Dodaj do ulubionych

Dlaczego warto mieć gotówkę

04.09.23, 22:58
www.hejto.pl/wpis/ohui-polska-mbank-bankowosc-dlug
W skrócie - facet ma zablokowane konto bankowe mimo, że nie ma żadnego długu. Dług jest, ale na inną osobę.
Niestety bank odmawia odblokowania konta, dopóki nie dostanie pisma od Urzędu Skarbowego, a US nie wyśle pisma do banku dopóki nie dostanie pisma od petenta.
Obserwuj wątek
    • pozytonium Re: Dlaczego warto mieć gotówkę 04.09.23, 23:33
      tapatik napisał:

> www.hejto.pl/wpis/ohui-polska-mbank-bankowosc-dlug
      > W skrócie - facet ma zablokowane konto bankowe mimo, że nie ma żadnego długu. D
      > ług jest, ale na inną osobę.
      > Niestety bank odmawia odblokowania konta, dopóki nie dostanie pisma od Urzędu S
      > karbowego, a US nie wyśle pisma do banku dopóki nie dostanie pisma od petenta.

Facet powinien zbiera faktury i wystąpić od odszkodowanie za bezprawne zajęcie majątku.
      • no-popis Re: Dlaczego warto mieć gotówkę 05.09.23, 01:37
        pozytonium
        > Facet powinien zbiera faktury i wystąpić od odszkodowanie za bezprawne zajęcie
        > majątku.
        >
        W praktyce, w polskim wymiarze sprawiedliwości odszkodowania są niezwykle niskie i u,yskane w wieloletnich i kosztownych procesach. pis miał to zmienić i ...oczywiście nie zmienił.
        • pozytonium Re: Dlaczego warto mieć gotówkę 05.09.23, 01:53
          no-popis napisała:

> pozytonium
          > > Facet powinien zbiera faktury i wystąpić od odszkodowanie za bezprawne za
          > jęcie
          > > majątku.
          > >
          > W praktyce, w polskim wymiarze sprawiedliwości odszkodowania są niezwykle niski
          > e i u,yskane w wieloletnich i kosztownych procesach. pis miał to zmienić i ...o
          > czywiście nie zmienił.

Sądy nie są drogie. Drodzy mogą być prawnicy (pełnomocnicy).
          Mnie kosztował rozwód ca 6000 zł, żonę kilkaset tysięcy zł (to bankruci), imali się wszystkiego. Do dziś liżą rany. Nagle żona zadzwoniła do mnie i oświadczyła, że syn powinien mieć ojca. OK. Ale dlaczego nawet nie mogłem z nim pomówić przez telefon od stycznia? Nagle szuka ojca, któremu chciała odebrać prawa rodzicielskie? Bo jej młody pozyton roznosi chałupę?
          • stasi1 Re: Dlaczego warto mieć gotówkę 05.09.23, 07:29
            Mnie kosztował 300 złotych, żonę nic
            • pozytonium Re: Dlaczego warto mieć gotówkę 05.09.23, 21:39
              stasi1 napisał:

> Mnie kosztował 300 złotych, żonę nic

Ale ty nie chciałeś od żony alimentów do usranej śmierci. A moja chciała bo jej się status pogorszył.
              Normalnie sprawa rozwodowa trwa mniej niż 10 minut. A nie ciągnie się przez 3 lata.
              • stasi1 Re: Dlaczego warto mieć gotówkę 06.09.23, 14:41
                Nasza chyba trochę dłużej, ale nie wiele. Trochę śmiesznie bo przed rozprawą dosiadł się w okolicę jakiś adwokat. Żona stwierdziła że dobrze się przygotowałem skoro z nim. 300 zł na koszta sądowe, nie na prawnika.
                • pozytonium Re: Dlaczego warto mieć gotówkę 06.09.23, 21:09
                  stasi1 napisał:

> Nasza chyba trochę dłużej, ale nie wiele. Trochę śmiesznie bo przed rozprawą do
                  > siadł się w okolicę jakiś adwokat. Żona stwierdziła że dobrze się przygotowałem
                  > skoro z nim. 300 zł na koszta sądowe, nie na prawnika.

Raz kozie śmierć.
                  Moja była chciała mnie wydoić na 30000 zł rocznie. Niestety dla niej sąd nie poszedł jej tokiem rozumowania.
                  Walka trwała długo.
                  Nagle okazałem się jej niezbędny. Niezbędny to jestem nowej dziewczynie.
                  Typowa sprawa rozwodowa trwa ok. 10 minut. Ludzie się rozchodzą nic do siebie nie mając, pozostając przyjaciółmi. Ale nie w przypadku 5 prawników po stronie żony. Co natraciła kasy to jej. Chwytała się wszystkiego. Jej wybór.
          • tapatik Re: Dlaczego warto mieć gotówkę 06.09.23, 20:24
            Jakim sposobem rozwód może kosztować kilkaset tysięcy?
            • pies.na.czarnych Re: Dlaczego warto mieć gotówkę 06.09.23, 20:46
              tapatik napisał:

> Jakim sposobem rozwód może kosztować kilkaset tysięcy?
              >

To nie rozwód tyle kosztował. Pozyt podkablowali swoją kobitę do Finansówki. On tu przecież już od dłuższego czasu swoje pamiętniki publikuje i za każdym razem zmienia zeznania:)
              • pozytonium Re: Dlaczego warto mieć gotówkę 06.09.23, 23:45
                pies.na.czarnych napisała:

> tapatik napisał:
                >
                > > Jakim sposobem rozwód może kosztować kilkaset tysięcy?
                > >
                >
                > To nie rozwód tyle kosztował. Pozyt podkablowali swoją kobitę do Finansówki. On
                > tu przecież już od dłuższego czasu swoje pamiętniki publikuje i za każdym raze
                > m zmienia zeznania:)

Ile ci mam razy tłumaczyć suko, że na siebie do skarbówki doniosła moja żona. Teraz skarbówka trzepie ją do 5 lat od samo doniesienia i za lata obecne. Koszty prawników. Przegrała.
                Koszty mieszkań. Przegrała. Koszty alimentów na siebie, przegrała. Dziś nawet zastanawiałem się czy nie dać jej pełnomocności do władania autami. Ale będzie musiała jeszcze przez dwa lata płacić wyższe OC. To jeszcze to przetrzymam. Potem zrzeknę się aut i niech robi z nimi co chce. Ja jej nie wróg. Ale co podnosi pazurki to po nich dostaje. Gdzie się nie raczy mnie tknąć to dostaje po łapach. Szkoda tylko dziecka. ale Te rozsadzi jej chałupę za 2 lata.
                Dziś dostałem list z Urzędu Miasta. Bardzo mnie przepraszają za odholowanie auta w maju, i proszą mnie uprzejmie o podanie konta, na który Wrocław ma zwrócić mi należność.
                Potrafię być upierdliwy :))))))))))
                • pies.na.czarnych Re: Dlaczego warto mieć gotówkę 07.09.23, 10:58
                  > Ile ci mam razy tłumaczyć suko

Uwielbiam doprowadzać cię do stanu wściekłości 😅
                  • pozytonium Re: Dlaczego warto mieć gotówkę 07.09.23, 11:10

> > Ile ci mam razy tłumaczyć suko
                    >
                    > Uwielbiam doprowadzać cię do stanu wściekłości 😅

Nie jestem wściekły. Wściekła to może być samica Canis lupus familiaris, czyli suka.
                    • pies.na.czarnych Re: Dlaczego warto mieć gotówkę 07.09.23, 11:11
                      🐥😱🤣
                      • pozytonium Re: Dlaczego warto mieć gotówkę 07.09.23, 11:18

> 🐥😱🤣

Internetowykantor :)
          • pies.na.czarnych Re: Dlaczego warto mieć gotówkę 06.09.23, 20:43
            > Mnie kosztował rozwód ca 6000 zł, żonę kilkaset tysięcy zł

Pozyt przestań bo ze śmiechu zajadów dostanę.:)
            • pozytonium Re: Dlaczego warto mieć gotówkę 06.09.23, 23:55

> > Mnie kosztował rozwód ca 6000 zł, żonę kilkaset tysięcy zł
              >
              > Pozyt przestań bo ze śmiechu zajadów dostanę.:)

5 prawników przez dwa lata to pewnie za miskę ryżu robi. :)))))))
              • pies.na.czarnych Re: Dlaczego warto mieć gotówkę 07.09.23, 11:00
                No tak. Warszawa jest droga. :)
    • pies.na.czarnych Re: Dlaczego warto mieć gotówkę 05.09.23, 00:18
      Inwestycja w złoto i diamenty jest pewniejsza, zwłaszcza, ze złotówka zdycha z dnia na dzień. Rząd bez blokowania twojego konta pozbawia cię twojej krwawicy :)
      • tapatik Re: Dlaczego warto mieć gotówkę 05.09.23, 18:42

> Inwestycja w złoto i diamenty jest pewniejsza, zwłaszcza,
        > ze złotówka zdycha z dnia na dzień.

Złoto zanotowało swojego czasu spadki, to jest inwestycja długoterminowa na wiele lat.
        Mi chodzi o taką sytuację jak wyżej - nagle masz wszystko zablokowane, a jeść trzeba.
        Szybkie upłynnienie złota może być kosztowne.

> Rząd bez blokowania twojego konta pozbawia cię twojej krwawicy :)

Też się zastanawiam w co lokować oszczędności.
        • pies.na.czarnych Re: Dlaczego warto mieć gotówkę 05.09.23, 18:51
          > Też się zastanawiam w co lokować oszczędności.

Inwestuj na giełdzie. Oczywiście jako drobny inwestor nie możesz liczyć na szybkie zyski wynoszące kilkaset procent, ale mądra lokata nawet długoterminowa przyniesie ci zysk, na który nie możesz w tej chwili liczyć w banku. Wybierz spokojnie i zwracaj uwagę na historię dividendy.
          • tapatik Re: Dlaczego warto mieć gotówkę 05.09.23, 21:23

> > Też się zastanawiam w co lokować oszczędności.
            >
            > Inwestuj na giełdzie. Oczywiście jako drobny inwestor nie możesz
            > liczyć na szybkie zyski wynoszące kilkaset procent, ale mądra lokata
            > nawet długoterminowa przyniesie ci zysk, na który nie możesz
            > w tej chwili liczyć w banku. Wybierz spokojnie i zwracaj uwagę
            > na historię dividendy.

Gra na giełdzie to nie lokata. Lokata jest w banku.
            Jeśli proponujesz grę na giełdzie, to jest to rodzaj pracy, a nie inwestycja, bo trzeba ciągle monitorować swoje papiery wartościowe, czy nie trzeba ich sprzedać. No chyba, że kupujesz ze względu na dywidendę, ale wtedy też trzeba monitorować spółki.

No i papiery wartościowe też mogą być radośnie zajęte przez komornika.
            • pies.na.czarnych Re: Dlaczego warto mieć gotówkę 06.09.23, 20:40
              > Gra na giełdzie to nie lokata.

Możesz tak to nazwać, ale jeżeli kupujesz akcje o bardzo małym ryzyku to, przynajmniej ja uważam to za lokatę. Aby grać to musisz mieć bardzo dużo pieniędzy i faktycznie codziennie w tym siedzieć.

Na początku pandemii zaryzykowałem w Moderna, Inc. i mimo, ze mógłbym kupić więcej to jednak poskąpiłem :) I przez swoją ostrożność nie zarobiłem kilkaset tysięcy euro więcej. To była gra.:)
              • tapatik Re: Dlaczego warto mieć gotówkę 06.09.23, 22:17
                Ostatnio zdecydowałem o co miesięcznym kupowaniu kilku obligacji skarbu państwa.
                Poza tym ze względu na podatki myślę o IKE.
                Z innymi inwestycjami zaczekam do końca roku.
              • taniarada Re: Dlaczego warto mieć gotówkę 07.09.23, 11:03

> > Gra na giełdzie to nie lokata.
                >
                > Możesz tak to nazwać, ale jeżeli kupujesz akcje o bardzo małym ryzyku to, przyn
                > ajmniej ja uważam to za lokatę. Aby grać to musisz mieć bardzo dużo pieniędzy i
                > faktycznie codziennie w tym siedzieć.
                >
                > Na początku pandemii zaryzykowałem w Moderna, Inc. i mimo, ze mógłbym kupić wię
                > cej to jednak poskąpiłem :) I przez swoją ostrożność nie zarobiłem kilkaset tys
                > ięcy euro więcej. To była gra.:)
                >
                Trzeba było nic nie robić tylko trzymać w Polsce w banku lub w skarpecie i samo by urosło 😊
    • oszol-lom-z-rm Re: Dlaczego warto mieć gotówkę 05.09.23, 08:48
      dobrze że najpierw wprowadzono dobre jedzenie we szkołach i w przedszkolach bo za PO a wcześniej za SLD było w sklepikach jedzenie śmieciowe - chipsy
      • tapatik Re: Dlaczego warto mieć gotówkę 05.09.23, 22:29
        Aha, bo w szkole najważniejszy jest sklepik. I pewnie dlatego w wątku o finansach gadasz o szkole.
    • pies.na.czarnych Re: Dlaczego warto mieć gotówkę 05.09.23, 13:45
      Kuriozalne tłumaczenie mBanku :))))

"Prawo nie pozwala nam komentować spraw dotyczących klientów. Nie możemy nawet potwierdzić, czy ktoś jest naszym klientem, czy nie. Obowiązuje nas tajemnica bankowa. Nie zwalnia nas z tego nawet to, że klient upublicznił sprawę"

Wszystko się zgadza, ale w tym wypadku sprawa dotyczy bałaganiarstwa banku, a nie klienta.

tvn24.pl/biznes/pieniadze/mbank-pan-karol-z-gdanska-otworzyl-konto-i-zobaczyl-2-miliony-dlugu-pracownik-banku-mial-pomylic-numer-rachunku-bankowego-7329042

W tym kraju już nic nie działa prawidłowo.
    • tapatik Re: Dlaczego warto mieć gotówkę 05.09.23, 18:43
      Podobno sprawa jest rozwiązana, klient ma odblokowane konto.
      Pytanie na ile pomógł szum medialny.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nakarm Pajacyka