Dodaj do ulubionych

Spiepszaj dziadu - hasło na wybory 15.10.

02.10.23, 19:38
"Spiepszaj dziadu " to pamiętny cytat z Lecha Kaczyńskiego,który jeszcze zanim został prezydentem Polski tak potraktował obywatela,który miał inne zdanie niż On i to manifestował. Prezydent Lech Kaczyński zginął 10.04.2010r w tragicznej katastrofie lotniczej w Smoleńsku,którą wszyscy tak dobrze pamiętamy.Przyczyny tej katastrofy, co tam naprawdę się stało z poltycznych przyczyn nie zostały do końca wyjaśnione i do dzisiaj budzą liczne spory dzieląc Polaków. Może zresztą o to komuś chodzi, tutaj nieśmiało zerkam w stronę rosyjskiego wywiadu SWR.Ale to już jest inna sprawa.
Spiepszaj dziadu. Kogo mam na myśli ? Ogłaszam ogólnopolski konkurs. Rozwiązanie nastąpi już wieczorem 15.10 w telewizorze. Za TVP info nie ręczę. Ale jest jeden warunek : Wez 15.10 udział w wyborach i oddaj swój głos. W ten sposób pokażesz, kogo chcesz pogonić.
Obserwuj wątek
  • pawelec47 Re: Spiepszaj dziadu - hasło na wybory 15.10. 06.10.23, 18:25
   Prezes PiS, Jarosław Kaczyński, z biegiem lat coraz bardziej przypomina Władysława Gomułkę - Wiesława.
   Gomułka rządził Polską 15 lat. W pamiętnym Pazdzierniku 1956r byl bohaterem narodowym,noszonym na rękach,twarzą polskiej drogi do socjalizmu.Jego karierę polityczną w grudniu 1970 gwałtownie zakończyły strzały na ulicach miast wybrzeża Gdańska,Gdyni ,Szczecina i Elbląga,To Gomułka kazał wojsku i milicji strzelać do protestujących robotników. Prezes Kaczyński JESZCZE MA WPŁYW na to jak zapamięta go Historia. Więc spiepszaj dziadu. Tak historia kołem się toczy.
   • pawelec47 Re: Spiepszaj dziadu - hasło na wybory 15.10. 08.10.23, 08:23
    Jestem przerażony eskalacją konfliktu politycznego w Polsce . Prezes Kaczyński ciągle dolewa benzyny do ognia ,co grozi nam wszystkim pożarem przy którym katastrofa w Smoleńsku była tylko epizodem.Prezes jątrzy
    używając języka nienawiści Jak można ,żeby jeden były premier zarzucał drugiemu byłemu premierowi że jest rudy,albo atakował kobiety,że "dają w szyję. Prezes nie lubi kobiet ,a ja ciągle pamiętam tysiace kobiet i ich partnerów na ulicach Warszawy w pazdzierniku 2020 roku protestujących po nie majacym nic wspólnego ze sprawiedliwością wyroku trybunału magister Przyłębskiej ,przyjaciółki prezesa Kaczyńskiego .Tutaj jaskrawo widać na czym polega istota kaczyzmu, na windowaniu swoich ludzi,by potem wiernie służyli - prezesowi a nie Polsce. Panie prezesie ,za kolejny brutalny atak ,zlośliwy faul - czerwona kartka. Proszę zejść z boiska.
    Zajmie Pan się swoim kotem i da nareszcie nam spokój.Wtedy odetchniemy.
  • falofilia.falofilia1 Re: Spiepszaj dziadu - hasło na wybory 15.10. 08.10.23, 09:18
   Spieprzaj dziadu do Dąbrowy Górniczej !!!
  • niegracz Re: Spiepszaj dziadu - hasło na wybory 15.10. 08.10.23, 09:47
   wezmę udział w referendum;
   nie głosuję w wyborach
   - spiepszaj dziadu i nie harataj już w gałę
   i schowaj już ten rudy łeb\
   w Brukseli
  • niegracz Re: Spiepszaj dziadu - hasło na wybory 15.10. 08.10.23, 09:52
   pawelec47 napisał:

   > "Spiepszaj dziadu " to pamiętny cytat z Lecha Kaczyńskiego,który jeszcze zanim
   > został prezydentem Polski tak potraktował obywatela,który miał inne zdanie niż
   > On i to manifestował. Prezydent Lech Kaczyński zginął 10.04.2010r w tragicznej
   > katastrofie lotniczej w Smoleńsku,którą wszyscy tak dobrze pamiętamy.Przyczyny
   > tej katastrofy, co tam naprawdę się stało z poltycznych przyczyn nie zostały do
   > końca wyjaśnione i do dzisiaj budzą liczne spory dzieląc Polaków. .

   zdecydowanie;
   \nie wyjasniono co tam się naprawde stało
   większośc nie wie nawet że slady botaniczne nie pasuja do narracji |MAK
   • m.c.hrabia Re: Spiepszaj dziadu - hasło na wybory 15.10. 08.10.23, 10:01
    nie wyjasniono co tam się naprawde stało

    o cholera ,to oni wszyscy żyją?
    • yoma Re: Spiepszaj dziadu - hasło na wybory 15.10. 08.10.23, 10:14
     Proponuję nie nakręcać poeba...

     Ciekawe, czy jego wzmożenie ma coś wspólnego z wyborami. Drugi bieg mu wrzucili, czy co?
    • falofilia.falofilia1 Re: Spiepszaj dziadu - hasło na wybory 15.10. 08.10.23, 10:45
     m.c.hrabia napisał:

     > nie wyjasniono co tam się naprawde stało
     >
     > o cholera ,to oni wszyscy żyją?



     podobno słychać było strzały dobijania
     a najprawdopodobniej jak oznajmiał pałkownik KGB Anatolij Kremlowicz część uciekła do Mandżurii



     -----
     www.facebook.com/rafal.betlej.betlejewski/?locale=pl_PL
   • pawelec47 Re: Spiepszaj dziadu - hasło na wybory 15.10. 09.10.23, 15:56
    Co do przyczyn katastofy lotniczej w Smoleńsku, w której zginął Przezydent Rzeczpospolitej Lech Kaczyński z żoną oraz 94 osoby udające się do Katynia na nasz Narodowy Cmentarz Wojenny gdzie spoczywają polscy oficerowie zamordowani przez NKWD wiosną 1940r z rozkazu Stalina - to nie potrzebny był zamach bombowy,żeby nasz samolot się rozbił. Rosyjsy kontrolerzy tego lotu sprowadzli samolot z polską delegacja "na śmierć" W czasie lotu warunki pogodowe w rejonie lotniska Smoleńsk - północ gwałtownie pogorszyły się.
    Gęsta mgła zalegająca nad płytą lotniska w pewnym momencie spowodowała ,że widoczność na pasie była mniejsza niż dopuszczelne warunki pogotowe ustalone w instrukcji dla tego lotniska.Mimo to lotnisko nie zostało zamknięte.Taka decyzja zapadła w Moskwie,bo budynku kontroli lotów oprócz kontrolerów przebywały inne osoby w rosyjskich mundurach wiojskowych,którzy wszystkie decyzje telafonicznie na biżąco konsultowali z Moskwą. W tamtej sytuacji pogodowej nawet zezwolenie ,aby nasz samolot wykonał podejście do lądowania na 100m wysokości nad pasem bylo bardzo poważnym zagrożeniem dla bezpieczeństwa naszego samolotu z prezydentem Kaczyńskim na pokładzie i calą polska delegacją,załogą i oficerami BOR oraz najwyższymi dowódcami Wojska Polskiego.Więc może o to chodziło ,czyli być moze,był zamierzony zamach,ale bardziej wyrafinowany.zresztą przecież nie koniecznie,bo samo lotnisko było w fatalnym stanie technicznym,dla tego od dawna było zamknięte.Polskie służby przed lotem powinny stan lotniska sprawdzić i nie dopuścić,do lądowania tam panstwowej polskiej delegacji. Fatalny stan radaru powodował,że rosyjski kontroler złe informował lądującą załogę,że są "na kursie i na ścieżce" a nie byłi,bylo znaczne odchylenie od prawidłowego kursu do pasa lądowania.Gdyby nasz samolot kontynuował schodzenie do lądowania tym samym blędnym kursm,to by nie trafił w pas lądowania ,tylko rozbił się obok.
    Więc nie wiadomo,co zawinilo? Polsko-rosyjski bardak czy świadome działanie na rozkaz z Moskwy,więc dalej
    aktualne jest pytanie: wypadek lotniczy czy zamach na polski samotot z najwyższymi władzami RP na pokładzie? Mam nadzieję że kolejna komisja smoleńska kiedyś to wyjaśni. Wszystkie podane tu informccje pochodzą z książki Pana pułkownika Edmunda Klicha "Moja czarna skrzynka"Płk Klich był polskim akredytowanym przy rosyjskim MAK ,który na podstawie Konwencji Chicagowskiej dotyczącej wyłącznie lotnictwa cywilnego był jedyną komisją badającą przyczyny katastrofy w Smoleńsku. Jeszcze w Smoleńsku
    zgodę na to wyraził przybyły na miejsce katastrofy premier Tusk.Ta decyzja premiera Tuska pozbwiała stronę polską realnego wpływu na sposób badania przyczyn tej katastrofy.Mogłiśmy tylko wnosić uwagi do raportu MAK. A przecież zgiąnął wtedy Przydent RP z żoną, najwyżsi dowódcy WP ,posłowie i senatorowie,ministrowie i inni członkowie polskiej państwowej delegacji z Anną Walentynowicz i znakomitym aktorem Januszem Zakrzeńskim i własysławem Stasiakiem,który był moim sasiedem i dobrze go pamiętam . To co lot był cywilny i podlegał konwencji chcagowskiej??? Płk Klich w książce podaje ,że już ok.godz 10 w dniu katastofy odebrał telafon z Moskwy z MAK z propozycją rosyjską badania przyczyn katastofy w Smoleńsku w/g konwencji chicagowskiej,lotnictwa cywilnego.Dlaczego Rosjanom aż tak się spieszylo i dlaczego premier Tusk się na to zgodził. Wiele jest niejasności,ale być może kiedyś dowiemy się jak było naprawde tego dnia w Smoleńsku.
    • m.c.hrabia Re: Spiepszaj dziadu - hasło na wybory 15.10. 09.10.23, 16:02
     O! niegracz pierdoli od rzeczy .
    • niegracz Re: Spiepszaj dziadu - hasło na wybory 15.10. 09.10.23, 18:36
     . Fatalny stan radaru powodował,że rosyjski kontroler złe informował lądującą załogę,że są "na kursie i na ścieżce" a nie byłi,bylo znaczne odchylenie od prawidłowego kursu do pasa lądowania.
     .
     to akurat zmyslona historyjka
     - ruscy cos kombinowali
     zresztą - usunęl.i znisczyli czy nie pokazali zapisów z pracy raadaru =bo rzekomo nagle wtedy popsuł sie zapis video..
     itd/

     także w Polsce w tym Sikorski rozpowszecjhniali nieprawdziwe informacje jakoby ten radar w ogóle nbył bardzo niedokładny ten typ radaru
     to jest radar typu PAR ( Precision Approach Radar- Radar Precyzyjnego Podejścia - tak go nazwano ten typ radaru gdy został wprowaedzony do użytku bo zapewniał bardzo dobre sprwadzanie samolotu na pas; oczywiście wspołczesne ILS sa lepsze i dokładniejsze)
     • pawelec47 Re: Spiepszaj dziadu - hasło na wybory 15.10. 11.10.23, 07:37
      Po ostatniej debacie w TVP,czy raczej meczu bokserskim między premierem,a byłym premierem,mam ochotę obu Panów skierować do domu spokojnej starości i zamknąć ich tam w jednym pokoju, niech tam dalej wymieniają ciosy do upadłego.Pan prezes i tak mieszka sam,z kotem.Wszystkim życzę spokojnej starości.
      • pawelec47 Re: Spiepszaj dziadu - hasło na wybory 15.10. 11.10.23, 17:41
       Zresztą cała nasza klasa polityczna coraz bardziej mi przypomina skłóconych starców z MUPPET SHOW.
       Pamiętacie Muppet Show? Czuję,że prawdziwy Muppet Show rozpocznie się po tych wyborach 15.10.
       Żeby to zobaczyć kup bilet głosując 15.10 kogo chcesz pogonić!!!!.
       • pawelec47 Re: Spiepszaj dziadu - hasło na wybory 15.10. 13.10.23, 07:12
        Ja idę wybrać nowy sejm i senat 15.10, ale nie wezmę udziału w referendum. Dlaczego?Referendum organizowane za ciężkie pieniądze powinno dotyczyć spraw o szczególnym znaczeniu dla Państwa,powinno coś roztrzygać,a nie pytać się obywateli co popierają. Wszystkie pytania referendalne śmiało można zastąpić jednym : Czy popierasz PiS? Ja popieram,że chcę być młody,zdrowy i bogaty.Czy prezes PiS mi to zagwarantuję? Dzisiaj prezes jest w Sulejówku.Wybiera tam dla siebie dom spokojnej starości?
        • niegracz Re: Spiepszaj dziadu - hasło na wybory 15.10. 13.10.23, 07:44
         Ja ide na wybory ale kartę do głosowania przekreslę.
         - nie ma partii na którą mógłbym głosować.

         - A w referendum biore udział- bo pytani sa konkretne i moge wyrazic swoje zdanie.
        • stefan4 Re: Spiepszaj dziadu - hasło na wybory 15.10. 13.10.23, 10:58
         pawelec47:
         > Dzisiaj prezes jest w Sulejówku.Wybiera tam dla siebie dom spokojnej starości?

         Raczej udaje niejakiego Piłsudskiego Józefa.

         Jeśli dokładnie się w niego wcieli, to mamy przed sobą 3 lata spokoju, a następnie krwawy zamach stanu i faszyzację kraju. Ale pewnie się nie wcieli, bo skuteczny przestępca swoich czasów nie jest już skuteczny 100 lat później, a nie wygląda na to, żeby towarzysz Kaczyński Jarosław nadążał za dzisiejszymi czasami.
         • pawelec47 Re: Spiepszaj dziadu - hasło na wybory 15.10. 13.10.23, 17:54
          Twoja wizja mnie przeraziła, jak się do tego doda najsłynniejszy cytat z Władysława Gomułki - Wiesława - /pierwowzoru Jarosława Kaczyńskiego/ "Władzy raz zdobytej NIE ODDAMY NIGDY"- to widać że zapowiada się niezły HORROR polityczny.No chyba ,że 15.10 uda się pogonić Jarosława.Niech się kotem lepiej zajmie,a nam da święty spokój. Jak tam,kot zdrowy,nakarmiony ? Dalej Buś ?.
          • j-k nie uda sie :) 13.10.23, 18:23
           pawelec47 napisał:
           No chyba ,że 15.10 uda się pogonić Jarosława.


           nie uda sie.

           Konfa wezmie kawelek Tortu :)))
           • pawelec47 Re: nie uda sie :) 22.10.23, 09:16
            Jednak się udało.Żywię nadzieję,że prezes Kaczyński uzna swoją zwycięską porażkę i odda władzę nie dokonując zamachu stanu, do czego przecież wszystkie narzędzia ma w ręku. Wierzę ,że prezes Kaczyński nie podpali Polski wiedziony swoimi politycznymi ambicjami , żądzą władzy podsycaną narastajacą polityczną paranoją. Niepokoją ostatnie wypowiedzi prezesa z soboty,przypisujące dobry wynik 3D czynnikom zewnętrznym.Niech któś bliski ucha prezesa mu wytłumaczy,że nie trzeba szukać przyczyn zwycięskiej porażki PiS spiskiem,zewnętrzną ingerencją w wybory. Po prostu,w wielkich miastach / nie tylko/ ludzie byli tak wkurzeni na to co PiS robił przez 8 lat,że stali w kolejce do urny wyboorczej do 2 w nocy,żeby zagłosować na partie demokratycznej opozycji i przez to pogonić PiS. Po prostu PiS sam zmobilizował wszystkich swoich przeciwników politycznych, także młode kobiety /pozdrawiam/,które pod władzą PiS nie chcą umierać na ciążę. W wyborach wzieła udział rekordowa ;liczba wkurzonych na PiS wyborców,taki wynik,ponad 70 % szybko już się nie powtórzy . Dlatego ,jeśli demokratyczna opozycja nie wykorzysta tej szansy i nie utworzy koalicyjnego rządu pogrążając się w politycznych sporach,umiejętnie podsycanych przez PiS na antenie TVP,
            /vide aborcja/ dowodzić to będzie politycznej głupoty Polaków.
            Niepokoi mnie stan psychiczny prezesa PIS,który nie założył rodziny i nie ma teraz wnuków którymi teraz mógłby się zająć . Prezes całe swoje życie poświęcił swojej pasji - walce politycznej, którą teraz przegrał doznając bolesnej zwycięskiej porażki. Tacy ludzie mogą być szczególnie niebezpieczni. Wystarczy tutaj przykład Marszałka Józefa Piłsudskiego, ojca naszej niepodległości i jej skutecznego obrońcy w 1920 roku.
            Marszałek to wszystko zaprzepaścił dokonując krwawego zamachu stanu 12.05.1926 r gdzie liczba zabitych w kilkudniowych walkach w Warszawie siegnęła 400 osób ,głównie walczących przeciwko sobie żołnierzy Wojska Polskiego pogrążonych w politycznym sporze. Niech przewrót majowy 1926 r będzie dla nas memento. Dlatego zwracam się do chroniących prezesa PiS oficerów GROM,żeby w ostateczności powstrzymali prezesa PiS przed nim samym. Mam też nadzieję,że narastająca u prezesa PiS polityczna paranoja nie spowoduje konieczności zamknięcia go w szpitalu psychiatrycznym.
            • yoma Re: nie uda sie :) 22.10.23, 11:23
             Ja tam mam nadzieję, że spowoduje... 😁
    • no-popis Re: Spiepszaj dziadu - hasło na wybory 15.10. 11.10.23, 09:26
     pawelec47 napisał:

     > Co do przyczyn katastofy lotniczej w Smoleńsku, w której zginął Przezydent Rzec
     > zpospolitej
     .... i dlaczego premier Tusk się na to zgodził.
     A możesz wymienić jeden przypadek kiedy Tusk nie zgodził się na coś Rosji lub Niemcom? Putin i Merkel w swojej polityce mieli od Tuska weksel in blanco bo o cokolwiek go wypełnili to podpis Tuska już tam był. W dodatku był to weksel z prawem indosu :(
    • tapatik Re: Spiepszaj dziadu - hasło na wybory 15.10. 11.10.23, 13:33
     I dlatego najpierw poleciał z Polski Jak-40, który z trudem wylądował w Smoleńsku, i którego pilot odradził pilotom Tupolewa lądowanie.
     Rosjanie nie mieli powodu, aby doprowadzać Tupolewa do katastrofy, nic im to nie dawało.
     • niegracz Re: Spiepszaj dziadu - hasło na wybory 15.10. 22.10.23, 10:22
      tapatik napisał:

      > I dlatego najpierw poleciał z Polski Jak-40, który z trudem wylądował w Smoleńs
      > ku, i którego pilot odradził pilotom Tupolewa lądowanie.
      > Rosjanie nie mieli powodu, aby doprowadzać Tupolewa do katastrofy, nic im to ni
      > e dawało.
      >
      ty sie nie baw w adwokata zbrodniczego rezimu Putina
      ; poza tym nie rozumiesz mentalnosci władców Rosji
      - np. Trocki zginał bo Stalin miał taki kaprys
      ZSRR nie miał juz wtedy żadnego interesu by mordowac Trockiego

      generał de Lazari został zabity na osobiste polecenie Stalina
      choc nawet sąd nie wydał wyroku smierci po donosie na niego

      ale de Lazari podpał Stalinowi bo powiedział ! tak tylko pwoiedział : cos inaczej niz Stalin
      - konkretnie prrzed 22 czerwca 41 będąc zreszta profesorem i wykładowcą uczelni wojskowej powiedział że Niemcy moga zaatakowac ZSRR - wystarczyło !!!



      • tapatik Re: Spiepszaj dziadu - hasło na wybory 15.10. 22.10.23, 13:02
       niegracz napisał:

       > ty sie nie baw w adwokata zbrodniczego rezimu Putina
       > ; poza tym nie rozumiesz mentalnosci władców Rosji
       > - np. Trocki zginał bo Stalin miał taki kaprys
       > ZSRR nie miał juz wtedy żadnego interesu by mordowac Trockiego
       >
       > generał de Lazari został zabity na osobiste polecenie Stalina
       > choc nawet sąd nie wydał wyroku smierci po donosie na niego
       >
       > ale de Lazari podpał Stalinowi bo powiedział ! tak tylko pwoiedział :
       > cos inaczej niz Stalin
       > - konkretnie prrzed 22 czerwca 41 będąc zreszta profesorem
       > i wykładowcą uczelni wojskowej powiedział że Niemcy moga
       > zaatakowac ZSRR - wystarczyło !!!

       Czyli sugerujesz, że na rozkaz fiutina dokonano zamachu i celowo doprowadzono do katastrofy naszego rządowego samolotu?
       Możesz przedstawić jakieś dowody na tę hipotezę?
       • niegracz Re: Spiepszaj dziadu - hasło na wybory 15.10. 22.10.23, 13:18
        przedstawiem dowody że narracja MAK jest kłamstwem
        notka na Salonie 24
        Panie Lasek- albo wyjście honorowe-wycofa pan raport-albo zakład i strata kasy.Dr Lasek zamieścił w raporcie opinie , ustalenia
        które są sprzeczne z Fizyką Newtona !!

        oraz mozliwościami aerodynamicznymi samolotu Tu-154.


        NIKT nie potrafi i nie wrysuje w rysunki z raportów MAK i raportu Laska takiej trajektorii zgodnej z fizyką przy której Tu-154 nie wrąbie w zbocze jaru jeszcze w trakcie zniżania;
        jest to dowód że dane MAK są sfałszowane

        może ty potrafisz ? :))
        spróbuj
        • wariant_b Re: Spiepszaj dziadu - hasło na wybory 15.10. 22.10.23, 13:56
         niegracz napisał:

         > przedstawiem dowody że narracja MAK jest kłamstwem.

         To dlaczego dane podane przez Macierewicza dla NIAR były fałszywe i NIAR dopiero od MAK
         uzyskał takie, przy których wariant symulacji komputerowej zaczął pasować do rzeczywistości?
         Mogłeś to znaleźć w załącznikach do raportu Macierewicza, zanim zniknęły z serwera.

         Możesz nam podać, jakie są dalsze konsekwencje opublikowania raportu Macierewicza
         i wskazać kogoś, kto uznał ten raport za wiarygodny i podjął jakieś dalsze działania?
         • niegracz Re: Spiepszaj dziadu - hasło na wybory 15.10. 22.10.23, 14:09
          wariant_b napisał:

          > niegracz napisał:
          >
          > > przedstawiem dowody że narracja MAK jest kłamstwem.

          >
          > Możesz nam podać, jakie są dalsze konsekwencje opublikowania raportu Macierewic
          > za
          > i wskazać kogoś, kto uznał ten raport za wiarygodny i podjął jakieś dalsze dzia
          > łania?

          .
          nie mam na to wpływu więc sie tym nie zajmuje
          ,,,
          a może ty potrafisz ?

          NIKT nie potrafi i nie wrysuje w rysunki z raportów MAK i raportu Laska takiej trajektorii zgodnej z fizyką przy której Tu-154 nie wrąbie w zbocze jaru jeszcze w trakcie zniżania;
          jest to dowód że dane MAK są sfałszowane
          • wariant_b Re: Spiepszaj dziadu - hasło na wybory 15.10. 22.10.23, 19:29
           niegracz napisał:

           > NIKT nie potrafi i nie wrysuje w rysunki z raportów MAK i raportu Laska takiej
           > trajektorii zgodnej z fizyką przy której Tu-154 nie wrąbie w zbocze jaru jeszcze
           > w trakcie zniżania;

           Bo w raportach przedstawia się wykresy zgodnie ze wskazaniami urządzeń
           pokładowych - są do tego "czarne skrzynki", a tu dodatkowo polski ATM-QAR.
           Ale skoro nikt nie potrafi, to czemu NIAR to zrobił?
           • niegracz Re: Spiepszaj dziadu - hasło na wybory 15.10. 22.10.23, 21:49
            wariant_b napisał:

            > niegracz napisał:
            >
            > > NIKT nie potrafi i nie wrysuje w rysunki z raportów MAK i raportu Laska t
            > akiej
            > > trajektorii zgodnej z fizyką przy której Tu-154 nie wrąbie w zbocze jaru
            > jeszcze
            > > w trakcie zniżania;
            >
            > Bo w raportach przedstawia się wykresy zgodnie ze wskazaniami urządzeń
            > pokładowych - są do tego "czarne skrzynki", a tu dodatkowo polski ATM-QAR.
            > Ale skoro nikt nie potrafi, to czemu NIAR to zrobił?
            .
            NIAR nie zajmował sie analizowaniem czy trajektoria jest zgodna z fizyka tylko odtwarzał trajektorię na podstawie danych MAK!
            • wariant_b Re: Spiepszaj dziadu - hasło na wybory 15.10. 23.10.23, 01:47
             niegracz napisał:

             > NIAR nie zajmował sie analizowaniem czy trajektoria jest zgodna z fizyka
             > tylko odtwarzał trajektorię na podstawie danych MAK!

             To czemu im się ten samolot nie rozleciał w locie?
             Chyba analizowali naprężenia?
             Czy może Antoni podał im dane innego samolotu?
             • niegracz Re: Spiepszaj dziadu - hasło na wybory 15.10. 23.10.23, 07:30
              bo samolot w locie przy predkosciach jak
              przy zniżaniu sie w Smolensku
              to rozwali sie od napreżeń w locie
              tylko idiocie
              **
              uciekasz od meritum
              w
              w głupkowatą erystykę
              • pawelec47 Re: Spiepszaj dziadu - hasło na wybory 15.10. 25.10.23, 16:31
               Widzę ,że katastrofa smoleńska nadal budzi silne spory w necie,choć to już przecież minęło 13 lat.Z drugiej strony trudno się dziwić skoro katastrofa w Gibraltarze w 1943r gdzie zginął premier Władysław Sikorski także ciągle rozpala emocje. Tam w/g mnie są silne podstawy do twierdzenia ,że był to zamach,sabotaż w wykonaniu pilota,który jako jedyny ocalał z katastrofy.A może to ja mam paranoję ?
               Odnośnie Smoleńska nie wierzę ,że uderzenie skrzydła samolotu w brzozę było bezpośrednią przyczyną katastrofy. Dlaczego? Bo Tutka to jest przerobiony na samolot cywilny bombowiec,czyli samolot do którego obrona p-lot.strzela ,a on leci dalej.Wiec jest niemożliwe ,żeby uderzenie w jedno zwykłe drzewo spowodowało urwanie kawałka skrzydła. W lesie kabackim w Warszawie do tej pory widać przecinkę wyciętą skrzydłami podobnego samolotu Iła 86 w czasie katastrofy w 1987r w podobnych okolicznościach,próby awaryjnego lądowania blisko lotniska. Dlaczego więc do tej pory naukowo nie zweryfikowano tej hipotezy,że to brzoza urawała to skrzydło.Przecież taki prosty eksperyment można wykonać na każdej politechnice np.
               zajmuje się tym MEL na PW.Widziałem w TVP podobny eksperyment prof. Biniendy,ale tam można mieć zastrzeżenia metodologiczne ,bo tam uderzenie w pień było punktowe. Do tej pory pamiętam szok jakiego doznałem po włączeniu tv 10.04.2010r dlaczego wrak samolotu leżał kołami do góry???.Może to być przypadek, działanie praw fizyki,aerodynamiki itp. A może ktoś to zaplanował ? Spece od techniki lotniczej KGB wiedzieli że urwanie kawałka skrzydła spowoduje zachwianie równowagi samolotu,którego piloci już nie będą mogli opanować i samolot odwóci się i uderzy w ziemię dachem kabiny co gwarantuje,że wszyscy zginą. Znowu się odzywa moja paranoja?
               Macierewicz twierdzi,że urwanie skrzydła spowodowała eksplozja ładunku wybuchowego ,drugi ładunek eksplodował w kabinie,podobno bomba termobaryczna. Jeżeli tak było to takie eksplozje MUSIAŁY pozostawić chrakterystyczne ślady na wraku tzw.looki powybuchowe itp Ładunek termobaryczny albo bomba paliwowo-powietrzna przypomina wybuch metanu w kopalni.Czynnikiem niszczącym jest wysoka temparatura i ciśnienie.Nasi ludzie zginęli w kuli ognia,a ostatni oddech spalił im płuca.Muszą być ślady na ciałach poległych .Są czy nie,bo przecież po to były ekshumacje.Można wiec hipotezę o wybuchu zweryfikować.Pozwoli to także wyjaśnić kim jest Macierewicz? Czy jest bohaterem narodowym,który wyjaśnił katastofę smoleńską,czy też agentem wpływu rosyjskiego wywiadu SWR ,który ma skompromitować tezę o zamachu na polski samolot,bo zamachu bombowego nie było. O Dżisus, ja tak jak Kaczyński wszędzie widzę agentów. Kompletna paranoja.
               • adam111115 Re: Spiepszaj dziadu - hasło na wybory 15.10. 25.10.23, 17:02
                youtu.be/v2rWsoa3_eg?si=TP9rT02k8KKGVo_u

                300kmh w ziemię. Faktycznie dziwnie wrak wygląda.
                • pawelec47 Re: Spiepszaj dziadu - hasło na wybory 15.10. 28.10.23, 09:24
                 No właśnie,ja jestem zadziwiony takim położeniem wraku naszego samolotu już 13 lat i do tej pory nikt nie wyjaśnił dlaczego tak się stało ,czy to jest dziwny przypadek,ale przypadek ,czy celowe czyjeś działanie.
                 Przypominam tylko,że samolot leciał z Warszawy,więc hipoteza umieszczenia w nim ładunków wybuchowych
                 budzi uzasadnione wątpliwości co do pracy polskich służb bezpieczeństwa i to w odniesieniu do lotu z prezydentem RP i najwyższymi dowódcami Wojska Polskiego na pokładzie. Osobne pytanie o umieszczenie dowódców WP razem w jednym samolocie powinno być kierowane do ówczesnego ministra obrony Bogdana Klicha,z zawodu psychiatry dlaczego się na to zgodził? Na te pytania odpowiedzi nie ma do dzisiaj.
        • tapatik Re: Spiepszaj dziadu - hasło na wybory 15.10. 22.10.23, 18:44
         To jeszcze nie jest dowód, że doszło do zamachu.
         Nie mam czasu na analizowanie czegoś na czym się nie znam. Od tego są fachowcy.
  • privus Re: Spiepszaj dziadu - hasło na wybory 15.10. 08.10.23, 11:22
   pawelec47 napisał:

   > "Spiepszaj dziadu " to pamiętny cytat z Lecha Kaczyńskiego,który jeszcze zanim
   > został prezydentem Polski...

   Cytat ten jest naczelnym hasłem funkcjonowania PiS od wielu lat.
  • adam111115 Re: Spiepszaj dziadu - hasło na wybory 15.10. 08.10.23, 18:35
   Jarosław Kaczyński podczas spotkania z wyborcami w Białymstoku mówił, że "od sześciu miesięcy ceny w gruncie rzeczy już nie rosną, a rok do roku spadły już powyżej ośmiu procent".

   Psychiatra poszukiwany na ulicę Nowogrodzką, siedziba PIS-dy. Wieczorami na Mickiewicza. PILNE!!!
  • no-popis Re: Spiepszaj dziadu - hasło na wybory 15.10. 11.10.23, 07:52
   Może zresztą
   > o to komuś chodzi, tutaj nieśmiało zerkam w stronę rosyjskiego wywiadu SWR.Ale
   > to już jest inna sprawa.
   To trzeba zapytać Tuska, którego rząd aprobował i realizował współpracę z wywiadem Putina a nawet podpisywano takie umowy o współpracy.
   • tapatik Re: Spiepszaj dziadu - hasło na wybory 15.10. 13.10.23, 10:42
    no-popis napisała:

    > To trzeba zapytać Tuska, którego rząd aprobował
    > i realizował współpracę z wywiadem Putina
    > a nawet podpisywano takie umowy o współpracy.

    Czy sugerujesz, że Tusk współpracował z kacapskim wywiadem?
    Mogę prosić o dowody?
    • niegracz Re: Spiepszaj dziadu - hasło na wybory 15.10. 22.10.23, 10:24
     na pewno Tusk Kopacz działali w interesie Rosji
     przyjmując bez mrugnięcia okiem narrację Rosji w sprawie tego co stało sie w Smolensku 10.04.2010 roku
     • tapatik Re: Spiepszaj dziadu - hasło na wybory 15.10. 22.10.23, 18:47
      A co się stało w Smoleńsku?
      • pies.na.czarnych Re: Spiepszaj dziadu - hasło na wybory 15.10. 22.10.23, 19:34
       tapatik napisał:

       > A co się stało w Smoleńsku?
       >

       Niedługo dowiemy się wszystkiego po kolei.

       https://pbs.twimg.com/media/F9CRsbaXwAAWJEI?format=jpg&name=medium
       • tapatik Re: Spiepszaj dziadu - hasło na wybory 15.10. 22.10.23, 21:14
        pies.na.czarnych napisała:

        > tapatik napisał:
        >
        > > A co się stało w Smoleńsku?
        > >
        >
        > Niedługo dowiemy się wszystkiego po kolei.
        >
        > https://pbs.twimg.com/media/F9CRsbaXwAAWJEI?format=jpg&name=medium

        Zaglądasz na Hejto? Tam był dziś chyba z 5 razy.
    • adam111115 Re: Spiepszaj dziadu - hasło na wybory 15.10. 22.10.23, 11:21
     Za dużo ruchonia się naoglądał w tej Portugalii :)
  • niegracz Re: Spiepszaj dziadu - hasło na wybory 15.10. 28.10.23, 09:57
   już widac efekty wyborów
   - forum Kraj zmieniło sie w szczekaczkę
   ***** PiS
   wszystkie opinie inne niz Jedynie Słuszne
   sa usuwane

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nakarm Pajacyka