Dodaj do ulubionych

"Активные мероприятия" dra Leszka Sykulskiego

05.02.23, 12:07
Jako prezes Instytutu Geopolityki w Kielcach w 2010 dr Leszek Sykulski w "Stosunkach międzynarodowych" opublikował bardzo antyamerykański (merytorycznie dobry) artykuł "Geopolityczne mity Georga Friedmana".
psz.pl/124-polityka/leszek-sykulski-geopolityczne-mity-polskiej-polityki-zagranicznej
Artykuł został przetłumaczony na rosyjski i był szeroko powielany w rosyjskich mediach, a autor chwalony jako przedstawiciel właściwego podejścia do relacji z Rosja i USA.

Po kilku latach (jeszcze przed objęciem władzy przez PIS) jego działania na rzecz dyplomacji rosyjskiej doprowadziły do zamknięcia tej placówki. Informacje o Instytucie Geopolityki zostały z Internetu usunięte.

Ponownie wypromował dra Sykulskiego po objęciu rządów przez PIS agent Antoni Macierewicz, prowadził zajęcia w Akademii Obrony Narodowej (czy po zmianie nazwy, Akademii Sztuki Wojennej, nie pamiętam). Ślady jego aktywności zostały usunięte z Internetu.
Rzecznik MI6 oświadczyła, że pod rządami PIS dla NATO Polska przekształciła się z aktywu w ciężar.

Wzmożona aktywność Sykulskiego nie zakończyła się po odejściu Antoniego ze stanowiska szefa MON:

W dniach 04-05.12.2018 r. w Operze Nova w Bydgoszczy odbyła się Ogólnopolska Konferencja Naukowa GlobState „Wyzwania dla bezpieczeństwa państwa w aspekcie zmieniającego się środowiska geopolitycznego”, której organizatorami byli: Centrum Doktryn i Szkolenia SZ im. gen. broni Władysława Sikorskiego oraz Akademia Marynarki Wojennej im Bohaterów Westerplatte. W ramach pięciu paneli dyskusyjnych poruszano się w obszarach: współczesnego wymiaru bezpieczeństwa globalnego i regionalnego, determinantach bezpieczeństwa, identyfikacji zagrożeń, prognozowania przyszłych scenariuszy, budowania odporności państwa w wybranych obszarach oraz wyzwań dla Sił Zbrojnych RP w świetle obecnych i przyszłych zagrożeń. Konferencja ta uzyskała patronaty Mariusza Błaszczaka Ministra Obrony Narodowej, Pawła Solocha Szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego, a także Szefa Sztabu Generalnego WP, Przewodniczącego Komisji Obrony Narodowej Sejmu RP, Rządowego Centrum Bezpieczeństwa, Wojewody Kujawsko-Pomorskiego. Wykład wprowadzający nt.: Wir cyfrowych stymulacji jako zagrożenia bezpieczeństwa państwa wygłosił doradca prof. dr hab. Andrzej ZYBERTOWICZ Prezydenta RP.
www.amw.gdynia.pl/index.php/zh/faculties/item/2496-konferencja-globstate

Rok później na GLOBSTATE II wystąpił Leszek Sykulski:

Panel I: GEOPOLITYKA
Prognozy, trendy i wyzwania dla bezpieczeństwa państwa polskiego w kontekście trendów
globalnych
09.30-09.50 kadm. prof. dr hab. Tomasz SZUBRYCHT
Rektor-Komendant Akademii Marynarki Wojennej, Gdynia
09.50-10.10
prof. dr hab. Jan WENDT
Wiceprezes Polskiego Towarzystwa Geopolitycznego
profesor Uniwersytetu Gdańskiego wydział Oceanografii i Geografii
10.10-10.30 dr Leszek SYKULSKI
Polskie Towarzystwo Geopolityczne
nup.wp.mil.pl/u/Program_konferencji_GLOBSTATE_II.pdf
Obecnie dr Leszek Sykulski prowadzi żywą działalności na swoim kanale na yt.

Termin "Активные мероприятия" wzięty jest z praktyki rosyjskich służb specjalnych.
Obserwuj wątek
  • slon_lesny Re: "Активные мероприятия" dra Leszka Sykulskiego 05.02.23, 21:15
   Mylisz się szczypawko jadowita odnośnie Instytutu Geopolityki. Było to zwykłe stowarzyszenie rejestrowe o szumnej nazwie, które nie zostało zamknięte tylko przekształcone w Polskie Towarzystwo Geostrategiczne. Polecam pełny raport z KRS na stronie Min. Sprawiedliwości. Leszek Sykulski o ile mi wiadomo nie miał kontaktów z Macierewiczem po 2006 r., a w biuletynie ASzWoj wyszedł bardzo zjadliwy artykuł Targalskiego m.in na jego temat (akurat śp. Targalski był człowiekiem Macierewicza). Biuletyn miał charakter wewnętrzny więc jest niedostępny w internecie.
   • szczypawka.jadowita Re: "Активные мероприятия" dra Leszka Syk 05.02.23, 22:05
    Stwierdzam koincydencję: nastał PIS, a w MONie Macierewicz - Sykulski zaczął być promowany. To tak jak z Kotasem, Szołuchą i in.

    Mam uwierzyć, że bez wiedzy i wpływów Antoniego? To przecież i z D"Amato Macierewicz nie tylko nie utrzymywał kontaktów, ale nawet się nie znał. Słowa Antoniego potwierdził na swojej stronie sam D'Amato oraz wyjątkowo niezależny portal mail.ru. I wszystko było OK. aż jakiś zły człowiek wyciągnął wspólne zdjęcia Macierewicza z D'Amato.

    Podobnie widzę obecną sytuację. Wszystko układa się w spójną całość, a samo przekształcenie czegoś w co innego to jak zmiana czapki która zaczęła gorzeć, po rozmaitych antyzachodnich enuncjajach Sykulskiego. Szczegóły nie interesują mnie aż tak, by w nie wchodzić ani teraz mleć ozorem.
   • szczypawka.jadowita Re: "Активные мероприятия" dra Leszka Syk 05.02.23, 22:28
    Tu (niżej, pierwszy cytat) mamy rosyjskie postrzeganie aktualnej działalności dra Sykulskiego:

    NaTemat: в городе Ченстохова в Польше появились...
    gazeta.ru›Все новости›2023/02/05/19663423.shtml
    Политический активист Лешек Сыкульский заявил, что в городе Ченстохова в Польше появились антиукраинские рекламные билборды. Об этом сообщает издание naTemat. Уточняется, что на плакатах изображен человек, который стоит в военных штанах на фоне флагов Украины и России, а также имеется надпись «Это не наша война».


    Faktycznie, po 2006 Sykulski nie utrzymywał z Macierewiczem kontaktów:

    В Польше начали развешивать антиукраинские билборды
    news.rambler.ru›В мире›…-v-polshe-nachali…
    Как отметил Сыкульский, такие рекламные плакаты планируется разместить на всей территории страны. Неизвестно, сколько будет этих билбордов, их стоимость, и откуда организаторы взяли на это деньги. Лешек Сыкульский, публицист и историк, известный своими пророссийскими взглядами. В прошлом он был членом проверочной комиссии ВИС Антония Мацеревича. Сыкульский также работал аналитиком по безопасности в канцелярии президента Леха Качиньского

    Tyle chyba wystarczy...
    • szczypawka.jadowita Re: "Активные мероприятия" dra Leszka Syk 06.02.23, 09:06
     Przypomnijmy i to:
     Współpraca z Rosją jest polskim interesem narodowym
     youtu.be/gGSwi9f6evU

     Może warto byłoby w kilku słowach odnieść się do tematu. Chciałbym, żeby Polska miała jak najlepsze stosunki z Rosją i zarabiała na tym tak jak zarabiały Niemcy albo lepiej. Na tym polu Polska popełniła szereg błędów, Rosja nie była inna, ale wszystko to unieważniło żądanie wycofania NATO z Polski, a później wojna wydana przez Rosję Ukrainie. To zmieniło wszystko na co najmniej dekady, o ile nie więcej, o ile w Rosji nie dojdzie do zburzenia całego układu państwowego nakierowanego na zdobywanie władzy nad światem i agresję.
     • no-popis Re: "Активные мероприятия" dra Leszka Syk 06.02.23, 09:32
      szczypawka.jadowita napisała:

      > Przypomnijmy i to:
      > Współpraca z Rosją jest polskim interesem narodowym
      > youtu.be/gGSwi9f6evU
      No tak, bo z Rosją należy współpracować z taką Rosją jaką ona jest.. A jaki jest powód aby firmy rosyjskie nie kupowały POlskich firm? Kapitał jest apPOlityczny :)))))))))))))))))))))))))))
      Runęły hukiem te Wasze lewackie i postkomunistyczne czy trockistowskie koncepcje na dno. POzostały frustrac je, POmówienia i agresja.
      To już jest zbliżający się koniec.
    • szczypawka.jadowita Re: "Активные мероприятия" dra Leszka Syk 06.02.23, 09:26
     Sykulski o sobie:
     "Pracował jako analityk ds. bezpieczeństwa międzynarodowego w Kancelarii Prezydenta RP w okresie prezydentury Lecha Kaczyńskiego. Z nominacji prezydenta zasiadał w Komisji Weryfikacyjnej ds. WSI."
     leszeksykulski.pl/o-mnie/

     Czyli w kancelarii Kaczyńskiego do wiosny 2010 zajmował się tematami będącymi w zainteresowaniu agenta Antoniego i z Antonim nie miał żadnej styczności.

     Czekamy na więcej podobnych enuncjacji.
     • slon_lesny Re: "Активные мероприятия" dra Leszka Syk 06.02.23, 18:09
      Ale Leszek Sykulski w 2010 r. już dawno nie pracował w Kancelarii Prezydenta RP. Oj, wygląda, że chyba masz nt. Sykulskiego wiedzę tylko z Internetu i nie znasz go osobiście.
      • szczypawka.jadowita Re: "Активные мероприятия" dra Leszka Syk 06.02.23, 18:51
       Ależ nie znam go, cytuję to co on napisał sam o sobie:
       "Pracował jako analityk ds. bezpieczeństwa międzynarodowego w Kancelarii Prezydenta RP w okresie prezydentury Lecha Kaczyńskiego."

       Twierdzisz, że Sykulski kłamie?
       Uwaga, jeszcze trochę i cała żmudnie budowana legenda może runąć.
       • slon_lesny Re: "Активные мероприятия" dra Leszka Syk 06.02.23, 21:32
        Ludzie różne rzeczy piszą, albo przemilczają. Ostatnio dużo się pisze o Leszku Sykulskim, tyle że głównie na bazie tego co sam o sobie pisał na stronie albo w Wikipedii. Ja tylko prostuję pewne nieścisłości. Sam Sykulski lubi tworzyć wokół siebie swego rodzaju legendę, a media chętnie powielają pewne informacje, nie wiedząc o masie innych, bardziej istotnych faktach z jego życiorysu, powiązaniach, okolicznościach. Osobiście, na bazie tego co wiem, uważam, że po 2007 r. nie był związany z Antonim M.
        • szczypawka.jadowita Re: "Активные мероприятия" dra Leszka Syk 06.02.23, 22:47
         Ja nie o tym "co ludzie", ale Sykulski. Sykulski o sobie samym.
         Bardzo możliwe, że był niewystarczająco przygotowany i stąd nieścisłości oraz nieznajomość bardziej istotnych faktów, powiązań, okoliczności.

         Dobra legenda to podstawa każdej misji. Trzeba się przykładać, każdy po Leśnej Szkole No 101 to powie.
      • szczypawka.jadowita Re: "Активные мероприятия" dra Leszka Syk 06.02.23, 18:59
       «Помимо всего прочего «слоны» (так называли преподавателей) обучали будущих разведчиков психологическим и психофизическим приёмам, позволяющим выдерживать контакт с контрразведкой противника.»
       russian7.ru

       Dzień dobry, u nas też już wieczór.
     • j-k chyba denuncjacji ? 06.02.23, 22:00
      szczypawka.jadowita napisała:
      > Czekamy na więcej podobnych enuncjacji.


      chyba denuncjacji ?

      tfoich.
  • no-popis Re: "Активные мероприятия" dra Leszka Sykulskiego 06.02.23, 06:37
   szczypawka.jadowita napisała:

   > Jako prezes Instytutu Geopolityki w Kielcach w 2010 dr Leszek Sykulski w "Stosu
   > nkach międzynarodowych" opublikował bardzo antyamerykański (merytorycznie dobry
   > ) artykuł "Geopolityczne mity Georga Friedmana".
   > psz.pl/124-polityka/leszek-sykulski-geopolityczne-mity-polskiej-polityki-zagranicznej

   Jak antyamerykański to oczywistym jest, że PrOrosyjski i Twoim, i Putina zdaniem merytorycznie dobry.
  • antares504 Re: "Активные мероприятия" dra Leszka Sykulskiego 06.02.23, 22:41
   Witaj ~szczypawka.jadowita, więc Ci powiem, że poglądy Leszka Sykulskiego są mi znane od ponad 10 lat, są one też stabilne. Ja mu przyznaję rację tylko do tego, że sytuacja w Europie Wschodniej jest stanem tymczasowym. Bo obecny układ geopolityczny nie jest trwały i ulegnie przekształceniu na 100%. Najważniejsze zmiany dojdą na Białorusi i w Ukrainie z dekompozycją tej ostatniej. Bo nie czarujmy się, Ukraina nie interesuje nikogo !!!. Ona jest tylko i wyłącznie interesująca dla mediów, które codziennie wypisują na ten temat wykluczające się idiotyczne newsy. Zainteresowanie zachodu Ukrainą jest małe, bo kraj rozbabrany, podzielony, zabiedzony, doszczętnie obstawiony obcymi tajniakami, do cna skorumpowany i obecnie zniszczony. Myślę, że Ukrainę wykorzystuje się chyba tylko do postraszenia rozleniwionego zachodniego społeczeństwa tym, że "wróg puka do drzwi" co pociąga za sobą zwiększenie konsumpcji i branie nowych kredytów. Tu jednak pojawia się problem, o którym doskonale wiedzą na Kremlu - społeczeństwa zachodnie są zbyt delikatne, zmanierowane i lękliwe, aby bronić Ukrainy kosztem naruszenia, choćby odrobinę, swojego dobrobytu i wygodnego życia. Zachód nie odważy się na żadne konflikty, jeżeli może to zakłócić jego beztroski "święty spokój". To tylko Polska niby się angażuje ale pokazuje przy tym swoją bezradność.
   • szczypawka.jadowita Re: "Активные мероприятия" dra Leszka Syk 07.02.23, 08:39
    Odnośnie bezradności.
    W temacie pomocy Ukrainie Polska wykazała ogromną skutec, zność, przynajmniej w trzech strategicznie ważnych obszarach:
    - pomocy uchodźcom, co jest zasługą wyłącznie społeczeństwa, wbrew postawie agenturalnego rządu PIS,
    - pomocy logistycznej w dostawach pomocy wojskowej z Zachodu,
    - przekazaniem ponad 400 czołgów, kilkudziesięciu haubic, w czasie najbardziej krytycznym.

    Jeśli chodzi o załatwianie spraw polskich, agenturalny rząd PIS nie załatwił nawet skandalicznego dla nas czczenia banderowców, zachowania symboliki nazistowskiej, tradycji SS Galizien itd. Nawet nie próbowano tego. Nie próbował też załatwić zwrotu zagrabionych PGNiG przez urzędników z kancelarii Juszczenki udziałów w złożu, wartych miliardy (co najmniej 4, być może wielokrotnie więcej) dolarów. Podobnych przykładów więcej.
  • szczypawka.jadowita Re: "Активные мероприятия" dra Leszka Sykulskiego 10.02.23, 12:51
   Kilka wątków obiecanych:

   forum.gazeta.pl/forum/w,567,174258274,174258274,Pytanie.html

   forum.gazeta.pl/forum/w,567,173844477,173844477,Niebezpieczenstwo.html

   forum.gazeta.pl/forum/w,567,173305115,173305115,Sprawy_rozne_Rosyjskie_Czekistowskie.html

   A stąd: u.pcloud.link/publink/show?code=kZp0njVZbonvf5NfRsFphn4NuvQfHyr2Xn3V
   można pobrać przekłady artykułów itd.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka