Dodaj do ulubionych

W Polsce kwitnie rosyjski business

30.01.23, 12:03
W Polsce kwitnie rosyjski business. Właściwie dlaczego by nie. Pisia władza jest przecież u sterów :)

Jak podaje "Puls Biznesu", duży skok wykonali Turcy, z 10 miejsca w 2021 r. na 4. pozycję. "Czarnym koniem jest jednak Gruzja, której obywatele założyli 221 spółek i przebojem wskoczyli na piąte miejsce (wzrost aż o 102 proc.). Jednak największym zaskoczeniem są Rosjanie. Uruchomili w naszym kraju 196 spółek - aż o 86,6 proc. więcej niż w 2021 r. - co plasuje ich na ósmym miejscu" - podaje gazeta.
tvn24.pl/biznes/z-kraju/gospodarka-zagraniczny-biznes-w-polsce-jest-rekord-6708812
Obserwuj wątek
  • storima Re: W Polsce kwitnie rosyjski business 30.01.23, 12:10
   Rozwój nowych zagranicznych spółek i ich przekrój narodowy nie ma nic wspólnego z rządami PiS.

   „Niekwestionowanym liderem są obywatele Ukrainy. Uruchomili w naszym kraju prawie 5 tys. spółek. W porównaniu z sytuacją w 2021 r., na drugim miejscu umocnili się Białorusini – prawie 1,7 tys. spółek (wzrost o 113 proc.). Trzecią pozycję utrzymali Niemcy – 418. Ukraińcy i Białorusini otworzyli ponad połowę wszystkich zagranicznych spółek” – czytamy w gazecie.

   „Ubiegłoroczny rekord został wyśrubowany właśnie dzięki Ukraińcom i Białorusinom. Z powodu wojny w Ukrainie miliony ludzi uciekło za granicę, z czego wiele do Polski. Ukraińcy próbują układać sobie życie za granicą i robić biznes, aby się utrzymać” – podaje Jarosław Nawrotek, prezes Centralnego Ośrodka Informacji Gospodarczej.

   nczas.com/2023/01/30/uruchomili-w-polsce-5-tysiecy-spolek-niekwestionowanym-liderem-sa-obywatele/
   • szczypawka.jadowita Re: W Polsce kwitnie rosyjski business 30.01.23, 19:33
    Ma. Ma o tyle, że PISowska jaczejka promuje kolejne metastazy agentury. Jest ich mniej, niż firm z Ukrainy, ale jednak. Krzywa rośnie.
  • superspec1 Re: W Polsce kwitnie rosyjski business 30.01.23, 17:51
   Potrzebujemy rosyjskich biznesmenów

   www.pb.pl/matematyk-rosyjskiego-pochodzenia-najwiekszym-podatnikiem-w-wielkiej-brytanii-1175968?cx_testId=62&cx_testVariant=cx_1&cx_artPos=3&cx_experienceId=EXAT1GI36S24#cxrecs_s
   • pies.na.czarnych Re: W Polsce kwitnie rosyjski business 30.01.23, 18:00
    Polska potrzebuje przede wszystkim taniej rosyjskiej ropy. Na początku lutego wchodzi europejskie embargo na rosyjska ropę i produkty ropopochodne przewożone drogą morską. Na szczęście dla Polski całość płynie rurami więc to pozornie Polski nie dotyczy. Piszę pozornie bo przecież dla Orlenu nie ma znaczenia jakie ponosi koszty. Podnosi ceny według cen światowych, które przez embargo wzrosną i dzięki temu Orlen znowu zarobi miliardy kosztem głupiego suwerena.
   • storima Re: W Polsce kwitnie rosyjski business 01.02.23, 19:54
    superspec1 napisał(a):

    > Potrzebujemy rosyjskich biznesmenów
    >

    Nieważne jakiej są narodowości. Każdy kraj potrzebuje pracowitych ludzi.

    – Uchodźcy mogliby bez problemu zaaklimatyzować się w Polsce. Wielu Polaków może tego nie akceptować, jednak po poznaniu z bliska Syryjczyków, zmieniliby zdanie. To ludzie, którzy uciekają od wojny. Są przy tym normalni, mają rodziny i swoje aspiracje – przekonuje Samer Masri, prezes fundacji Wolna Syria. I ma wiele racji. Jeśli w Polsce znajdą syryjscy uchodźcy, na pewno wielu z nich stworzy wartościowe firmy i przedsięwzięcia. Podobnie jak Wietnamczycy, których w Polsce mieszka od 40 do 100 tys. Jeszcze niedawno śmialiśmy się z ich budek z sajgonkami, a tymczasem Ngoc Tu Tao, który sprowadził do polski "chińskie zupki" awansował na listę najbogatszych Polaków.

    Polski król sushi
    47-letni Anas Salahadin Adi to założyciel restauracji Hana Sushi. Choć on sam niechętnie wypowiada się w mediach, znajomi Adiego mówią, że jest jednym z najbardziej znanych milionerów w branży gastronomicznej.


    Niezwykle wpływowy i ustosunkowany jest Suleiman as Suleiman, jeden z dyrektorów sieci handlowej Carrefour. Pracuje w Polsce od 17 lat, wcześniej był szefem ochrony, a teraz jest prawą ręką Guillauma de Colongues, prezesa Carfrefour w Polsce. Gdzie tylko pojawia się nowy sklep, tam jest też Suleiman, który znany jest organizowania akcji wspierających lokalne społeczności. – Mamy wieloletnią tradycję pomagania świetlicom we wszystkich miastach, gdzie mieszczą się nasze sklepy – mówił kilka lat temu, gdy przekazał 3 tony jedzenia potrzebującym w Sosnowcu. Wspierał organizatorów wigilii dla bezdomnych, jest częstym bohaterem lokalnej prasy.

    Takich niedocenianych lokalnych autorytetów jest więcej. Riad Haidar jest najlepszym pediatrą w okolicach Białegostoku, ordynatorem oddziału neonatologii. Emil Haidar to milioner z branży paliwowej i narzeczony piosenkarki Dody. Jego firma Petrodom handluje paliwem na duża skalę, ma trzy własne stacje benzynowej, sieć warsztatów i hotel.

    Francuski przykład
    O tym, co może wydarzyć się w Polsce, o ile pozbędziemy się uprzedzeń, opowiada historia francuskiego biznesmena Mohameda Altrada. Urodził się na pustyni, w jednym z beduińskich plemion, w ogromnej nędzy. Jego 12-letnia matka zmarła podczas porodu, a babcia zabroniła mu chodzić do szkoły. Mimo to, Altrad poszedł się uczyć – śledził to, co się dzieje w klasie przez dziurę w ścianie. Zauważył go nauczyciel i pozwolił brać udział w lekcjach. Altrad szybko został najlepszym uczniem, otrzymał stypendium i pojechał do Francji, gdzie zrobił doktorat z informatyki.


    To był początek Grupy Altrad, światowego lidera w produkcji betoniarek oraz europejskiego w produkcji rusztowań i taczek. W 2014 roku przychody ze sprzedaży wyniosły 960 milionów dol. Firma zatrudnia około 7 tysięcy osób na całym świecie. Imigrant, za którego ktoś nie dałby złamanego centa, dziś wykładami o sukcesie w biznesie zapełnia kilkuset osobowe sale.

    natemat.pl/156489,bieda-imigranci-polscy-syryjczycy-sa-znani-wplywowi-czesto-to-milionerzy
  • pies.na.czarnych Re: W Polsce kwitnie rosyjski business 30.01.23, 17:52
  • storima Re: W Polsce kwitnie rosyjski business 30.01.23, 19:30
   O tym, że i Polska potrzebuje taniej, rosyjskiej ropy Putin mówi od początku nałożonych na Rosję sankcji.
   Czym to sie kończy, wiadomo, uzależnieniem od bandyckiej polityki Moskwy.
   Pośród unijnych państw jedynie Węgry, putinowski, cichy kolaborator, zainteresowany jest wystawieniem na sprzedaż swej niepodległości.
   Wszystkie pozostałe kraje Unii nie mają zamiaru wpaść w sidła putinowskiej machiny mordów, gwałtów i imperialnej zależności od postbolszewickiej Rosji.
   Ten, kto popularyzuje ideę zaopatrywania się w "tanią, rosyjską ropę", mówi jak Putin. I jest marnym trybikiem jego propagandowej jatki.

   W miarę jak spadały rosyjskie dochody z eksportu ropy i gazu Putin coraz częściej powtarzał, że „tanie i niezawodne (szczególnie gaz z Gazpromu, który koncern poodcinał odbiorcom, mimo ważnych kontraktów -red.) rosyjskie surowce energetyczne są dla Unii przewagą konkurencyjną”.

   Ostrzegał, że nawet częściowe odrzucenie rosyjskiej ropy i gazu „ już teraz ma negatywny wpływ na jej gospodarkę i mieszkańców”. Straszył też, że Stany Zjednoczone, „forsując całkowite odrzucenie przez Brukselę rosyjskiego gazu i innych surowców, prowadzą do de industrializacji kontynentu europejskiego”.

   Wypowiedź Josefa Borrell’a świadczy, że nikt Putina już nie słucha.


   Do końca 2023 roku Unia zrezygnuje z ropy i gazu z Rosji. Prócz Węgier

   Wszystkie kraje Unii, poza Węgrami, planują zrezygnować z rosyjskich nośników energii do końca tego roku.

   Publikacja: 19.01.2023 18:26

   energia.rp.pl/surowce-i-paliwa/art37808921-do-konca-2023-roku-unia-zrezygnuje-z-ropy-i-gazu-z-rosji
   • x2468 Re: W Polsce kwitnie rosyjski business 01.02.23, 21:51
    Putin za jedno z największych zagrożeń dla Rosji uznał rezygnacje Europy z paliw kopalnych i przejście na odnawialne źródła energii. Dlatego zaprzyjaźniona z nim tzw prawica polska z taka determinacja broni się przed wiatrakami.
    • pies.na.czarnych Re: W Polsce kwitnie rosyjski business 02.02.23, 01:50
     W roku 2022 Rosja miała większe zyski ze sprzedaży gazu i ropy niż w roku 2021. I wcale nie dlatego, ze ceny wrosły tylko dzięki bardzo dużym zamówieniom z Chin. Amerykański gaz łupkowy sprzedawany jest teraz w Europie i Chiny braki jego dostaw wyrównały nowymi umowami z Rosją.
     • x2468 Re: W Polsce kwitnie rosyjski business 02.02.23, 03:48
      Sprzedają za cenę na granicy opłacalności.Jak donosi REUTERS w połowie stycznia Chińczycy i Indie kupowały ropę Urals w cenie o 12 - 15 $ poniżej ceny w Europie która w tym czasie wynosiła ok 78 $ za baryłkę.
      • pies.na.czarnych Re: W Polsce kwitnie rosyjski business 02.02.23, 08:22
       > Sprzedają za cenę na granicy opłacalności.

       Mimo to zyski wrosły o 30%. Kto tu stracił na sankcjach. Europa, czy Rosja?
       • storima Re: W Polsce kwitnie rosyjski business 02.02.23, 19:25
        pies.na.czarnych napisała:

        > Mimo to zyski wrosły o 30%. Kto tu stracił na sankcjach. Europa, czy Rosja?
        >

        Oczywiście ! Dzięki napaści na Ukrainę gospodarka rosyjska wyprzedza europejską. I Rosjanie są szczęśliwsi !
        Tak twierdzi Putin. I jego kremlowscy propagandyści.

        Nikt z nich nawet nie wspomni o codziennych ofiarach. Zabijanych w wyniku bandyckiej agresji, wcielanych terrorem do wojska, młodych obywatelach Rosji.

        A co na temat putinowskiej gospodarki ?
        Niższa aniżeli w Unii jest inflacja, a spadek PKB wynosi za 11 miesięcy zaledwie 2,1 procent. To prawdziwy cud, bo nie idzie tego zweryfikować. Od agresji na Ukrainę wiele głównych danych gospodarczych Rosji została utajniona.
        www.rp.pl/dane-gospodarcze/art37687851-rosja-spodziewa-sie-kontynuacji-trendu-ozywienia-gospodarczego-w-2023-r
        • storima Re: W Polsce kwitnie rosyjski business 04.02.23, 20:09
         storima napisał:

         > pies.na.czarnych napisała:
         > Mimo to zyski wrosły o 30%. Kto tu stracił na sankcjach. Europa, czy Rosja?

         >> Nikt z nich (tub Putina) nawet nie wspomni o codziennych ofiarach. Zabijanych w wyniku bandyckiej
         >> agresji, wcielanych terrorem do wojska, młodych obywatelach Rosji.

         Ani w Rosji, ani jak widać na FK, putinowscy propagandyści nie wspomną o umierających codziennie w Ukrainie Rosjanach.

         Jak podaje "Nowaja Gazieta. Europa", Ministerstwo Obrony Federacji Rosyjskiej miało otrzymać nakaz przygotowania planu ofensywy na dużą skalę w Ukrainie. Decyzję w tej sprawie miało wydać kierownictwo kraju - dokładniej sam Władimir Putin.

         Według anonimowego rozmówcy rosyjskiej gazety, który ma kontakty wśród najważniejszych wojskowych w kraju, nastroje wśród generałów i oficerów "osiągnęły stadium paniki". - Plany ponownego ataku na Kijów rzeczywiście są przygotowywane, ale tylko dlatego, że domaga się tego kierownictwo kraju. Nikt nie wierzy w realizację tych planów, to byłoby samobójstwo - przekazał informator.

         Jak dodał, "dziesiątki tysięcy żołnierzy" mogą zostać w ten sposób "wystawione na zmielenie". - Nie bierze się jednak pod uwagę żadnego ryzyka - dodał anonimowy wojskowy.


         wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114881,29432691,wladimir-putin-nakazal-przygotowac-ofensywe-na-kijow-panika.html#s=BoxOpImg8
    • j-k Putin ma tu racje... 02.02.23, 06:15
     x2468 napisał:
     > Putin za jedno z największych zagrożeń dla Rosji uznał rezygnacje Europy z paliw kopalnych
     i przejście na odnawialne źródła energii.


     I Putin ma tu racje

     ale w perspektywie najbliszych 20 lat jest to niewykonalne.

     Dr. J.K.
     chemik i ekonomista
     • bpos Re: Putin ma tu racje... 02.02.23, 12:36
      I czym ty się chwalisz? Nieumiejętnością pisania po polsku?
  • pozytonium Raczej nie kwitnie 04.02.23, 22:31
   pies.na.czarnych napisała:

   > W Polsce kwitnie rosyjski business.

   Mały ukraiński naród założył ponad 5000 spółek. Wielki Rosyjski naród niecałe 200 :)))))))))
  • antares504 Re: W Polsce kwitnie rosyjski business 04.02.23, 22:42
   Witaj ~pies.na.czarnych, i zaraz Ci powiem, olać jakieś tam małe biznesy rosyjskie w Polsce. Probiem widzę poważny innny - czyli zastanawia mnie, dlaczego w Polsce nie ma ciśnienia od elektoratu na derusyfikację elit !!!. Przecież pełno agentów mamy w strukturach partyjnych od lewa do prawa. Dlaczego afera podkarpacka nie została wyjaśniona a świadkowie zginęli w więzieniu ??? Jestem na 100% pewien, że rosyjski wywiad szantażował wysokiego polityka PiS za nagrany seks z niepełnoletnimi . Gdzie jest nasz kontrwywiad ???.
   • pies.na.czarnych Re: W Polsce kwitnie rosyjski business 05.02.23, 01:07
    Elektorat dopóki ma na stole pęto kiełbachy to dupy nie ruszy.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka