Dodaj do ulubionych

ODEZWA do Narodu Polskiego ks Jankowskiego

15.08.05, 14:40
www.ojczyzna.pl/ARTYKULY/JANKOWSKI-ks-pr_Odezwa-do-Narodu-Maj-2005.htm
fragment:
Rodacy!

Po 15 latach rzucania Was na kolana i wtrącania do śmietnika historii nie
powinniście już więcej głosować na tych samych ludzi, którzy najpierw tworzyli
KOR, czyli Komitet Obrony Robotników (a z "obroną robotników" mieli tyle
wspólnego, ile tańcząca baletnica ma wspólnego z pracującym górnikiem lub
hutnikiem), a następnie przed kolejnymi wyborami parlamentarnymi zmieniali
nazwę swej partii - na Unię Demokratyczną, Kongres Liberalno - Demokratyczny,
Unię Wolności, Partię Konserwatywno - Ludową, wreszcie…Platformę Obywatelską -
Tuska i Rokity. To ta sama stugłowa hydra, wciąż odradzająca się pod nową
nazwą. To ta głowa z twarzą Balcerowicza i Hanny Gronkiewicz-Waltz, którzy
zaprzedali nasze rodzime banki obcym monopolom, tak bardzo dyktującym dzisiaj
warunki ekonomiczne naszym przedsiębiorcom, a właściwie to stwarzającym im
taką sytuację, by rzekomo oferowany przez nich kredyt był dla naszego
rodzimego przedsiębiorcy w ogóle niedostępny. Te wszystkie partie, to jeden i
wciąż ten sam mutant polityczny, sterowany przez Adama Michnika, który po 1989
r. zhańbił się deklarowaną publicznie przyjaźnią z Jerzym Urbanem i Wojciechem
Jaruzelskim, który w Australii powiedział, że Polakami to się łatwo rządzi, bo
Polacy to stado baranów, a sam wstydzi się nawet przyznać do swoich
judaistycznych korzeni i do swego prawdziwego nazwiska! Ukrywa się więc pod
nazwiskiem: Michnik!
i dyskusja:
forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=70&w=27728227
Obserwuj wątek
      • ariadna-enta Re: A kogo wspomaga ks. Jankowski w wyborach? 15.08.05, 20:37
        Z tym stwierdzeniem,że Polakami da się łatwo rządzić(dalszą część tego cytatu
        miłosiernie pominę),co do niektórych moich rodaków jest niestety trafny. Widząc
        jakich dokonują wyborów,ich spośob myślenia,czasami mnie przerażają.Atak
        nawiasem mówić za żadne skarby świata nie chciałabym rządzić moimi rodakami,za
        żadne skarby świata,jako Polka z dziada pradziada wiem ,że jesteśmy niemożliwym
        narodem do rządzenia.
    • eres2 Re: ODEZWA do Narodu Polskiego ks Jankowskiego 15.08.05, 16:10
      No cóż, wynika z tego, że trzeba posłuchać tego - pożal się Boże - patrioty i
      głosować na tych, których ów duchowny nie potępił, a więc na komunistów z
      Millerem, Jaskiernią, Oleksym i Cimoszewiczem na czele (oczywiście na komuchów
      siedzących w kryminale włącznie). Alternatywą i to najbliższą sercu ks.
      Jankowskiemu jest partia kryminalistów i oszustów-krezusów - ferajna Leppera.
      Dla wybrednych pozostaje hochsztapler Tymiński and his boys, których ksiądz-
      patriota również uznał za godnych rządzenia naszym państwem. A więc tak trzymać!
      • homosovieticus słów kilka o patriotyźmie. bałwanom przydatne. 15.08.05, 16:14
        PATRIOTYZM. Miłość ojczyzny i rodaków bynajmniej nie jest zabobonem, ale cnotą
        godną pielęgnowania, podobnie jak miłość rodziny itd. Ale z patriotyzmem łączą
        się dwa wzajemnie przeciwne zabobony: jeden z nich przywiązuje do miłości
        ojczyzny zbyt dużą wagę i czyni z patriotyzmu nacjonalizm*, a więc zabobon.
        Drugi, przeciwny mu, także miesza patriotyzm z nacjonalizmem, a nawet z
        rasizmem i potępia go jako taki.

Jeśli chodzi o utożsamienie patriotyzmu z nacjonalizmem, wystarczy zauważyć,
        że kto kocha własny kraj, niekoniecznie musi tym samym ubóstwiać go ani
        pogardzać innymi krajami, a tym mniej ich niena-widzieć. Nie musi też wcale
        uważać narodu* za “najwyższe dobro", tak jakby tego chciał nacjonalizm. Robić
        więc z patriotyzmu nacjonalizm jest zabobonem.

Znacznie groźniejszy jest drugi rozpowszechniony dziś zabobon. Wielu zwłaszcza
        tzw. lewicowców (wyrażenie, którego sens bardzo trudno zrozumieć) przyznaje się
        do tego: każdy, kto ośmiela się twierdzić, że kocha swój kraj bardziej niż,
        powiedzmy, Ekwador czy Wietnam, jest oskarżany o “rasizm". Tym bardziej każdy,
        kto zmuszony jest do wyboru, daje pierwszeństwo własnemu rodakowi przed obcym,
        uchodzi za rasistowskiego zbrodniarza, w rodzaju hitlerowców.

Że to jest zabobonem, że każdy człowiek ma święte prawo dbać przede wszystkim
        o ludzi sobie bliskich, a to bez żadnej nawet myśli o wyższości tej czy innej
        rasy, czy narodowości, powinno być jasne.

Może następująca (prawdziwa) historyjka pomoże w zrozumieniu, o co chodzi.
        Jeden z moich przyjaciół, Jan, miał bardzo brzydką, zezującą matkę, która w
        dodatku była kleptomanką i raz już była aresztowana za kradzież. Kiedy go ktoś
        zapytał, a więc dlaczego ty ją tak kochasz, że stawiasz ją ponad wszystkich
        innych, Jan odpowiedział: dlaczego? - bo jest moją matką! Mniej więcej taki sam
        jest stosunek każdego uczciwego człowieka do swojej ojczyzny. Kto temu przeczy,
        jest oflarą zabobonu.

Podłożem zabobonu jest zabobonna wiara w ludzkość* i w równość* ludzi.

• ubekubek Jest i o panach komunistach 15.08.05, 19:26
        eres2 napisał:

> No cóż, wynika z tego, że trzeba posłuchać tego - pożal się Boże - patrioty i
        > głosować na tych, których ów duchowny nie potępił, a więc na komunistów z
        > Millerem, Jaskiernią, Oleksym i Cimoszewiczem na czele (oczywiście na
        komuchów
        > siedzących w kryminale włącznie). Alternatywą i to najbliższą sercu ks.
        > Jankowskiemu jest partia kryminalistów i oszustów-krezusów - ferajna Leppera.
        > Dla wybrednych pozostaje hochsztapler Tymiński and his boys, których ksiądz-
        > patriota również uznał za godnych rządzenia naszym państwem. A więc tak
        trzymać
        > !
        Nie głosujcie na Platformę Obywatelską i Partię Demokratyczną, których programy
        gospodarcze zmierzają do drastycznego ograniczenia dochodów jak największej
        liczby Polaków żyjących z uczciwej pracy, a zarazem zmierzają do zwiększenia
        krociowych zysków i szybkiego bogacenia się tylko nielicznej i wybranej grupie
        przedsiębiorców związanych z międzynarodowym, wielkim kapitałem zagranicznym.

Nie głosujcie na te wszystkie partie, które już sprawowały rządy w Polsce w
        ostatnich 15 latach i oczywiście nie głosujcie na bezpośrednich spadkobierców
        PZPR w postaci SLD, Socjaldemokracji Borowskiego, Unii Pracy - Jarugi
        Nowackiej.

• dr.krisk Ksiadz pralatek Jankowski - swiety to maz!!!! 15.08.05, 16:18
      Skromny, ubogi - ledwie co wody swieconej polize i skorka od chleba sie pozywi.
      Nie masz w nim zadnych przywar grzesznych, w polatanej sutannie z worka chodzi
      drutem kolczastym dla umartwienia przewiazanej! W Auta rozmaite grzeszne nie
      siada, zeby ciala do Luksusow nie przyzwyczajac, tylko piechota w sandalach na
      stopy bose przywdzianych chodzi!
      Swiety to jest maz i sprawiedliwy, Opoka Madrosci, Zrodlo Dobrodziejstw, Gardlo
      Wymowne, Kieszen Gleboka....
      No i znow sie wzruszylem.. Ja tak mam zawsze kiedy o Pralatku pomysle...
        • dr.krisk Jak smiesz!!! 15.08.05, 18:56
          verbaveritatis napisał:

> Gwiazda Bałtyku wyje jak Piekarski na mękach. Biedny kapłan. Ale orderow
          sobie
          > poprzyczepial. Jak dziecko.
          Jakie ordery? To te paskudy michniki przefotomontazowaly - do tulowia genseka
          Brezniewa przykleily glowe Pralatka (i jeszcze rozciagly ja w poziomie, zeby
          tlustsiejsza sie wydawala!). Pralatek nijakich orderow nie ma, pierscieni z
          oczkiem tez nie! Tylko o Ojczyznie milej mysli, wzdycha i placze! Taki on jest!
    • bladatwarz Jankowski ma racje 15.08.05, 21:16
      A mnie najabrdziej boli to o czym on pisze, ze Polacy z Kazachstanu, z Rosji z
      Bialorusi maja klopoty z uzyskaniem polskiego obywatelstwa, a niemowiacy nawet
      po polsku zydzi dostaja obywatelstwo od reki.
      • grom3 Re: Jankowski ma racje 15.08.05, 21:36
        bladatwarz zgadzam sie z toba mowil mi jeden konsul ze w Izraelu miesiecznie
        zglasza sie 4 tysiace Zydow po obywatelstwo widocznie w Kibucu im sie nie chce
        pracowac.
        • snajper55 Re: Jankowski ma racje 16.08.05, 16:48
          grom3 napisał:

> bladatwarz zgadzam sie z toba mowil mi jeden konsul ze w Izraelu miesiecznie
          > zglasza sie 4 tysiace Zydow po obywatelstwo widocznie w Kibucu im sie nie
          > chce pracowac.

Jakie 4 tysiące ? Z Izraela do Polski przyjeżdża co miesiąc 4 miliony Żydów !
          Jeden konsul austriacki mi to mówił.

S.
          • eryk2 No właśnie! 16.08.05, 18:01
            "Z Izraela do Polski przyjeżdża co miesiąc 4 miliony Żydów! Jeden konsul
            austriacki mi to mówił"

I dlatego, jak zauważyła pewna pobożna niewiasta na falach "Radia-ma-
            twarz", "prawdziwi Polacy są dzisiaj w Polsce mniejszością!".
            Amen!
            ;-)
      • karbat Re: Jankowski ma racje 15.08.05, 21:40
        bladatwarz napisała:

> A mnie najabrdziej boli to o czym on pisze, ze Polacy z Kazachstanu, z Rosji z
        > Bialorusi maja klopoty z uzyskaniem polskiego obywatelstwa, a niemowiacy nawet
        > po polsku zydzi dostaja obywatelstwo od reki.

wielebny klecha ma racje ,skoro sa pOlakami winni miec Polski paszport.
        to nie znaczy ,ze tej sytuacji sa winni zydzi ,masoni ,komunisci.... on bredzi.
        • x2468 Re: Jankowski ma racje 15.08.05, 21:58
          To odezwa nie do Polakow,lecz do polskiego koltuna.Podlana pseudopatriotycznym
          sosem.
          Oczywiscie ze ze munduru z orderami Jankowski nie posiada.On nosi wlosienice a
          orgery nieprzyjemnie by dzwonily przy samobiczowaniu.
          Ponadto poswieca sie dla "zdrowej"czesci narodu pozerajac w jej imieniu
          ostrygi,kawior podlewjac to obficie szampanem.
      • karbat Re: To szczyt bezczelności! Facet tak skompromito 19.08.05, 15:38
        tylko duchowny otworzyc moze naszemu narodowi oczy i wskaze gdzie sie szatan
        chowa , cywile nie maja takiej mocy.
        Pralacie wiecej odezw ,aby zaistniec trzeba sie odzywac ,
        polacz swe sily z ojcem dyrektorem Rycykiem siejcie i siejcie nieustannie
        .....................................tylko w ten sposob wiecej zbierzecie.
    • lucyperek2 Kłamiesz Jankowski ! 19.08.05, 15:39
      > a właściwie to stwarzającym im
      > taką sytuację, by rzekomo oferowany przez nich kredyt był dla naszego
      > rodzimego przedsiębiorcy w ogóle niedostępny.

Z holenderskiego banku ING dostałem pokaźny kredyt obrotowy dla mojej firmy BEZ
      ŻADNYCH ZABEZPIECZEŃ z mojej strony. Po prostu wysoko ocenili moje zdolności
      płatnicze.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka