Dodaj do ulubionych

Polityka Antybroniowa PIS w Aktualnej Sytuacji

14.01.23, 17:02
Polityka antybroniowa PIS w aktualnej sytuacji zagrożenia

Część I artykułu

Nadeszły trudne czasy, barbarzyńska nacjonalistyczna bolszewicka Rosja zaatakowała zbrojnie Ukrainę oraz stanowi zagrożenie dla Polski , Państw Bałtyckich i też całej Europy. Polska jest obecnie słaba militarnie i co by było gdyby teraz Rosja napadła zbrojnie na Polskę ? Polska musi się zbroić i obecny Rząd PIS jak najbardziej słusznie stara się dozbrajać Polską Armię i to na dużą skalę, to jest konieczne. I jedynie w sumie Rząd PIS mówi prawdę o Rosji, o jej ludobójstwie na Ukrainie i poprzednich zbrojnych ludobójczych napaściach Rosji na Czeczenię , Gruzję , o katastrofie smoleńskiej , o Unii Europejskiej, o Niemcach, Francuzach itd. I jedynie rząd PIS i politycy PIS działają patriotycznie na rzecz zachowania suwerenności, niepodległości i bezpieczeństwa Polski, Polskiej Racji Stanu. Z przerażeniem myślę co by było gdyby do władzy doszła obecna Polska Opozycja, Platforma Obywatelska, Lewica. Toteż życzę PIS wygranej w zbliżających się powoli wyborach.
Ale teraz poniżej będzie trochę krytyki pod adresem PIS jeśli chodzi o politykę prowadzoną
w zakresie dostępności broni w Polsce dla społeczeństwa, ustawę o broni i amunicji, szkoleniem militarnym ludności cywilnej w związku z zagrożeniem ze strony Rosji.
Wobec zagrożenia ze strony Rosji oprócz rozbudowy i wzmacniania naszych sił zbrojnych należy intensywnie przygotowywać polskie społeczeństwo na ewentualną wojnę z Rosją poprzez poprzez porządne mające sens
( a nie pokazowe i propagandowe ) szkolenia , szkolenia w zakresie podstawowej wiedzy wojskowej, taktyki obronnej, zachowania się i postępowania w stanie wojny z agresorem, nauki obycia z bronią palną WOJSKOWĄ i strzelania z tej broni, nauki użycia innej broni jaka może się znaleźć w rękach cywilów, którzy mogą organizować zbrojny ruch oporu czy partyzantkę. Chodzi o granaty ręczne, granatniki, miny, ładunki wybuchowe. Z zasadami bezpiecznego obchodzenia się z taką bronią zasadami i sposobami jej użycia społeczeństwo a przynajmniej jego część a szczególnie ochotnicy powinni być już cokolwiek bardziej gruntownie szkoleni.
Rząd PIS propagował w ostatnich miesiącach w TVP szkolenia dla chętnych z zakresu strzelania, szkolenia jednodniowe czy kilkudniowe odbywające się w wybranych jednostkach wojskowych. Przypatrywałem się materiałom filmowym z tych szkoleń pokazywanym w telewizji TVP. I te szkolenia okazały się kompletną bzdurą, czystą propagandą i pokazówką. Wielu chętnych zgłosiło się na te "szkolenia" i co oni dostawali do ręki w tych jednostkach wojskowych?
Otóż dostawali do strzelania plastikowe zabawki, tzw. " broń" ASG czyli wiatrówki gładkolufowe o bardzo niskiej mocy strzelające plastikowymi kulkami 6 mm. Te wiatrówki ASG to nie są wiatrówki strzelające śrutem ołowianym, to są zabawki dla dzieci. Wiatrówki na śrut ołowiany są znacznie mocniejsze i celniejsze. A poza tym te JEDNODNIOWE szkolenia... Nie można się nauczyć strzelać w ciągu jednego dnia, to wymaga miesięcy treningu. A na wojnie nie strzela się z plastikowych zabawek na plastikowe kulki....
A więc coś tu jest zupełnie nie tak, jak powinno być . Obecna polityka co do broni prowadzona przez Rząd , MSWiA i polską Policję co do dostępności do broni dla polskiego społeczeństwa powinna się zasadniczo zmienić, natychmiast powinna być zmieniona ustawa o broni i amunicji , ustawa obecnie wyjątkowo restrykcyjna , kagańcowa i trzymająca Polaków na smyczy jeśli chodzi o dostępność broni palnej ostrej.
Polacy chcą mieć broń, wykazują w ostatnim czasie bardzo duże zainteresowanie bronią i strzelaniem, nabyciem umiejętności posługiwania się bronią . Polskie społeczeństwo w dużej swej części odczuwa wielki niedosyt jeśli chodzi o dostępność do broni.
I tu w tych wymienionych wyżej kwestiach POD ADRESEM PIS, RZĄDU, MSWiA oraz POLSKIEJ POLICJI NALEŻY SIĘ OSTRA, ZASADNICZA, MOCNA KRYTYKA !
Polskie Władze i Policja uważają chyba ciągle Polaków za jakichś tumanów, idiotów, którym nie można dać broni do ręki bo zaraz zaczną do siebie strzelać napadać na sąsiadów , strzelać do ludzi na ulicach, napadać na sklepy, banki itp. To BZDURA, to propaganda typu komunistycznego, totalna tendencyjność.
Ponadto polscy czołowi politycy PIS jak np. Pan Jarosław Kaczyński zdaje się nie lubią broni i traktują sprawy dostępności broni dla społeczeństwa jako rzecz marginesową !
A to wielki błąd.
Przyjrzyjmy się temu co dzieje w Polsce w ostatnich kilku latach jeśli chodzi o dostępność broni dla społeczeństwa i przepisy, ustawę o broni i amunicji. W 2019 roku weszła w życię znowelizowana ustawa o broni i amunicji. Ustawa ta wprowadziła oczywiście ograniczenia sczególnie w zakresie np. kolekcjonerskiej broni samopowtarzalnej, nawet magazynków do tej broni, zaostrzyła kontrolę i ograniczenia w sprzedaży broni a nawet broni hukowo-alarmowej i amunicji do niej. MSWiA chciało autorytatywnie , dyktatorsko ze sporą dozą arogancji i bezczelności ograniczyć dostępność do broni czarnoprochowej, wprowadzić rejestrację i uproszczone pozwolenia policyjne na tą broń.
Trzeba też tu zaznaczyć, że zmiana ustawy o broni i amunicji była też wymuszona antybroniowymi dyrektywami wydanymi przez lewacką, antybroniową, prokomunistyczną i dyktatorską Unię Europejską .
Na szczęście nie doszło do rozprawienia się z bronią czarnoprochową jak chciało MSWiA wskutek interwencji środowisk strzeleckich, Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego, Polskiego Związku Łowieckiego czy też Ruchu Obywatelskiego Miłośników Broni ( ROMB ) i innych. Ale plany MSWiA zapewne sie nie zmieniły, tym bardziej, że MSWiA przewodniczy Pan Kamiński i obecnie jest to ta sama ekipa co kilka lat temu.
Ale to jeszcze nie wszystko, kilka lat temu zagrożony był Polski Związek Łowiecki i zdaje się też Polski Związek Strzelectwa Sportowego ( PZSS ), polskie Władze ( PIS ) CHCIAŁY ROZWIĄZAĆ, ZLIKWIDOWAĆ TE INSTYTUCJE !
Idźmy dalej, co jeszce się dzieje niedobrego w Polsce w zakresie broni dla społeczeństwa. Otóż ok. roku temu niewątpliwe wskutek interwencji, nakazu Rządu, MSWiA i Policji na znanym portalu ogłoszeniowym OLX.pl zlkwidowno całkowicie kategorię MILITARIA. Całkowicie zakazano tam umieszczania ogłoszeń sprzedaży WSZELKICH militariów. Nie można tam już sprzedawać wiatrówek, zabawek dla dzieci typu ASG na plastikowe kulki, broni hukowo-alarmowej czyli straszaków, nie można sprzedawać akcesoriów do wiatrówek , śrutu czy nawet kulek plastikowych i wszelkiego innego osprzętu czy akcesoriów związanych z bronią, która jest dostępna BEZ POZWOLEŃ A więc nie można też sprzedawać broni czarnoprochowej, dawniej można było. Dla mnie to był sygnał, że rozbrajanie Polaków postępuje i zaostrza się.

Uwaga: Część II artykułu w moim komentarzu, całość musiałem podzielić na dwie części bo się nie mieści w jednym kawałku ( jak zwykle ).
Obserwuj wątek
  • leslawgzp Re: Polityka Antybroniowa PIS w Aktualnej Syt 14.01.23, 17:06
   Polityka antybroniowa PIS w ktualnej sytuacji zagrożenia

   część II

   Kolejny sprawa dotyczy broni czarnoprochowej kapiszonowej rozdzielnego ładowania. Już dobre parę miesięcy temu zauważyłem, że dzieje się coś niedobrego z kapiszonami do tej broni sprzedawanymi w sklepach militarnych i na Allegro. W sprzedaży były dawniej kapiszony produkcji czeskiej , 100 sztuk w cenie ok. 30 zł oraz kapiszony niemieckie RWS 250 sztuk w opakowaniu w cenach rzędu 80-100 zł.
   A teraz... teraz kapiszony czeskie kosztują 90- 100 zł za opakowanie 100 sztuk natomiast niemieckie RWS w opakowaniu 250 sztuk osiągnęły na Allegro cenę nawet 400 zł ! 400 zł za prymitywne kapiszony 250 szt. których rzeczywista wartość to może ze 20-30 zł. Poza tym wygląda na to, ze dostawy do Polski tych niemieckich kapiszonów zostały zablokowane czy zakazane. Kto to zablokował, zabronił , Niemcy, Unia Europejska, Polski Rząd , MSWiA, Policja polska a może Rosja ?
   Spekulanci z Allegro w sposób skandaliczny podnieśli ceny kapiszonów. Mamy obecnie do czynienia z ZAPOROWYMI , paranoicznymi cenami, także w sklepach militarnych.
   Ponadto kapiszony fabryczne mogą zniknąć z Allegro , ze sklepów bo kapiszonowy kyzys to raczej polityka i dzieło myślę w dużym stopniu Polskich Władz, MSWiA a szczególnie polskiej Policji ze wsparciem Unii Europejskiej , ich antybroniowego szaleństwa w rozbrajaniu polskiego społeczeństwa .
   Bez kapiszonów nie można używać broni czarnoprochowej...
   Tak samo nie można strzelać z broni czarnoprochowej kiedy nie można do tej broni kupić prochu czarnego a w Polsce tego prochu w sklepach nie ma. Posiadacze broni czarnoprochowej chcą strzelać z tej broni, strzelać sportowo i rekreacyjnie ale prochu
   nie ma... A teraz aby utrudnić jeszcze bardziej strzelanie z broni czarnoprochowej w Polsce doprowadzono do kryzysu jeśli chodzi o kapiszony do tej broni...
   Polskie Władze, MSWiA, Policja uznali chyba tendencyjnie kapiszony za rzecz zagrażającą bezpieczeństwu Policji, społeczeństwa, Władz, Rządu i bezpieczeństwu Państwa...
   A tak naprawdę to mamy do czynienia z mataczeniem, spekulacją, obłudnym podstępem, zaklamaniem.
   Następna sprawa , ostatnio zniknęły ze sklepów i z Allegro tureckie STRASZAKI, rewolwery , HUKOWO-ALARMOWE Ekol, Zoraki !... PO CICHU , podstępnie ...
   Jeszcze nie tak dawno w sklepach internetowych z bronią i na Allegro był szeroki wybór rewolwerów hukowych Ekol Viper i Zoraki z lufami o długościach 2,5 4,5 czy 6 cali. Te rewolwery są bardzo ładnie i porządnie wykonane , szlifowana gładka powierzchnia powlekana powłokami o różnych kolorach czyli chrom, nikiel, kolor grafitowy, kolor czarny i kilka innych. Obecnie już ich prawie nie ma, są za porządne dla polskiej Policji , te straszaki najwidoczniej też stanowią straszliwe zagrożenie dla Policji, Władz, Rządu, dla bezpieczeństwa obywateli, Państwa Polskiego ...
   A co zostało obecnie w sklepach militarnych jesli chodzi o broń hukową?
   Zostało polskie GÓ...NO czyli straszaki, szajs polskiej firmy a obecnie pod idiotyczną nazwą Rosomak, modele jeszcze z czasów komuny, PRL-u . To takie modele jak Start 1 , Start2, Lexon 11 , rewolwer hukowy Fenix. Obecnie stanowią one JEDYNĄ ofertę broni hukowej niejednego sklepu z bronią . A to są szmatławe wyroby wykonane jako bardzo mało precyzyjne czyli z grubsza ciosane odlewy z szajs metalu czyli stopu cynku i aluminium ( ZnAl ) , powierzchnia tych pistoletów, rewolwerów hukowych nie jest w ogóle obrabiana, szlifowana, jest chropowata, nierówna i wygląda to bardzo prymitywnie i ochydnie. Wygląd i jakość straszaków polskich ( Mateja , Rosomak ) ma się tak do tureckich jak Trabant do Porche.
   W związku z tym mogą też nie za długo zniknąć ze sprzedaży po cichu , podstępnie bez żadnej konsultacji ze społeczeństwem , autorytawnywnie , dyktatorskim nakazem MSWiA , Policji także czarnoprochowce, broń czarnoprochowa...
   Ponoć szykuje się kolejna nowelizacjia ustawy o broni i amunicji ( co jest utrzymywane w tajemnicy ,
   o czym nie mówi się w telewizji i innych mediach ) a to praktycznie prawie na pewno oznacza dalsze ograniczenia, teraz pod młot ( i sierp ) polskiej Policji , tego Państwa w Państwie najprawdopodobniej pójdzie broń czarnoprochowa. To wiąże się też z antybroniową polityką Unii Europejskiej, prorosyjskiej
   i zarządzanej przez Niemców oraz w sumie wrogiej Polsce.
   Polska to kraj praktycznie najbardziej rozbrojony w Europie i na Świecie , jest u nas najmniej sztuk broni na 100 obywateli , w perpektywie przyszłości może dojść do tego, że będziemy mieli prohibicję w zakresie broni.
   A ludzie są zastraszani, boją się represji... Polskie społeczeństwo jest karmione zmasowaną policyjną extra tendencyjną antybroniową zakłamaną propagandą poprzez media takie jak telewizja, internet, radio, prasa, spora część polskiego społeczeństwa ma już przez tą propagandę wyprane mózgi , że broń to coś strasznego, broń to przyczyna zabijania, broń to barbarzyńskie narzędzie itp. Tylko że Policja zbroi się coraz bardziej i mocniej i coraz częściej strzela do ludzi w sytuacjach , kiedy absolutnie nie ma takiej potrzeby, racjonalnego uzasadnienia użycia broni palnej ostrej.
   Wbrew oficjalnej propagandzie o potrzebie zwiększania umiejętności strzeleckich wsród ludności cywilnej szczególnie teraz , kiedy Polska jest zagrożona ze wschodu Polskie Władze, Policja dążą do dalszego ograniczania dostępu do broni polskiemu społeczeństwu co jest już irracjonalne, głupie, takie komunistyczne, bolszewickie. W zakresie dostępu do broni WRACAMY DO STANU JAK W CZASACH PRL-u, KOMUNY W POLSCE !
   Jak już kiedyś w innych artykułach pisałem stan dostępności do broni dla ludności , społeczeństwa w danym kraju jest pewnym wyznacznikiem demokracji, wolności.
   W naszym kraju wygląda to fatalnie , tragicznie jak w najgorszych reżimach komunistycznych. I jak w razie wojny Polacy bedą się bronić i pomagać armii zawodowej kiedy nie umieją strzelać, nie mają obycia z bronią a w części mają wyprane mózgi antybroniową propagandą... strach pomyśleć.

   Powyższy artykuł wyraża poglądy autora do czego ma prawo na podstawie konstytucji, wolności wygłaszania poglądów i opinii. Artykul spełnia wymogi tutejszego forum , nie zawiera wulgaryzmów, nikogo nie obraża , stwierdza i powołuje się na fakty a forum nie ma prawa ingerować w treść artykułów, postów czy stosować subiektywną cenzurę, bezzasadnie i niezgodnie z własnym regulaminem usuwać wpisy.   • don.kichote Re: Polityka Antybroniowa PIS w Aktualnej Syt 14.01.23, 17:56
    Jestem za!
    Rozdać broń wszystkim - jak leci.
    Dzieciom od czwartego roku życia - też. Tym mniejszym - "małe pistoleciki" a większym - Kałachy!
    Ostatnio nagłośnimy przypadek dowodzi, że sześciolatek doskonale sobie ze spluwą radzi.
    I niech wtedy ruskie spróbują wejść...
    • snajper55 Re: Polityka Antybroniowa PIS w Aktualnej Syt 15.01.23, 15:23
     don.kichote napisał:

     > Jestem za!
     > Rozdać broń wszystkim - jak leci.

     Każdy może sobie w Polsce kupić broń palną, tylko nikt jakoś się do tego ni pali.

     S.
     • tapatik Re: Polityka Antybroniowa PIS w Aktualnej Syt 26.03.23, 22:36
      snajper55 napisał:

      > Każdy może sobie w Polsce kupić broń palną, tylko nikt jakoś się do tego ni pali.

      Nie każdy. Trzeba mieć papiery od psychiatry oraz zaświadczenie o niekaralności.
      To eliminuje część osób.
      Do tego dochodzi wiek.

      Z tym "nikt" to też bym się nie zgodził, ponieważ mamy coraz więcej pozwoleń na broń.
      Co prawda są to głównie pozwolenia na broń sportową i myśliwską, ale są.
    • tapatik Re: Polityka Antybroniowa PIS w Aktualnej Syt 26.03.23, 22:46
     don.kichote napisał:

     > Jestem za!
     > Rozdać broń wszystkim - jak leci.
     > Dzieciom od czwartego roku życia - też. Tym mniejszym - "małe pistoleciki"
     > a większym - Kałachy!
     > Ostatnio nagłośnimy przypadek dowodzi, że sześciolatek doskonale sobie
     > ze spluwą radzi.
     > I niech wtedy ruskie spróbują wejść...

     Pomiędzy tym co szykuje nam obecny rząd, a tym co opisujesz powyżej, jest też sytuacja, gdy normalny obywatel może wyrobić sobie zezwolenie i posiadać broń palną, ponieważ ma z tego radochę.
     Obecnie możesz zrobić pozwolenie na broń sportową (najłatwiej), do tego zrobić pozwolenie na sportową do celów kolekcjonerskich i kupować ile pozwoli portfel.
     Nie jest to może najlepsza sytuacja, bo broni do celów ochrony osobistej nie dostaniesz (chyba, że jesteś ministrem, to nawet egzamin za ciebie zdadzą), nie mniej należy dążyć do łagodzenia obecnych przepisów, a nie ich zaostrzania.
   • zdravko_vypic o kombinacje przy czarnym prochu... 15.01.23, 04:06
    ...nie ma co obwiniać UE, strzelanie czarnoprochowe jest popularne np. w Niemczech, więc UE nie strzelałaby do własnej bramki - to wyłączna inicjatywa rządu ZjePu; pod pozorem wymogów unijnych np. wprowadzono sprzedaż czarnego prochu tylko posiadaczom Europejskiej Karty Broni Palnej, czyli ograniczono dostępność tylnymi drzwiami. Z internetu zniknęły istotne części broni czarnoprochowej jak bębenki. Kapiszony to kolejna historia. Za czasów bandziorka pociągowego Brudzińskiego była już gotowa zamordystyczna ustawa o broni i amunicji, ale udało się to spacyfikować, bo strzelcy dotarli cudem do projektu i urządzili awanturę. Będą następne usiłowania.

    Z prostego powodu: naród nieuzbrojony łatwo sterroryzować, co zresztą widać w polskiej praktyce politycznej - rzeczy, które w Czechach wyprowadziłyby tłumy na ulicę, u nas przechodzą bez reakcji. Czechy mają wielokrotnie więcej broni palnej w rękach obywateli.

    I na koniec istota - oto poglądy tawariszcza prezessimusa Kaczyńskiego na dostęp wolnych obywateli do broni (wypowiedź już po względnym ucywilizowaniu dostępu do broni palnej przez Janusza Palikota i platfusów w 2010 roku, jak widać prezessimus Polaków uważa za bandę analfabetów, debili i pijaków):
   • leslawgzp Re: Polityka Antybroniowa PIS w Aktualnej Syt 16.01.23, 19:53
    W związku z moim art. "Antybroniowa polityka PIS w aktualnej sytuacji zagrożenia"
    oraz w związku z zaistniałymi komentarzami chcę jeszcze uzupełnić temat jak poniżej.
    Kwestie - obrona własna, konieczna, broń do obrony miru domowego, broń do obrony własnej z prawem do jej noszenia oraz brutalizacja i zbrojenie się Policji.

    Część I

    Sprawa obrony własnej, obrony koniecznej.

    Każdy ma prawo do obrony w sytuacji, kiedy jakiś szaleniec czy agresywni niekiedy pijani czy naćpani młodzi idioci atakują kogoś na ulicy z użyciem noża, pałki, zdarza sie że i broni palnej także też pięściami, nogami, tak też można uczynić kogoś kaleką albo zabić. Niebezpieczne awantury wywołuję też tzw. kibole na meczach piłki nożnej a też na ulicach po meczach co miało niedawno miejsce w Maroku, we Francji , Niemczech, Holandii po rozgrywkach mundialowych. Obrona własna, konieczna to także sytuacje kiedy złodziej, bandyta, gangster czy wandal napada na nas na naszym prywatnym terenie czy wtargnie do naszego mieszkania z zamiarem kradzieży , zniszczenia naszego mienia z jakichś tam powodów, z zamiarem pobicia ( np. na czyjeś zlecenie ) a wreszcie może mieć też zamiar zabicia czyli zabójstwa , morderstwa.
    Otóż jest chyba powszechnie znane większości społeczeństwa polskiego to , że w Polsce w sytuacjach, kiedy napadnięty bronił się i wykorzystał do obrony co ma pod reką , czym dysponuje a ma do tego prawo i zranił, mocno pobił czy nawet zabił napastnika to wówczas ma poważny problem... Problem ten w Polsce zawsze i od dawien dawna stwarza polska Policja, Prokuratura. Napadniętemu, ofierze napadu z reguły prawie zawsze Policja i Prokuratura stawia szybko wymyślone, nierzadko spreparowane i mocno tendencyjne zarzuty o przekroczeniu granic obrony własnej, koniecznej , niewłaściwym użyciu środków obrony, o spowodowanie poważnego uszczerbku zdrowia napastnika ( biedny poszkodoway napastnik, złodziej bandyta ). A kiedy broniący się zabije napastnika, złodzieja , bandytę to w naszym kraju może
    zostać oskarżony o zabójstwo i pójść siedzieć na wiele lat . A więc Policja broni , staje bardziej po stronie napastnika, bandyty, złodzieja niż po stronie napadniętego, ofiary ataku, niszczy praktycznie poprzez takie postępowanie prawo do obrony koniecznej jakie przysługuje każdemu, podważa to prawo, straszy społeczeństwo konsekwencjami wykorzystania tego prawa do obrony koniecznej, to jest już terror.

    W związku z tym zadam pytanie, skoro Policja broni napastnika, bandyty, złodzieja to czym, kim właściwie ta Policja jest ....? Pomyślcie.

    Nie tak dawno póltora czy dwa miesiące temu TVP nagłośniła sprawę pewnej rodziny, która na jej prywatnym terenie została napadnięta, zaatakowana przez napastnika z niebezpiecznym narzędziem.
    Ta rodzina wobec przysługującego prawa do obrony koniecznej załatwiła tego napastnika nożem ( chyba kuchennym ) tzn. zabiła go czy przynajmniej poważnie unieszkodliwiła nie pamiętam teraz szcegółów ale to nie jest istotne. I nastąpiło potem to co zwykle w Polsce , Policja zaczęła stawiać tej rodzinie zarzuty, oskarżać oczywiście o przekroczenie granic obrony koniecznej. Sprawa sięgnęła wysoko , do Rządu, do wysokich polityków PIS a konkretnie to do Pana Zbigniewa Ziobry. I Pan Pokurator Ziobro wystąpił w telewizji w tej sprawie i wypowiedział się. Przyznał w sumie napadniętej rodzinie rację, potwierdził, że miała prawo do obrony i skrytykował zachowanie Policji i jej zarzuty, oskarżenia !
    Czy doczekamy sie kiedyś w Polsce istotnych zmian jeśli chodzi o prawa i ich rzeczywiste respektowanie do obrony własnej, koniecznej, obrony swego prywatnego terenu, mienia, miru domowego , zdrowia, życia? Czy doczekamy się kiedyś zmiany w mentalności Policji, jej komunistycznego bolszewickiego charakteru, ideologii, jej eogoizmu polegającemu na tym, że dba głównie o własne bezpieczeństwo a nie obywateli, , braku poszanowania praw człowieka takich jak prawo do życia, prawo do sprawiedliwego osądu, procesu, prawo do prywatności, poufności, które to prawo jest totalnie łamane w internecie poprzez ciągle zwiększające sie szpiegostwo i inwigilację , znana jest sprawa Pegasusa
    i nowych podobnych programów do szpiegowania i inwigilacji , które znowu Policja aktualnie kupuje czy już kupiła od Izraela .

    Sprawa broni do obrony miru domowego.

    Mówiono w telewizji już nie raz o potrzebie wprowadzenia w miarę łatwych ( po zaliczeniu szkolenia ) do uzyskania pozwoleń na broń palną do obrony tzw. MIRU DOMOWEGO, czyli prywatnego terenu, domu, mieszkania i jego wyposażenia a przede wszystkim zdrowia i życia mieszkańców. Mówiono i mówiono, mówił o tym też Pan Z. Ziobro i nic, nic w tej sprawie nie zrobiono, przeciwna jest temu niewątpliwie Policja i MSWiA . Ta broń do obrony miru domowego to bardzo dobry pomysł, można go tylko poprzeć.
    Czy coś z tego będzie w naszym kraju? Obserwując politykę Władz, MSWiA i Policji raczej nic z tego nie będzie.

    Sprawa dostępności do broni w celu obrony własnej i prawa do jej noszenia.

    Obecna ustawa o broni i amunicji zabrania noszenia broni zaladowanej przez posiadaczy broni do celów strzelectwa sportowego oraz myślistwa. Jest jeszcze kategoria zezwoleń na broń do obrony własnej jednak tutaj Policja tak mocno ogranicza wydawanie zezwoleń na broń do obrony własnej, że rocznie takie zezwolenia w całej Poksce dostaje tylko 200-300 osób. A więc praktycznie możliwość posiadania broni do obrony własnej i jej noszenia w stanie załadowanym praktycznie nie istnieje. Czyli ty Polaku nie masz prawa się bronić gdy zatakuje Cię nożownik czy inny bandzior, przestępca z niebezpiecznym narzędziem a w tym może być też pistolet rewolwer . Możesz uciekać a jak Cie bandzior dopadnie to Cię pobije, uczyni niepełnosprawnym albo zabije. Twoje życie zatem nie jest wiele warte dla Policji i władz, Rządu.
    Monopol na noszenie broni załadowanej ma mieć tylko Policja i służby specjalne.
    Ten stan wymaga reformy, zasadniczej zmiany bo to jest bezsensowne, irracjonalne. Członek sportowej sekcji strzeleckiej na przykład posiada zwykle broń w kalibrze .22 ale też często w większych kalibrach
    np. 9 mm pistolet czy rewolwer. Tak samo myśliwi. I oni nie mają prawa nosić tej broni załadowanej mając na nią zezwolenie. A może dojść do sytuacji, że bandzior napada na idącego na strzelnicę na trening strzelca sportowego albo myśliwego idącego czy jadącego na polowanie mającego przy sobie broń nezaładowaną. I tenże bandyta grożąc nożem, a może pałką, maczetą , siekierą czy bronią palną chce odebrać legalnemu posiadaczowi broń, którą ma przy sobie. I wtedy mamy sytuację w której napadnięty mógłby się obronić mając broń załadowaną. Ponadto prawo mówi, ze posiadacz broni nie może oddać swej broni . A więc jest możliwość, że mimo iż oddałeś broń napastnikowi w sytuacji gdzie nie miałeś wyjścia ratując swoje zdrowie i zycie Policja postawi Ci zarzut oddania broni osobie nieuprawnionej.
    Ciąg dalszy w części II
    • leslawgzp Re: Polityka Antybroniowa PIS w Aktualnej Syt 16.01.23, 19:56
     W związku z moim art. "Antybroniowa polityka PIS w aktualnej sytuacji zagrożenia"
     oraz w związku z zaistniałymi komentarzami chcę jeszcze uzupełnić temat jak poniżej.
     Kwestie - obrona własna, konieczna, broń do obrony miru domowego, broń do obrony własnej z prawem do jej noszenia oraz brutalizacja i zbrojenie się Policji.

     CZEŚĆ II

     Polskie prawo dotyczące broni pełne jest nieścisłości, niejasności, dwuznaczności i pozwala Policji na dość dowolną interpretację , to jest w sumie stan skandaliczny.

     Sprawa brutalizacji i zbrojenia się Policji.

     Policja polska stworzyła oddziały specjalne, odziały antyterrorystyczne, oddziały można powiedzieć komandosów uzbrojonych po zęby , którymi chełpią się w telewizji propagując tym samym swą rosnacą brutalność, gotowość do zabijania, zamordyzm. Ta propaganda ma też ne celu pranie ludziom mózgów wmawanie ludziom, że to konieczne, słuszne a w sumie chełpią sie oni swym prawem do zabijania swoją licencją na zabijanie. Takie oddziały specjalne stworzyły też CBA
     ( Centralne Biuro Antykorupcyjne ), ABW ( Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego ) i inne służby specjalne bo jest jeszcze kilka innych.
     Policja posiada już obecnie amerykańskie śmigłowce wojskowe Black Hawk, może nie są to śmigłowce czysto bojowe tylko pomocnicze, transportowe, sanitarne ale zapewne są uzbrojone.
     Polska ma otrzymać dla armii niemieckie czołgi Leopard a co na to Policja? Nie zdziwiłbym sie już gdyby powiedzieli - my też chcemy czołgi, dajcie nam kilka bo jeszcze nie mamy... I PIS, który kocha swoją Policję i ciągle zwiększa jej uprawnienia ponad miarę dam im te czołgi.
     W sumie zapytałbym do czego oni sie przygotowują, do wojnym z narodem?
     Co na na takie pytanie Policja i służby specjalne odpowiedzą? Obywatele. to dla Waszego dobra, to dla waszego bezpieczeństwa ukochani obywatele. Zbrojenia , militaryzację zwykle sie tak tłumaczy, bezpieczeństwem ale niestety kłamliwie.
     No bo przecież mamy straszne zagrożenie terrorystyczne, w Polsce i w Europie , w Unii Europejskiej codziennie mamy zamachy terrorystyczne, codziennie wybuchają bomby, a z za każdego rogu bydynku w w miastach terroryści strzelają do ludzi ....
     W telewizji na kanałach dostępnych poprzez naziemną tewizję cyfrową DBVT2 często widuję propagandowe policyjne krótkie filmiki, urywki filmowe przedstawiające ubranego po cywilnemu policjanta, który trzyma w łapie spluwę gotową do strzału i krzyczy "stój Policja! " czy wydaje podobnej treści okrzyki mierząc w kogoś ale w kogo to te filmiki nie pokazują... To znowu tendencyjna policyjna propaganda, zastraszanie ludzi i chełpienie się swoim prawem do broni i zabijania.
     To wszystko o czym napisałem dzieje się niestey pod PIS-owską władzą i kiedy MSWiA przewodzi Pan Kamiński a Komendantem Głównym Policji jest gen. Szymczyk. Komendant Szymczyk trzymał sobie niedawno w gabinecie ukraiński granatnik prezent od Ukraińców, granatnik wysokiej technologii bo bezobsługowy - sam strzela , sam odpala... no i ten granatnik sam odpalił.

     Na zakończenie napiszę jeszcze o tym, że na wielu kanałach telewizyjnych , na kanałach TVP, TVP Info i innych codziennie a nawet kilka razy dziennie pojawia sie Policja w specjalnych programach policyjnych, pełno tego jest aż do bólu. Również pełno jest kroniki policyjnej np. w wiadomościach czy osobnych programach. To jest przejaw zmasowanej propagandy policyjnej w Polsce. Policja ciągle usiłuje ludzi pouczać, indoktrynować, resocjalizować, wychowywać wedle swojej ideologii i swych planów a w sumie sieje swą propagandę piorącą ludziom mózgi. Policja ma niezwykle łatwy dostęp do telewizji i realizuje swą politykę jak partia , siła polityczna.
     A ja mam już tego dość a kroniki policyjne mnie nie interesują.

     • leslawgzp Re: Polityka Antybroniowa PIS w Aktualnej Syt 26.03.23, 20:45

      Polska jest praktycznie najbardziej rozbrojonym krajem w Europie i na świecie, statystyki dotyczące ilości sztuk broni na 100 obywateli w różnych krajach na Świecie pokazują to dobitnie. Statystyki te cytowałem w innych moich artykułach dotyczących spraw broni w Polsce zamieszczonych na tut. forum. Polska jest jednym z najbardziej spokojnych i bezpiecznych krajów co sami stwierdzają politycy PiS a mimo to chcą dalej zabierać Polskim obywatelom broń tylko, że już może niedługo nie za bardzo będzie co zabierać...
      W Polsce policja oraz niektórzy ludzie, siły antybroniowe , karmią społeczeństwo baardzo tendencyjną antybroniową propagandą . Już to pisałem gdzie indziej, obywatel powinien być bezbronny, ma być bezbronny wobec agresywnych wykolejonych zdemoralizowanych jednostek, wobec przestępców , złodziei, bandytów, gangsterów i tym podobnych napastników. Ma być ofiarą. Czyli Polak ma się dawać bić, zabijać, okradać itp. Zakłamana tendencyjna ideologia, polityka i propaganda, która wykorzystuje każdą okazję aby prać ludziom mózgi.
      Unia Europejska też działa ograniczając dyrektywami dostęp do broni, kilka lat temu Pani Bieńkowska komisarz w UE zgłosiła propozycję, projekt aby w krajach UE CAŁKOWICIE ZAKAZAĆ POSIADANIA WSZELKIEJ BRONI przez cywilnych obywateli. Pisałem już też o tym w artykułach w wątku „O Unii Europejskiej Krytycznie” . Pani Bieńkowska jak wielu innych lewackich polityków z UE wplątała się jednak w poważną aferę finansową, korupcyjną i chyba już jej nie ma... A w Unii Europejskiej mnożą się kolejne afery...

      Znalazłem w internecie wypowiedź amerykańskiego psychiatry , który wyjaśnia psychologiczne przyczyny i mechanizmy powstawania niechęci czy nienawiści do broni.

      Bardzo interesujący artykuł, dowiedzieć się można z tego artykułu co to jest np. projekcja, wyparcie, tworzenie reakcji i mimo tych naukowych terminów bardzo dobrze czyta się ten materiał.

      Tytuł tego artykułu to:

      Psychiatra o przeciwnikach posiadania broni i zjawiskach, które wywołują niechęć do broni palnej

      Artykuł jest zamieszczony na stronie internetowej ROMB ( Ruch Obywatelski Miłośników Broni )

      Link do tego artykułu:

      romb.org.pl/wiadomosci/psychiatra-o-przeciwnikach-posiadania-broni-i-zjawiskach-ktore-wywoluja-niechec-do-broni-palnej/

      Bardzo zachęcam do przeczytania.
    • tapatik Re: Polityka Antybroniowa PIS w Aktualnej Syt 26.03.23, 23:40
     "Członek sportowej sekcji strzeleckiej na przykład posiada zwykle broń w kalibrze .22 ale też często w większych kalibrach np. 9 mm pistolet czy rewolwer. Tak samo myśliwi. I oni nie mają prawa nosić tej broni załadowanej mając na nią zezwolenie."

     Odnośnie myśliwych - zgoda. Myśliwi powinni mieć możliwość posiadania broni palnej krótkiej w celu obrony. Czyli na polowanie jadą z rozładowanym karabinem i naładowanym pistoletem.
     Karabin służy do polowania i można go załadować tylko na łowisku, a pistolet służy do obrony i nie wolno go używać do polowania.

     Sportowcy jak najbardziej mogą nosić broń, więc w tym punkcie artykuł kłamie.
     No chyba, że się ubojka zmieniła.
     • tapatik Re: Polityka Antybroniowa PIS w Aktualnej Syt 27.03.23, 10:38
      Odpowiadam sam sobie. Ustawa się nie zmieniła.
      Sportowcy mogą nosić broń. Art.10 punkt 8. Nie mogą nosić broni kolekcjonerzy i "pamiątkarze".
      Reszta może.
   • don.kichote jeszcze jeden kamyczek do tego "ogródka" 24.01.23, 18:36
    W minioną niedzielą rano czasu polskiego, w mieście Monterey Park w Kalifornii, po imprezie z okazji chińskiego Nowego Roku doszło do ataku uzbrojonego w półautomatyczną broń napastnika. Zabił on 10 osób. 10 innych trafiło do szpitali i siedem wciąż w nich przebywa. Policja potwierdziła po kilkunastu godzinach, że napastnik nie żyje. Miał 72 lata!

    Dziś, dwa dni później - kolejna strzelanina. Co najmniej 7 ofiar.

    Do faktu iż ichnia demokracja i "wolność" dopuszcza takie zdarzenia - był czas przywyknąć, ale smaczku całej sprawie dodaje fakt, iż od początku roku 2023 było to 38-sme takie - zbiorowe - zdarzenie w USA a... dziś mamy dopiero 24 stycznia.

    Jeśli to prawda - jak twierdzą zwolennicy rozszerzenia dostępu do broni palnej - że to nie broń zabija tylko ludzie, to daje im pod rozwagę i wyciągnięcie wniosków fakt, że u nas - w Polsce (ale nie tylko) - gdzie nie ma tak powszechnego dostępu, ludzi "zabijających" jest zdecydowanie mniej.
    Dlaczego???

    I na koniec: w roku szkolnym 2021/2022 w USA doszło do 193 strzelanin w szkołach ...
    • tapatik Re: jeszcze jeden kamyczek do tego "ogródka" 26.03.23, 23:46
     don.kichote napisał:

     > Jeśli to prawda - jak twierdzą zwolennicy rozszerzenia dostępu
     > do broni palnej - że to nie broń zabija tylko ludzie, to daje im pod
     > rozwagę i wyciągnięcie wniosków fakt, że u nas - w Polsce
     > (ale nie tylko) - gdzie nie ma tak powszechnego dostępu,
     > ludzi "zabijających" jest zdecydowanie mniej.
     > Dlaczego???

     Kłamstwo.
     Zakładamy w tym momencie, że jeśli w danym kraju jest kiepski dostęp do broni, to są strzelaniny.
     Milcząco zakładamy, że jeśli w jakiś kraju jest lepszy dostęp do broni, to jest więcej strzelanin.

     Ile było strzelanin w Czechach albo na Słowacji? Hę?

     > I na koniec: w roku szkolnym 2021/2022 w USA doszło
     > do 193 strzelanin w szkołach
     ...

     Jaki jest dostęp do broni w USA?
  • stasi1 Re: Polityka Antybroniowa PIS w Aktualnej Syt 15.01.23, 09:46
   Akurat to jest bardzo dobra decyzja. Jak już obywatele musieli by sie prywatną bronia bronić przed wrogiem to juz kiepsko by było
   • motocyklista175 Kto to jest ta Bronia? 15.01.23, 15:14
    Pytanie zasadnicze.....
    • obrotowy - Bronia to siostra Żywii. 15.01.23, 16:28
     motocyklista175 napisał(a):
     > Pytanie zasadnicze.....


     - Bronia to siostra Żywii.

     widac tez calowal sie z obiema siostrami - z Żywią i Bronią
     • wsk175 Re: - Bronia to siostra Żywii. 16.01.23, 11:23
      Jest w tym sens.
   • tapatik Re: Polityka Antybroniowa PIS w Aktualnej Syt 26.03.23, 23:50
    stasi1 napisał:

    > Akurat to jest bardzo dobra decyzja. Jak już obywatele musieli by sie prywatną
    > bronia bronić przed wrogiem to juz kiepsko by było

    Czyli uważasz, że to dobrze, że Polacy nie umieją posługiwać się bronią?

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka