Dodaj do ulubionych

Kiedy, w majestacie prawa,

03.12.22, 19:19
obcinanie dłoni złodziejom?

Pytam dla kolegi...
Obserwuj wątek
    • szwampuch58 Re: Kiedy, w majestacie prawa, 03.12.22, 19:30
      Czym sie inspirowal,kolega?
    • m.c.hrabia Re: Kiedy, w majestacie prawa, 03.12.22, 19:37
      w Anglii to dopiero zamordyzm

– W Anglii kilkaset osób rocznie ląduje w więzieniach za to, że mówią tak zbrodnicze rzeczy, jak to, że z pary dwóch mężczyzn nie ma dzieci. Wystarczy tylko powiedzieć to w radiu, by na drugi dzień mieć policję w domu

• don.kichote Re: Kiedy, w majestacie prawa, 03.12.22, 21:12
        m.c.hrabia napisał:

> w Anglii to dopiero zamordyzm
        >
        > – W Anglii kilkaset osób rocznie ląduje w więzieniach za to, że mówią tak zb
        > rodnicze rzeczy, jak to, że z pary dwóch mężczyzn nie ma dzieci. Wystarczy tylk
        > o powiedzieć to w radiu, by na drugi dzień mieć policję w domu

Ale, że co? Te angole też "dają w szyję" i to dlatego???
    • pies.na.czarnych Re: Kiedy, w majestacie prawa, 03.12.22, 19:57
      W okresie stanu wojennego zabierano samochody handlarzom alkoholu przyłapanym na przewozie większej ilości gorzałeczki. Nie wiem jaki limit ustalono, dwie flaszki tez mogło być. :)
      Pis-swołocz jak zwykle kopiuje sprawdzone pomysły innych, a ich prezydent bez zastanowienia się podpisuje każdy bubel prawny.
      • don.kichote Re: Kiedy, w majestacie prawa, 03.12.22, 20:14
        pies.na.czarnych napisała:

> W okresie stanu wojennego zabierano samochody handlarzom alkoholu przyłapanym n
        > a przewozie większej ilości gorzałeczki.

Pierwszy raz słyszę.
        Jesteś pewien tego info? Stan wojenny przeżyłem w kraju i wydaje mi się, że słyszałbym o takich praktykach?!
        • pies.na.czarnych Re: Kiedy, w majestacie prawa, 03.12.22, 22:41
          > Jesteś pewien tego info?

Absolutnie tak.
          • pies.na.czarnych Re: Kiedy, w majestacie prawa, 04.12.22, 03:15
            pies.na.czarnych napisała:

> > Jesteś pewien tego info?
            >
            > Absolutnie tak.
            >

Dodam tylko jedną sprawę. Zauważ, że pierwsze co złagodzono podczas stanu wojennego to właśnie sprzedaż alkoholu. Po krótkim okresie zniesiono jako pierwsze kartki na alkohol, mimo nowej ustawy o trzeźwości z 1982 roku. Reżim tracił spore zyski przez ograniczoną sprzedaż alkoholu. Wzięto się również za meliniarzy, za nielegalnych hurtowników i producentów. Konfiskowano znaleziony alkohol jak i środki pomagające przestępcom w jego produkcji i w transporcie. Pamietam jak u mnie w dzienniku lokalnym chwalono się zlikwidowaniem siatki przemytników i wówczas również wspominano, że nawet przewożąc swoim samochodem nielegalny alkohol to twój samochód może zostać zarekwirowany
            • pies.na.czarnych Re: Kiedy, w majestacie prawa, 04.12.22, 03:21
              > ... że nawet przewożąc swoim samochodem nielegalny alkohol to twój samochód może zostać zarekwirowany...

że nawet przewożąc swoim samochodem nielegalny alkohol, lub alkohol w dużych ilościach to twój samochód może zostać zarekwirowany. Nie wystarczały nawet kwity z PEWEX świadczące o jego legalnym zakupie. Większość handlarzy kupowała wódkę w PEWEX-sie.
        • storima Re: Kiedy, w majestacie prawa, 03.12.22, 23:31
          don.kichote napisał:

> pies.na.czarnych napisała:
          >
          > > W okresie stanu wojennego zabierano samochody handlarzom alkoholu przyłap
          > anym n
          > > a przewozie większej ilości gorzałeczki.
          >
          > Pierwszy raz słyszę.
          > Jesteś pewien tego info? Stan wojenny przeżyłem w kraju i wydaje mi się, że sły
          > szałbym o takich praktykach?!
          >
          >

Prawo stanu wojennego zezwalało na konfiskatę samochodu. Jeśli używany był do popełniania przestępstwa.
          Komunistom zależało przede wszystkim na elementach do stworzenia prasy drukarskiej. Przemytu nielegalnej literatury i ulotek.
          Komunistom wisiał przewóz nielegalnego alkoholu.
          Ale, oczywiście mieli prawo do konfiskaty samochodu jeśli był on używany do transportu nielegalnego JAKIEGOKOLWIEK towaru.
          Absolutnym priorytetem był osprzęt drukarski i podziemna literatura.

Rozwieszone na ulicach miast plakaty straszyły wyrokiem kary śmierci za łamanie przepisów stanu wojennego.
          • no-popis Re: Kiedy, w majestacie prawa, 04.12.22, 04:57

> Rozwieszone na ulicach miast plakaty straszyły wyrokiem kary śmierci za łamanie
            > przepisów stanu wojennego.
            To jest nieprawda.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka