Dodaj do ulubionych

Jana Shoatak skreślona z listy PO

24.08.23, 11:05
dorzeczy.pl/obserwator-mediow/473628/kidawa-blonska-jana-shostak-skreslona-z-list-ko.html
- powiedziała o kilka slow za dużo na raz a Rabiej mówił ze to trzeba robić stopniowo etapami
Obserwuj wątek
    • pies.na.czarnych Re: Jana Shoatak skreślona z listy PO 24.08.23, 11:58
      Masz zmartwienie 😱
    • m.c.hrabia Re: Jana Shoatak skreślona z listy PO 24.08.23, 12:05
      osieł tylko się nie chlastaj
      • oszol.lom.z.rm Re: Jana Shoatak skreślona z listy PO 24.08.23, 13:27
        to wasz problem a nie nasz
        • m.c.hrabia Re: Jana Shoatak skreślona z listy PO 24.08.23, 13:36
          widać po założycielu wuntka :)
    • oby.watel Re: Jana Shoatak skreślona z listy PO 24.08.23, 13:29
      Małgorzata Kidawa-Błońska, kandydatka na prezydentke, która nawoływała do głosowania na innych kandydatów, bo sama postanowiła zbojkotować wybory, w których brała udział poinformowała, że w ramach walki o demokrację z list wyborczych KO została właśnie wykreślona Jana Shostak, ponieważ nie podzielała linii partii, że kobieta ma obowiązek rodzić dzieci martw, bez rąk, bez nóg, bez głowy jeśli wady ujawnią się po 12 tygodniu ciąży.

Jana Shostak starowała z listy Zielonych. Wygląda na to, że Kosiniak-Kamysz i Hołownia mieli rację nie godząc się na wspólna listę.
      • oszol-lom-z-rm Re: Jana Shoatak skreślona z listy PO 24.08.23, 13:51
        a co z Martą Lempart SIE DZIEJE?
        • oby.watel Re: Jana Shoatak skreślona z listy PO 24.08.23, 13:56
          oszol-lom-z-rm napisał:

> a co z Martą Lempart SIE DZIEJE?

A dlaczego PYTASZ?
          • oszol-lom-z-rm Re: Jana Shoatak skreślona z listy PO 24.08.23, 14:29
            bo to też aborcjonistka
            • oby.watel Re: Jana Shoatak skreślona z listy PO 24.08.23, 14:45
              oszol-lom-z-rm napisał:

> bo to też aborcjonistka

I co? Zmusiła Cię do dokonania aborcji? Rozumiem, że jeśli trzeba podjąć decyzję, to ogarnia Cię przerażenie i oczekujesz, że ktoś podejmie ją za Ciebie. Ale nie wszyscy tak mają, nie wszyscy potrzebują pana, który powie im co mają robić i co myśleć. Wiesz, że w Biblii nie ma o zakazie aborcji ani słowa? Za to jest coś o wolnej woli. Wolna wola nie polega na tym, że jedni swoją wolę narzucają drugim.
              • oszol-lom-z-rm Re: Jana Shoatak skreślona z listy PO 26.08.23, 14:56
                Decyzja o zabiciu dziecka ??
                • oby.watel Re: Jana Shoatak skreślona z listy PO 26.08.23, 15:18
                  oszol-lom-z-rm napisał:

> Decyzja o zabiciu dziecka ??

Jakiego dziecka? Kilkumilimetrowe coś, które nie wiadomo czy przeżyje, czy będzie zdolne do życia to według Ciebie dziecko? Jajko to kura, a nasionko drzewo?
                  • pozytonium Re: Jana Shoatak skreślona z listy PO 26.08.23, 15:42
                    oby.watel napisał:

> oszol-lom-z-rm napisał:
                    >
                    > > Decyzja o zabiciu dziecka ??
                    >
                    > Jakiego dziecka? Kilkumilimetrowe coś, które nie wiadomo czy przeżyje, czy będz
                    > ie zdolne do życia to według Ciebie dziecko? Jajko to kura, a nasionko drzewo?

Ty masz pewnie z 150 cm i nie wiadomo czy przeżyjesz następną minutę.
                    • oby.watel Re: Jana Shoatak skreślona z listy PO 26.08.23, 15:58
                      pozytonium napisał:

> Ty masz pewnie z 150 cm i nie wiadomo czy przeżyjesz następną minutę.

Prosto, zwięźle i na temat. Niestety, muszę sprostować. Nie jestem embrionem w łonie matki. I wyobraź sobie, że w dowodzie mam datę urodzenia, a nie poczęcia, choć zgodnie z najnowszym stanem wiary dzieckiem stałem się w momencie, gdy tatuś spojrzał pożądliwie na mamusię.
                      • pozytonium Re: Jana Shoatak skreślona z listy PO 26.08.23, 16:01
                        oby.watel napisał:

> pozytonium napisał:
                        >
                        > > Ty masz pewnie z 150 cm i nie wiadomo czy przeżyjesz następną minutę.
                        >
                        > Prosto, zwięźle i na temat. Niestety, muszę sprostować. Nie jestem embrionem w
                        > łonie matki. I wyobraź sobie, że w dowodzie mam datę urodzenia, a nie poczęcia,
                        > choć zgodnie z najnowszym stanem wiary dzieckiem stałem się w momencie, gdy t
                        > atuś spojrzał pożądliwie na mamusię.

Nawet po dacie urodzenia masz marne szanse na przeżycie następnych minut. Szczególnie jako noworodek.
                        Bez opieki innych nie przeżyjesz nawet doby, choć już masz PESEL.
                        • oby.watel Re: Jana Shoatak skreślona z listy PO 26.08.23, 16:08
                          pozytonium napisał:

> Nawet po dacie urodzenia masz marne szanse na przeżycie następnych minut. Szcze
                          > gólnie jako noworodek.
                          > Bez opieki innych nie przeżyjesz nawet doby, choć już masz PESEL.

Być może niektórzy dzięki bogu dziecinnieją na starość tak bardzo, że stają się niczym oseski, ale nie wszyscy tak mają.
                          • pozytonium Re: Jana Shoatak skreślona z listy PO 26.08.23, 18:36
                            oby.watel napisał:

> pozytonium napisał:
                            >
                            > > Nawet po dacie urodzenia masz marne szanse na przeżycie następnych minut.
                            > Szcze
                            > > gólnie jako noworodek.
                            > > Bez opieki innych nie przeżyjesz nawet doby, choć już masz PESEL.
                            >
                            > Być może niektórzy dzięki bogu dziecinnieją na starość tak bardzo, że stają się
                            > niczym oseski, ale nie wszyscy tak mają.

Są i tacy, którzy idiotami są całe życie, niestety.
                            • mateusz.urbanski Re: Jana Shoatak skreślona z listy PO 26.08.23, 18:54
                              pozytonium napisało:

> Są i tacy, którzy idiotami są całe życie, niestety.
                              >
                              Bo tacy się urodzili, niestety😂
                            • oby.watel Re: Jana Shoatak skreślona z listy PO 26.08.23, 19:07
                              pozytonium napisał:

> Są i tacy, którzy idiotami są całe życie, niestety.

Tak zostali poczęci. Po ciemku i po bożemu.
                  • mateusz.urbanski Re: Jana Shoatak skreślona z listy PO 26.08.23, 17:46
                    oby.watel napisał:

>
                    > > Decyzja o zabiciu dziecka ??
                    >
                    > Jakiego dziecka? Kilkumilimetrowe coś, które nie wiadomo czy przeżyje

Oszoł kłamie jak zwykle.
                    Podobno studiował prawo kanoniczne, a kodeks kanoniczny używa określenia NIEDOJRZAŁY PŁÓD LUDZKI. A nie dziecko, poczęte, nienarodzone itp.
                    Przestępstwo przerwania życia tegoż płodu po 5 latach ulega przedawnieniu!
                  • oszol-lom-z-rm Re: Jana Shoatak skreślona z listy PO 29.08.23, 11:12
                    zapytaj sie M Komorowskiej bo odnośnie dzików tak to przedstawiała
      • pozytonium Obecnie są wibratory, żadna aktywista nie musi się 25.08.23, 12:08
        oby.watel napisał:

> Małgorzata Kidawa-Błońska, kandydatka na prezydentke, która nawoływała do głoso
        > wania na innych kandydatów, bo sama postanowiła zbojkotować wybory, w których b
        > rała udział poinformowała, że w ramach walki o demokrację z list wyborczych KO
        > została właśnie wykreślona Jana Shostak, ponieważ nie podzielała linii partii,
        > że kobieta ma obowiązek rodzić dzieci martw, bez rąk, bez nóg, bez głowy jeśli
        > wady ujawnią się po 12 tygodniu ciąży.
        >
        > Jana Shostak starowała z listy Zielonych. Wygląda na to, że Kosiniak-Kamysz i H
        > ołownia mieli rację nie godząc się na wspólna listę.

12 tydzień jest bardzo rozsądnym terminem. Wtedy bada się np. na Downa. Dziecko jest już dobrze uformowane i tylko rośnie, by przeżyć poza ciałem żywicielki, potem i tak zależne jest od dorosłych, bo bez nich nie przeżyje. Noworodek nie upoluje antylopy!!! Gdyby Szostak/Shostak działała na początku lat 70tych, to by mnie nie było. Przy tych zmianach płodowych w mózgu, by mnie wyskrobali. Jeśli teraz po 50 latach lekarz, który zobaczy mój rezonans magnetyczny zielenieje, po czym oświadcza, "pan już nie powinien żyć od chwili urodzenia". Na szczęście mózg jest na tyle elastyczną tkanką, że jeśli ma czas inne obszary przejmują "sterowanie"

Obecnie są wibratory, żadna aktywista nie musi się pieprzyć. Nikt jej do tego nie zmusza. By zachowała zdrowie psychiczne.
        • 99venus Re: Obecnie są wibratory, żadna aktywista nie mus 25.08.23, 15:44
          Jak twój bełkot czytam to nie dziwię się, że lekarz w kontaktach z twoim mózgiem zielenieją.
          • pozytonium Re: Obecnie są wibratory, żadna aktywista nie mus 25.08.23, 16:03
            99venus napisał:

> Jak twój bełkot czytam to nie dziwię się, że lekarz w kontaktach z twoim mózgie
            > m zielenieją.

Jolanta z Krakowa "jestem dobrą kochanką", a potem się skrobię.
            • no-popis Re: Obecnie są wibratory, żadna aktywista nie mus 27.08.23, 18:14
              pozytonium napisał:

> 99venus napisał:
              >
              > > Jak twój bełkot czytam to nie dziwię się, że lekarz w kontaktach z twoim
              > mózgie
              > > m zielenieją.
              >
              > Jolanta z Krakowa "jestem dobrą kochanką",
              Odpowiada intelektualnie środowisku PO a więc mogłaby kandydować z tej listy.
        • snajper55 Re: Obecnie są wibratory, żadna aktywista nie mus 25.08.23, 16:41
          pozytonium napisał:

> Na szczęści
          > e mózg jest na tyle elastyczną tkanką, że jeśli ma czas inne obszary przejmują
          > "sterowanie"

Niestety, niektóre deficyty nie są wyrównywane.

S.
        • mateusz.urbanski Re: Obecnie są wibratory, żadna aktywista nie mus 25.08.23, 21:53
          pozytonium naPISało:

Gdyby Szostak/Shostak działała na początku lat 70tych, to b
          > y mnie nie było. Przy tych zmianach płodowych w mózgu, by mnie wyskrobali. Jeśl
          > i teraz po 50 latach lekarz, który zobaczy mój rezonans magnetyczny zielenieje,
          > po czym oświadcza, "pan już nie powinien żyć od chwili urodzenia". Na szczęści
          > e mózg jest na tyle elastyczną tkanką, że jeśli ma czas inne obszary przejmują
          > "sterowanie"
          >
          > Obecnie są wibratory, żadna aktywista nie musi się pieprzyć. Nikt jej do tego n
          > ie zmusza. By zachowała zdrowie psychiczne.
          >
          Ty masz faktycznie nierówno pod deklem🤣
          Tak, wiemy, taki się urodziłeś. Ale o tym zdecydowała twoją matka
          Nie było badań prenatalnych, choć może jakieś przewidywania lekarzy -w sąsiedztwie urodził się chłopak z głębokim uposledzeniem, matce doradzano aborcję, ale zdecydowała się na urodzenie
          Żadnego przymusu aborcji w PRL nie było, choć była dostępna. Potwierdzają to świętojebliwcy Chazan i Piecha, którzy na tym się dorobili.
          Shostak mówi o możliwościach i decyzji samej kobiety, a nie nakazie
          Pieprzysz głupoty pisowski propagandysto - weź skorzystaj z wibratora, dla dobra swojej psychiki
    • ktos_z_kosmosu Re: Jana Shoatak skreślona z listy PO 24.08.23, 14:06
      Czyli POPiS wiecznie żywy.
      Tusk nie w Karkonoszach, Schetyna od opus dei i katotalibski K M Ujazdowski w senacie, a przymulona Kidawa i ktoś o kim wiadomo tylko, że to "as" od kierowania seicento, będą w sejmie decydować jak ma żyć i funkcjonować 38'000'000 Polaków.
      A biskupi z radochy zacierają tłuste od dobrostanu rączki. O to im chodzi, bo wiedzą, że biedny i głupi Polak, to bogobojny Polak.
      • oszol-lom-z-rm Re: Jana Shoatak skreślona z listy PO 24.08.23, 14:31
        twitter.com/pikus_pol/status/1693902925033005099
        • oby.watel Re: Jana Shoatak skreślona z listy PO 24.08.23, 15:30
          oszol-lom-z-rm napisał:

> href="twitter.com/pikus_pol/status/1693902925033005099

No to na drugą nóżkę — prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie.

www.youtube.com/watch?v=rjfUm6mbBv4
      • no-popis Re: Jana Shoatak skreślona z listy PO 25.08.23, 11:43
        ktos_z_kosmosu napisał:

> A biskupi z radochy zacierają tłuste od dobrostanu rączki. O to im chodzi, bo w
        > iedzą, że biedny i głupi Polak, to bogobojny Polak.
        Biskupom jest obojętne czy dostaną przelew od rządu PO czy z rządu PiS.
        • oby.watel Re: Jana Shoatak skreślona z listy PO 25.08.23, 13:34
          no-popis napisała:

> Biskupom jest obojętne czy dostaną przelew od rządu PO czy z rządu PiS.

Tylko PO lubi grymasić, a PIS bez szemrania płaci. Poza tym Tusk zlikwidował komisję zwracającą majątki po kilka razy tak, żeby Kościół nie musiał płacić odszkodowań, a Kościół z wdzięczności poparł PiS.
    • hordol Re: Jana Shoatak skreślona z listy PO 24.08.23, 15:54
      jak to się mówi : i po krzyku...
    • adalberto3 Re: Jana Shoatak skreślona z listy PO 24.08.23, 17:24
      Tak wygląda problem dzieci w polskiej polityce.
      • don.kichote To nie jest problem dzieci. 24.08.23, 18:44
        To jest problem wiarygodności PO/Tuska.
        To jest problem obietnic wyborczych i ich łamania jeszcze przed wyborami...

adalberto3 napisał:

> Tak wygląda problem dzieci w polskiej polityce.
      • oszol.lom.z.rm Re: Jana Shoatak skreślona z listy PO 25.08.23, 14:51
        polska POLityka to iaskownica
      • mateusz.urbanski Re: Jana Shoatak skreślona z listy PO 25.08.23, 19:46
        > Tak wygląda problem dzieci w polskiej polityce.

• oszol-lom-z-rm Re: Jana Shoatak skreślona z listy PO 31.08.23, 07:15
          Fake news
    • no-popis Re: Jana Shoatak skreślona z listy PO 25.08.23, 11:39
      oszol-lom-z-rm napisał:

> dorzeczy.pl/obserwator-mediow/473628/kidawa-blonska-jana-shostak-skreslona-z-list-ko.html
      > - powiedziała o kilka slow za dużo na raz a Rabiej mówił ze to trzeba robić sto
      > pniowo etapami
      Nic złego nie zrobiła. Prędzej wziałbym tę panią na listę kandydatów niż załganego Kołodziejczaka.
      • oby.watel Re: Jana Shoatak skreślona z listy PO 25.08.23, 14:22
        no-popis napisała:

> Nic złego nie zrobiła. Prędzej wziałbym tę panią na listę kandydatów niż załgan
        > ego Kołodziejczaka.

Podobno badanie IQ na zlecenie partii wykazało, że ta pani ma wyższe niż była kandydatka na prezydentkę. To niedopuszczalne i nieakceptowalne. Powód wykreślenia z listy potwierdza prawdziwość tej plotki.
    • pies.na.czarnych Re: Jana Shoatak skreślona z listy PO 25.08.23, 14:27
      oszol-lom-z-rm napisał:

> - powiedziała o kilka slow za dużo na raz a Rabiej mówił ze to trzeba robić sto
      > pniowo etapami

Powiedziała kilka słów za dużo o pisich smakołykach :)

wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,30118414,kandydatka-konfederacji-mowila-o-uboju-psow-mieso-to-mieso.html#do_w=46&do_v=723&fallback=true&do_st=RS&do_sid=1014&do_a=1014&s=BoxNewsImg6&do_upid=723_ti&do_utid=30118414&do_uvid=1692962818707
      • oszol.lom.z.rm Re: Jana Shoatak skreślona z listy PO 25.08.23, 14:52
        konfederacja to nie moja bajka
      • hordol Re: Jana Shoatak skreślona z listy PO 25.08.23, 17:44
        a kto by psie truchło w pl chciał jesc?
        nie jestes apetyczny
        • pozytonium Re: Jana Shoatak skreślona z listy PO 25.08.23, 18:58
          hordol napisała:

> a kto by psie truchło w pl chciał jesc?
          > nie jestes apetyczny

Starego psa świnie jedzą :)
          • pies.na.czarnych Re: Jana Shoatak skreślona z listy PO 25.08.23, 19:47
            pozytonium napisał:

> hordol napisała:
            >
            > > a kto by psie truchło w pl chciał jesc?
            > > nie jestes apetyczny
            >
            > Starego psa świnie jedzą :)
            >

Wszystkie pisowskie świnie?
            • pozytonium Re: Jana Shoatak skreślona z listy PO 25.08.23, 19:52
              pies.na.czarnych napisała:

> pozytonium napisał:
              >
              > > hordol napisała:
              > >
              > > > a kto by psie truchło w pl chciał jesc?
              > > > nie jestes apetyczny
              > >
              > > Starego psa świnie jedzą :)
              > >
              >
              >
              > Wszystkie pisowskie świnie?

To wiem z historii o Hannibarze Lecterze. Tam to wyczytałem o zwyczajach np. na Sardynii.
              • pies.na.czarnych Re: Jana Shoatak skreślona z listy PO 25.08.23, 22:06
                > Hannibarze Lecterze 😅
        • pies.na.czarnych Re: Jana Shoatak skreślona z listy PO 25.08.23, 19:46
          hordol napisała:

> a kto by psie truchło w pl chciał jesc?
          > nie jestes apetyczny

Konfederaści i pisi. Nie jedz niczego na pisich piknikach. Tak z dobrego serca cię ostrzegam.
        • oszol-lom-z-rm Re: Jana Shoatak skreślona z listy PO 26.08.23, 17:04
          Chinczyki jedzą
          • pozytonium Re: Jana Shoatak skreślona z listy PO 26.08.23, 18:36
            oszol-lom-z-rm napisał:

> Chinczyki jedzą

Nie wszyscy.
            • oszol-lom-z-rm Re: Jana Shoatak skreślona z listy PO 26.08.23, 20:24
              Mój znajomy był kiedyś w Chinach i zamówił sobie w Szanghaju hot doga ale złe zaakcentował i dostał … jamnika w bagietce z jabłkiem w pysku …
              • pies.na.czarnych Re: Jana Shoatak skreślona z listy PO 26.08.23, 20:31
                Z kim ty się zadajesz oszol?
                • pozytonium Re: Jana Shoatak skreślona z listy PO 26.08.23, 21:15

> Z kim ty się zadajesz oszol?

Faktem jest, że kiedyś zgłodniałem, a byłem z Chińczykami, zobaczyłem restaurację i mówię idziemy tu.
                  A oni do mnie nie, nie, nie to knajpa a la Hongkong. Mają trochę odmienne menu.
                  Ci jedzą nawet to co uciekło na drzewo. Mysz w sosie własnym też ci podadzą.
              • yoma Re: Jana Shoatak skreślona z listy PO 27.08.23, 17:39
                Łżesz oszoł. W Szanghaju podają z liczi.
                • oszol-lom-z-rm Re: Jana Shoatak skreślona z listy PO 27.08.23, 18:39
                  Oni ci podadzą ws tatko cobtylko sobie zażyczysz tylko trzeba to jeszcze umieć w ich języku powiedzieć a ten jest modalny. W zależności od to u dane słowo może mieć nawet 27 różnych znaczeń
                  • yoma Re: Jana Shoatak skreślona z listy PO 27.08.23, 18:41
                    Osieł, piłeś? 😆
                    • pies.na.czarnych Re: Jana Shoatak skreślona z listy PO 27.08.23, 19:13
                      To jest pozytołom. Prawdziwy oszol ma jetlag i teraz odsypia nieprzespaną noc :)
                      • yoma Re: Jana Shoatak skreślona z listy PO 27.08.23, 19:50
                        Osioła aligatory zjadły :D Wszystko jedno. Mówiłam mu, żeby dużo pił, ale wody u licha 😂
                        • oszol-lom-z-rm Re: Jana Shoatak skreślona z listy PO 30.08.23, 16:02
                          Przeżyłem i szykuje się do powrotu
                          • yoma Re: Jana Shoatak skreślona z listy PO 30.08.23, 16:13
                            Idalia cię wypuści? 😂
                            • oszol-lom-z-rm Re: Jana Shoatak skreślona z listy PO 31.08.23, 07:16
                              A kim jest idalia ?
    • oszol-lom-z-rm Re: Jana Shoatak skreślona z listy PO 26.08.23, 14:57
      Tusk oszukał aborcjonistki a Lempart milczy
      • oby.watel Re: Jana Shoatak skreślona z listy PO 26.08.23, 16:12
        oszol-lom-z-rm napisał:

> Tusk oszukał aborcjonistki a Lempart milczy

Kaczyński nigdy nikogo nie oszukał. — Jeśli mój brat zostanie prezydentem, to ja nie będę premierem — powiedział kiedyś. — Moja obecność w rządzie jest przejściowa. Po wyborach, wierzę, że wygranych, nie mam zamiaru kontynuować swojej pracy w rządzie — powiedział teraz. Bo on zawsze mówi prawdę.
    • rotenschwanz Re: Jana Shoatak skreślona z listy PO 26.08.23, 16:32
      To juz wole pania Joanne, tamta przynajmniej dobra w kochaniu jest, jak sama twierdzi.
      Przepadla bez sladu, jak wyzej rzeczona :(
      Cos media opozycyjne i niezaprzeczalnie niezalezne nie maja szczescia do kobitek.
      Za to resortowa stokrotka przezy poslady w Sopiocie, do podziwiania przez 'fanow'

oszol-lom-z-rm napisał:

> dorzeczy.pl/obserwator-mediow/473628/kidawa-blonska-jana-shostak-skreslona-z-list-ko.html
      > pniowo etapami
      • oszol-lom-z-rm Re: Jana Shoatak skreślona z listy PO 26.08.23, 20:25
        To jakaś schizofreniczka …
    • pozytonium Tu jest Polska 27.08.23, 01:54
      oszol-lom-z-rm napisał:

Która nie jednym już zęby wyłamała.
      1410, 1581, 1683, 1920 etc.
      • oby.watel Re: Tu jest Polska 27.08.23, 09:35
        pozytonium napisał:

> Która nie jednym już zęby wyłamała.
        > 1410, 1581, 1683, 1920 etc.

To etc to sen o potędze?
        • oszol-lom-z-rm Re: Tu jest Polska 27.08.23, 10:33
          A jaka to bitwa czy wojna była w Polsce w 1581?
          • oby.watel Re: Tu jest Polska 27.08.23, 10:53
            oszol-lom-z-rm napisał:

> A jaka to bitwa czy wojna była w Polsce w 1581?

Bitwa pod Mohylewem. Natłukliśmy przyjaciół Kaczyńskiego.
            • pozytonium Re: Tu jest Polska 27.08.23, 16:09
              oby.watel napisał:

>
              > > A jaka to bitwa czy wojna była w Polsce w 1581?
              >
              > Bitwa pod Mohylewem. Natłukliśmy przyjaciół Kaczyńskiego.

By nas nie wybielać, jest parę rzeczy, które są niemiłe nawet do współczesnych czasów.
              Rajd Bolka na Kijów, bo go chuć ogarnęła by zgwałcić kijowską księżniczkę.
              Lisowczycy - łupieżcy.
              Husaria wywodziła się z elit, nie musieli łupić. Walczyli dla honoru. Syn magnata raczej na brak środków nie cierpiał.
              Mieli 4 rzeczy, które dawały im przewagę.
              1. Konie, które potem zaborcy natychmiast prawie wycieli. Uchowały się jeno w lasach.
              2. 6 metrowe kopie, o masie do 3 kg.
              3. Szable, przy których katana jest cieniasem. Jaka katana przejdzie test 5krotnego cięcia stali o grubości 5 mm bez uszczerbku.
              4. Honor.
              • pies.na.czarnych Re: Tu jest Polska 27.08.23, 17:02
                > Syn magnata raczej na brak środków nie cierpiał.

Ale nigdy nie pogardził świeżej kijowskiej dziewicy. Tego nigdy nie za wiele :)
                • pozytonium Re: Tu jest Polska 27.08.23, 17:41

> > Syn magnata raczej na brak środków nie cierpiał.
                  >
                  > Ale nigdy nie pogardził świeżej kijowskiej dziewicy. Tego nigdy nie za wiele :)

Przecież napisałem o tym, przy Bolku.
                  Chuć musiała go mocno trzymać z Gniezna do Kijowa.
                  • pies.na.czarnych Re: Tu jest Polska 27.08.23, 17:46
                    A ja piszę o honorowej husarii.:)
                    • yoma Re: Tu jest Polska 27.08.23, 18:43
                      Tej? 😆
                      • pies.na.czarnych Re: Tu jest Polska 27.08.23, 19:18
                        https://pobierak.jeja.pl/images/0/7/d/774947_no-i-tak-to-jest-z-ta-husaria.jpg
                        • yoma Re: Tu jest Polska 27.08.23, 19:44
                          Tu przynajmniej coś mają między nogami ;)
                        • pozytonium Ale ty nie nienawidzisz kacapów 27.08.23, 22:45

> https://pobierak.jeja.pl/images/0/7/d/774947_no-i-tak-to-jest-z-ta-husari
> a.jpg

Ale ty nie nienawidzisz kacapów
                          Uważasz, że mniej niż 200 Polaków pokonało 45000 wojsk Iwana Groźnego na rowerach?
              • stefan4 Re: Tu jest Polska 29.08.23, 12:00
                pozytonium:
                > 2. 6 metrowe kopie, o masie do 3 kg.

Masa właściwa suchego drewna: między 530 kg/m³ (olcha) a 830 kg/m³ (grab). Przy założeniu, że kopia nie miała żadnych okuć stalowych a tylko czyste drewno, jej przekrój musiałby wynosić poniżej 10 cm². Jeśli ta kopia miałaby być okrągła, to miała średnicę ok. 3 cm. Czy ten husarczyk-zawalidroga, przy którym wisiała, dobywał jej pincetką?

pozytonium:
                > 4. Honor.

No, tu to już totalnie zabredziłeś. Żołnierz miał honor?! — tego nigdzie na świecie nie widziano. Szwej jest pędzony rozkazem, a nie uczuciami wyższymi.

- Stefan
            • oszol-lom-z-rm Re: Tu jest Polska 27.08.23, 21:36
              Rosjznie nie są przyjaciółmi Kaczyńskiego a Tuska!
              • pies.na.czarnych Re: Tu jest Polska 27.08.23, 21:52
                > Rosjznie nie są przyjaciółmi Kaczyńskiego

ale Kaczyński jest przyjacielem Rosjan.

• pozytonium Niestety moment nie nadszedł... 27.08.23, 23:01

> > Rosjznie nie są przyjaciółmi Kaczyńskiego
                  >
                  > ale Kaczyński jest przyjacielem Rosjan.

Niestety moment nie nadszedł...
                  Choć Polska wyciągnęła pomocną dłoń.
                  • pies.na.czarnych Re: Niestety moment nie nadszedł... 29.08.23, 11:21
                    pozytonium napisał:

> pies.na.czarnych napisała:
                    >
                    > > > Rosjznie nie są przyjaciółmi Kaczyńskiego
                    > >
                    > > ale Kaczyński jest przyjacielem Rosjan.
                    >
                    > Niestety moment nie nadszedł...
                    > Choć Polska wyciągnęła pomocną dłoń.
                    >
                    >
                    >

Pisia Polska nadal wyciąga pomocna dłoń kupując ruską ropę i skroplony gaz. Putin oficjalnie nie wyraża wdzięczności, ale za kulisami robi swoje i kto wie, może pomoże pisim wygrać wybory. Już to ćwiczył poprzednio i może będzie scenariusz "U Sowy II".
              • oby.watel Re: Tu jest Polska 29.08.23, 11:24
                oszol-lom-z-rm napisał:

> Rosjznie nie są przyjaciółmi Kaczyńskiego a Tuska!

I dlatego Kaczyński wygłosił orędzie do przyjaciół Rosjan? Żeby podlizać się Herr Tuskowi?
                • oszol-lom-z-rm Re: Tu jest Polska 29.08.23, 17:35
                  Te orędzie napisał i podrzucił P Poncyliusz dziś w PO
                  • oszol-lom-z-rm Re: Tu jest Polska 29.08.23, 17:35
                    I misiek Kamiński dziś w PSL a w międzyczasie w PO
                    • oby.watel Re: Tu jest Polska 29.08.23, 18:22
                      oszol-lom-z-rm napisał:

> I misiek Kamiński dziś w PSL a w międzyczasie w PO

No, no no, nie przypuszczałem, że Kaczyńskiego masz za zdziecinniałego safandułę, któremu inni piszą odezwy do przyjaciół w Moskwie, a on je czyta bez mrugnięcia okiem. Opluwać Tuska też mu ktoś kazał?
                      • oszol-lom-z-rm Re: Tu jest Polska 30.08.23, 06:13
                        To było napisane tuż po katastrofie smoleńskiej . Takich kurna miał doradców a kiedy swoje zrobili to poszli do totalnych . Dywersja po prostu
                        • stefan4 Re: Tu jest Polska 30.08.23, 09:22
                          oszol-lom-z-rm:
                          > To było napisane tuż po katastrofie smoleńskiej . Takich kurna miał doradców a
                          > kiedy swoje zrobili to poszli do totalnych .

Dziecko, pomyliłoś realia. Tuż po katastrofie smoleńskiej to właśnie towarzysz Kaczyński Jarosław należał do opozycji. I totalnie torpedował propozycje rządu; nawet te dotyczące bezpieczeństwa jego brata.

- Stefan
                        • oby.watel Re: Tu jest Polska 30.08.23, 09:41
                          oszol-lom-z-rm napisał:

> To było napisane tuż po katastrofie smoleńskiej . Takich kurna miał doradców a
                          > kiedy swoje zrobili to poszli do totalnych . Dywersja po prostu

A tych doradców to mu naraił duch święty? Tusk też miał doradców. Między innymi Mateusza Morawieckiego. Co to za idiotyczne tłumaczenie? To nie ja, to on. Teraz też niby rządzi Kaczyński ale decyduje Tusk.
          • pozytonium Re: Tu jest Polska 27.08.23, 15:38
            oszol-lom-z-rm napisał:

> A jaka to bitwa czy wojna była w Polsce w 1581?

1 na 225 z Iwanem Groźnym. Polacy się tłukli przez 7 godzin i wygrali. Rozkaz był jeden. "Moskala ciąć, nie dopuszczać do miasta". A kacapów było z 45 tysięcy.
            Każdy słyszał o Termopilach. Tu 198 Polaków stanęło w szczerym polu na przeciw 45 tys. wojsk Iwana Groźnego. Walczyli przez 7 godzin. Zginęło od 0 do 10 Polaków. Jak się dowiedział Iwan, że nadciąga następnych 300 Polaków, to czmychnął do Moskwy.

Trzeba być naprawdę szalonym, by rzucić się w 200 przeciw 45000 i wygrać.
            Nie ma chyba na świecie analogicznej bitwy. Iwan do najłagodniejszych władców nie należał.
    • niegracz Re: Jana Shoatak skreślona z listy PO 27.08.23, 09:49
      a <Joanna <Lange ?
      podobno miała kandydować;
      jak ..Wołoszański
      • oszol-lom-z-rm Re: Jana Shoatak skreślona z listy PO 27.08.23, 10:02
        Zwiała do Nowej Zelandii
        • pozytonium Re: Jana Shoatak skreślona z listy PO 29.08.23, 19:37
          oszol-lom-z-rm napisał:

> Zwiała do Nowej Zelandii

A z Nową mamy podpisany akt o ekstradycji? Bo jej może tylko Północna Korea zostać.
    • pies.na.czarnych Re: Jana Shoatak skreślona z listy PO 27.08.23, 21:55
      https://scontent-kul2-1.xx.fbcdn.net/v/t39.30808-6/370577741_843659820650290_7901687387253336261_n.jpg?_nc_cat=106&ccb=1-7&_nc_sid=730e14&_nc_ohc=cSC5QYTQnuYAX9H9Es6&_nc_ht=scontent-kul2-1.xx&oh=00_AfD_kKeLbFIOejyoo0AvBBRhD7ioLzk5SC7MKxjlufSaOA&oe=64EFCEA8
      • pozytonium Samo zaoranie psie. 27.08.23, 22:55

> https://scontent-kul2-1.xx.fbcdn.net/v/t39.30808-6/370577741_843659820650
> 290_7901687387253336261_n.jpg?_nc_cat=106&ccb=1-7&_nc_sid=730e14&_nc_ohc=cSC5QY
> TQnuYAX9H9Es6&_nc_ht=scontent-kul2-1.xx&oh=00_AfD_kKeLbFIOejyoo0AvBBRhD7ioLzk5S
> C7MKxjlufSaOA&oe=64EFCEA8
        >
    • oszol-lom-z-rm Re: Jana Shoatak skreślona z listy PO 29.08.23, 11:12
      zapytaj sie M Komorowskiej bo odnośnie dzików tak to przedstawiała
      przepraszam Mai OSTASZEWSKIEJ!
    • yoma Re: Tu jest Polska 30.08.23, 11:43
      broń uchowa 🤣🤣🤣
      • pozytonium Re: Tu jest Polska 30.08.23, 17:05
        yoma napisała:

> broń uchowa 🤣🤣🤣

I ta rzymska piła.
        Polskie kopie były drążone w środku, dlatego były lekkie, ale drogie. Husarz dostawał, jak mu wypłacili żołd ~60 zł na rok. Jedna kopia kosztowała 3 zł. Koń 60-70 kg srebra. Można powiedzieć, że bronili dla przyjemności, bo trzeba było pochodzić z majętnego rodu, by to wszystko nabyć. W zamian można było zostać wojewodą czy kasztelanem. Innej drogi do urzędów nie było, jak walka często 1 na 225.
        Naprawdę zadziwia mnie odwaga. Rzucić się 1 na 255 Ivanowców Groźnych, walczyć 7 h i wgrać. To byli szaleni ludzie i ich konie.
        • stefan4 Re: Tu jest Polska 30.08.23, 19:16
          pozytonium:
          > Polskie kopie były [...]

Co za różnica, jakie były archaiczne rożny czy inne arkebuzy służące zbrodniarzom do zabawy w mordowanie ludzi i nie mające żadnego innego zastosowania?

- Stefan

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nakarm Pajacyka