Dodaj do ulubionych

Mniejszość niemiecka panoszy sie na Opolszcyźnie

IP: *.poznan.sdi.tpnet.pl 05.11.01, 15:00
Ekspansja mniejszości niemieckiej w opolskiem przybiera na sile. Coraz częściej
mnożą się prowokacyjne wystąpienia autochtonów. Dochodzi tez do coraz
liczniejszych prowokacji mających świadczyc o wzroście antyniemieckich fobii
wśród Polaków tam mieszkających. Z inspiracji niemieckich reporterów pojawiają
się antyniemieckie napisy na murach dewastowane są niemieckie nagrobki na
cmentarzach, regularnie oblewana jest fasada konsulatu niemieckiego farbą.. (
za Neesweekiem datowanym na 11.11.01). Tygodnik ten pisze też że Tamtejsi
Niemcy są coraz bardziej zachłanni na władze rządzą w większości gmin i
powiatów w Opolskiem samodzielnie bądź w kolaicji z SLD czy UW (to ostatnie
sojusz niemiecko żydowski sprawuje władzę w sejmiku wojewódzkim!). A teraz
kolejny cytat z Nesweeka .."fakt,że działaczom TKSN - Tow. Kult Śląskich
Niemców- chodzi o rządzenie w regionie i o stołki ".. Chcą mieć przynajmniej
paru ludzi w sejmiku paru w kasie chorych w samorządach. CHCĄ ZAWŁASZCZYĆ RADIO
PUBLICZNE, WYMUSZAĆ SWOJE PROGRAMY W PUBLICZNEJ TELEWIZJI" (również obsada
osobowa w tejże)... " w ciągu ostatnich 10ciu lat Mniejszość niemiecka
osiągnęła wszystko to co chciała osiągnąć, podwójne obywatelstwo, szkoły
wszystkich szcebli z wykładowym niemieckim.." My Polacy o takich prawach w
Niemczech mozemy tylko pomażyć, nawet nie jesteśmy uznawani tam za mniejszość
narodową.. Teraz jednak podnieśli wrzesk bo posłem z opolksiego został J.
Czerwiński z LPR (podobno w młodości był skinem u Tejkowskiego ale wg mnie jest
to szemrana propaganda szemrana przez GW i reporterów niemieckih telewizji,
którzy za wszelką cenę chcą wywołać niepokoje na tle narodowościowym... Widać
zatem w jaki sposób niespostrzerzenie Niemcy instaluja w Polsce w Opolskiem
swój eksterytorialny land, w przyszłości możemy mieć tu swoje własne Kosowo.. a
my już dziś stoimy tam na gorszych pozycjach... Jak nas UE zaanektuje dopiero
bedziemy mieli kłopoty już teraz mówią oni o niemieckim śląsku.. pewnie będą
chcieli wrócoć do swej niemieckiej macierzy.. no... Hitler też chciał kiedyś
korytarza przez Polskę...
Obserwuj wątek
    • jajacek GMR wejdz na forum dla Poloni . 05.11.01, 16:49
      Ja juz nie mam sily wycinac tych hitlerowcow .
      Jestam ich paru ,ktorzy wprost pisza o powrocie Slaska do Niemiec !
      Pomoz troche jak interesuje cie zachowanie Polski w jednym kawalku :))
      Pozdrawiam.
      Ps.
      Zobacz tez na forum miejskim "Opole"
      • Gość: ZAZDRO JAJCARZ! PRZESTAN PIC! DO PORZADNYCH LUDZI... IP: *.dialup.optusnet.com.au 05.11.01, 17:08
        jajacek napisał(a):

> Ja juz nie mam sily wycinac tych hitlerowcow .
        > Jestam ich paru ,ktorzy wprost pisza o powrocie Slaska do Niemiec !
        > Pomoz troche jak interesuje cie zachowanie Polski w jednym kawalku :))
        > Pozdrawiam.
        > Ps.
        > Zobacz tez na forum miejskim "Opole"

JAK BEDZIESZ TAK MYSLAL PRZEZ NAJBLIZSZE 20 LAT TO DOCZEKASZ TEGO W CO NIE
        WIERZYSZ I BEDZIESZ MOGL ZAMIESZKAC W OPOLU- STOLICY MUZYKI "RFN-owskiej"...
        • Gość: WE Re: GMR wejdz na forum dla Poloni . IP: *.dialup.optusnet.com.au 05.11.01, 18:26
          Gość portalu: dl napisał(a):

> Drodzy, nie zapominajcie, ze Niemcy sa na Opolszyznie "u siebie". Czy wam to si
          > e
          > podoba, czy nie.
          TO ZALEZY JAK PROCENTOWO WYGLADASZ W STATYSTYCE...CZY TATA CZESAL SIE NA LEWO?
          CZY SWINIE (NAWET POLSKIE) BYLY CZYSTE W OBORZE (O BOZE! O CZYM JA PISZE??!!) , A
          NRD-OWCY NIE GESI I SWOJ JEZYK MAJA I DO MULLERA WCIAZ SIE USMIECHAJA
          HAIL KTORZY WIDZIELI A NIE DOWIERZALI!!!

• Gość: Swojak Co do Niemcow na Oplszczyznie. IP: *.lodz.cvx.ppp.tpnet.pl 05.11.01, 19:02
            Jestem Polakiem w 100% . Ostatnio bylem u znajomych w Opolu i pojechalem za
            Opole pare kilemetrow do miejscowosci Daniec gdzie mieszka mniejszosc
            Niemiecka.Jest w tej wsi kilkanascie rodzin niemieckich.Wies jest zadbana i
            czysta.Mieszkaja tam takze Nasi-Polacy ale maja biedniejsze domy.Na srodku wsi
            stoi gospoda,sklep i kosciol(a przy nim tabliczka w jezyku polskim i niemieckim
            ze jest to wies Daniec(po niemiecku Danietz)zalozona 700lat temu).W prywatnym
            domu kolo remizy strazackiej jest prywatne muzeum Niemca pana Mietusa,ktory tu
            zyje i pokazuje niemieckie eksponaty zwiazane z historia wsi i niemieckiej
            strazy pozarnej.Pan Mietus sluzyl w wojsku w czasie IIwojny swiatowej i
            pokazuje takze swoj chelm i bron z tamtych czasow.W czasie gdy zwiedzalem jego
            muzeum byl bardzo mily w stosunku do mnie chociaz wiedzial ze jestem Polakiem.
            Zanim jeszcze zaczalem zwiedzanie to go nie bylo i jego zona szukala go po
            calej wsi zebym tylko mogl zobaczyc jego eksponaty.Wszyscy byli bardzo mili.Jak
            czekalem na autobus z przystanka do Opola to zatrzymali sie jacys Niemcy i
            chcieli mnie podwiezc :odmuwilem,oni tez byli mili.Wszyscy spotkani przeze mnie
            Niemcy w Dancu byli mili i chcieli Mi pomagac.Takze odbieram mniejszosc
            niemiecka bardzo pozytywni e z wlasnych
            doswiadczen.

ps. Natomiast rzecz jasna jestem przeciwny osiedlaniu sie Niemcow na naszej
            Polskiej ziemi ,albo powrotu Slaska czy Pomorza do Niemiec. Natomiast ta
            mniejszosc co juz tam mieszka moze sobie byc. NIECH ZYJE POLSKA !
            • Gość: ZAZDRO Re: Co do Niemcow na Oplszczyznie. IP: *.dialup.optusnet.com.au 05.11.01, 19:15
              Gość portalu: Swojak napisał(a):

> Jestem Polakiem w 100% . Ostatnio bylem u znajomych w Opolu i pojechalem za
              > Opole pare kilemetrow do miejscowosci Daniec gdzie mieszka mniejszosc
              > Niemiecka.Jest w tej wsi kilkanascie rodzin niemieckich.Wies jest zadbana i
              > czysta.Mieszkaja tam takze Nasi-Polacy ale maja biedniejsze domy.Na srodku wsi
              > stoi gospoda,sklep i kosciol(a przy nim tabliczka w jezyku polskim i niemieckim
              >
              > ze jest to wies Daniec(po niemiecku Danietz)zalozona 700lat temu).W prywatnym
              > domu kolo remizy strazackiej jest prywatne muzeum Niemca pana Mietusa,ktory tu
              > zyje i pokazuje niemieckie eksponaty zwiazane z historia wsi i niemieckiej
              > strazy pozarnej.Pan Mietus sluzyl w wojsku w czasie IIwojny swiatowej i
              > pokazuje takze swoj chelm i bron z tamtych czasow.W czasie gdy zwiedzalem jego
              > muzeum byl bardzo mily w stosunku do mnie chociaz wiedzial ze jestem Polakiem.
              > Zanim jeszcze zaczalem zwiedzanie to go nie bylo i jego zona szukala go po
              > calej wsi zebym tylko mogl zobaczyc jego eksponaty.Wszyscy byli bardzo mili.Jak
              >
              > czekalem na autobus z przystanka do Opola to zatrzymali sie jacys Niemcy i
              > chcieli mnie podwiezc :odmuwilem,oni tez byli mili.Wszyscy spotkani przeze mnie
              >
              > Niemcy w Dancu byli mili i chcieli Mi pomagac.Takze odbieram mniejszosc
              > niemiecka bardzo pozytywni e z wlasnych
              > doswiadczen.
              >
              >
              >
              >
              >
              > ps. Natomiast rzecz jasna jestem przeciwny osiedlaniu sie Niemcow na naszej
              > Polskiej ziemi ,albo powrotu Slaska czy Pomorza do Niemiec. Natomiast ta
              > mniejszosc co juz tam mieszka moze sobie byc. NIECH ZYJE POLSKA !

MASZ RACJE ! JA OPUSCILEM POLSKE 20 LAT TEMU A GDY MIESZKALEM NA OPOLSZCZYZNIE TO
              INTENSYWNIE ZWIEDZALEM WSZYSTKIE WIEKRZE MIEJSCOWOSCI GRAJAC W KOSZYKOWKE,
              PRAWIE WSZEDZIE BYLO SUPER, ZDARZALY SIE MALE DYSKRYMINACJE W STOSUNKU DO NAS
              POLAKOW, ALE POLEGALO TO NA N.P. NIEPODANIU NAM WODY PODCZAS MECZU(MOZE I BY
              PODALI,ALE SAMI PILI PIWO I NIE CHCIELI SIE WYDAC...)OPOLSKIE DO DZISIAJ NIE MA
              SIE CZEGO WSTYDZIC(OPROCZ POLITYKOW)!!!!
              • jajacek Re:ZAZDRO 05.11.01, 20:27
                Ja nic nie mam do miejszosci niemieckiej ,ktora szanuje Polskie prawo !
                Mie chodzi tylko o glupich prymitywnych rewizjonistow ,maja swoj portal w
                internecie mozesz sprawdzic !
                Oni domagaja sie bez oslonek powrotu calego Slaska do Niemiec.
                Pozatym doslownie ublizaja nam Polaka,naszej godnosci narodowej,i zwyklej
                ludzkiej.
                O ile moge zrozumiec ich chec przylaczenia Slazka do Rzeszy o tyle nie moge
                zrozumiec ich nienawisci .
                Przewaznie ludzie ci wyjechali z Polski w latach 70' i 80'

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka