Dodaj do ulubionych

zakazać Kod Da Vinci?

19.05.06, 18:03
chyba nie. Film jest nudny jak flaki z olejem. Jestem miłośnikiem kina
holywoodzkiego i wiem doskonale,ze tandetne i nudne filmy umierają śmercią
błyskawiczną.zostawy go w spokoju - zdechnie za 30 dni. ideologii do niego
dorobić się nie da nawet jak jest się szefem SLD.. A to ,ze niektórzy dają
wiarę bzdurom tam pokaznym -no cóż niektórzy wierzą nawet michnikowi.
Obserwuj wątek
    • travel_wawa Re: zakazać Kod Da Vinci? 19.05.06, 18:13
      Idę wyłącznie z ciekawości. Nie nastawiam się na nic nadzwyczajnego.
      Natomiast lubię samemu sobie wyrabiać opinię na tematy, o których sie pisze.
      Nie boje się, że jakiś film mógłby zachwiać fundamentami mojej Wiary. Gdyby tak
      było, oznaczałoby to jej płyciznę...
    • indris Można spróbować 19.05.06, 18:32
      I wtedy okazałoby się, że jest to prawnie niemożliwe. Za ewentualny zakaz RP
      zapłaciłaby spore odszkodowanie a dodatkowo ośmieszyłaby się w całej Europie i
      połowie USA.
    • wanda43 Re: zakazać Kod Da Vinci? 19.05.06, 18:35
      Co to znaczy zakazac? Jakim prawem?
      Jakim prawem jakis biskup czy inny funkcjonariusz KrK ma mi czegos zakazywac?
      Co to jest? taliban, klechistan? Przymus religijny?Sredniowiecze, ze sie
      nawoluje do palenia ksiązki?
      XXI wiek jest i nie te czasy, aby jak w początkach papiestwa wprowadzac przymus
      wyznawania katolicyzmu ogniem i mieczem, a myslacych skazywac na tortury i smierc.
      • janbezziemi Mądre opinie 19.05.06, 19:06

KRZYSZTOF TEODOR TOEPLITZ:
        – Od normalnych krajów europejskich różnimy się tym, że nasza polityka jest
        sterowana ideologicznie. W związku z tym protest polityków prawicy
        przeciw „Kodowi da Vinci” nie jest zaskakujący, ale niczego dobrego nie wróży
        to na przyszłość. Jeśli prokuratura zajmie się dystrybutorami na polecenie
        ministra, to będzie to niezgodne z normami europejskimi. Podobne prawo,
        pozwalające ścigać dystrybutorów filmów, wprowadzono tylko w Tajlandii, więc
        oczywiście możemy ścigać się z Tajlandią, ale prestiżu nam to nie przysporzy.

ANDRZEJ ŻUŁAWSKI:
        – To nie jest akcja polityczna ani nawet religijna, ale religiancka. Jeżeli
        panowie senatorowie naprawdę nie mają nic innego do roboty w tym ponurym i
        bardzo źle rządzonym kraju niż zajmowanie się amerykańskim filmem, to wygląda
        to blado

"Nigdy tak wielu nie było manipulowanych przez tak nielicznych"- ALDOUS HUXLEY
    • szabrownick Re: zakazać Kod Da Vinci? Po co? 19.05.06, 19:18
      Przecież na to właśnie liczą marketingowcy tego filmidła. Na filmie nie byłem i
      nie pójdę - nazwisko reżysera (Ron Howard, tfurca - uwaga nie mylić z twórcą,
      dzieła pt. "Kaczor Howard") jest dla mnie wystarczającą antyrekomendacją tej
      produkcji.
      Szkoda, że Kosciół nie wyczuł sprawy i dał się tak łatwo wkręcić w mechanizm
      marketingowy speców z Holyłudu, robiąc niezamierzoną reklamę.
      Szkoda też Toma Hanksa i Audrey Tattuu, którzy aby zerwać z
      dotychczasową "szufladą aktorską" do których ich włożono, każdego w swoim
      kraju, przyjęli role w tym filmie.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka