Dodaj do ulubionych

Teatr Wielki walczy!

20.11.22, 02:44
Z kim? Z okupantem rosyjskim. Jak walczy? Zdejmując z afisza utwór ruskiej onucy, putinowskiego sługusa Piotra Czajkowskiego "Dziadek do orzechów".

Oddajmy głos Agnieszce Wolak, szefowej działu literackiego i marketingu Opery Narodowej:

"Chcąc wyrazić solidarność z narodem ukraińskim, a także chronić dorobek kultury rosyjskiej przed wykorzystywaniem przez putinowską propagandę, zdecydowaliśmy się zdjąć z afisza na najbliższy sezon tytuły rosyjskich twórców. To była decyzja trudna i bolesna, dyskutowana w szerokim gronie pracowników teatru."

Nasz Teatr Wielki wykazał się patriotyczną czujnością w odróżnieniu na przykład od zsowietyzowanej włoskiej La Scali, gdzie nowy sezon otworzy „Borys Godunow” rosyjskiego kompozytora, Modesta Musorgskiego, a w repertuarze znajdą się tytuły takie jak „Dziadek do orzechów” i „Jezioro łabędzie” Czajkowskiego oraz „Romeo i Julia” Prokofieva.

ewejsciowki.pl/poradnik/balet-dziadek-do-orzechow-zdjety-z-afisza-swiat-nie-bedzie/
S.
Obserwuj wątek
    • krzy-czy Re: Teatr Wielki walczy! 20.11.22, 09:50
      ju ż na początku tej awanturki , chyba jakaś filcharmonia-bodajże w poznaniu-
      bohatersko wykreśliłą z repertuaru jakieś utwory- chyba też czajkowskiego.
    • qwardian Re: Teatr Wielki walczy! 20.11.22, 12:04
      Przyganiał kocioł garnkowi, wojna cenzorów w sieci..
    • snajper55 Re: Teatr Wielki walczy! 21.11.22, 12:41
      snajper55 napisał:

> Z kim? Z okupantem rosyjskim. Jak walczy? Zdejmując z afisza utwór ruskiej onuc
      > y, putinowskiego sługusa Piotra Czajkowskiego "Dziadek do orzechów".
      >
      > Oddajmy głos Agnieszce Wolak, szefowej działu literackiego i marketingu Opery N
      > arodowej:
      >
      > "Chcąc wyrazić solidarność z narodem ukraińskim, a także chronić dorobek kul
      > tury rosyjskiej przed wykorzystywaniem przez putinowską propagandę, zdecydowali
      > śmy się zdjąć z afisza na najbliższy sezon tytuły rosyjskich twórców. To była d
      > ecyzja trudna i bolesna, dyskutowana w szerokim gronie pracowników teatru.
      "
      >
      > Nasz Teatr Wielki wykazał się patriotyczną czujnością w odróżnieniu na przykład
      > od zsowietyzowanej włoskiej La Scali, gdzie nowy sezon otworzy „Borys Godunow”
      > rosyjskiego kompozytora, Modesta Musorgskiego, a w repertuarze znajdą się tyt
      > uły takie jak „Dziadek do orzechów” i „Jezioro łabędzie” Czajkowskiego oraz „Ro
      > meo i Julia” Prokofieva.
      >
      > ewejsciowki.pl/poradnik/balet-dziadek-do-orzechow-zdjety-z-afisza-swiat-nie-bedzie/

Podobno minister Czarnek też włączy się do walki z ruskim okupantem i zakaże używania w szkołach tablicy Mendelejewa.

S.
      • pozytonium Problem już rozwiązano w PRL 22.11.22, 23:46
        snajper55 napisał:

> Podobno minister Czarnek też włączy się do walki z ruskim okupantem i zakaże uż
        > ywania w szkołach tablicy Mendelejewa.

Nazywa się on Układem Okresowym Pierwiastków

pl.wikipedia.org/wiki/Uk%C5%82ad_okresowy_pierwiastk%C3%B3w
        Tablica Mendelewa choć genialna jednak była mało praktyczna.
        Obecnie mamy 18 grup pierwiastków. Podziału na s, d, p elektronowe się praktycznie nie używa. Lantanowce i Aktynowce stanowią wyjątek jako f elektronowe. Ale do ziem rzadkich zalicza się i d elektronowe tj. itr, skand,

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/5/5f/Mendeleev_Table_5th_II.jpg
    • pies.na.czarnych Re: Teatr Wielki walczy! 21.11.22, 14:53
      Oddajmy głos Agnieszce Wolak 🤮

Debile.
      • snajper55 Re: Teatr Wielki walczy! 22.11.22, 23:23
        pies.na.czarnych napisała:

> Oddajmy głos Agnieszce Wolak 🤮
        >
        > Debile.

Może powinniśmy wyrzucić z bibliotek i spalić książki Dostojewskiego, Tołstoja, Puszkina? Wrzucić do niszczarek obrazy Riepina, Ajwazowskiego?

S.
        • pozytonium Embargo to embargo. 23.11.22, 00:08
          snajper55 napisał:

> pies.na.czarnych napisała:
          >
          > > Oddajmy głos Agnieszce Wolak 🤮
          > >
          > > Debile.
          >
          > Może powinniśmy wyrzucić z bibliotek i spalić książki Dostojewskiego, Tołstoja,
          > Puszkina? Wrzucić do niszczarek obrazy Riepina, Ajwazowskiego?

Dotyczy też dóbr niematerialnych.
          Jeśli o nie chodzi, dostałem "instrukcję" by nie recenzować prac Rosjan już w marcu. Recenzowałem je, ale teraz już ich nie ma w nauce światowej, chodzi nie o to, że ja je wyeliminowałem, ale obecnie praktycznie żadna praca naukowa z kacapii nie jest poddawana recenzji w pismach z listy filadelfijskiej. Kacapska nauka przestała istnieć w 2022 roku. Nie istnieje w Elsevier, ACS, RSC, APS, Nature, Sciences i tak dalej. Nie wiem, jak jest u Springera.
        • pies.na.czarnych Re: Teatr Wielki walczy! 23.11.22, 01:22
          > Może powinniśmy wyrzucić z bibliotek i spalić książki Dostojewskiego, Tołstoja, Puszkina? Wrzucić do niszczarek obrazy Riepina, Ajwazowskiego?

Niedługo wszystko spalą. Nie tylko książki. Dupkom typu pozytonium podczas mokrych snów marzą się takie widoki.
          https://www.techpedia.pl/app/public/files/24679.jpg
          • pozytonium Dupkiem jesteś ty sunio 23.11.22, 01:40

> Niedługo wszystko spalą. Nie tylko książki. Dupkom typu pozytonium podczas mokr
            > ych snów marzą się takie widoki.

Wcześniej napisałem, że recenzowałem rosyjskie prace, rzetelnie, pomimo zawezwania bym tego nie czynił. Edytorzy chcieli przerzucić ten smutny obowiązek na recenzentów i umyć ręce.
            Ja, podobnie jak moi koledzy się na to nie godziliśmy. Specjalna misja 3 dniowa, misją specjalną, a twórca jest twórcą. Jak edytorzy zobaczyli, że to nie działa, wyrzucili kacapskich twórców ze świata cywilizowanego. Jak embargo, to embargo. Obecnie kacapy mogą publikować w Prawdzie. Elsevier (wydawca np. The Lancet), ACS, RSC, Nature, Science, etc. są dla kacapów zamknięte. Obecny wkład kacapów, nawet tych dobrych w wiedzę naukową jest zerowy. Nikt z nimi nie współpracuje, nikt ich nie publikuje. Wystarczył niecały rok i w świecie nauki od 2022 roku kacapii nie ma. Mało tego. Ukraińskie lokalne periodyki naukowe zaczęto wydawać po tłumaczeniu w SZA. Kacapskie wydaje chyba tylko Kim.
            Boleję nad tą sytuacją, gdyż zawsze uważałem, że wiedza jest zdobyczą całej ludzkości i powinna być dostępna dla każdego człowieka. Niestety kacapy, jak świnie mieszkają w chlewach.
            • pies.na.czarnych Re: Dupkiem jesteś ty sunio 23.11.22, 01:51
              ********** banderowcu tam gdzie jest twoje miejsce.
              • pozytonium Re: Dupkiem jesteś ty sunio 23.11.22, 01:57

> ********** banderowcu tam gdzie jest twoje miejsce.

Sunio, złość ciąży szczeniakom - powinnaś o nie dbać.
                Ludzie o tym nie wiedzą, ale kacapów ******* ze świata nauki. Autorów, niet, edytorów w czasopismach, niet.
                Kacapia nie istnieje. Zresztą się nie dziwię, kto trzymałby szpiona na uniwersytecie.
                • pies.na.czarnych Re: Dupkiem jesteś ty sunio 23.11.22, 02:02
                  Przy wykładaniu kafelków w kiblu ci przeszkadzają?
                  • pozytonium Re: Dupkiem jesteś ty sunio 23.11.22, 02:07

> Przy wykładaniu kafelków w kiblu ci przeszkadzają?

Ależ rób sunio, do czego jesteś stworzona. Mnie się musisz pytać o pozwolenie.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka