Dodaj do ulubionych

Kamieński i Wąsik mogą już pakować szczoteczki do

03.07.23, 19:06
Kamieński i Wąsik mogą już pakować szczoteczki do zębów.

Jest pisemne uzasadnienie uchylenia umorzenia sprawy Kamińskiego i Wąsika
tvn24.pl/polska/sprawa-mariusza-kaminskiego-i-macieja-wasika-sad-najwyzszy-opublikowal-pisemne-uzasadnienie-uchylenia-umorzenia-sprawy-7201004
Na stronie internetowej Sądu Najwyższego zamieszczono w poniedziałek pisemne uzasadnienie wyroku z czerwca uchylającego umorzenie sprawy między innymi Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika, skazanych w I instancji, a następnie ułaskawionych przez prezydenta Andrzeja Dudę. Sprawa może zostać przekazana ponownie do sądu okręgowego.
Obserwuj wątek
  • privus Re: Kamieński i Wąsik mogą już pakować szczoteczk 03.07.23, 19:44
   Logiczne.
  • pies.na.czarnych Re: Kamieński i Wąsik mogą już pakować szczoteczk 04.07.23, 17:55
   Forumowi się obudzili. Info wisi od wczoraj,a dzisiaj wątków na ten temat jak grzybów po deszczu.
  • pies.na.czarnych Re: Kamieński i Wąsik mogą już pakować szczoteczk 07.07.23, 10:48
   Czarne chmury nad Kamieńskim i Wąsikm.

   Jak ustaliła Polska Agencja Prasowa, sprawa ta otrzymała już swoją sygnaturę. Nie ma jeszcze terminu rozpoczęcia postępowania. Wyznaczono już jednak sędziego, który będzie prowadził tę sprawę. Jest nim Anna Bator-Ciesielska. To doświadczona sędzia z ponad 25-letnim stażem. Orzeka w dziesiątym wydziale karnym Sądu Okręgowego w Warszawie. Rozstrzygała w wielu sprawach karnych, w tym w sprawach zorganizowanych grup przestępczych. Była prezesem Sądu Rejonowego dla Warszawy-Żoliborza. Należy do Stowarzyszenia Sędziów Polskich "Iustitia".
   W 2019 r. sędzia Bator-Ciesielska odmówiła orzekania w jednym składzie najpierw z Przemysławem Radzikiem a potem z Michałem Lasotą, którzy są zastępcami rzecznika dyscyplinarnego sędziów. Sędzia skierowała też do Trybunału Sprawiedliwości UE pytania prejudycjalne dotyczące m.in. statusu Krajowej Rady Sądownictwa. W związku z tymi działaniami rzecznik dyscyplinarny sędziów postawił jej zarzuty dyscyplinarne i wystąpił do Sądu Najwyższego o zawieszenie jej w czynnościach orzeczniczych. Jednak Izba Odpowiedzialności Zawodowej SN nie wyraziła na to zgody.
   https://tvn24.pl/najnowsze/cdn-zdjecie-02q9wy-sedzia-anna-bator-ciesielska-3747395/alternates/FREE_840

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nakarm Pajacyka