Dodaj do ulubionych

Minister edukacji - Michał Seweryński

05.11.05, 22:16
Moherowy beret (patrz fotka:)
Obserwuj wątek
      • hrabia.mileyski Re: Minister edukacji - Michał Seweryński 07.11.05, 10:19
        klesna napisała:

> Jestem ciekawa ile ten światły człowiek ma wspólnego ze zwykłą polską szkołą,

Prof. Seweryński jest prawnikiem, był wykładaowca i dziekanem na wydz.prawa,
        potem rektorem Uniwersytetu Łódzkiego. Ma wieloletnie doswiadczenie.
        To w skrócie - dla uzupełnienia Twojej wiedzy.
        Co zatem sugerujesz? I na jakiej podstawie?
        • no-surprises Re: Minister edukacji - Michał Seweryński 07.11.05, 14:55
          Chodzi z pewnością o to, czy pan prof. am pojęcie o tym, co dziś dzieje się w
          polskiej permanentnie reformowanej szkole. Nie uczelni, szkole - podstawowej,
          gimnazjalnej, ponadgimnazjalnej, specjalnej.
          Nauczyciele czekają na mądrego ministra, który pomoże w ich specyficznej pracy.
          Da możliwość zajęcia się uczniem, ukróci papieromanię, zmieni przepisy
          niepozwalające zwolnić złego nauczyciela, słowem - stworzy warunki do godnej
          pracy.
    • agus_s Re: Minister edukacji - Michał Seweryński 19.11.05, 22:36
      Dla mnie ten cały Minister Edukacji (tak to się pięknie nazywa) jest
      beznadziejny. Mam wrażenie, jakby dopiero się urodził. Bo w końcu to on
      wprowadził w życie egzaminy gimnazjalne. Nie wiem czy to akurat Michał
      Seweryński ale mniejsza z tym. Mówię ogólnie o Ministrze Edukacji- jakikolwiek
      by nie był. Wracając do tych egzaminów...jestem przeciwna takiego typu
      sprawdzaniom nauczania. To jest chore. Przez taki głupi teścik można
      przekreślić sobie całą dalszą przyszłość. Dlaczego przyjmując do liceum nie
      patrzy się na świadectwa z trzech lat nauki gomnazjum? W końcu pracuje się 3
      lata a nie dwa głupie dni, przez które można zniszczyć sobie życie. Ja obecnie
      jestem właśnie w 3 klasie gimnazjalnej, w grudniu mam pisać testy próbne...Ale
      po co? To jest bez sensu. Każdnemu, nawet najlepszemu uczniowi może powinąć się
      noga, a jeśli akurat tak się stanie na egzaminie to co? Koniec z planami i
      wpsaniałą przyszłością. Musi wybrać gorszą szkołę lub bardzo dużo płacić za
      dalszą edukację. No bez przesady ludzie! Nie rzucajcie nam młodzieży kłód pod
      nogi. Przeglądając takie testy stwierdziłam iż są naprawdę na wysokim poziomie
      i trzeba się cieżko napracować aby je dobrze napisać. To wcale nie takie
      proste, a musimy się z tym zmierzyć MY - zaledwie piętnastoletni uczniowie.
      Jestem strasznie zbulwersowana tego typu działaniami! Ludzie podajcie mi jakieś
      namiary na Ministra Edukacji który zarządził aby robić takie testy ! Chcę do
      niego napisać kilka słów...Przede wszystkim chciałabym się dowiedzieć DLACZEGO?
      piszcie na agus_s@gazeta.pl
    • gobi03 laptop za 100$ 19.11.05, 23:20
      Czy polskie Ministerstwo Edukacji zakupi próbną serię laptopów uczniowskich? Czy
      będzie wdrożony program zmierzający do zastosowania cyfrowych środków
      technicznych w edukacji? Należy pamiętać, że cyfrowa obróbka informacji jest
      wielokrotnie tańsza od używania papieru, a przy tym bardziej skuteczna:
      multimedia, praca grupowa, praca na odległość, automatyzacja...
      laptop.media.mit.edu/ ma tylko jedną "wadę" - zaoszczędzi miliony dolarów
      na oprogramowaniu Microsoftu (w skali Polski). To się nie może udać, chyba że
      zaangażuje się ministerstwo łapownictwa.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka