Dodaj do ulubionych

Wkurzaja mnie libanscy Polacy

05.08.06, 23:57
Dzis w ktoryms z dziennikow uzalali sie, ze nikt im nie chce pomoc i ze zdani
sami na siebie.
Rozumiem wojna w Libanie, trudna sytuacja, ewakuacja do kraju na koszt
podatnika polskiego. Domaganie sie jednak, ze nagle dostana ubezpieczenie,
zasilek i pomoc w zalatwieniu szkoly dla dzieci jest chyba przesada.
To byl ich wybor, by przeniesc sie do Libanu, zakladac tam rodziny i zyc.
Powinni jak kazdy czlowiek ponosic odpowiedzialnosc za swoje wybory.
Taka roszczeniowa postawa dziala mi na nerwy. Powinny im pomoc ich rodziny w
Polsce, a nie panstwo.
Obserwuj wątek
        • michal00 Re: Od kiedy to jest zobowiazane? 06.08.06, 00:14
          Panstwo nie ma go utrzymywac, ale powinno zapewnic niezbedne warunki do zycia w
          razie jakiegos kataklizmu.

> Skoro sa obywatelami Libanu, to niech im panstwo Liban pomaga.

Zdaje sie, ze sa obywatelami polskimi - dlatego panstwo im pomoglo.
          • frau_blada Re: Od kiedy to jest zobowiazane? 06.08.06, 00:17
            michal00 napisał:

> Panstwo nie ma go utrzymywac, ale powinno zapewnic niezbedne warunki do zycia w
            >
            > razie jakiegos kataklizmu.

Dziwne. A jak zginal jedyny zywiciel rodziny w hali w Katowicach, to panstwo
            zajelo sie rodzinami?

>
            > > Skoro sa obywatelami Libanu, to niech im panstwo Liban pomaga.
            >
            > Zdaje sie, ze sa obywatelami polskimi - dlatego panstwo im pomoglo.

Sprowadzilo na nsz koszt do Polski. I wystarczy.
            • michal00 Re: Od kiedy to jest zobowiazane? 06.08.06, 00:27

> Dziwne. A jak zginal jedyny zywiciel rodziny w hali w Katowicach, to panstwo
              > zajelo sie rodzinami?
              >

nie opowiadaj glupstw blada.

>
              > > Zdaje sie, ze sa obywatelami polskimi - dlatego panstwo im pomoglo.
              >
              > Sprowadzilo na nsz koszt do Polski. I wystarczy.
              >

nie, nie wystarczy. panstwo jest dla obywateli a nie obywatele dla panstwa. To,
              co proponujesz oznacza, ze zaden Polak mieszkajacy za granica nawet w
              ekstremalnych sytuacjach nie moze liczyc na pomoc panstwa. Zastanow sie, jakie
              taka informacje bedzie miala oddzialywanie.
                • umfana Re: A jakie ma miec? Ze jestesmy normalni? 06.08.06, 16:11
                  frau_blada napisała:

> Czy Ty wiesz, ze Amerykanie za ewakuacje z Libanu swoich obywateli biora od nic
                  > h
                  > pieniadze. Wychodza z zalozenia - pchali sie w niebezpieczny rejon, to im
                  > pomozemy, ale za nieroztropnosc musza zaplacic.

O właśnie! Te arabskie tłuste żonki mają kasy, jak lodu i my mamy te babsztyle
                  utrzymywać z ich muzułmańskim mężusiami i dzieciakami? Skandal! Niech baby idą
                  do pracy.
        • my.uczennice.vii.liceum Re: Od kiedy to jest zobowiazane? 06.08.06, 00:47
          frau_blada napisała:

> Skoro sa obywatelami Libanu, to niech im panstwo Liban pomaga.
          A nie byloby Ci wstyd, gdyby wczesniej doczekali sie pomocy od Libanu?
          Domyslamy sie, ze sa to indywidualne przypadki i trudno pakowac je do
          wspolnego wora. (To sie zle kojarzy po demonstracji naszej mlodziezy, ale trudno)

> Albo niech zadaja odszkodowania od Izraela.
          Nawet niech nie probuja bez bomby atomowej.
          • frau_blada Nie nie byloby mi wstyd. 06.08.06, 09:54
            Jesli Polka wychodzi za Kanadyjczyka i mieszka tam 20 lat, i nagle nastepuje
            jakas gigantyczna katastrofa, to w pierwszej kolejnosci pomaga rzad kraju, w
            ktorym Ci obywatele przebywali, placicli skladki i budowali dobrobyt.

Rozumiem, ze trzeba pomagac Polakom, ktorzy sila zostani wywiezieni do Rosji,
            Kazachstanu. Ale dlaczego mam pomagac ludziom, ktorzy dokonali takiego, a nie
            innego wyboru. Ich decyzja, wiec niech ponosza konsekwencje, a nie uzalaja sie
            nad soba w telewizji mowiac, ze nic nie moga w urzedach zalatwic. 90% obywateli
            Polski niewiele moze sprawnie zalatwic w urzedach.
            Niektore panny nosza sie calkiem po muzulmansku, czyli ich wybor byl swiadomy i
            do konca. Sorry, ale nie zycze sobie specjalnego traktowania ludzi, tylko
            dlatego, ze spotkala ich tragedia. Wcale nie wieksza niz Libanczykow, ktorzy
            swoj kraj kochaja i zostali w nim patrzac jak zionisci niszcza im dobytek.
            • my.uczennice.vii.liceum Re: Nie nie byloby mi wstyd. 06.08.06, 14:44
              W pierwszej kolejnosci pomaga wykupione ubezpieczenie, a nastepnie rzad kraju
              zamieszkania. Zadna firma nie sprzedaje ubezpieczenia "od wojny". To uzmyslawia
              skale tragedii.

Widzimy tu oddzielne sprawy.
              Skandaliczne, wrecz rasistowskie zaniedbanie Polonii z Kazachstanu idace
              w dziesieciolecia. Moze lepiej bylo otworzyc rynek pracy dla Polakow z Kazachstanu
              zamiast dla Ukraincow (na przyklad)?
              Uciekinierzy z Libanu powinni byc traktowani na zasadach ogolnych.
              Liban po wycofaniu sie okupantow osiagnal poziom cywilizacyjny porownywalny
              z zachodnim, co niestety do dzis nie udalo sie Polsce.
              Moze dlatego ci Arabowie nie moga nadziwic sie "obsludze klienta".
              Tu i nas krew zalewa, ale to wina komuny i postkomuny, a nie refugees.
      • racja70 zrobiono z ich przylotu cyrk i kiełbasę wyborczą 06.08.06, 10:36
        > Jakby tego nie bylo to by wiedzieli, że są ewakuowani (co im się należało) <
        I wystarczy.
        Opinie o wyróżnianiu obcokrajowców jako partnerów kulturowo-finansowo-
        seksualnych, to inna sprawa.
        A polityka wyróżniająca "półobcych" przed "naszymi" tysiącami biezdomnych i
        bezrobotnych, oraz milionami niedożywionych, tych którzy na codzień wśród nas,
        ale którzy dla "polityków" są TŁEM - to NASZ codzienny problem. Kto tego nie
        widzi ten kiep.
    • jola_iza Re: Wkurzaja mnie libanscy Polacy 06.08.06, 06:20
      No cóż jak si.ę powiedziało "a" to trzeba powiedzieć "b". Jak sprowadziliśmy te rodziny to trzeba im pomóc. Ubezpieczenie na dwa tygodnie to nie są wielkie pieniądze a rząd fundusz rezerwowy ma . Te dzieci nie wymagają specjalnych szkół . Chłopak chce zdawać maturę międzynarodową ,tak jak wielu w tym kraju, np. dzieci dyplomatów.Zrobił rząd przedstawienie z powrotem do Polski to przedtawienie MUSI trwać dalej.
      • frau_blada Re: Cywilizowane panstwo pomaga swoim rodakom, sz 06.08.06, 10:03
        A Polacy domagali sie od Libanczykow pomocy, zasilkow i ubezpieczenia?

Poza tym Ci ludzie maja w Polsce rodziny, a Polacy byli w Libanie obcymi.
        Dlaczego ma pomagac panstwo, a nie rodzina? Przeciez panstwo ich do Libanu nie
        wyslalo. Wyjechali swiadomie do pracy, zakladac rodziny, uczyc sie nowej kultury.
        • l.o.r.t.e.a Re: Cywilizowane panstwo pomaga swoim rodakom, sz 06.08.06, 10:05
          frau_blada napisała:

> A Polacy domagali sie od Libanczykow pomocy, zasilkow i ubezpieczenia?

W warunkach wojny dostali pomoc.

>
          > Poza tym Ci ludzie maja w Polsce rodziny, a Polacy byli w Libanie obcymi.
          > Dlaczego ma pomagac panstwo, a nie rodzina? Przeciez panstwo ich do Libanu nie
          > wyslalo. Wyjechali swiadomie do pracy, zakladac rodziny, uczyc sie nowej kultur
          > y.

Piszę ci chyba wyraźnie, znaczana częśc tych ludzi to jeszcze emigracja z 1939,
          rodzinne kontakty się pourywały.
          >
          • frau_blada Re: Cywilizowane panstwo pomaga swoim rodakom, sz 06.08.06, 10:16
            l.o.r.t.e.a napisał:

> W warunkach wojny dostali pomoc.

A my ich sciagnelismy do kraju. I wystarczy.

> Piszę ci chyba wyraźnie, znaczana częśc tych ludzi to jeszcze emigracja z 1939,
            > rodzinne kontakty się pourywały.

A co Ty opowiadasz ja mowie o wczorajszym programie w tv. Kobita z mezem po 17
            latach wrocila i oboje zaskoczeni, bo w urzedach nic zalatwic nie moze (a kto w
            Polsce bez meldunku moze cokolwiek zalatwic), dziecka nie chcial przyjac za
            darmo lekarz (a ktory lekarz przyjmie kogos nie z NFZ za darmo) itd, itp.

W zeszlym tygodniu byly panny w chustach i marudzily, ze 3-4 dzieci, a tu nic
            zalatwic nie mozna, pieniedzy na zycie nie ma itd, itp. Przepraszam bardzo, ale
            jako podatnik nie mam ochoty placic, za prowadzenie za reke tych osob po
            urzedach. Chcialy miec 3-4 dzieci to ich problem. Ja z tych dzieci przyjemnosci
            nie mialam. W Polsce co 10 dziecko jest glodne, 25 % ludzi zyje na granicy
            ubostwa. A tu szum, bo libanskim Polakom trzeba pomoc. Trzeba tez pomoc rodzinom
            z hali Katowice, do dzis ludzie stracili prace, dobytek, najblizszych i nie
            otrzymali zadnego odszkodowania.

Libanscy Polacy maja rodziny, rodzicow, rodzenstwo, znajomych, niech ich prosza
            o pomoc a nie panstwo. Wyciaganie reki do panstwa to to pozostalosc po
            bolszewickim mysleniu, ze panstwo ma sie zajac obywatelem. Obywatel ma sie sam
            soba zajmowac. A jesli zerwali kontakty i nie ma im kto pomoc, to juz ich
            problem, ze wrocili do kraju, z ktorym przez lata nie utrzymywali zadnych kontaktow.
      • henryk.log Re: Wstydze się za ciebie frau_blada 06.08.06, 15:56
        Ot i cała ...blada,
        a zdawałoby się, że tyle w niej miłości dla dzieciuchów ! ;)

forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=28&w=44969267

sawa.com napisała:

> i za tych, którzy mysla podobnie jak ty. Ja ze swojej strony upowazniam Panstwo
        >
        > Polskie, by tak gospodarzyło moimi podatkami by wystarczylo środków na pomoc
        > dotknietych nieszczęściem rodaków.
      • franciszekszwajcarski A ja bladej sie nie wstydze 06.08.06, 16:14
        sawa.com napisała:

Ja ze swojej strony upowazniam Panstwo
        > Polskie, by tak gospodarzyło moimi podatkami by wystarczylo środków na pomoc
        > dotknietych nieszczęściem rodaków.

Ja ze swojej strony chciałbym Państwo Polskie poprosić, aby na jakichś
        libańskich Polaków nie wydało ani grosza z moich podatków. Bo nie widze powodu.
        Sugeruje przekazanie moich podatków na poprawe infrastruktury drogowej i pomoc
        dla małych polskich przedsiębiorstw.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka