Dodaj do ulubionych

pytanie do prawicowych sympatyków PO

28.11.06, 08:48
co zrobicie gdy PO zacznie wchodzic w koalicje z SLD?
zakceptujecie to, zaczniecie głosować na PIS, czy przestaniecie chodzić na
wybory?
Obserwuj wątek
      • stranger.pl Re: pytanie do prawicowych sympatyków PO 28.11.06, 09:11
        1.Jest różnica między Samoobroną (i jej populizmem) a SLD, bo SLD to
        współczesna ksywka komunistycznej PZPR vel PPR vel KPP - a jak wygląda
        dziedzictwo PZPR wystarczy się przekonać spoglądając na mogiły Polaków
        pochowanych na Powązkach a zamordowanych w czasach PRL (głównie siepaczy UB).

2.Mówisz cyt.: "komunistyczna Chamoobrona, tworem SB-ecji"
        Czy mogę poprosić o podanie konkretów tej... komunistyczności Samoobrony?
        Czy są awangardą klasy robotniczej? Czy dążą do przejęcia władzy w oparciu o
        sowieckich bagnetów (tak jak PPR vel PZPR)? Czy są za cenzurą?? Czy Samoobrona
        chce nacjonalizacji i kolektywizacji jak komuniści z PPR (PZPR)?

3.Nie ma znaku równości między Samoobroną a SLD (PZPR) bo co by nie mówić
        Samoobrona nie ma dziedzictwa zbrodniarzy!

4.Do dziś poza retoryka krwistych polityków nikt nie udowodnił
        medialnego "faktu" że Samoobrona jest tworem SB! Znasz jakieś fakty
        uzasadniające to twierdzenie - człowieku sprzedaj to jakieś TV lub gazecie - bo
        oni (np. WSI 24) to szukają i szukają i nie mogą znaleźć! Będziesz bogaty jeśli
        potrafisz uzasadnić swoje twierdzenie – w przeciwnym razie po prostu łżesz:).
        • darecky111 Re: pytanie do prawicowych sympatyków PO 28.11.06, 09:17
          .Do dziś poza retoryka krwistych polityków nikt nie udowodnił
          > medialnego "faktu" że Samoobrona jest tworem SB! Znasz jakieś fakty
          > uzasadniające to twierdzenie - człowieku sprzedaj to jakieś TV lub gazecie -
          bo
          >
          > oni (np. WSI 24) to szukają i szukają i nie mogą znaleźć! Będziesz bogaty
          jeśli
          >
          > potrafisz uzasadnić swoje twierdzenie – w przeciwnym razie po prostu łżes
          > z:).
          Ode mnie chcesz dowodow? Wszak Kaczynscy tak twierdzili. Zadzwon do nich i
          popros. Pewnie Ci dadza.
              • stranger.pl Re: Ach tak - to ty papuga, powtarzasz bezmyślnie 28.11.06, 09:55
                Nie zaprzeczę że p. Kaczyński palnął taka głupotę ale jak już ktoś powtarza te
                głupie słowa (jako... swoje jak np. "darecky111" w tym wątku) to niech
                przynajmniej zaznacza, że cytuje Kaczyńskiego - a nie jak pytany o konkrety
                nabiera nagle wodę w usta i mówi: "ja... niewinny to Kaczyński powiedział".

Bo albo mówi się swoje słowa albo robi się za papugę - tylko wtedy proszę
                zaznaczać, że się cytuje cudzą głupotę - ponadto cytowanie kłamstw też jest
                karalne wobec cytującego (za powtarzanie kłamstw)!
            • 1tomasz1 Re: Ach tak - to ty papuga, powtarzasz bezmyślnie 28.11.06, 09:54
              I konkrety:

"Ogromny i niedoceniany przez obserwatorów udział w zachowaniu potęgi WSI miała
              Samoobrona. Dwaj posłowie tego ugrupowania - Andrzej Grzesik i Zbigniew
              Dziewulski, referując stanowisko klubu, wsparli rządową wersję ustawy o WSI,
              która zachowywała obecną pozycję wojskowych służb. Poseł Andrzej Grzesik
              argumentował:
              - Oceniamy, iż zaproponowana w projekcie ustawy instytucjonalna jedność służb
              wywiadu i kontrwywiadu wojskowego jest rozwiązaniem optymalnym, wynikającym z
              faktycznie realizowanych obecnie przez WSI zadań, w tym sojuszniczych, oraz ich
              roli w systemie ochronnym państwa. (...)"

"Mackiewicz kilkakrotnie występował na forum sejmowej komisji służb specjalnych.
              Nie ukrywał swoich związków z Samoobroną.
              Zdaniem Miodowicza, Mackiewicz nie jest wyjątkiem w Samoobronie. Znalazło się
              tam sporo osób związanych z PRL-owskimi służbami specjalnymi, w tym ze służbami
              wojskowymi."

"Sprawa ustawy to nie jedyny przykład działań partii Leppera zbieżnych z
              interesami WSI. Zbigniew Wassermann pamięta, jak Samoobrona próbowała forsować
              na eksperta sejmowej komisji ds. służb specjalnych Kazimierza Głowackiego - w
              połowie lat 90. szefa WSI.
              O WSI rozmawialiśmy z Andrzejem Lepperem. Powiedział, że służb nie należy
              likwidować - najwyżej zreformować. Przyznał, że Samoobrona korzysta z różnego
              typu doradców, w tym również związanych z WSI."

"W Samoobronie - zarówno w jej warszawskiej centrali, jak i w terenie - roi się
              od wojskowych. Były rzecznik partii Krzysztof Socha był oficerem politycznym -
              pułkownikiem LWP. Generał Zenon Poznański, dziś jeden z najbliższych doradców
              Andrzeja Leppera, opowiadał na łamach "Rzeczpospolitej", jak to na polowaniu
              koledzy generałowie chwalili go za związanie się z Samoobroną."

"- Były szef MSW Andrzej Milczanowski mówił mi wprost, że Tymiński i partia X to
              był pomysł WSI, wskazywał nawet konkretnych ludzi, którzy tę operację
              organizowali - wspomina Jarosław Kaczyński, lider PiS. Tymiński i Lepper znają
              się. W połowie lat 90. zdobywająca dopiero popularność Samooobrona i
              dogorywająca Partia X współpracowały bardzo ściśle."

Chcesz więcej? ;)
              • stranger.pl Re: Ach tak - to ty papuga, powtarzasz bezmyślnie 28.11.06, 10:00
                To nie ma żadnej wartości merytorycznej i dowodowej! Zdanie polityków o innych
                konkurencyjnych partiach są subiektywną grą w którą wierzą tylko krasnoludki i
                dzieci!
                Konkrety to: nagrania, rachunki, daty, nazwiska, dokumenty etc. - nic z tego
                nie podajesz - podajesz tylko opinię jakiś polityków o konkurencyjnej wobec
                nich partii - to tak jakbym ja, nierzyczliwy wobec PO, nagle zaczał twierdzic,
                że PO zostało załozone przez Mossad lub CIA:P Bo ktoś z PO gdzie spotykał się z
                dyplomatów Izraela czy USA!
                • 1tomasz1 Re: Ach tak - to ty papuga, powtarzasz bezmyślnie 28.11.06, 10:11
                  Ja nie tewierdzę, że SO została złożona przez WSI - nie mam na to dowodów.
                  Dowody mam, że roi się tam od osób należących wcześniej z PZPR lub/i SLD. Mam
                  także dowody na to, że PiS publicznie wykluczał koalicję z SO, a teraz w niej trwa.

Konkrety:
                  pamiętasz doradcę Leppera ds. ekonomicznych - Borysiuka?
                  Skończył Wyższą Szkołą Nauk Społecznych przy KC PZPR (kuźnia kadr dla PZPR).
                  Pracował jako dziennikarz w "Przyjaźni", organie Towarzystwa Przyjaźni
                  Polsko-Radzieckiej.

I takie tam jeszcze:
                  "Eksperci z WSI i SLD Szefem ekspertów Samoobrony jest Kazimierz Zdunowski,
                  kiedyś członek PZPR, później działacz Kółek Rolniczych. Ujawnił wczoraj
                  „Gazecie” kilkanaście nazwisk czołowych doradców Leppera. Do najbardziej
                  interesujących należy Marek Mackiewicz, pułkownik rezerwy, do 1998 r. pracujący
                  w Wojskowych Służbach Informacyjnych. Wcześniej był m.in. polskim attaché
                  wojskowym w Estonii. Blisko współpracował z adm. Kazimierzem Głowackim, szefem
                  WSI w czasie, gdy prezydentem był Lech Wałęsa. Mackiewicz jest dziś ekspertem
                  Samoobrony ds. służb specjalnych. Drugim wysokim rangą wojskowym w Samoobronie
                  jest gen. Zenon Poznański, w latach 90. szef Obrony Cywilnej. Obydwaj oficerowie
                  znani są z prorosyjskich sympatii i uważa się, że razem z dr. Bolesławem
                  Borysiukiem, socjologiem i byłym działaczem Towarzystwa Przyjaźni Polsko
                  Radzieckiej, są strażnikami i kreatorami prorosyjskiej polityki Samoobrony.
                  Mackiewicz, Poznański i Borysiuk byli wcześniej związani z SLD. Z SLD kojarzony
                  jest również jedyny w gronie ekspertów Leppera profesor - doradca ds. mediów. To
                  Bogdan Michalski (...)".

Mało? Jesteś w stanie to zakwestionować?
          • stranger.pl Re: pytanie do prawicowych sympatyków PO 28.11.06, 09:45
            Dużo więcej ludzi z PZPR w Unii Wolności (sorry teraz ta kanapa nazywa się
            Demokraci.pl) czy nawet PO i PiSie!!!

I nie mówię po to by coś demaskować - pytanie jest inne - czy ci ludzie mieli
            wpływ na dzieje PRL i terror wobec społeczeństwa i czy dziś żałują swojej
            głupoty czyli przynależności do PZPR (PPR) - Płatnych Zdrajców Pachołków Rosji!

Ponadto ja nie tykam szeregowych członków - mi chodzi o nomenklaturę PZPR czyli
            ludzi władzy z PRL! A co jak co to oni siedzą w SLD a nie w innych partiach!
      • 1tomasz1 Re: pytanie do prawicowych sympatyków PO 28.11.06, 09:17
        Gdyby to była jeszcze koalicja dla dobra Polski...

"Tanie państwo w/g PIS
        W resorcie skarbu jest podsekretarz stanu, który jeździ służbowym samochodem i
        pracuje we własnym gabinecie, ale nie ma co robić. Powód? Minister Wojciech
        Jasiński nie przydzielił mu obowiązków.
        Chodzi o Sławomira Urbaniaka, którego na to stanowisko rekomendowała Samoobrona.
        Ministerialną nominację Urbaniak odebrał 6 listopada. Tak jak każdy wiceminister
        ma własnego kierowcę i sekretarkę. Co miesiąc dostaje ponad 10 tys. zł brutto, a
        na czas sprawowania urzędu ma do dyspozycji także służbowe volvo, telefon
        komórkowy i własny gabinet. Mimo to wciąż nie wie, za co jest odpowiedzialny."
    • hummer Nelly ale skomlesz 28.11.06, 10:03
      jo.jo1 napisała:

> co zrobicie gdy PO zacznie wchodzic w koalicje z SLD?

Ojejniczak nie ma rodowodu z PZPR w koaliji rządzącej jest wielu z PZPR choćby premier Lepper.

> zakceptujecie to, zaczniecie głosować na PIS, czy przestaniecie chodzić na
      > wybory?

Jak wyżej. A wybory to obywatelski obowiązek. Czy piszesz poważnie?
    • synu Re: pytanie do prawicowych sympatyków PO 28.11.06, 10:10
      Dla mnie glownym wrogiem jest PiS.
      - Nikt tak nie atakowal ludzi o prawicowych, konserwatywno-liberalnych pogladach
      jak PiS.
      - Nikt nie obrazal inteligencji Polakow jak PiS.

Atak PiS na PO (o dziwo, nie na SLD) powinien sie spotkac z odwetem. Proba
      zatopienia PO powinna skutkowac proba zatopienia PiS. Bez wzgledu jakimi
      srodkami, bez wzgledu z kim. Kropka.
    • ezomir zostane przy PO bo LiD to nie Samoobrona 28.11.06, 11:30
      przyznam sie ze zmieniam swoj stosunek do lewicy

kiedys mialem mocno negatywny ze wzgledu na komune
      pozniej denerwowaly mnie zaniechania rzadow 93-97
      wkurzali mnie bardzo aparatczycy pokroju millera
      irytowaly afery i ogromna zachlannosc jego ekipy

tyle ze lewica sie zmienia
      co prawda za Olejniczakiem nie przepadam
      ale Borowski od poczatku sprawial dobre wrazenie
      sklad osobowy PD odpowiada mi jeszcze bardziej
      szkoda tylko ze nie maja wielkiej sily przebicia
      co do UP - nie mam pojecia co teraz reprezentuja

najbardziej do lewicy przekonal mnie jednak PiS
      poniewaz aktualnie mamy taka scene polityczna
      ze wykreslajac oszolomow (Samoobrone, PiS, LPR)
      zostaje nam tylko PO, Lewica i Demokraci i PSL!

poza tym staram sie nie patrzec w przeszlosc
      i choc nienawidze komuny za jej liczne zbrodnie
      wiem ze nikt nie zamierza juz do do niej wrocic
      (choc niektore pomysly PiS sa jej niestety bliskie)
      najwazniejsza dla Polski jest przyszlosc!
      i to z aktualnymi problemami nalezy sie uporac!
      nie sa najwazniejszi agenci czy zmyslone uklady
      najwazniejsza jest gospodarka i jej rozwoj
      najwazniejsza jest praca i jakosc uslug
      i wlasnie w tym kierunku nalezy patrzec
      wiem ze o rozwoj troszczy sie PO
      mam nadzieje ze rowniez LiD i PSL
      a PiS widze ze troszczy sie tylko
      o swoj podupadajacy wizerunek...

i jeszcze jedna drobna ale wazna sprawa
      nawet jesli PO popelni/popelnia jakies drobne bledy
      i tak nie bede glosowal na PiS
      nie bede na zlosc komukolwiek odmrazal sobie i Polsce uszu