Dodaj do ulubionych

Jak to dobrze, że w Polsce CIA trzyma rękę na puls

06.07.23, 23:06
Jak to dobrze, że w Polsce CIA trzyma rękę na pulsie.

Krzysztof K., były prezes jednego z największych w NATO producentów trotylu, zatrzymany przez CBA tvn24.pl/polska/krzysztof-k-byly-prezes-nitro-chem-zatrzymany-przez-cba-7207048
Sam Krzysztof K. został prezesem Nitro-Chemu wiosną 2017 roku. Od początku jego nominacja budziła kontrowersje: intensywnie działał w polityce, reprezentując między innymi Solidarną Polskę, a później Polskę Razem Jarosława Gowina.
Najbliżej był jednak związany z Bartoszem Kownackim, wiceministrem obrony narodowej u Antoniego Macierewicza. Przed objęciem sterów w zakładzie zbrojeniowym - jak sam to opisywał - zajmował się "serwisem i handlem maszynami piekarniczo-cukierniczymi oraz akcesoriami, koralowcami, rybami i bezkręgowcami morskimi".
Obserwuj wątek
  • a.jej.rkoniak Re: Jak to dobrze, że w Polsce CIA trzyma rękę na 07.07.23, 01:16
   Obecnie produkcja trotylu, podobnie jak margaryny, nie stanowi tajemnicy. A kraść można wszędzie, gdzie partia postawi na stanowisku.
   • pies.na.czarnych Re: Jak to dobrze, że w Polsce CIA trzyma rękę na 07.07.23, 09:40
    Tyle co przy przemyśle związanym z wojskiem to nigdzie nie ukradniesz. Największe fortuny na świecie zawsze miały powiązania z zamówieniami wojskowymi.
    Ci faceci nie tylko kraść mogli, ale również mogli sprzedawać atrakcyjne informacje. Znowu drogi prowadzą na Nowogrodzką i do Macierewicza.
    • stefan4 Re: Jak to dobrze, że w Polsce CIA trzyma rękę na 07.07.23, 10:09
     pies.na.czarnych:
     > Tyle co przy przemyśle związanym z wojskiem to nigdzie nie ukradniesz.

     Jasne. Tajność wzmaga okazję; a okazja tworzy złodzieja.
     To, że w wielu krajach ludność ufa swoim żołnierzom, świadczy o dość powszechnej naiwności społecznej.

     - Stefan
  • pies.na.czarnych Re: Jak to dobrze, że w Polsce CIA trzyma rękę na 07.07.23, 17:22
   Według gazety Stanom Zjednoczonym w utrzymaniu sieci szpiegowskiej pomaga Polska. Otrzymuje za to ważne informacje. wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114881,29949023,media-problemy-z-cia-z-wolodymyrem-zelenskim-usa-maja-klopot.html#s=BoxOpImg3

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nakarm Pajacyka