Dodaj do ulubionych

Wpływ rządu PISu na Niemcy.

07.12.22, 13:52
Policja w Niemczech udaremniła planowany zamach stanu, aresztując 25 osób związanych ze skrajnie prawicowym środowiskiem Reichsbürger. Według ustaleń ich celem był szturm na budynek Bundestagu.

Już dawno pisałem, że PIS sprzyja radykalizacji nastrojów w Niemczech. Kaczyński ma wprawę w skłócaniu ludzi, widzimy to dokładnie na krajowym podwórku. Podobnie działa w stosunkach z sąsiadami i innymi krajami UE.
W ten sposób na pewno dąży do mobilizacji swojego elektoratu, nie zwraca zupełnie uwagi na szkody, jakie robi w kraju i za granicą. Czy on jest psychopatą? Jeżeli moja ocena jest błędna, to jak inaczej można nazwać jego działanie? Przecież jego wypowiedzi, to jest podsycanie do wojny domowej, szczególnie, w wypadku przegranych wyborów. Dla mnie to CHORY CZŁOWIEK.
Obserwuj wątek
    • j-k Pozytywny Wpływ rządu PIS na Niemcy. 07.12.22, 14:00
      adam.eu napisał:

> Już dawno pisałem, że PIS sprzyja radykalizacji nastrojów w Niemczech.

- doprawdy, potrafi to ?

Jeżeli moja ocena jest błędna, to jak inaczej można nazwać jego działanie?

- walka z federalizacja Unii i walka o Unie niepodleglych Panstw i Narodow.

Tfu(j), jak zawsze, Dr. J.K.

(40 lat - w Starej Unii)
    • szwampuch58 Re: Wpływ rządu PISu na Niemcy. 07.12.22, 14:02
      Jest zerowy Te czubki „dzialaja“tam 30 lat
      • j-k Wpływ Slunzokow/Schliesierow na Niemcy. 07.12.22, 14:08
        szwampuch58 napisał:
        > Jest zerowy Te czubki „dzialaja“tam 30 lat

tylko ?

Slunzoki vel Schlesierzy sa tam od prawie 50 lat.
        • margit49 Re: Wpływ Slunzokow/Schliesierow na Niemcy. 07.12.22, 14:20
          j-k napisał:
          >
          > Slunzoki vel Schlesierzy sa tam od prawie 50 lat.

Jaiu, ponad 30 lat tam siedzisz. Jako Ślunzok czy Schlesier? :D
          • j-k Re: Wpływ Slunzokow/Schliesierow na Niemcy. 07.12.22, 14:22
            margit49 napisała:
            > Jaiu, ponad 30 lat tam siedzisz. Jako Ślunzok czy Schlesier? :D

40 lat.
            - jako warszawiak.

po niemiecku: - der Polacke :)
            • margit49 Re: Wpływ Slunzokow/Schliesierow na Niemcy. 07.12.22, 14:33
              j-k napisał:

> - jako warszawiak.
              >
              > po niemiecku: - der Polacke :)

No to chyba jako der Warschauer patriote powinieneś wrócić do kraju. Sofort!
              • j-k Wpływ Warschauerow na Niemcy :) 07.12.22, 14:40
                margit49 napisała:
                > No to chyba jako der Warschauer patriote powinieneś wrócić do kraju. Sofort!

zawsze to na emeryture planowalem.
                bo wlasnie w koncu przeszedlem na te emeryture (pieniadze przyzwoite - ale zadna rewelacja..)

niestety. jest (tylko) jedna przeszkoda.
                nie lubie kolejek u lekarzy. a tu przyjmuja bez kolejek.
                • jureek Re: Wpływ Warschauerow na Niemcy :) 07.12.22, 15:14
                  j-k napisał:

> zawsze to na emeryture planowalem.
                  > bo wlasnie w koncu przeszedlem na te emeryture (pieniadze przyzwoite - ale zad
                  > na rewelacja..)

No widzisz. Prawdziwy patriota tylko planuje, a ukryta opcja po prostu to robi. Na emeryturę jeszcze nie przeszedłem, a na Śląsk już wróciłem.
                  • pozytonium A nie w Śląsk? :) 07.12.22, 17:47
                    jureek napisał:

> j-k napisał:
                    >
                    > > zawsze to na emeryture planowalem.
                    > > bo wlasnie w koncu przeszedlem na te emeryture (pieniadze przyzwoite - a
                    > le zad
                    > > na rewelacja..)
                    >
                    > No widzisz. Prawdziwy patriota tylko planuje, a ukryta opcja po prostu to robi.
                    > Na emeryturę jeszcze nie przeszedłem, a na Śląsk już wróciłem.

Próbowałem tłumaczyć tym tłumokom na i w. Zasada jest jedna, taka jak mówi społeczność. Leśnica 1928 rok jest dalej w, Psie Pole 1952 jest na.
                    Teraz dostaniesz pioseneczkę o Śląsku od gąski.
                    • margit49 Re: A nie w Śląsk? :) 08.12.22, 11:00
                      pozytonium
                      > Leśnica 1928 rok jest dalej w, Psie Pole 1952 jest na.
                      > Teraz dostaniesz pioseneczkę o Śląsku od gąski.
                      >
                      Za tę żarliwość w niesieniu krużganka oświaty:D
                  • j-k gratulujemy 07.12.22, 18:15
                    jureek napisał:
                    > Na emeryturę jeszcze nie przeszedłem, a na Śląsk już wróciłem.

gratulujemy.
                    w Warszawie opieka zdrowotna jest - tylko dla bogatych.
                    poniewaz zdrowie mi lekko szwankuje - to wole poczekac (z powrotem)

• pies.na.czarnych Re: Wpływ Slunzokow/Schliesierow na Niemcy. 07.12.22, 14:25
            margit49 napisała:

> j-k napisał:
            > >
            > > Slunzoki vel Schlesierzy sa tam od prawie 50 lat.
            >
            > Jaiu, ponad 30 lat tam siedzisz. Jako Ślunzok czy Schlesier? :D

Jasiu jest Ślązakiem z Kielc :)
          • szwampuch58 Re: Wpływ Slunzokow/Schliesierow na Niemcy. 07.12.22, 14:42
            Jako gorol, pod Aldi
        • jureek Re: Wpływ Slunzokow/Schliesierow na Niemcy. 07.12.22, 14:23
          j-k napisał:

> Slunzoki vel Schlesierzy sa tam od prawie 50 lat.

A nie dłużej? I co Ślązacy mają wspólnego z oszołomami ze skrajnie prawicowej organizacji "Reichsbürger"? W tych wszystkich Pegidach, Alternatywach dla Niemiec, organizacjach antyszczepów i im podobnych oszołomów prędzej ruskich Niemców znajdziesz niż Ślązaków.
          • margit49 Re: Wpływ Slunzokow/Schliesierow na Niemcy. 07.12.22, 14:39
            jureek napisał:

> j-k napisał:
            >
            > > Slunzoki vel Schlesierzy sa tam od prawie 50 lat.
            >
            > A nie dłużej?

Bo to taka jego znajomość historii. Jak u Kaczyńskiego. Ten już kiedyś mówił o Ślązakach jako zakamuflowanej opcji niemieckiej.

I co Ślązacy mają wspólnego z oszołomami ze skrajnie prawicowej o
            > rganizacji "Reichsbürger"? W tych wszystkich Pegidach, Alternatywach dla Niemie
            > c, organizacjach antyszczepów i im podobnych oszołomów prędzej ruskich Niemców
            > znajdziesz niż Ślązaków.

• j-k wplyw "Rusakow" na Niemcy. 07.12.22, 14:52
              margit49 napisała:

> I co Ślązacy mają wspólnego z oszołomami ze skrajnie prawicowej o
              > > rganizacji "Reichsbürger"? W tych wszystkich Pegidach, Alternatywach dla
              > Niemie
              > > c, organizacjach antyszczepów i im podobnych oszołomów prędzej ruskich Ni
              > emców znajdziesz niż Ślązaków.

naturalnie. - "Slunzoki" - to pobozny i potulny material wyborczy i nic wiecej.

Russlanddeutsche zapisujac sie np. do Pegidy
              - przynajmniej pokazuja, ze chodzi im o Interes Niemiec - a nie Bruxelki.
              • jureek Re: wplyw "Rusakow" na Niemcy. 07.12.22, 15:11
                j-k napisał:

> Russlanddeutsche zapisujac sie np. do Pegidy
                > - przynajmniej pokazuja, ze chodzi im o Interes Niemiec - a nie Bruxelki.

Przecież według pisiorskiej propagandy (której rycerzem na tym forum Ty właśnie jesteś) interes Brukseli to tak naprawdę interes Niemiec.
                Zaś ruskim Niemcom chodzi przede wszystkim o interes Rosji, bo właśnie w interesie Rosji jest rozwalenie europejskiej wspólnoty.
                • j-k wplyw "Rusakow" na Niemcy. cd. 07.12.22, 15:20
                  jureek napisał:

> j-k napisał:
                  >
                  > > Russlanddeutsche zapisujac sie np. do Pegidy
                  > > - przynajmniej pokazuja, ze chodzi im o Interes Niemiec - a nie Bruxelki.
                  >
                  > Przecież według pisiorskiej propagandy (której rycerzem na tym forum Ty właśnie
                  > jesteś) interes Brukseli to tak naprawdę interes Niemiec.

- bo to prawda. (no, czasami konsultuja sie z Paryzem)

> Zaś ruskim Niemcom chodzi przede wszystkim o interes Rosji, bo właśnie w interesie Rosji jest rozwalenie europejskiej wspólnoty.

NIEPRAWDA., chodzi im o interes wlasny. - a ten rozumieja - jako interes Niemiec, czyli kraju w ktorym zyja.

"Slunzokom" chodzi tylko o interes wlasny. - Interes Niemiec, jak i Polski - jest im obojetny.
                  • margit49 Re: wplyw "Rusakow" na Niemcy. cd. 07.12.22, 16:19
                    j-k napisał:

> "Slunzokom" chodzi tylko o interes wlasny. - Interes Niemiec, jak i Polski - je
                    > st im obojetny.

Jak i Tobie, czego zresztą nie ukrywałeś.
                    • j-k bzdury, dziecino. 07.12.22, 18:21
                      margit49 napisała:
                      > Jak i Tobie, czego zresztą nie ukrywałeś.

wlasnie uzyskalem niemiecka emeryture (skromna, ale wystarczajaca).
                      interes Niemiec nie jest mi obojetny - bo oni mi placa.

Interes Polski tez nie jest mi obojetny - bo w PL lubie przebywac.

roznica miedzy mna - a Slunzakami jest taka - ze dla mnie POLSKA zaczyna sie na wschod od linii Odra-Nysa.

dla Slunzakow - niekoniecznie.

Tfu(j), jak zawsze, Dr. J.K.
                      • sverir Re: bzdury, dziecino. 08.12.22, 06:50
                        "wlasnie uzyskalem niemiecka emeryture (skromna, ale wystarczajaca).
                        interes Niemiec nie jest mi obojetny - bo oni mi placa.

Interes Polski tez nie jest mi obojetny - bo w PL lubie przebywac."

Zatem jednak interesy Niemiec i Polski są Ci obojętne, bo chodzi Ci tylko o własne sprawy: emeryturę i mile spędzony czas.
                        • j-k jak "jusz" wspomnialem. 08.12.22, 14:07
                          sverir napisał:
                          > Zatem jednak interesy Niemiec i Polski są Ci obojętne, bo chodzi Ci tylko o wła
                          > sne sprawy: emeryturę i mile spędzony czas.

jak juz powyzej wspomnialem - nie da sie tego "milo spedzonego czasu" oderwac od Interesu Niemiec i Polski.

- czas - bez geografii (dla istot zyjacych) nie istnieje
                        • szwampuch58 Re: bzdury, dziecino. 08.12.22, 14:16
                          Helga 200 Euro?
                  • jureek Re: wplyw "Rusakow" na Niemcy. cd. 07.12.22, 19:24
                    j-k napisał:

> NIEPRAWDA., chodzi im o interes wlasny. - a ten rozumieja - ...

... tak, jak im to wytłumaczy putinowska telewizja, którą namiętnie oglądają, czyli że ich interes własny jest tożsamy z interesem Rosji, w której interesie jest, żeby Europa nie była zjednoczona. No i potem w różnych pegidach ten interes Rosji realizują.
                  • sverir Re: wplyw "Rusakow" na Niemcy. cd. 08.12.22, 06:48
                    " - bo to prawda. (no, czasami konsultuja sie z Paryzem)"

A bzdura tam, że czasem. Cała polityka rolna UE to interesy Paryża, a przecież to jedna z największych polityk UE. A dodatkowo teraz, przy okazji zamieszania z polityką energetyczną, pokazuje się, że interesy niemieckie są w drugim, nawet trzecim rzędzie.
                    Niemcy trzęsą głównie unijną polityką konkurencji. To też bardzo duża dziedzina, ale nie jedyna.
      • jureek Re: Wpływ rządu PISu na Niemcy. 07.12.22, 14:19
        szwampuch58 napisał:

> Jest zerowy Te czubki „dzialaja“tam 30 lat

Dokładnie tak. Reichsbürger działali w Niemczech, zanim jeszcze w ogóle ktoś o PiS pomyślał. Radykalizacja bardziej wynika z pandemii i drożyzny. Polska mało kogo w Niemczech w ogóle obchodzi.
        • szwampuch58 Re: Wpływ rządu PISu na Niemcy. 07.12.22, 14:44
          Bingo
        • adam.eu Re: Wpływ rządu PISu na Niemcy. 07.12.22, 19:23
          jureek napisał:

> szwampuch58 napisał:

> > Jest zerowy Te czubki „dzialaja“tam 30 lat

> Dokładnie tak. Reichsbürger działali w Niemczech, zanim jeszcze w ogóle ktoś o
          > PiS pomyślał.

Chyba nikt nie przypuszczał, że o to mi chodzi. Jest też oczywiste, że gdyby nigdy PISu z Kaczyńskim w Polsce nie było, to skrajni skrajna prawica Niemiecka i tak by się organizowała.

>Radykalizacja bardziej wynika z pandemii i drożyzny. Polska mało
          > kogo w Niemczech w ogóle obchodzi.

To też jest naturalne i oczywiste dla mnie.

Ale,

skrajna prawica i w Niemczech była, jest i będzie, mniej lub bardziej aktywna, ale będzie.
          Właśnie na tą aktywność wpływ ma jakimś stopniu ma Polska, tym bardziej, że Polska ich zdaniem zabrała im ich .Do tego to teraz Polska pomimo, że uzyskała tak dużo niemieckich ziem, jeszcze domaga się reparacji, na każdym kroku pouczają niemieckich polityków. Pewne rzeczy można i powinno się negocjować w ciszy gabinetów..

Twierdzicie, że pieprzenie Kaczyńskiego i innych nie to nie działa w skali narodu? To dlaczego Polacy są teraz tak mocno podzieleni, jak nigdy wcześniej?
          • adam.eu Re: Wpływ rządu PISu na Niemcy. 07.12.22, 19:35
            Errata:
            Jest:
            "Właśnie na tą aktywność wpływ ma jakimś stopniu ma Polska, tym bardziej, że Polska ich zdaniem zabrała im ich"

Powinno być:

Właśnie na tą aktywność wpływ ma jakimś stopniu ma Polska, tym bardziej, że Polska ich zdaniem zabrała im ich ZIEMIE
            • yoma Re: Wpływ rządu PISu na Niemcy. 07.12.22, 20:50
              >Chyba nikt nie przypuszczał, że o to mi chodzi.

Oczywiście, po tytule i poście założycielskim nikt by na to nie wpadł.
    • rotenschwanz Re: Wpływ rządu PISu na Niemcy. 07.12.22, 14:22
      Od kiedy masz te objawy ??
    • pies.na.czarnych Re: Wpływ rządu PISu na Niemcy. 07.12.22, 14:27
      > PIS sprzyja radykalizacji nastrojów w Niemczech

Bez jaj proszę.
    • no-popis Re: Wpływ rządu PISu na Niemcy. 07.12.22, 14:54
      adam.eu napisał:

> Policja w Niemczech udaremniła planowany zamach stan
      > u, aresztując 25 osób związanych ze skrajnie prawicowym środowiskiem Reichsbür
      > ger. Według ustaleń ich celem był szturm na budynek Bundestagu.

>
      > Już dawno pisałem, że PIS sprzyja radykalizacji nastrojów w Niemczech. Kaczyńsk
      > i ma wprawę w skłócaniu ludzi, widzimy to dokładnie na krajowym podwórku. Podob
      > nie działa w stosunkach z sąsiadami i innymi krajami UE.
      > W ten sposób na pewno dąży do mobilizacji swojego elektoratu, nie zwraca zupełn
      > ie uwagi na szkody, jakie robi w kraju i za granicą. Czy on jest psychopatą? Je
      > żeli moja ocena jest błędna, to jak inaczej można nazwać jego działanie? Przeci
      > eż jego wypowiedzi, to jest podsycanie do wojny domowej, szczególnie, w wypadku
      > przegranych wyborów. Dla mnie to CHORY CZŁOWIEK.

Lecz się bo to Ty jesteś tym chorym czlowiekiem....jak otwierasz lodówkę to stoi tam Kaczyński z ferajnà ?
      No idiota! PiS radykalizuje Niemców.
      • j-k Kaczor wiele moze :))) 07.12.22, 14:59
        no-popis napisała:
        > ....jak otwierasz lodówkę to stoi tam Kaczyński z ferajnà ?

dej Platfusom zyc nadzieja...

Donek nie mogl, a Jarek dla nich wsio potrafi :)))
        • szwampuch58 Re: Kaczor wiele moze :))) 07.12.22, 15:12
          Helga po odwyku znowu dorwal Borygo
          • j-k Re: Kaczor wiele moze :))) 07.12.22, 15:23
            szwampuch58 napisał:
            > Helga po odwyku znowu dorwal Borygo

Lizol + Lugol. i wiesz, ze zyjesz.

O Borygo zapomnij.

muzeumddd.pl/index.php?id_product=1223&controller=product
            • szwampuch58 Re: Kaczor wiele moze :))) 07.12.22, 15:26
              A malzonka,Helga,znowu na seks- urlop pojechala?
    • yoma Re: Wpływ rządu PISu na Niemcy. 07.12.22, 18:03
      Adam, ty nie przesadzasz z tą kaczą gloryfikacją? :D

Niedawno Hamerykany zrobiły bum i zmieniły orbitkę jednej planetki, zaraz będzie, że to kaczor 🤣

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka