Dodaj do ulubionych

myślenie polityczne, czyli jak PiS rozgrywa...

30.05.23, 14:55
...wybory. Polecam czytanie opracowań Klubu Jagiellońskiego, bo są kompetentne i pouczające. Zwracam uwagę na opisywany już przeze mnie wątek wyborów prezydenckich z podmianą Kidawy-Błońskiej na Trzaskowskiego, za opisanie którego tutejsza banda tępych platfusiarzy chciała mnie ukrzyżować. PO podarowała wtedy 2. kadencj ę Dudzie.
klubjagiellonski.pl/2023/05/30/kaczynski-oszalal-wyborczy-gambit-pis-u/?fbclid=IwAR01ErqifZsjaqZ9NOA0Fz1j8vVFOrVQaAX0gjbCceKQ9eX01RqIyhuVI1A
Obserwuj wątek
    • j-k myślenie polityczne KJ - gdy karty sa juz rozdane. 30.05.23, 15:10
      Klub Jagiellonski kombinuje - jak kon pod gorke - co tez ci PiSi chcieli przez to (te komisje) uzyskac.

      Tymczasem karty wyborcze sa juz rozdane - w tym sensie - ze wiekszosc wyborcow ma okreslone preferencje.

      I zagrywka PiSich poza szumem miedialnym - wiele tu nie przyniesie.

      PiSim raczej nie ufa sie tak wygrac wyborow by samodzielnie rzadzic.

      jedno co moga zrobic to troche opluc przyszlego potencjalnego koalicjanta - by go nieco oslabic.
    • 1ucyfosteles Re: myślenie polityczne, czyli jak PiS rozgrywa.. 30.05.23, 15:32
      To żadne odkrycie, że PiS gra na zaostrzenie kursu, ciekawszym jest, że PO gra w to samo. Też jestem zdania, że opozycja miałaby większe szanse "okrążyć" PiS bardziej koncyliacyjną, merytoryczną kampanią, z Tuskiem w cieniu i bez jednoznacznego, idącego na konfrontację lidera. Niestety znowu będzie to zderzenie dwóch rozpędzonych walców.
    • m.c.hrabia Re: myślenie polityczne, czyli jak PiS rozgrywa.. 30.05.23, 15:33
      PO podarowała wtedy 2. kadencj ę Dudzie.

      nie PO tylko DEBIL Schetyna.
      • yoma Re: myślenie polityczne, czyli jak PiS rozgrywa.. 31.05.23, 03:08
        Ani jedno, ani drugie, tylko debil Hołownia.
    • adam.eu Re: myślenie polityczne, czyli jak PiS rozgrywa.. 31.05.23, 07:07
      Cytat z linkowanego artykułu przez autora wątku:

      "W kilka godzin po podpisie prezydenta sceptyczny dotychczas wobec marszu 4 czerwca Hołownia zadeklarował wzięcie w nim udziału, tym samym będąc zmuszonym do pokazania swojej drugorzędności względem Donalda Tuska jako organizatora wydarzenia".

      Wynika z niego, że wszyscy to w pierwszym rzędzie bardziej obawiają się podporządkowania Tuskowi, niż przeciwstawieniu PISowi.

      Ciekawe, czy autor celowo ostrzega przed podległością Tuskowi?
      Akurat Tuskowi, który co by nie mówić, jest totalnie atakowany przez PIS?

      Czy aby w marszu nie chodzi o powrocie do totalitaryzmu podobnego do Węgier, Turcji, czy nawet Rosji, gdzie cokolwiek by nie mówić są też wybory?

      A więc jeszcze raz, próbuje się mówić, że marsz to poparcie dla Tuska, a nie przeciwstawianiu powrotowi do rządzenia rodem z PRL.
      • adam.eu Re: myślenie polityczne, czyli jak PiS rozgrywa.. 31.05.23, 07:39
        adam.eu napisał:

        > Czy aby w marszu nie chodzi o powrocie do totalitaryzmu podobnego do Węgier, Tu
        > rcji, czy nawet Rosji, gdzie cokolwiek by nie mówić są też wybory?

        Powinno być, czy aby w marszu nie chodzi o przeciwstawienie scenariuszowi podobnego, jak na Węgrzech, Turcji czy w Rosji, gdzie też są wybory?
        • yoma Re: myślenie polityczne, czyli jak PiS rozgrywa.. 31.05.23, 13:04
          Hehe. Pisiu udało się zjednoczyć opozycję 😂
      • stefan4 Re: myślenie polityczne, czyli jak PiS rozgrywa.. 31.05.23, 09:31
        adam.eu:
        > Czy aby w marszu nie chodzi o [...]

        Jak zwykle w wielkich wydarzeniach: jednemu chodzi o to, drugiemu o coś innego.

        Wydaje się, że do opozycji nagle dotarło, że niezależnie od rozkładu głosów nie może liczyć na przejęcie władzy. Towarzysz Kaczyński Jarosław ma kilka linii obrony przed wynikami głosowania takich jak:
            • profilaktyczne uwalenie kandydatów opozycji,
            • stan wyjątkowy i nieodbycie wyborów,
            • ,,sprawne'' policzenie głosów, i/lub równie ,,sprawne'' ogłoszenie odpowiednich wyników,
            • powyborcze ,,a właśnie że nie dam i tu jest oddział ZOMO na poparcie tego twierdzenia''.

        Na co więc może liczyć opozycja? Na to, że myśl polityczna zrodzi się na ulicy, skoro nie potrafiła zrodzić się w gabinetach. Towarzysz Kaczyński Jarosław jest tchórzem nawet większym niż jego gwiazdor przewodni Putin, ale znacznie gorzej wyposażonym technicznie i militarnie. Wobec tego może się przestraszy, jeśli na tej ulicy staną masy?

        To byłby rozwój wypadków bardzo niebezpieczny dla kraju. Ale jedyną alternatywą wydaje się obecnie dyktatura partyjna taka, jakiej towarzysz Kaczyński Jarosław nauczył się za czasów PRLu.

        - Stefan
        • gerlalt Re: myślenie polityczne, czyli jak PiS rozgrywa.. 31.05.23, 13:25
          Zlot emerytowanych pracowników SB agentów niemieckiego wywiadu, pederastów i pedofili nazywasz wielkim wydarzeniem? Ciekawe
          • yoma Re: myślenie polityczne, czyli jak PiS rozgrywa.. 31.05.23, 13:37
            Ja, ja! Ten agent to ja!

            😂

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nakarm Pajacyka