Dodaj do ulubionych

Udana i trwała większościowa koalicja rządowa to:

04.05.06, 11:22
Udana i trwała większościowa koalicja rządowa to straszna porażka PO.
To jest w tej chwili największy problem PO.
Trwała koalicja i dopływ olbrzymich środków z UE to skazanie PISu na wielki
sukces a zatem zmarginalizowanie znaczenia PO i co za tym idzie wielka klęska
PO w następnych wyborach za 3,5 roku.
Stąd taka nagonka POwskich mediów na tworzącą się koalicję poprzez wszelkiego
rodzaju prób wbijania klina w przyszłych teraz jeszcze teoretycznie
koalicjantów.
Obserwuj wątek
    • bryt.bryt nie nalezy zapominac ... 04.05.06, 11:43
      ... ze ewentualne (choc malo realne w pisowskim, swietnie zorganizowanym
      swiecie) problemy z wykorzystaniem tych srodkow beda wina PO, ktora we wlasciwy
      sobie, infantylno-dywersyjny sposob bedzie szkodzic Polsce. Dobrze mowie?
      • haen1950 Re: Udana i trwała większościowa koalicja rządowa 04.05.06, 11:54
        Też nie rozumiem o czym ten dyżurny pisior pisze. Nawet PSL, traktowany jak
        stara stuletnia dziwka olał PIS z pozycji patriotycznych. I to definitywnie.
        Jezeli ktoś chce darmową i niczym nie wymuszoną promocję Jędrusia nazywać
        koalicją to chyba bozia mu rozum odbiera. Muszą się teraz przepraszać z
        Giertychem, przez którego Jaruś rozwalił pakt stalowy. Jeszcze takiego
        upokorzenia nasz kochany kaczuś nie doznał. Poczekajmy na te nominacje. Wtedy
        się zacznie pełna kompromitacja jarusiowych koncepcyjek na wieczne sprawowanie
        rządów.
        • bryt.bryt Minister od Oceanow 04.05.06, 12:20
          haen1950 napisał:

(...) Poczekajmy na te nominacje. Wtedy
          > się zacznie pełna kompromitacja jarusiowych koncepcyjek na wieczne sprawowanie
          > rządów.

Wlasnie sie dowiedzialem, ze kandydat na Ministra od Oceanow ma kompetencje bo
          jest z Trojmiasta.
        • leszab Mądrość polega też na tym żeby wiedzieć, kiedy uda 04.05.06, 12:28
          Mądrość polega też na tym żeby wiedzieć, kiedy udawać głupiego.
          Ja osobiście uważam, że PSL tylko udaje głupiego, aby wytargować więcej.
          To starzy wyjadacze polityczni.
          Dla mnie koalicja z PSL ma wady i zalety.
          Zalety to dużo większa pewność w działaniu maszyny do głosowania a z drugiej
          strony PSL może być starszym hamulcowym w rozliczaniu prywatyzacji itp. bo
          brali przecież w tym udział. A tam gdzie tylko to jest możliwe jest korupcja.
          To naturalne, gdy niema lub nie było mechanizmów, aby ją ograniczać.
          Ja zadaję sobie pytanie nie gdzie jest korupcja a gdzie jej niema i odpowiedź
          na to pytanie jest bardzo trudna. Na styku państwo i reszta zawsze jest pokusa,
          bo człowiek jest z natury zły.
          Ja np., chociaż jestem zdecydowanie przeciwko korupcji to naprawdę tak do końca
          nie jestem pewien czy nie dałbym się skusić. Kwestia ceny i ryzyka, ale na
          szczęście nic tak grubego ode mnie nie zależy i nie mam z tego powodu dylematów.
          • swoboda_t Re: Mądrość polega też na tym żeby wiedzieć, kied 04.05.06, 15:32
            >>Na styku państwo i reszta zawsze jest pokusa, bo człowiek jest z natury
            zły.<< No prosze, jednak coś rozumiesz. To teraz mi powiedz jak PiS chce
            walczyć z korupcją zwiększając jednocześnie styk państwa i reszty?? Zastanawiam
            isę jak wybrniesz, bo chyba nikt o zdrowych zmysłach nie może wierzyć w
            skuteczność takich działań.
            • leszab Polska Musi być silnym państwem tak jak np. USA gd 04.05.06, 15:49
              Polska Musi być silnym państwem tak jak np. USA gdzie państwo bardzo silnie
              pilnuje poprzez swoje instytucje, przestrzeganie wolności, wolnej konkurencji i
              sprawiedliwości.
              I to by było na tyle.
              No powiedz mi gdzie na Świecie rządzą partie liberalne to bardzo ciekawy temat.
              Co może w USA, Niemczech, Francji?
              No powiedz?
              Partie liberalne są bardzo cieniutkie na świecie i nic nie mają do gadania tak
              jak PO w Polsce a nawet gorzej.
              • kaczy.pisiorek Re: Polska Musi być silnym państwem tak jak np. U 04.05.06, 15:52
                leszab napisał:

> Polska Musi być silnym państwem tak jak np. USA gdzie państwo bardzo silnie
                > pilnuje poprzez swoje instytucje, przestrzeganie wolności, wolnej konkurencji i
                > sprawiedliwości.

Nie da się, tam ludzie są - mimo wszystko - mądrzejsi i nie głosują na populistów.

> No powiedz mi gdzie na Świecie rządzą partie liberalne to bardzo ciekawy temat.
                > Co może w USA, Niemczech, Francji?

Właśnie w USA

> Partie liberalne są bardzo cieniutkie na świecie i nic nie mają do gadania tak
                > jak PO w Polsce a nawet gorzej

Za to komuchy trzymają się mocno - Korea Płn, Kuba - to wzorce, z których
                kurduple czerpią pomysły na gospodarkę.
            • bryt.bryt Re: Masz rację. W tej akurat chwili jej jeszcze n 04.05.06, 13:46
              x2468 napisał:

> Gosiewski dzisiaj powiedzial ze rozmowy o budowie koalicji maja byc prowadzonw
              > w
              > przystlym tygodniu.Czyli ktos tu klamie.leszab,Gosiewski czy ....Gosiewski?
              > Jak udowodnili wlasnie Pis z Leszabem za dziury na sloncu odpowiedzialny jest
              > Tusk.

To dziadek Tuska, a wlasciwie jego armia, czyli armia III Rzeszy, ktora w czasie
              II wojny wystrzelila tak duzo pociskow, z ktorych wiele bylo niecelnych, ze jak
              wlasnie dolecialy w tym roku do slonca, to porobily dziury jak w szwajcarskim
              serze. Zreszta trop szwajcarski tez warto sprawdzic ...

• alistair-p Re: Masz rację. W tej akurat chwili jej jeszcze n 04.05.06, 13:50
                bryt.bryt napisał:

> x2468 napisał:
                >
                > > Gosiewski dzisiaj powiedzial ze rozmowy o budowie koalicji maja byc prowa
                > dzonw
                > > w
                > > przystlym tygodniu.Czyli ktos tu klamie.leszab,Gosiewski czy ....Gosiewsk
                > i?
                > > Jak udowodnili wlasnie Pis z Leszabem za dziury na sloncu odpowiedzialny
                > jest
                > > Tusk.
                >
                > To dziadek Tuska, a wlasciwie jego armia, czyli armia III Rzeszy, ktora w czasi
                > e
                > II wojny wystrzelila tak duzo pociskow, z ktorych wiele bylo niecelnych, ze jak
                > wlasnie dolecialy w tym roku do slonca, to porobily dziury jak w szwajcarskim
                > serze. Zreszta trop szwajcarski tez warto sprawdzic ...
                >
                ======================================
                Moim zdaniem Tusk powinien wydac oświadczenie w którym przyznaje się do
                wszystkich błędów PiSu,przeszłych,obecnych i przyszłych.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka