Dodaj do ulubionych

Czy Kieres zrezygnuje z kandydowania na drugą k...

28.04.05, 09:40
Myślę, że ujawnienie tego nazwiska jest skandaliczną przedwyborczą grą
Kieresa. Zwlaszcza w tak krótkim okresie po śmierci Papieża. Co do o. Hejmo,
nie wierzę w jego winę i uważam, że to prowokacja. Tylko kto ma interes w
wyciągnięciu tego wlaśnie teraz? Oprócz prof. Kieresa, rzecz jasna, który tym
samym chcial chyba osiągnąc wizerunek niezlomnego badacza prawdy.
Obserwuj wątek
    • molica Re: Czy Kieres zrezygnuje z kandydowania na drugą 28.04.05, 10:15
      Nie linczujmy Kieresa!
      Owszem, w tej sprawie popełnił błąd. Ale to naprawdę dobry szef IPN. Potrafi
      mediować między prawicą i centro-lewicą. Jego niezależność w sądach widać było
      w sprawie Jedwabnego.
      Ja się boję kogo nam może wsadzić na to stanowisko Rokita z Kaczyńskim pospołu.
      • w0man29 Re: Czy Kieres zrezygnuje z kandydowania na drugą 28.04.05, 14:23
        właśnie sprawa Jedwabnego i kwestia niedokończenia ekshumacji oraz nieszukania
        dok. w niemieckich archiwach kompromitują Kieresa i jego śledztwo w sprawie
        Jedwabnego !!!
        Poza tym jeśli zabawę teczkami w stylu Kieresa uważasz za apolityczną .. to
        współczuję ..
        Kto jak nie Kieres odpowiada za kontrolowane przecieki z IPN-u ?? Dlaczego nikt
        z IPN-u nie odpowiedział za wyciek tzw. listy Wildsteina ??
    • niezapowiedziany slowa Rokity? czy nadinterpretacja Gazety? 28.04.05, 13:54
      "Lider PO Jan Rokita zapowiedział wczoraj, że PO w zbliżających się wyborach na
      szefa IPN nie poprze Kieresa, który kandyduje na kolejną kadencję."

A tak wygladala rozmowa w oryginale:

Monika Olejnik:
      Dzisiaj spotyka się Kolegium Instytutu Pamięci Narodowej, żeby zdecydować, co
      dalej, wydać opinię, bo decyduje prezes Leon Kieres. Czy wg pana, powinniśmy
      poznać nazwisko księdza, który donosił na Karola Wojtyłę ?

Jan Rokita :
      Absolutnie, to w ogóle nie ulega wątpliwości. W tej sprawie - to jest bardzo
      poważna sprawa - zachowanie kierownictwa Instytutu Pamięci Narodowej budzi dość
      solidne wątpliwości. O ile w ogóle sytuacja taka, w której przedstawiciele IPN-
      u wychodzą i mówią: “my wiemy, ale nie powiemy”, albo mówią półsłówka, albo
      dają do zrozumienia, albo kogoś uniewinniają, jest sama z siebie sytuacją
      skandaliczną, o tyle jeżeli to jest kila dni, czy tydzień po śmierci Jana Pawła
      II i dotyczy inwigilacji jego właśnie, to przybiera postać już takiej zupełnej
      obrzydliwości. W tej sprawie przecięciem tej akcji może być tylko prawda, a
      prawda powinna być opublikowana niezwłocznie. Nie w formie sensacyjnej
      konferencji prasowej, tylko powinien być opublikowany artykuł, materiał
      pokazujący działalność tych duchownych z Rzymu, którzy donosili na Jana Pawła
      II. Im prędzej, tym lepiej. Namawiam panów, żebyście to zrobili.

Monika Olejnik:
      Czy wg pana, prof. Kieres powinien dalej kierować Instytutem Pamięci Narodowej,
      niedługo będzie głosowanie.

Jan Rokita :
      Pani mnie stawia w bardzo trudnej sytuacji. Ja lubię, znam, cenię Leona
      Kieresa, ma on wiele zasług i Bogu dzięki decyzja należy do historyków, czyli
      do Kolegium Instytutu Pamięci Narodowej.

Monika Olejnik:
      Ale ja mówię o drugiej kadencji prezesa.

Jan Rokita :
      No, o drugiej kadencji. To Kolegium Instytutu Pamięci Narodowej ma prawo do
      zgłaszania kandydatów, wyłącznie.

Monika Olejnik:
      Już mamy tych dwóch kandydatów.

Jan Rokita :
      No nie, Kolegium ich do tej pory nie zgłosiło. Kolegium musi podjąć decyzję,
      czy tych kandydatów posyła do Sejmu, czy nie. Powiem tak - choć jest to dla
      mnie bardzo trudne - po tym, co się stało w ostatnich dniach, lepiej by było,
      gdyby kolegium IPN poczekało z obsadzaniem tej funkcji.

Monika Olejnik:
      Czyli do następnej kadencji parlamentu ?

Jan Rokita :
      Przez jakiś czas przynajmniej, żeby się wyjaśniła sprawa agentury wokół
      papieża. W moim przekonaniu, w dzisiejszej sytuacji, w dzisiejszej atmosferze –
      mówię to z ciężkim sercem – wybieranie prof. Leona Kieresa byłoby bardzo
      trudne.

www.zet.pl/rozmowy.htm,3979
      Jak dla mnie jest to wyrazenie opinii, ze w obecnym parlamencie prof. Kieres
      bedzie mial problemy ze zdobyciem poparcia i lepiej poczekac...

watek za kataryna.blox.pl
      • olany_klient Re: slowa Rokity? czy nadinterpretacja Gazety? 28.04.05, 14:15
        Śmieszy mnie trochę, ta cała publiczna połajanka Kieresa. Środowisko Gazety i
        PeDe nie chce Kieresa, bo jest dla nich zbyt radykalny i postępowy, druga
        strona – prawica, też go nie popiera, bo dla nich jest za mało decyzyjny i
        postępowy, więc jedni i drudzy „huzia na Józia”, mając nadzieję na to, że
        następny prezes będzie bardziej odpowiadał ich oczekiwaniom. Nie widzą tylko
        szanowni krytykujący, że ich oczekiwania są mocno rozbieżne. Dlatego mam
        propozycję, niech ci wszyscy „gardłujący w internecie” i pochylający się nad
        krzywdą zdemaskowanych TW, zastanowią się zanim zaatakują Kieresa, bo jest mało
        prawdopodobne, że przyszła koalicja POPiS na prez. IPN powoła kogoś jeszcze
        bardziej łagodnego i ugodowego niż Kieres....

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka