Dodaj do ulubionych

Bracia i siostry chcą zaskarżyć Morawieckiego 😎

17.09.23, 13:20
Bracia i siostry chcą zaskarżyć Morawieckiego :)

Polska wprowadza własne embargo na ukraińskie zboże. W Ukrainie reagują. "Mamy prawo zaskarżyć tę decyzję"
ukrayina.pl/ukrayina/7,185830,30196040,polska-wprowadza-wlasne-embargo-na-ukrainskie-zboze-w-ukrainie.html#do_w=259&do_v=970&do_st=RS&do_sid=1409&do_a=1409&s=BoxUkrImg2
Obserwuj wątek
  • snajper55 Re: Bracia i siostry chcą zaskarżyć Morawieckiego 17.09.23, 13:31
   "Przedłużamy zakaz wwozu ukraińskiego zboża."

   Nie "ukraińskiego zboża" tylko "zboża z terenu Ukrainy". Ukraińskie zboże z terenu na przyklad Bułgarii może spokojnie wjeżdżać.

   " Nie będziemy słuchać europejskich biurokratów. "

   Nie europejskich biurokratow, tulko przedstawicieli panstw czlonkowskich Unii Europejskiej.

   "Między nami, a PO jest właśnie ta podstawowa różnica. Interesy Polaków są dla nas najważniejsze i zawsze będziemy stawać w obronie rodaków."

   Zgadza się. Interesy niektórych Polaków są dla nich najważniejsze i zawsze będą stawać w ich obronie.

   S.
  • stefan4 Re: Bracia i siostry chcą zaskarżyć Morawieckiego 17.09.23, 13:57
   ,,Interesy Polaków są dla nas najważniejsze i zawsze będziemy stawać w obronie rodaków.''

   Ośli upór w obronie własnych interesów rzadko jest w długodystansowym interesie upierającego się osła. Może mu pomóc w tej sprawie, która akurat jest procedowana, ale ceną jest zwykle to, że w innych sprawach partnerzy są skłonni do zajęcia równie twardego stanowiska. Że przestają go traktować jak partnera w interesach, a zaczynają traktować w najlepszym wypadku jak rozkapryszonego dzieciaka, którego należy skarcić, w gorszym jak obcego, którego trzeba odstawić od wspólnego stołu, a w jeszcze gorszym przypadku jak wroga.

   Polska od 8 lat porusza się niestrudzenie po tej drodze. Obecnie jesteśmy na etapie między dzieciakiem a obcym. Partnerem nie jesteśmy już od dawna. Jawnym wrogiem na razie jeszcze nie.

   - Stefan
   • pies.na.czarnych Re: Bracia i siostry chcą zaskarżyć Morawieckiego 17.09.23, 14:02
    Rząd pisich zachowuje się jak rozwydrzony bachor w piaskownicy.
   • hordol Re: Bracia i siostry chcą zaskarżyć Morawieckiego 17.09.23, 16:57
    Czy upór Ukrainy też jest "oślim uporem"?
   • karambol_extra Re: Bracia i siostry chcą zaskarżyć Morawieckiego 17.09.23, 18:37
    Ogólnie, w przypadku opierania się pomysłom państw UE, tak. Przypadek Ukrainy to co innego, o zachowanie Ukrainy należałoby zapytać w USA, Niemczech, Izraelu... - wszędzie tam, skąd Ukraina oczekuje wsparcia. I coraz mniej już dostaje, bez żadnego związku z jakimikolwiek zachowaniami partii i rządu w RP.
    Podążamy w kierunku zyskania statusu jawnego wroga, mam nadzieję, że ten status w większym stopniu będzie należał do wiodącej siły narodu, niż opozycji. W sensie że oddzielna ocena opozycji nie zniknie.
    • pies.na.czarnych Re: Bracia i siostry chcą zaskarżyć Morawieckiego 17.09.23, 19:37
     > wszędzie tam, skąd Ukraina oczekuje wsparcia. I coraz mniej już dostaje

     PiS to widzi i dlatego się odważył. Telus poszedł jeszcze dalej mówiąc w środę na antenie Radia Plus o kwestii przyszłego członkostwa Ukrainy w Unii Europejskiej.
     Tak zrozumieli przekaz płynący zza Wielkiej wody, czy wyskoczyli przed szereg?
     • karambol_extra Re: Bracia i siostry chcą zaskarżyć Morawieckiego 19.09.23, 18:37
      Zrozumieli. To nie zmienia sytuacji Polski, nasze bezpieczeństwo nie jest zagrożone. Niżej trochę szerszy kontekst.
      Mamy co najmniej kilka lat bezpieczeństwa (a może i spokoju), bo w ciągu kilku lat nikt (znaczy Rosja) nam nawet nie zagrozi. Powodów jest kilka, każdy wystarczający:
      1. Stacjonują u nas Amerykanie (no chyba, że na rozkaz z Kremla PIS wkurzy ich aż tak, że wyjdą).
      2. Rosja wyczerpuje swoje możliwości i nawet po przejściu na gospodarkę wojenną w wojnie z Ukrainą długo nie będzie gotowa na konfrontację z NATO,
      3. W tej chwili zaczyna się tam przetasowanie (niektóre kompetencje Putina już przejął Patruszew, tak mówią poważni ludzie z Zachodu, znajduje to potwierdzenie w otruciu Kadyrowa, co niemożliwe byłoby dopokąd Putin trzyma władzę oraz innych faktach, których na razie nie wymienię, bo bym sypał Amerykanów). Amerykanie biorą w tym udział, żadna rewelacja. Po drugiej próbie nawiązania sojuszu z Chinami na wiosnę tego roku Amerykanie odpuścili sobie wiodącą rolę w pomocy Ukrainie na rzecz GB mogą odpuścić (jeśli się dogadają) Krym, Donieck, nawet większość Ukrainy. Amerykanie mogą zgodzić się na wiele (żeby pozyskać wladze Rosji poputinowskiej), ale nie na wojnę Rosji z NATO. A o plotkach opowiadanych przez "insiderów" nie będę opowiadał, bo to plotki.

      Po drugiej akcji "chińskiej" (była też skrajnie wroga Stanom propozycja sprzedania technologii rakiety Satana [Wojewoda], to już jedyne co może interesować Chiny) zagrożenie nadwyrężenia związków z USA dostrzegały niektóre ukraińskie portale (np. dsnews.ua), jak podaje protectukrainenow od wiosny Amerykanie zmniejszyli dostawy uzbrojenia kilkukrotnie (protectukrainenow.org/en/report ) na yt mówił Sergey Lubarsky. Na podstawie wywiadów z amerykańskimi politykami w głośnym artykule Newsweeka napisano: Intelligence experts say this war is unique in that the United States is aligned with Ukraine, yet the two countries are not allies.
      www.newsweek.com/2023/07/21/exclusive-cias-blind-spot-about-ukraine-war-1810355.html

      W sumie było kilka powodów ochłodzenia relacji z Zachodem, w tej chwili są one już tylko pragmatyczne. "Triggerem" najnowszych zmian była odmowa Zelenskiego przeprowadzenia wyborów, na co bardzo nalegał Departament Stanu, i przeniesienia ich na "po wojnie", czyli w nieokreśloną przyszłość. Do tego znany niezwykle ostry konflikt z FBI, CIA i śledztwo Kongresu przeciw SBU:
      New House Judiciary report claims FBI worked with Ukrainian agency to remove verified social media accounts
      edition.cnn.com/2023/07/10/politics/house-judiciary-committee-fbi-report/index.html
      oraz dokument Kongresu:
      THE FBI’S COLLABORATION WITH A COMPROMISED UKRAINIAN
      INTELLIGENCE AGENCY TO CENSOR AMERICAN SPEECH
      judiciary.house.gov/sites/evo-subsites/republicans-judiciary.house.gov/files/evo-media-document/fbi-sbu-staff-report-7.10.23-sm.pdf
      Szef Departamentu Bezpieczenstwa Cybernetycznego SBU Ilya Vityuk (chyba tak się pisze) jest przez Amerykanów oskarżony o przestępstwa, komentatorzy relacje pomiędzy amerykańskimi służbami i administracją Zelenskiego określają jako "na noże". Podobnych relacji wiele.

      Wyprzedzając reakcje Zachodu (na wszystko razem), Ukraińcy od ponad miesiąca zaczęli mówić o samodzielnej (bez wojskowej pomocy z Zachodu, tylko dostawy maszyn i technologii produkcji broni) walce z Rosją. Że, co wydaje się mocno na wyrost, wręcz abstrakcyjne, Ukraina będzie i powinna prowadzić tę wojnę sama, bez oglądania się na Zachód - tak mówi się społeczeństwu. Do tego dochodzi znów ożywający konflikt z Rumunią (porty na Dunaju, Wyspa Wężów, na Zachodzie, nawet w Polsce, w TOK FM, zaczyna się mówić o nieprawidłowościach w przyznaniu Wyspy Wężów Ukrainie, przez zasiedzenie, Ukraina postawiła tam skrzynkę pocztową czy coś w tym stylu, a chodzi o złoża ropy i gazu). Tam może dojść do różnego rozwoju wydarzeń, w sumie zależy to od kondycji Ukrainy i stanowiska USA (o wojnie z Ukrainą w Rumunii mówiono dawno, do spółki z co najmniej Węgrami, ostatnio niedawno, chyba 2021, nie pamiętam).
      Sytuacja stała się tego lata skomplikowana, także wewnątrz Ukrainy. Walki wewnętrznych grup politycznych/interesu narastają, co widać w ucieczce Arestowicza (najpierw do UE, następnie do Izraela), później (wspólnie z Rosjanami) denuncjacja Arestowicza i otoczenia poprzez ujawnienie prośby z jaką przyjechał do Moskwy w 2005 czy 2006, żeby przyjąć Ukrainę na służbę imperium. Dosłownie: "my chochły, - musimy [mieć pana i mu] służyć, czy komuś służyć (mniej więcej tak, z pamięci,). Oczywiście kompromitacja tych przeciw którym to ujawniono. Do tego aresztowanie Kołomojskiego, wszystko to zagmatwane, nie wykluczam zrobienia z niego kozła ofiarnego MH17. Wiele zależy od USA, które wciąż nie ujawniają materiałów na temat (znaczy zachowują instrument presji).

      Naderwane relacje Ukrainy z USA to sprawa najważniejsza (o tym w ogóle u nas nie słychać, cenzura 100%), Ale z resztą Zachodu też (jeśli chodzi o Niemcy, zaczyna się mówić, że rurociąg wysadziła Ukraina, pewnie nie sama, ale to już konflikt interesów wewnątrz NATO). One pogłębiają niepewność. Jeśli dziś mówi się o samodzielnej produkcji uzbrojenia przez Ukrainę (Ukraińcy mówią, że za Sowietów sam Charków produkował chyba 800, albo 1800, czołgów rocznie) w oparciu o zachodnie dostawy maszyn i technologii (a materiały? - o tym cicho), to dla mnie jest uspokajanie siebie samych. Być może Opłot jest najlepszym (wątpię) czołgiem na świecie, lepszym niż Abrams, Leopard, Challenger, Merkawa, ale wątpię. A dekadę temu, bez zniszczeń wojennych Ukraina nie była w stanie poprawnie zrealizować zamówienia z Tajlandii (czołgi zostały zwrócone). Czy w warunkach wojny, braku wszystkiego da się wyprodukować setki czołgów rocznie, to mocno wątpliwe (można wymienić wiele "niemożności", np. brak hut i przemysłu ciężkiego w zniszczonym i zajętym przez Rosję Donbasie, choćby pancerze i lufy, zresztą u Rosjan to samo, do Armaty nie ma producenta luf itp., tam w ogóle bardzo ciekawie się to układa, dla Zachodu wyjątkowo korzystnie).

      Ogólne napięcie rośnie (nie lekceważyłbym sporu z Rumunią, może zburzyć jedność Europy, Rumuni stawiają się Amerykanom - razem z Turcją? - nie śledziłem tego), ale na Polskę się nie przenosi. W każdym razie PISi mają okazję pokazać, co to nie oni. Jacy silni, mocarstwo po prostu.
      • hordol Re: Bracia i siostry chcą zaskarżyć Morawieckiego 19.09.23, 19:04
       reasumując-ukraina sukcesywnie zraża do siebie coraz więcej państw jej sprzyjających.
       już przed wojną w zamozności wyprzedzali tylko mołdawię
  • pies.na.czarnych Re: Bracia i siostry chcą zaskarżyć Morawieckiego 17.09.23, 16:53
   https://scontent-kul2-2.xx.fbcdn.net/v/t39.30808-6/374200539_6815557055150298_7223999257919095736_n.jpg?_nc_cat=100&ccb=1-7&_nc_sid=5614bc&_nc_ohc=hXggv5Cfk_UAX8B1yd-&_nc_ht=scontent-kul2-2.xx&oh=00_AfDoQGVp0qE1gIMGg_yVyJi7E4GZk_Tp-KTnW8lww8Te-Q&oe=650BAE5B
   • superspec1 Re: Bracia i siostry chcą zaskarżyć Morawieckiego 17.09.23, 17:00
    :)

    www.money.pl/gospodarka/drobne-firmy-jak-bezpanskie-koty-i-psy-sa-w-fazie-pelzajacej-likwidacji-6941940012468928a.html
  • weteran-czasu Re: Bracia i siostry chcą zaskarżyć Morawieckiego 17.09.23, 17:01
   Rozwiązanie proste.
   Przy przekraczaniu granicy Polski powinno być pobierane wadium w Euro,
   które będzie zwracane przy wyjeździe transportu z Polski.
   Bezboleśnie, bez zgrzytów i z korzyścią dla wszystkich.
   PiSmafia na to nie wpadła. Im sieczka w mózgowiu na to nie pozwala,
   albo już mają pomysł jak kroić kasę na ukraińskim zbożu.
   • snajper55 Re: Bracia i siostry chcą zaskarżyć Morawieckiego 17.09.23, 17:35
    weteran-czasu napisał:

    > Rozwiązanie proste.
    > Przy przekraczaniu granicy Polski powinno być pobierane wadium w Euro,
    > które będzie zwracane przy wyjeździe transportu z Polski.
    > Bezboleśnie, bez zgrzytów i z korzyścią dla wszystkich.
    > PiSmafia na to nie wpadła. Im sieczka w mózgowiu na to nie pozwala,
    > albo już mają pomysł jak kroić kasę na ukraińskim zbożu.

    Dlaczego ma być pobierana kaucja na zboże jadące z terenu Bułgarii??? Wiesz że w UE jest swobodny przeplyw towarów?

    S.
    • gosc88 Re: Bracia i siostry chcą zaskarżyć Morawieckiego 18.09.23, 03:22
     snajper55 napisał:

     > Dlaczego ma być pobierana kaucja na zboże jadące z terenu Bułgarii??? Wiesz że
     > w UE jest swobodny przeplyw towarów?

     Tak, na zboże jadące z terenu Bułgarii nie powinno byc zadnej kaucji, ale na zboze jadące z terenu Ukrainy to juz kaucja pobierana powinna byc. Prawda ?
  • albwu Re: Bracia i siostry chcą zaskarżyć Morawieckiego 17.09.23, 19:53
   Nie rozumiem dlaczego to zboże nie może przejechać tranzytem. Tysiące innych produktow, tysiące osób przejeżdżają tranzytem i nic nie dzieje się. Przecież na tranzycie mozna dobrze zarobić.
   • pies.na.czarnych Re: Bracia i siostry chcą zaskarżyć Morawieckiego 17.09.23, 20:13
    Sprzedając tanie, techniczne zboże ukraińskie trzymają niskie ceny chleba itp.
   • horpyna4 Re: Bracia i siostry chcą zaskarżyć Morawieckiego 18.09.23, 06:53
    Właśnie w tym problem, ono miało przejechać tranzytem i nie było by sprawy. Ale pisie cwaniaki zwietrzyły interes, kupiły je tanio i zatkały nim silosy.
  • pies.na.czarnych Re: Bracia i siostry chcą zaskarżyć Morawieckiego 18.09.23, 19:08
   Słowo stało się ciałem.

   Ukraina złożyła skargę do Światowej Organizacji Handlu (WTO) na Polskę, Węgry i Słowację - podało ukraińskie Ministerstwo Gospodarki. Powodem jest przedłużenie przez te kraje embarga na ukraińskie produkty rolne.
   tvn24.pl/biznes/ze-swiata/ukraina-sklada-skarge-do-wto-na-polske-wegry-i-slowacje-za-zakaz-importu-zboz-7349554
  • pies.na.czarnych Re: Bracia i siostry chcą zaskarżyć Morawieckiego 19.09.23, 11:34
   Doigrali się. Kto nie jest z PiS, ten jest wrogiem śmiertelnym.

   Polska może zakończyć wypłacanie świadczeń socjalnych dla Ukraińców w Polsce. - Nic nie jest na stałe dane. Przepisy po prostu wygasną na początku przyszłego roku - tłumaczy rzecznik rządu Piotr Müller.
   next.gazeta.pl/pieniadz/7,147306,30204319,swiadczenia-dla-ukraincow-w-polsce-wygasna-rzecznik-rzadu.html#do_w=52&do_v=993&do_st=RS&do_sid=1442&do_a=1442&s=BoxBizMT&do_upid=993_ti&do_utid=30204319&do_uvid=1695114559777
  • pies.na.czarnych Re: Bracia i siostry chcą zaskarżyć Morawieckiego 19.09.23, 13:26
   Żarty się skończyły.

   Rakieta uderzyła w polską fabrykę w Ukrainie. "Zakład płonie" next.gazeta.pl/next/7,151003,30205642,rakieta-uderzyla-w-polska-fabryke-w-ukrainie-zaklad-plonie.html#s=BoxOpImg1
   To nie jest pierwszy przypadek kiedy Ukraińcy "przez pomyłkę" ostrzeliwują własne terytorium.
   • tapatik Re: Bracia i siostry chcą zaskarżyć Morawieckiego 19.09.23, 14:33
    pies.na.czarnych napisała:

    > Żarty się skończyły.
    >
    > Rakieta uderzyła w polską fabrykę w Ukrainie. "Zakład płonie" next.gazeta.pl/next/7,151003,30205642,rakieta-uderzyla-w-polska-fabryke-w-ukrainie-zaklad-plonie.html#s=BoxOpImg1
    > To nie jest pierwszy przypadek kiedy Ukraińcy "przez pomyłkę"
    > ostrzeliwują własne terytorium.

    Fragment artykułu:
    "W nocy z poniedziałku na wtorek siły rosyjskie zaatakowały terytorium Ukrainy, używając w tym celu 30 dronów typu Shahed. 27 maszyn zostało zestrzelonych przez ukraińskie siły obrony powietrznej, a 18 dronów leciało w kierunku Lwowa. Trzech dronów, jak przekazały ukraińskie władze, nie udało się strącić. W wyniku ataków bezzałogowców we Lwowie zapaliły się magazyny przemysłowe, w których składowano artykuły chemiczne, okna, a także pomoc humanitarną."

    Kłamiesz pisząc, że to była rakieta ukraińska. To była rakieta kacapska.
    • pies.na.czarnych Re: Bracia i siostry chcą zaskarżyć Morawieckiego 19.09.23, 15:01
     > Kłamiesz pisząc, że to była rakieta ukraińska. To była rakieta kacapska.

     Jesteś pewien? Niedawno oskarżali Ruskich o ostrzelaniu rynku gdzie zginęli cywile. Dzisiaj po pokazaniu przez Zachód zdjęć satelitarnych skąd została wystrzelona rakieta przyznali się do nieszczęśliwej pomyłki.
     Rakieta z ruskimi napisami znaleziona w Polsce, skąd została wystrzelona nadal nadal jest niewiadome.

     NYT: Śmiercionośnym atakiem Kostjantynówki był ukraiński pocisk przeciwrakietowy

     Jak podaje „The New York Times”, atak rakietowy z 6 września na Kostjantynówkę na wschodzie Ukrainy nie został przeprowadzony przez armię rosyjską. Według gazety katastrofalny atak był najprawdopodobniej spowodowany błędnym ukraińskim rakietą przeciwlotniczą wystrzeloną z wyrzutni Buk.
     • tapatik Re: Bracia i siostry chcą zaskarżyć Morawieckiego 19.09.23, 16:10
      pies.na.czarnych napisała:

      > > Kłamiesz pisząc, że to była rakieta ukraińska. To była rakieta kacapska.
      >
      > Jesteś pewien? Niedawno oskarżali Ruskich o ostrzelaniu
      > rynku gdzie zginęli cywile. Dzisiaj po pokazaniu przez Zachód
      > zdjęć satelitarnych skąd została wystrzelona rakieta przyznali
      > się do nieszczęśliwej pomyłki.
      > Rakieta z ruskimi napisami znaleziona w Polsce, skąd została
      > wystrzelona nadal nadal jest niewiadome.
      >
      > NYT: Śmiercionośnym atakiem Kostjantynówki był
      > ukraiński pocisk przeciwrakietowy

      > Jak podaje „The New York Times”, atak rakietowy z 6 września
      > na Kostjantynówkę na wschodzie Ukrainy nie został przeprowadzony
      > przez armię rosyjską. Według gazety katastrofalny atak był
      > najprawdopodobniej spowodowany błędnym ukraińskim rakietą
      > przeciwlotniczą wystrzeloną z wyrzutni Buk.

      Tak, jestem pewien.
      Na Konstiantynówkę 6 września spadła ukraińska rakieta, a ty powołujesz się na radziecki atak na Lwów, który miał miejsce w nocy z 18 na 19 września. I to jest w podlinkowanym przez ciebie artykule.

      A teraz odszczekaj.
      • pies.na.czarnych Re: Bracia i siostry chcą zaskarżyć Morawieckiego 19.09.23, 18:18
       > A teraz odszczekaj.

       Jeżeli nie zrozumiałeś intencji poprzedniego wpisu to jeszcze raz. Teraz powoli: "To nie jest pierwszy przypadek kiedy Ukraińcy "przez pomyłkę" ostrzeliwują własne terytorium.

       Zabronisz mi domniemanie uważać za prawdę?
   • stefan4 Re: Bracia i siostry chcą zaskarżyć Morawieckiego 19.09.23, 14:35
    pies.na.czarnych:
    > Rakieta uderzyła w polską fabrykę w Ukrainie.
    [...]
    > To nie jest pierwszy przypadek kiedy Ukraińcy "przez pomyłkę" ostrzeliwują
    > własne terytorium.

    A skąd Twój pomysł, że to była ukraińska rakieta? W linku, który cytujesz, mowa jest o rosyjskim nocnym ostrzale.

    - Stefan
    • pies.na.czarnych Re: Bracia i siostry chcą zaskarżyć Morawieckiego 19.09.23, 15:03
     Wierzysz we wszystko co podaje ukraińska propaganda jak w Biblię? No to powodzenia zyczę.

     NYT: Śmiercionośnym atakiem Kostjantynówki był ukraiński pocisk przeciwrakietowy

     Jak podaje „The New York Times”, atak rakietowy z 6 września na Kostjantynówkę na wschodzie Ukrainy nie został przeprowadzony przez armię rosyjską. Według gazety katastrofalny atak był najprawdopodobniej spowodowany błędnym ukraińskim rakietą przeciwlotniczą wystrzeloną z wyrzutni Buk.
     • stefan4 Re: Bracia i siostry chcą zaskarżyć Morawieckiego 19.09.23, 15:41
      pies.na.czarnych:
      > Wierzysz we wszystko co podaje ukraińska propaganda jak w Biblię?

      Nie wiem, co podaje ukraińska propaganda jak w Biblię, więc nie mogę w to wierzyć.

      Ale tematem tego podwątku, zresztą rozpoczętego przez Ciebie, nie jest żadna wiara, ani żadna propaganda, tylko rakieta, która uderzyła w polski zakład we Lwowie.

      pies.na.czarnych:
      > NYT: Śmiercionośnym atakiem Kostjantynówki [...]

      Jeśli uważasz, ze Konstjantynówka jest częścią Lwowa, to sprawdź mapę Google'a jeszcze raz. A jeśli tak nie uważasz, to ta wypowiedź jest nie na temat. Bo wcześniej stwierdziłeś, że polski zakład we Lwowie został zaatakowany ukraińską rakietą, i o tym tu rozmawiamy.

      - Stefan
      • pies.na.czarnych Re: Bracia i siostry chcą zaskarżyć Morawieckiego 19.09.23, 15:46
       > Jeśli uważasz, ze Konstjantynówka jest częścią Lwowa

       Skąd u ciebie znowu takie odkrywcze stwierdzenie? Konstjantynówka jest jednym z wielu przykładów pokazujących nam, że jeżeli ktoś na płocie napisze "dupa" to lepiej nie kusić się i nie głaskać bo może wejść ci drzazga w łapę.
    • pies.na.czarnych Re: Bracia i siostry chcą zaskarżyć Morawieckiego 19.09.23, 15:15
     Atak na ruchliwej ulicy w Kostjantynówce był jednym z najbardziej śmiercionośnych w kraju od miesięcy. Conajmniej piętnastu cywilów zginęło, a ponad trzydzieści osób zostało rannych. Ładunek fragmentów metalu z rozbitej broni uderzył w rynek, przebijając okna i ściany oraz okaleczając niektóre ofiary.

     Niecałe dwie godziny później prezydent Wołodymyr Zełenski oskarżył o atak „rosyjskich terrorystów”. Za jego przykładem poszło wiele mediów, zwłaszcza zachodnich. 6 września ANP poinformowała także o „rosyjskim ataku”.
     • hordol Re: Bracia i siostry chcą zaskarżyć Morawieckiego 19.09.23, 16:32
      ukraincy z pewnością wiedzieli ,że ich pocisk uderzył w ich miasto.pewnie w przeciągu kilku-kilkunastu godzin
     • hordol Re: Bracia i siostry chcą zaskarżyć Morawieckiego 19.09.23, 16:40
      bedziemy zmieniac konstytucję?
      kresy.pl/wydarzenia/danilow-chce-by-usa-i-kraje-europy-zapisaly-pomoc-ukrainie-w-ustawodawstwie/
   • hordol Re: Bracia i siostry chcą zaskarżyć Morawieckiego 19.09.23, 16:29
    wydarzenia.interia.pl/raport-ukraina-rosja/news-the-new-york-times-masakra-w-konstantynowce-to-nie-wina-rosj,nId,7035036#parametr=temat_wiecej
    link za link :-)
    • tapatik Re: Bracia i siostry chcą zaskarżyć Morawieckiego 19.09.23, 16:44
     hordol napisała:

     > wydarzenia.interia.pl/raport-ukraina-rosja/news-the-new-york-times-masakra-w-konstantynowce-to-nie-wina-rosj,nId,7035036#parametr=temat_wiecej
     > link za link :-)

     To jest wina rosji, ponieważ rosja rozpoczęła tę wojnę.
     Gdyby nie rozpoczęła, to Ukraińcy nie musieliby strzelać rakietami.
     • hordol Re: Bracia i siostry chcą zaskarżyć Morawieckiego 19.09.23, 16:56
      ok tylko czemu ukrsina tego nie potwierdziła od razu, tak jak i w przyladku wypadku w przewodowie?
      czlowiek strzela, pan bóg kule nosi ale takim zachowaniem niszczą zaufanie osob/państw im życzliwych
      taki przewodów: banalnie proste :
      niestety to nasza rakieta spadla na terytorium polski zabijając dwie osoby.nie jest to nasza wina ale przepraszamy i wyplacamy odszkodowanie dla rodzin.
      • pies.na.czarnych Re: Bracia i siostry chcą zaskarżyć Morawieckiego 19.09.23, 18:02
       > ok tylko czemu ukrsina tego nie potwierdziła od razu

       Znasz bajkę o żabie i skorpionie? No, to z tego samego powodu dlaczego skorpin dziabnął żabę :)
     • pies.na.czarnych Re: Bracia i siostry chcą zaskarżyć Morawieckiego 19.09.23, 18:00
      tapatik napisał:

      > hordol napisała:
      >
      > > wydarzenia.interia.pl/raport-ukraina-rosja/news-the-new-york-times-masakra-w-konstantynowce-to-nie-wina-rosj,nId,7035036#parametr=temat_wiecej
      > > link za link :-)
      >
      > To jest wina rosji, ponieważ rosja rozpoczęła tę wojnę.
      > Gdyby nie rozpoczęła, to Ukraińcy nie musieliby strzelać rakietami.
      >

      Gadasz jak niedorozwinięty pisior.
      • hordol Re: Bracia i siostry chcą zaskarżyć Morawieckiego 19.09.23, 19:16
       To jest wina rosji, ponieważ rosja rozpoczęła tę wojnę.
       > Gdyby nie rozpoczęła, to Ukraińcy nie musieliby strzelać rakietami.
       >=========================================================================
       polska aktualnie jest w oplakanym stanie(co do tego się zgodzisz*) ale jest to wina platformy bo nie potrafila ona wygrać wyborów w 2015
       * ja mam inne zdanie,ale nieważne
  • weteran-czasu Re: Bracia i siostry chcą zaskarżyć Morawieckiego 19.09.23, 13:30
   Do czego się dotkną to wszystko spie***lą.
   Zamiast wprowadzić rok temu wadium przy wjeździe do Polski transportów zboża,
   woleli wykorzystując patologicznych łobuzów nawet na tym kręcić kasę.
   • tapatik Re: Bracia i siostry chcą zaskarżyć Morawieckiego 19.09.23, 16:23
    weteran-czasu napisał:

    > Do czego się dotkną to wszystko spie***lą.

    O przepraszam bardzo. Na tym zbożu ktoś zarobił.
    Ciekawe kto.
   • hordol Re: Bracia i siostry chcą zaskarżyć Morawieckiego 19.09.23, 16:37
    nie podniecaj się.tranzyt był i dalej będzie.
    bez watpienia przetransportowanie tego zboża np do holandii znacznie podwyzsza jego cenę końcową
    zboża na świecie jest globalnie nadmiar.europa zachodnia nie jest zbytnio zainteresowana jego kupnem na własne potrzeby..na rekę by jej bylo gdyby całe zostalo sprzedane w krajach blizszych ukrainie.klopoty jakie z tego dla nas wynikną to nie jej zmartwienie
   • hordol Re: Bracia i siostry chcą zaskarżyć Morawieckiego 19.09.23, 17:13
    wyjscie jest banalnie proste:
    nic nie spierdolimy jeżeli bedziemy się zgadzać zawsze i na wszystko czego chce ukraina.
    • tapatik Re: Bracia i siostry chcą zaskarżyć Morawieckiego 19.09.23, 17:25
     Ale tutaj to my spierdoliliśmy, bo mogliśmy to zboże przewieźć do Gdańska i załadować na statek. Jeszcze byśmy na tym zarobili.
     • pies.na.czarnych Re: Bracia i siostry chcą zaskarżyć Morawieckiego 19.09.23, 18:10
      > Ale tutaj to my spierdoliliśmy, bo mogliśmy to zboże przewieźć do Gdańska i załadować na statek. Jeszcze byśmy na tym zarobili.😅😅😅


      Polska nie jest w stanie przewieźć takiej ilości zboża. Nie ma odpowiedniej ilości wagonów kolejowych i przepustowości linii kolejowej. To samo jest z transportem drogowym. Polskie porty nie są w stanie przyjąć tego zborze ponieważ nie mają silosów do ich magazynowania, nie ma w polskich portach infrastruktury do ladowania zboża na masowce.
      Z wielkim trudem poradzili sobie z węglem, ale w tym wypadku składowanie jest proste, zboża na świeżym powietrzu nie możesz składować. Węgiel można przewozić w zwykłych wagonach towarowych, a zboża nie.
      • hordol Re: Bracia i siostry chcą zaskarżyć Morawieckiego 19.09.23, 19:20
       5 mln ton zboża to 250000 ciężarówek 20-to tonowych.
     • hordol Re: Bracia i siostry chcą zaskarżyć Morawieckiego 19.09.23, 19:18
      moce przewozowe masz? statki masz? kupców masz? kasę na to wszystko masz?
      p.s.zboża na swiecie jest obecnie nadmiar
      • pies.na.czarnych Re: Bracia i siostry chcą zaskarżyć Morawieckiego 19.09.23, 19:24
       > moce przewozowe masz? statki masz? kupców masz? kasę na to wszystko masz?

       Gdzie, na papierze?
       • hordol Re: Bracia i siostry chcą zaskarżyć Morawieckiego 19.09.23, 19:47
        to pytania do tapatika, ktory mówi co powinnismy zrobic
  • pies.na.czarnych Re: Bracia i siostry chcą zaskarżyć Morawieckiego 19.09.23, 19:28
   Duda, jak to Duda 😎 tvn24.pl/polska/polska-ukraina-i-import-zboza-prezydent-andrzej-duda-o-ukrainie-jak-tonacy-nas-utopi-to-nie-dostanie-pomocy-7351406 na szczęście tym razem po polsku :)

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nakarm Pajacyka