Dodaj do ulubionych

Urbański: nie będzie jeden kardynał decydował...

28.03.06, 11:20
Dziwisz stwierdził, że wie z doświadczenia, że Papież nie pielgrzymuje do
krajów w czasie, gdy toczy się w nich kampania wyborcza. Na co Urbański, że
jeden kardynał nie będzie decydował o pielgrzymce Papieża. Brawo. Tylko czy
to była decyzja Dziwisza? Czy raczej opinia? To tak, jakby elektryk ostrzegał
Urbańskiego przed wkładaniem palców do kontaktu, bo wie z doświadczenia, że
to grozi porażeniem. Na co Urbański: nie będzie jeden elektryk decydował,
kiedy mnie prąd kopnie. A porażenie Urbańskiemu już nie grozi. Nic dwa razy
się nie zdarza...
Obserwuj wątek
    • mariner4 Ale jeden Rydzyk będzie decydował! 28.03.06, 11:30
      Prezydent i jego minister zdają się zapominać, że nie powinni byc stroną w
      sporze politycznym. Prezydent powinien być raczej arbitrem. Oczywiście nie można
      oczekiwać, aby zapomniał skąd się wywodzi, ale jawna stronniczość jest nie na
      miejscu.
      Nie ma nic za darmo na tym świecie. Skoro Pan prezydent sam daje do zrozumienia,
      ze tylko zwolennicy PiS są mu bliscy, to wszyscy inni mają moralne prawo go
      kontestować.
      Kard. Dziwisz popełnił "błąd" zadając się z PO, co zdaniem wstrętnych kaczorów
      jest niewybaczalne.
      M.
      • a.adas Re: Ale jeden Rydzyk będzie decydował! 28.03.06, 11:42
        Co do roli prezydenta - taki jest odbiór w "ludzie ciemnym". W polskim systemie
        politycznym, przy stosunkowo niewielkiej realnej władzy, prezydent jest
        najważniejszym symbolem polityki, może nawet demokracji. To spadek po
        Kwaśniewskim, ale nie tylko... Ale pewnie i to Kaczyńskim się nie podoba.

Masowe "nawrócenia" w PO mi się nie podobają. I nie wiem czy są warte swej
        ceny... Nad taktycznymi ruchami w pewnym momencie można stracić kontrolę i wtedy
        stają się one ciężarem, problemem.

Nie mogę medialnym mózgom PiS nie oddać pewnej wielkości. Ten kto wymyślił by
        ew. kampanię wyborczą oprzeć na Premierze, Prezydencie (ale tu umiarkowanie)
        oraz... Papieżu jest geniuszem. Chwilę po wykeździe Benedykta w tv pojawiłyby
        się reklamówki jak to Kaczyńscy witają Papę.

I to niezależnie czy Kaczyński chce tych wyborów czy nie. Kalkuluje, ze w obydwu
        wypadkach moze coś wygrać. Czy słusznie?

Staniszkis o Urbańskim
        "O tym, że szykują się jakieś zmiany na stanowisku premiera mogą świadczyć
        ostatnie deklaracje Andrzeja Urbańskiego. To, że użył w kontekście konfliktu z
        prezesem NBP słowa "zamach" świadczy, że może się szykować do objęcia fotela
        premiera. To człowiek pragmatyczny i karierowicz. Zaostrzenie retoryki dowodzi,
        że stanął do wyścigu do stanowiska szefa rządu."

cały artykuł jest ciekawy
        fakty.interia.pl/news?inf=731117
        • krystian71 mala poprawka,dzieki ktorej bedziesz musial 28.03.06, 11:52
          usunac caly akapit ze swoich wywodow

> Nie mogę medialnym mózgom PiS nie oddać pewnej wielkości. Ten kto wymyślił by
          > ew. kampanię wyborczą oprzeć na Premierze, Prezydencie (ale tu umiarkowanie)
          > oraz... Papieżu jest geniuszem. Chwilę po wykeździe Benedykta w tv pojawiłyby
          > się reklamówki jak to Kaczyńscy witają Papę.

Wlasnie dlatego, a wrecz przeciwnie Kaczki zadaja wy7borow PRZED a nie PO
          przyjedzie/wyjezdzie Benedykta.
          Obrazki z pielgrzymki w zaden sposob nie mogly by trafic do materialow
          wyborczych
          • a.adas Re: mala poprawka,dzieki ktorej bedziesz musial 28.03.06, 12:28
            jesteś pewien?
            Między moim postem a Twoją odpowiedzią próbowałem sobie przypomnieć to co
            wczoraj usłyszałem w którymś z dzienników. Wkradła się podobna wątpliwość w me
            myśli. I teraz nie wiem czy usłyszałem, ze "co to za sprawa jesli wybory będą
            tydzień PRZED (czy PO) wizycie Papieża". Ja kojarzę PO... zresztą spójrz na post
            otwierajacy ten wątek, choc przydałby się link do wypowiedzi Urbańskiego...
            • a.adas Potwierdzenie Twojej wersji 28.03.06, 12:38
              "Cała czołówka PO powtarzała od tygodnia, że na wybory 21 maja się nie zgodzi.
              Oficjalny powód - Platforma nie chce zakłócać pielgrzymki Benedykta XVI, który
              przyjeżdża do Polski 25 maja. Sceptyczny był też kardynał Stanisław Dziwisz.
              Telewizji TVN 24 powiedział wczoraj: - Jest 12 miesięcy w roku. Jeśli
              rzeczywiście te wybory są konieczne, można znaleźć inny termin, nie przed
              przyjazdem papieża. Atmosfera przedwyborcza nie służy dobremu duchowemu
              przygotowaniu do pielgrzymki. - Niech wątpliwości rozstrzygnie sama Stolica
              Apostolska - odpowiedział lider PiS Jarosław Kaczyński."
              serwisy.gazeta.pl/kraj/1,65646,3240390.html
              Musiałem źle usłyszeć
              ale...

Kto rozpisuje wybory? I na jakich zasadach?

"Prezydent Rzeczypospolitej, zarządzając skrócenie kadencji Sejmu, zarządza
              jednocześnie wybory do Sejmu i Senatu i wyznacza ich datę na dzień przypadający
              nie później niż w ciągu 45 dni od dnia zarządzenia skrócenia kadencji Sejmu.
              Prezydent Rzeczypospolitej zwołuje pierwsze posiedzenie nowo wybranego Sejmu nie
              później niż na 15 dzień po dniu przeprowadzenia wyborów."
              4 kwietnia (na pewno?) + 45 dni... z trudem sie mieścimy w 21 maja;)

• hamlet1111 Re: Urbański: nie będzie jeden kardynał decydował 28.03.06, 13:13
      Obrażając Dziwisza, Urbański zniżył sie do poziomu rynsztoka. Ci
      ludzie(Kaczyńscy, Kurski i inni) nie mają żadnych hamulców moralnych. Każdy kto
      ma inne zdanie jest dla nich wrogiem. Sądze, że gdyby PO zagłosowała za
      wyborami, to z dziką perfidią wykorzystali by ten przyjazd do własnych celów.
    • snajper55 Wydało się... 28.03.06, 13:21
      earthman napisał:

> Dziwisz stwierdził, że wie z doświadczenia, że Papież nie pielgrzymuje do
      > krajów w czasie, gdy toczy się w nich kampania wyborcza. Na co Urbański, że
      > jeden kardynał nie będzie decydował o pielgrzymce Papieża.

Dziwisz też należy do Układu. Czyżby Benedykt...

S.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka