ruszył im z pomocą:
                                  Tak, ta nieufność jest znana od roku 1917 w Rosji :)
                                  Nie wiem dlaczego tylko sport jest pod taką opieka państwa i finansowany przez podatnika bo dorzuciłbym jeszcze filmy bo Ci prywaciarze z Netflix i innych VOD zarabiają (cutuję rozmówcę : okradają nas) blokując dostęp do tych wybitnych dzieł. Dlaczego tylko sport jest pod tą opieką.
                                  • prze.nick Re: TVP na drugim miejscu. W świecie 09.11.22, 09:02
                                    m.wirtualnemedia.pl/m/artykul/polska-sztuczna-inteligencja-walka-dual-quality-podwojna-jakosc-produktow

Odwaliło chyba Polakom, że nie chcą być traktowani przez prywatnych jak podludzie.
                                    Tyle czasu to przechodziło a nagle biedni biznesmeni będą musieli dbać o jakość.
                                  • prze.nick Re: TVP na drugim miejscu. W świecie 09.11.22, 09:15
                                    no-popis napisała:

> Nie wiem dlaczego tylko sport jest pod taką opieka państwa i finansowany przez
                                    > podatnika bo dorzuciłbym jeszcze filmy bo Ci prywaciarze z Netflix i innych VOD
                                    > zarabiają (cutuję rozmówcę : okradają nas) blokując dostęp do tych wybitnych d
                                    > zieł. Dlaczego tylko sport jest pod tą opieką.

Ordynarnie manipulujesz "cytując" słowa o okradaniu przez Netflix i VOD. Nikt o tym wcześniej oprócz ciebie nie wspominał.
                                    • no-popis Re: TVP na drugim miejscu. W świecie 09.11.22, 09:22
                                      prze.nick napisał:

> no-popis napisała:
                                      >
                                      > > Nie wiem dlaczego tylko sport jest pod taką opieka państwa i finansowany
                                      > przez
                                      > > podatnika bo dorzuciłbym jeszcze filmy bo Ci prywaciarze z Netflix i inny
                                      > ch VOD
                                      > > zarabiają (cutuję rozmówcę : okradają nas) blokując dostęp do tych wybit
                                      > nych d
                                      > > zieł. Dlaczego tylko sport jest pod tą opieką.
                                      >
                                      > Ordynarnie manipulujesz "cytując" słowa o okradaniu przez Netflix i VOD. Nikt o
                                      > tym wcześniej oprócz ciebie nie wspominał.
                                      Nie ma tu żadnej manipulacji. Zarówno troska o mecze sportowe jak i o filmy nie leży, w moim pojęciu, w obowiązkach państwa a przede wszystkim państwo nie powinno konkurować ze swoim podatnikiem-przedsiębiorcą. inaczej jest to tylko inny rodzaj komuny.
                                      • prze.nick Re: TVP na drugim miejscu. W świecie 09.11.22, 09:26
                                        Tyle że nikt oprócz ciebie w tej rozmowie nie łączył transmisji sportowych z Netflixem i twoja manipulacja jest oczywista.
                                        Państwo jak najbardziej powinno bronić konsumentów przed nieuczciwymi podatnikami- przedsiębiorcami.
                                        • prze.nick Re: TVP na drugim miejscu. W świecie 09.11.22, 09:32
                                          A w jaki sposób koncesję dostały Polsat i TVN to już zupełnie inna sprawa. UOP nie dostarczył np na czas informacji Krajowej Radzie czy Solorz (czy jak on tam naprawdę się nazywa) współpracował z SB.
                                        • no-popis Re: TVP na drugim miejscu. W świecie 09.11.22, 09:33
                                          prze.nick napisał:

> Tyle że nikt oprócz ciebie w tej rozmowie nie łączył transmisji sportowych z Ne
                                          > tflixem i twoja manipulacja jest oczywista.
                                          A na co to jest argument, że nikt tego nie łączył?
                                          Ja to porównałem twierdząc, że to jest to samo a jednym się państwo zajmuje a tym drugim nie. To nie jest manipulacja ale argument porównawczy.
                                          > Państwo jak najbardziej powinno bronić konsumentów przed nieuczciwymi podatnika
                                          > mi- przedsiębiorcami.
                                          Nieuczciwi podatnicy - przedsiębiorcy to są tacy co nie płaca podatków, tacy jak Amber Gold i inni podobni ale nie Ci co w ramach prawa zarabiają.
                                          Ty piszesz o "nieuczciwych przedsiębiorcach" a możesz prościej bo to już w historii było...pisz o nich, o nas, np kułacy lub burżuje :). Stosuj pojęcia, które to w historii ludzie o Twoich poglądach już "opatentowali".
                                          • prze.nick Re: TVP na drugim miejscu. W świecie 09.11.22, 09:38
                                            No-popis wybacz ale ja dorosły to już byłem w PRLu i widziałem kto i jak robił biznesy dzięki "transformacji" 1989. Ufać takim to proszenie się o problemy.
                                            • prze.nick Re: TVP na drugim miejscu. W świecie 09.11.22, 09:40
                                              Właśnie kupa komuchów stała się "biznesmenami" i ty mi coś tu o komunie opowiadasz?! :D
                                              • no-popis Re: TVP na drugim miejscu. W świecie 10.11.22, 07:45
                                                prze.nick napisał:

> Właśnie kupa komuchów stała się "biznesmenami" i ty mi coś tu o komunie opowiad
                                                > asz?! :D
                                                Masz na myśli tych co to ostatnio z Sasinem byli podpisywać umowę w Korei na Atom? Czy rodzinę biznesową Kulczyków ( w sektorze energia), z którymi rząd PiS kolaboruje w sprawie farm morskich?
                                                Demagogia i brak argumentów.
                                                Teraz Ty robisz tu za mentalnego komucha tylko, wybacz, o tym nie wiesz.
                                                Gospodarka państwowa jaką preferuje i wspiera PiS niszcząc sektor prywatny to gospodarka podobna jak za Gomułki gdzie Wuc Narodu decyzdował o sektorach gospodarki.
                                                • prze.nick Re: TVP na drugim miejscu. W świecie 10.11.22, 08:13
                                                  A skąd ci przyszło do głowy że popieram PiS?
          • vivak01 Re: TVP na drugim miejscu. W świecie 09.11.22, 09:30
            " To ie jest kwestia czy dobry czy zły...a dlaczego ma go finansować podatnik? Od tego są prywatne media."

Nie bardziej niż od kultury.
    • prze.nick Re: TVP na drugim miejscu. W świecie 05.11.22, 16:16
      TVP 1, TVP 2, TVP 3, TVP Info,
      TVP Kultura, TVP Dokument, TVP Nauka, TVP Historia,
      TVP Sport, TVP Kobieta, TVP ABC, TVP Rozrywka,
      TVP Polonia, TVP World,
      Biełsat TV, TVP Wilno,
      TVP Kultura 2, TVP Historia 2, TVP ABC 2, TVP Parlament
      TVP Seriale, TVP HD, TVP 4K
      • privus Re: TVP na drugim miejscu. W świecie 06.11.22, 15:01
        Jeszcze trochę i każdy kontrolujący bilety w kinie będzie musiał byż członkiem PiS :)
      • no-popis Re: TVP na drugim miejscu. W świecie 09.11.22, 05:38
        prze.nick napisał:

> TVP 1, TVP 2, TVP 3, TVP Info,
        > TVP Kultura, TVP Dokument, TVP Nauka, TVP Historia,
        > TVP Sport, TVP Kobieta, TVP ABC, TVP Rozrywka,
        > TVP Polonia, TVP World,
        > Biełsat TV, TVP Wilno,
        > TVP Kultura 2, TVP Historia 2, TVP ABC 2, TVP Parlament
        > TVP Seriale, TVP HD, TVP 4K
        Dodaj jeszcze Regionalne!
        • prze.nick Re: TVP na drugim miejscu. W świecie 09.11.22, 07:12
          Regionalne ośrodki (16) działają w ramach TVP 3. W odróżnieniu od Niemiec (9 ośrodków) nasze ośrodki regionalne mają znaczenie krótsze wejścia antenowe.
          • no-popis Re: TVP na drugim miejscu. W świecie 09.11.22, 08:11
            prze.nick napisał:

> Regionalne ośrodki (16) działają w ramach TVP 3. W odróżnieniu od Niemiec (9 oś
            > rodków) nasze ośrodki regionalne mają znaczenie krótsze wejścia antenowe.

To nie ma znaczenia ponieważ "blokowana" jest częstotliwość.
            • prze.nick Re: TVP na drugim miejscu. W świecie 09.11.22, 08:19
              Nie jest blokowana żadna częstotliwość. W multipleksie 3 mieszczą się w TVP 3 wszystkie ośrodki regionalne..
    • m.c.hrabia Re: TVP na drugim miejscu. W świecie 05.11.22, 18:12
      Aż 71,32 proc. wszystkich widzów TVP Info to osoby w wieku 60+.
      65,29 proc. widowni stacji to emeryci.
      Ze statystyk wynika, że najliczniejszą grupę - aż 44,23 proc. udziału wszystkich widzów stacji - stanowią osoby zamieszkałe na ws
      Portal wirtualnemedia.pl zwraca uwagę, że rośnie liczba widzów TVP Info z wykształceniem podstawowym. To właśnie ta grupa najchętniej ogląda publiczny kanał informacyjny. Stanowią oni 46,28 proc. wszystkich widzów TVP Info, czyli o ponad 5 punktów procentowych więcej niż jeszcze przed dwoma laty
      • privus Re: TVP na drugim miejscu. W świecie 06.11.22, 14:59
        Zapewne jest ich wielu, ale nie pakował bym ich do tego samego worka.
    • no-popis Nomen omen 06.11.22, 06:30
      stasi1 napisał:

>
      > ,,Niedawno informowaliśmy, że TVP pod względem liczby nadawanych kanałów telewi
      > zyjnych zajmuje drugie miejsce na świecie wśród nadawców publicznych po chiński
      > ej CCTV. Nadaje 21 kanałów (nie licząc dodatkowych 16 wersji TVP3 z niedawno ur
      Nomen omen PiS / aktualna władza w RP/ ma drugie miejsce zaraz po Komunistycznej Partii Chin czyli po aktualnej władzy w Chinach.
    • rotenschwanz Re: TVP na drugim miejscu. W świecie 06.11.22, 12:08
      To musi adasia doprowadzac do parominutowych przycinek.
    • privus Re: TVP na drugim miejscu. W świecie 06.11.22, 14:57
      stasi1 napisał:

>

I TVP uprawia taką samą propagandowąś młóckę na wszystkich kanałach.
    • no-popis Ponadto media publiczne tak finansowane psują .... 06.11.22, 14:57
      stasi1 napisał:

Pieniądze:
      1. Większość polityczna w sejmie może dać lub odmówić finansowania. To daje efekt jaki mieliśmy za PO i mamy teraz za PiS. Finansujący może ingerować w programy nadawcy państwowego tworząc w wolnym kraju POPiSową cenzurę.
      2. Rozpasanie kasą mediów publicznych powoduje nie tyle wzbogacenie programu misyjnego ale rozpasanie producentów zewnętrznych i wspomaga tworzenie wynaturzeń i płatności za polityczną spolegliwość czy propagandę czego przykładem może być Tomasz Lis, który za produkcję PrOpagandowego PrOgramu dostawał nienormalnie i rekordowo wielkie pieniądze.
      Zgadnijcie na przykład kto produkował polską wersję Ulicy Sezamkowej :) . Komu to zlecili Kwiatkowski z Czarzastym.
      • jureek Re: Ponadto media publiczne tak finansowane psują 06.11.22, 15:31
        no-popis napisała:

> Zgadnijcie na przykład kto produkował polską wersję Ulicy Sezamkowej :) . Komu
        > to zlecili Kwiatkowski z Czarzastym.

Rywinowi?
        • no-popis Re: Ponadto media publiczne tak finansowane psują 09.11.22, 05:53
          jureek napisał:

> no-popis napisała:
          >
          > > Zgadnijcie na przykład kto produkował polską wersję Ulicy Sezamkowej :) .
          > Komu
          > > to zlecili Kwiatkowski z Czarzastym.
          >
          > Rywinowi?
          Stołek dyrektora w prywatnej firmie od Ulica Sezamkowa dostała urzędniczka Millera, która manipulowała zapisem " i czasopisma" , trzymała wyrok i teraz jest dziennikarką prawicową propisowską.
      • stasi1 Re: Ponadto media publiczne tak finansowane psują 08.11.22, 00:56
        Większość polityczna w Sejmie nigdy nie dawała na publiczną telewizję, dopiero to kaczyński zrobił
        • no-popis Re: Ponadto media publiczne tak finansowane psują 08.11.22, 10:22
          stasi1 napisał:

> Większość polityczna w Sejmie nigdy nie dawała na publiczną telewizję, dopiero
          > to kaczyński zrobił
          Dawała ale w inny sposób.
          Jednym ze sposobów były zrzutki spółek skarbu państwa w postaci idiotycznych kampanii reklamowyxh.
          • stasi1 Re: Ponadto media publiczne tak finansowane psują 12.11.22, 10:22
            Ale kampanie reklamowe były są i będą. Kwestia tego kto to dostaje. Mi akurat by nie przeszkadzało jakby dostawała to telewizja publiczna, ale czemu niszowe jeszcze?
    • no-popis a jakie są proporcje w Europie 06.11.22, 15:59
      stasi1 napisał:

>
      > zyjnych zajmuje drugie miejsce na świecie wśród nadawców publicznych
      Tylko 7,5 proc. dostępne w Europie to stacje nadawców publicznych, podczas gdy 91,5 proc. należy do firm prywatnych.
      Dlaczego o nas jest niemal odwrotnie?
      Inna nienormalność. - zaprzecza misji publicznej.
      W Polsce wpływy z reklam stanowią około 50 % przychodów (!!!!). Taka to misja !
      Zostawiając na boku BBC to w TV publicznych w Niemczech jest to 6 %, na Węgrzech stanowią 3,2 proc, we Włoszech - 4,5 proc., a w Holandii - 10,0 proc.
    • weteran-czasu Re: TVP na drugim miejscu. W świecie 08.11.22, 15:27
      A z każdego kanału kacze rzygowiny na wszystko i wszystkich.
    • no-popis ten wątek to dowód na Wspólnotę Neokomunistyczną 10.11.22, 07:48
      Jak pikna Wspólnota Neokomunistyczna tu wyszła jak Szydło z rządu :)
      Postaci tego forum od Tuska, od Kaczyńskiego i z lewicy zgodnie uważają, że państwo powinno im finansować darmowe oglądanie sportu :)))))))))

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka