Dodaj do ulubionych

Kierownictwo SLD interweniuje w sprawie Mariusz...

20.05.03, 11:58
Łapiński zŁapany za mordę
Obserwuj wątek
        • Gość: romek948 Re: Polacy zasłużyły sobie na takich polityków.. IP: *.rybnik.net.pl / 192.168.1.* 20.05.03, 13:05
          gabriellacasey napisała:

> My tu w UK nie mamy takich polityków, takich nie wybieramy,
          więc
          > tacy nie są wybrani. Polacy wybrali sobie takich jakich sobie
          > wybrali to mają... Jacy politycy taki naród i odwrotnie, jaki
          > naród tacy politycy...
          Powiem ci dosadnie nie pier....dol tacy sami sa. popatrz na
          Wlochy ale nie tylko np pan Helmut. jestes troche w Anglii
          penie nie legalnie a wymadrzasz sie jak bys byla lordem.

• gabrielacasey Tej GNIDY przez jedno "L" nie nalezy mylic ze MNA! 21.05.03, 04:24
            Gnida nie mogla znalezc zadnego argumentu na obrone swego anty-unijnego
            stanowiska , tj. antyunijnej CIEMNOTY (guzik wie o Unii, nie ma wlasnych
            pomyslow, co w zamian - nie jak Fritz i Kajetan) i zaczela mnie kompromotowac
            na necie - by mnie ludzie nie czytali - uciekajac sie DO METOD UBECKICH i
            podrabiajac mego nicka. Wczoraj to lajno wystepowalo jako casay przez "a", ale
            szybko zostalo wykryte przez enda i ANke, a wiec dzisiaj zaczelo sie pode mnie
            podszywac jako Gabriella przez DWA "L". I jesli jeszcze ktos ma watpliwosci, ze
            towarzystwo od Rydzyka i Giertycha to SBecy, to podrabiajaca mnie tutaj gnida
            powinna im kazac zdanie o tej "jaczejce" Moskwy zmienic. Pozdrawiam naiwnych
            i "niecytatych". Tudziez niegramotnych, bo "Gabriela" ani po polsku ani po
            angielsku nie pisze sie tak, jak w wersji gnidy, a nazwisko mam dokladnie takie
            samo, jak slawny irlandzki dramaturg, Sean O'Casey. Trzeba do szkoly nie
            chodzic, by sie na te podrobe dac nabrac.
            • Gość: Lykos A może warto się nad sobą zastanowić? IP: *.chemd.amu.edu.pl 21.05.03, 08:05
              Miła Pani Gabrielo,

Czy nie przyszło nigdy Pani do głowy, że styl Pani wypowiedzi ludzi drażni?
              Pochlebia sobie Pani, że agresję wywołuje zazdrość wobec Pani olbrzymiej
              wiedzy, mądrości i inteligencji.

Przyznaję, że czasem czytam Pani uwagi z dużym zainteresowaniem (zwykle to, co
              dotyczy Brytanii i Irlandii, także o Iraku), ale czasem się dziwię, jak osoba
              tak bystra może mieć tak niedorzeczne zdanie (exemplum: sprawa zboża
              przejedzonego przez polskie świnie). Uważam za naturalne, że z irlandzkiej
              perspektywy trudno nie być euroentuzjastą. Ale Polska to nie Irlandia, chociaż
              w Pani antyklerykalnej postawie widzę przyczynę łatwych analogii.

Postawiłbym hipotezę, że przyczyną wrogości lub rezerwy, jaką Pani wywołuje,
              jest jednak mądrzenie się na każdy prawie temat, przekonanie o własnej
              nieomylności, odsądzanie od czci i wiary korespondentów, którzy mają inne
              zdanie, i - last but not least - agresywny język.

Proszę to przemyśleć. Gdyby się pani czasem ugryzła w język, Pani
              oddziaływanie byłoby zapewne skuteczniejsze. Życzę Pani więcej pokory i
              grzeczności.
            • Gość: Lykos A może warto się nad sobą zastanowić? IP: *.chemd.amu.edu.pl 21.05.03, 08:06
              Miła Pani Gabrielo,

Czy nie przyszło nigdy Pani do głowy, że styl Pani wypowiedzi ludzi drażni?
              Pochlebia sobie Pani, że agresję wywołuje zazdrość wobec Pani olbrzymiej
              wiedzy, mądrości i inteligencji.

Przyznaję, że czasem czytam Pani uwagi z dużym zainteresowaniem (zwykle to, co
              dotyczy Brytanii i Irlandii, także o Iraku), ale czasem się dziwię, jak osoba
              tak bystra może mieć tak niedorzeczne zdanie (exemplum: sprawa zboża
              przejedzonego przez polskie świnie). Uważam za naturalne, że z irlandzkiej
              perspektywy trudno nie być euroentuzjastą. Ale Polska to nie Irlandia, chociaż
              w Pani antyklerykalnej postawie widzę przyczynę łatwych analogii.

Postawiłbym hipotezę, że przyczyną wrogości lub rezerwy, jaką Pani wywołuje,
              jest jednak mądrzenie się na każdy prawie temat, przekonanie o własnej
              nieomylności, odsądzanie od czci i wiary korespondentów, którzy mają inne
              zdanie, i - last but not least - agresywny język.

Proszę to przemyśleć. Gdyby się Pani czasem ugryzła w język, Pani
              oddziaływanie byłoby zapewne skuteczniejsze. Życzę Pani więcej pokory i
              grzeczności.
              • gabriellacasey Re: A może warto się nad sobą zastanowić? 21.05.03, 13:25
                Gość portalu: Lykos napisał(a):

> Miła Pani Gabrielo,

Droga Pani,

Na poczatku wazna informacja: to prawdziwa ja: podpisujaca sie adresem mailowym
                GW i piszaca sie "gabriella", a nie "gabriela", oraz "casEy" (przez E w
                koncowce), a nie "casAy", przez "a". Musialam to powiedziec, bo
                jakas gnida tania i wszawy pies od jakiegoś czasu uzywa nicka
                podobnie do mojego brzmiacego i niby to w moim imieniu bzdury
                opowiada i sieje ferment. A ja jestem Gabriella i mieszkam pod Londynem i nia
                mam nic wspolnego z Gabriela "bez s na koncu".

My tu w UK jestesmy szczesliwi i uprzemi dla siebie nawzajem a nie tak jak Wy
                tu w Polsce, smutni i rozgoryczeni, wylewajacy swoja chora zolc na forum. Ja tu
                w UK mam dom, meza nietoperza i wiem najlepiej co wam trzeba. Sluchajcie mnie
                bo ja znam lepiej wasze potrzeby siedzac z oddali lepiej sie wszystko widzi i
                ma sie lepsza perspektywe.

• Gość: pralinka Re: A może warto się nad sobą zastanowić? IP: *.warszawa.sdi.tpnet.pl 21.05.03, 15:01
                  gabriellacasey napisała:

> Gość portalu: Lykos napisał(a):
                  >
                  > > Miła Pani Gabrielo,
                  >
                  > Droga Pani,
                  >
                  > Na poczatku wazna informacja: to prawdziwa ja: podpisujaca sie adresem mailowym
                  >
                  > GW i piszaca sie "gabriella", a nie "gabriela", oraz "casEy" (przez E w
                  > koncowce), a nie "casAy", przez "a". Musialam to powiedziec, bo
                  > jakas gnida tania i wszawy pies od jakiegoś czasu uzywa nicka
                  > podobnie do mojego brzmiacego i niby to w moim imieniu bzdury
                  > opowiada i sieje ferment. A ja jestem Gabriella i mieszkam pod Londynem i nia
                  > mam nic wspolnego z Gabriela "bez s na koncu".
                  >
                  > My tu w UK jestesmy szczesliwi i uprzemi dla siebie nawzajem a nie tak jak Wy
                  > tu w Polsce, smutni i rozgoryczeni, wylewajacy swoja chora zolc na forum. Ja tu
                  >
                  > w UK mam dom, meza nietoperza i wiem najlepiej co wam trzeba. Sluchajcie mnie
                  > bo ja znam lepiej wasze potrzeby siedzac z oddali lepiej sie wszystko widzi i
                  > ma sie lepsza perspektywe.
                  >

Czy przez jedno l czy przez dwa - ton postów jest dość podobny, gnida więc wyłapała tę tendencję do pouczeń. Bardzo obawiam się ludzi, którzy twierdzą, że lepiej ode mnie znają moje potrzeby.
            • Gość: gosha Re: Tej GNIDY przez jedno 'L' nie nalezy mylic ze IP: *.verwalt 21.05.03, 11:30
              gabrielacasey napisała:

> Gnida nie mogla znalezc zadnego argumentu na obrone swego anty-unijnego
              > stanowiska , tj. antyunijnej CIEMNOTY (guzik wie o Unii, nie ma wlasnych
              > pomyslow, co w zamian - nie jak Fritz i Kajetan) i zaczela mnie kompromotowac
              > na necie - by mnie ludzie nie czytali - uciekajac sie DO METOD UBECKICH i
              > podrabiajac mego nicka. Wczoraj to lajno wystepowalo jako casay przez "a",
              ale
              > szybko zostalo wykryte przez enda i ANke, a wiec dzisiaj zaczelo sie pode
              mnie
              > podszywac jako Gabriella przez DWA "L". I jesli jeszcze ktos ma watpliwosci,
              ze
              >
              > towarzystwo od Rydzyka i Giertycha to SBecy, to podrabiajaca mnie tutaj gnida
              > powinna im kazac zdanie o tej "jaczejce" Moskwy zmienic. Pozdrawiam naiwnych
              > i "niecytatych". Tudziez niegramotnych, bo "Gabriela" ani po polsku ani po
              > angielsku nie pisze sie tak, jak w wersji gnidy, a nazwisko mam dokladnie
              takie
              >
              > samo, jak slawny irlandzki dramaturg, Sean O'Casey. Trzeba do szkoly nie
              > chodzic, by sie na te podrobe dac nabrac.

Pani Gabrielo przez jedno l,

zwracam wiec honor. Mam jednak jeden problem z Pani wypowiedziami. Sa nazbyt
              agresywne i aroganckie. I jak ktos juz tu trafnie zauwazyl, prawdopodobnie
              przez to ma Pani S-beckiego przylepca. Moze wiec jednak warto zastanowic sie
              czasem nat tonem. Polacy jacy sa sami najlepiej wiemy i nie musimy sie
              oszukiwac, natomist nikt tzn. zadna nacja nie lubi kiedy sie jej ubliza.
              Rozumiem, ze ma Pani swoj romantyczny uraz do S-becji i U-becji ale nam to sie
              takze zle kojarzy wiec moeze lepiej tych wizwisk nie uzywac. Rowniez czytam
              Pani wypowiedzi i w wielu przypadkach sa onen interesujace, ale niestety pani
              agresja zabija czasem ich sens. Jasne, ze to przyciaga uwage, ale po co. Jesli
              ma Pani cos ciekawego do powiedzenia to i tak to przeczytamy. Prosze sie wiec
              zastanowic.

Pozdrawiam,

g.

Ps. Z cala pewnoscia nasza znajomosc anglojezycznej literatury nie jest jak
              Pani, ale milo by bylo gdyby Pani nam tego w ten sposob nie wytykala. Anegdota:
              Mieszkalam kiedys z Irlandka, ktora strasznie syfila i zapijala noce ze swoimi
              znajomymi - nacja ta lubi i wypic i sie dobrze zabawic. Do tego ginelo nam
              zarcie. Napisalismy wiec cala nasza miedzynarodowa, co jest tu istotne,
              druzyna list po angielsku z prosba konsumowanie swojej wlasnosci. Na drugi
              dzien otrzymalismy list rowniez w tym jezyku, zabarwiony licznymi typowo
              irlandzkimi inwektywami. Biedna istota myslala, ze to do niej, no bo przeciez
              bylo w jej ojczystym jezyku....
              Ludzie sa rozni Pani Gabrielo przez jedno l. Nie wszystko co wyglada na biale
              jest takim.
            • Gość: kathleen ni houlihan Gabriellla tak ladnie wiruje na podniebieniu IP: *.dip.t-dialin.net 21.05.03, 12:05
              gabrielacasey napisała:

> jesli jeszcze ktos ma watpliwosci, ze towarzystwo od Rydzyka i
              Giertycha to SBecy,

:))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
              brawo gabriela!!!
              jak tu juz wczwesniej napisano, jaka autorka taki post

>nazwisko mam dokladnie takie
              >
              > samo, jak slawny irlandzki dramaturg, Sean O'Casey. Trzeba do
              szkoly nie
              > chodzic, by sie na te podrobe dac nabrac.

Gabrielo, obawiam sie, ze "slawny irlandzki" O'Casey to jednak
              nie Oscar Wilde i nikt nie ma obowiazku go znac
              co oczywiscie nie znaczy, ze nie jest punktem dla Ciebie, jesli
              wiesz, kto to taki

• Gość: tomek 2 Re: Polacy zasłużyły sobie na takich polityków.. IP: *.dial.netline.net.uk 20.05.03, 23:15
            Mr Lapinski, such impression is very strong, does not
            comprehend the role of the media in a free country. This is
            probably one of the keys for his erroneous reasoning. Another
            key error demonstrated by him is his feeling of superiority vi-
            a-vis the current investigation in his case. And this
            represents the old thinking of the Polish Communist Party
            members. Even if the allegations put forward against him are
            without substance he should simply wait for the end of the
            investigation.

Journalists have the right to make mistakes, providing the act
            for the public good, and in accordance with their conscience.

Polish Public Television (TVP) is too much politicised for any
            attack on the press not to ring alarm bells.

We are dealing here with a typical postcomunist ambivalence.
            The results of the investigation by the Polish Agency for
            Internal Security into Mr Lapinski`s term as Minister for
            Health will not appear truly free and objective. Especially in
            the light of the strong attack directed at Mr Lapinski by his
            former colleagues, many of whom were prominent communists in
            the past and well known for their ability to manipulate
            judicial proceedings.

Poland badly needs an independent investigative system for such
            cases.

Attacks on the press, coupled with a distrust of the judiciary,
            are a dark reminder of Poland`s recent grim past .

• Gość: tomek 2 Re: Polacy zasłużyły sobie na takich polityków.. IP: *.dial.netline.net.uk 20.05.03, 23:17
              Mr Lapinski, such impression is very strong, does not
              comprehend the role of the media in a free country. This is
              probably one of the keys for his erroneous reasoning. Another
              key error demonstrated by him is his feeling of superiority vi-
              a-vis the current investigation in his case. And this
              represents the old thinking of the Polish Communist Party
              members. Even if the allegations put forward against him are
              without substance he should simply wait for the end of the
              investigation.

Journalists have the right to make mistakes, providing the act
              for the public good in accordance with their conscience.

Polish Public Television (TVP) is too much politicised for any
              attack on the press not to ring alarm bells.

We are dealing here with a typical postcomunist ambivalence.
              The results of investigation by the Polish Agency of Internal
              Security into Mr Lapinski`s term as Minister for Health will
              not appear truly free and objective. Especially in the light of
              the strong attack directed at Mr Lapinski by his former
              colleagues, many of whom were prominent communists in the past
              and well known for their ability to manipulate judicial
              proceedings.

Poland badly needs an independent investigative system for such
              cases.
              Attacks on the press, coupled with a distrust of the judiciary,
              are a dark reminder of Poland`s recent grim past .

• Gość: Piotr Pamietaj Tomku o Reju IP: 142.52.81.* 21.05.03, 02:29
                Gość portalu: tomek 2 napisał(a):

> Mr Lapinski, such impression is very strong, does not
                > comprehend the role of the media in a free country. This is
                > probably one of the keys for his erroneous reasoning. Another
                > key error demonstrated by him is his feeling of superiority vi-
                > a-vis the current investigation in his case. And this
                > represents the old thinking of the Polish Communist Party
                > members. Even if the allegations put forward against him are
                > without substance he should simply wait for the end of the
                > investigation.
                >
                > Journalists have the right to make mistakes, providing the act
                > for the public good in accordance with their conscience.
                >
                > Polish Public Television (TVP) is too much politicised for any
                > attack on the press not to ring alarm bells.
                >
                > We are dealing here with a typical postcomunist ambivalence.
                > The results of investigation by the Polish Agency of Internal
                > Security into Mr Lapinski`s term as Minister for Health will
                > not appear truly free and objective. Especially in the light
                of
                > the strong attack directed at Mr Lapinski by his former
                > colleagues, many of whom were prominent communists in the past
                > and well known for their ability to manipulate judicial
                > proceedings.
                >
                > Poland badly needs an independent investigative system for
                such
                > cases.
                > Attacks on the press, coupled with a distrust of the
                judiciary,
                > are a dark reminder of Poland`s recent grim past .
                >
                >
                Polacy nie gesi i tez swoj jezyk maja !!!

Wladasz angielskim niezle [kilka bledow latwo jednak dostrzec]
                ale nie musisz tak nim szpanowac.
                • Gość: tomek 2 Re: Pamietaj Tomku o Reju IP: *.dial.netline.net.uk 21.05.03, 07:38
                  Gość portalu: Piotr napisał(a):

> Gość portalu: tomek 2 napisał(a):
                  >
                  > > Mr Lapinski, such impression is very strong... are a dark reminder of
                  Poland`s recent grim past .
                  > >
                  > >
                  > Polacy nie gesi i tez swoj jezyk maja !!!
                  >
                  > Wladasz angielskim niezle [kilka bledow latwo jednak dostrzec]
                  > ale nie musisz tak nim szpanowac.

------------------------

Zlapal mnie Pan, Panie Piotrze, na literowkach. Tekscik ten pisalem w ciagu
                  minuty czy dwoch "na kolanie". Dziekuje Panu. A z tym Rejem to jak jest? Czy
                  Polacy maja swoj jezyk a nie jezyk gesi? Czy tez gesi jezyka nie maja, a
                  Polacy maja uzywac tylko jezyka polskiego? Debata wsrod polonistow, jak Panu
                  zapewne wiadomo, trwa. Ze "szpanowaniem" to Pan przesadzil. Troche juz czasu
                  uplynelo od Reja. Spoko, spoko. Niech Pan zajrzy do wersji polskiej pod tomek
                  1. (Wersja angielska jest dla moich przyjaciol, ktorzy nie znaja jezyka
                  polskiego.)

Zapewniam Pana, ze w przyszlosci tez o Reju nie bede pamietal. Prosze
                  pamietac, ze zyjemy juz w XXI wieku.
        • Gość: taki jeden Re: Polacy zasłużyły sobie na takich polityków.. IP: *.ny5030.east.verizon.net 20.05.03, 18:49
          Mhmm... Chamberlain. Halifax. Attlee. Bevin. Callaghan.
          Profumo. Jeffrey Archer. Ten debil, ktory kazal dziecku jesc na
          wizji wolowego hamburgera, zeby przekonac spoleczenstwo, ze w
          Wielkiej Brytanii nie ma BSE/CJD. "A little knowledge", pani
          Gabriello, "is a dangerous thing." Z calym naleznym szacunkiem -
          a VERY little. Przeciez nawet jeszcze nie wspomnialem o Margie.

A poza tym, po co wam demokracja? Macie krolewska rodzine
          Addamsow.

Best regards, i sayonara.
          • Gość: x2468 Re: Polacy zasłużyły sobie na takich polityków.. IP: *.dip.t-dialin.net 21.05.03, 20:00
            Gość portalu: taki jeden napisał(a):

> Mhmm... Chamberlain. Halifax. Attlee. Bevin. Callaghan.
            > Profumo. Jeffrey Archer. Ten debil, ktory kazal dziecku jesc na
            > wizji wolowego hamburgera, zeby przekonac spoleczenstwo, ze w
            > Wielkiej Brytanii nie ma BSE/CJD. "A little knowledge", pani
            > Gabriello, "is a dangerous thing." Z calym naleznym szacunkiem -
            > a VERY little. Przeciez nawet jeszcze nie wspomnialem o Margie.
            >
            > A poza tym, po co wam demokracja? Macie krolewska rodzine
            > Addamsow.

Chanberlain,Halifax i inni wymienieni przez Ciebie powyzej nigdy nie brali
            lapowek,nie byli sb-kami,zoomowcami.Nigdy nie mordowali swych rodakow w
            interesie obcego mocarstwa.Profumo mial kochanke,ktora to miala innego
            kochanka,sowieckiego szpiega.Kiedy sprawa sie wydala Profumo odsuedl w
            niebyt.Oleksy mial kumpla szpiega sowieckiego (sam sie przyznal) i co?Nic moze
            bedzie prezydentem.Towarzysze "naszych" politykow z bylego NRD
            siedza ,aiedzieli,lub beda siedzieli.Pare tygodni temu wyrzucono trenera kadry
            strzeleckiej,poniewaz okazalo sie ze byl wspolpracownikiem STASI czyli
            NRDowskiego SB.Polacy maja wspolpracownikow i pracownikow SB jako swoich
            ambasadorow.Takich przykladow jest tysiace, i wynika z nich jasno ze Gabriela
            Casey ma racje.Mozna Polska postubecka demokracje porownac z podobna w jakiejs
            bananowej republice poludniowoamerykanskiej.Napewno nie z demokracjami
            europejskimi.Listy takie jak ten powyzej,tylko swiadcza o tym ze olbrzymia
            wiekszosc spoleczenstwa niema pojecia co to znaczy demokracja.Dowodem na takie
            twierdzenie jest to ze takie ugrupowania jak SLD czy Samoobrona,ciesza sie
            stalym i niezmiennym poparciem ponad polowy doroslych Polakow.
            >
            > Best regards, i sayonara.
        • Gość: Taktoja Re: Polacy zasłużyły sobie na takich polityków.. IP: *.proxy.aol.com 20.05.03, 20:38
          gabriellacasey napisała:

> My tu w UK nie mamy takich polityków, takich nie wybieramy,
          więc
          > naród tacy politycy...

Gabi, idz do kuchni, gotuj, zmywaj naczynia i zajdz
          w ciaze,(o ile mozesz), to nie bedziesz miala czsu na
          ublizanie Polakom.
          To nie Narod Polski, rzekomo w wolnych wyborach, narzucil
          Polsce wymanipulowany system polityczny, controlowany przez
          materialistyczna, bez-etyczna zgraje pseudo-polakow.
          Okragly stol i gruba kreska jeszcze dlugo beda mscily
          sie na Polsce i Polakach.
          Czy wiesz kto bral udzial przy i za okraglym stolem?

• Gość: andy Re: Polacy zasłużyły sobie na takich polityków.. IP: 62.233.214.* 20.05.03, 20:46
          Wszędzie na świecie są politycy dobrzy i źli, mądrzy i głupi. W
          polsce tych drugich jest bardzo wielu. Wybrani zostali przez
          równie złych i głupich wyborców. Dlatego poziomem życia w
          polsce nie dorastamy do pięt Brytyjczykom. Sądząc po
          wypowiedziach jest wielu debili którzy uważają że w polsce żyje
          się lepiej niż w GB lub "coś w tym rodzaju". Normalnemu
          człowiekowi pozostaje zagryźć zęby lub wyemigrować, co wkrótce
          będzie łatwiejsze niż kiedykolwiek dotąd.
        • Gość: kajet Tak, Polacy zasłużyli sobie na takich polityków.. IP: *.chello.pl 20.05.03, 20:56
          A ci, którzy autorkę wpisu zaatakowali, sami wybierali zapewne
          towarzystwo, które dziś rządzi. Przecież w Polsce jest
          demokracja. Politycy "na górze" są prawowitymi przedstawicielami
          nas wszystkich. Tak, zasłużyliśmy sobie - jako naród - na takich
          polityków, bo to jest żelazna zasada demokracji, choćby i
          ułomnej. Czy Leszek Miller był innym Leszkiem Millerem, gdy SLD
          wygrywało wybory?

"My tu w UK nie mamy takich polityków"... dlaczego tak Was to
          drażni? rozumiem, że gdyby to napisał ktoś mieszkający w Rosji,
          ale... to FAKT, że w Wielkiej Brytanii żadna osoba publiczna, a
          już na pewno polityk, nie pozwoliłaby sobie na takie wypowiedzi,
          jakie padają z ust M.Łapińskiego.
        • Gość: xegar Re: Polacy zasłużyły sobie na takich polityków.. IP: *.dtvk.tpnet.pl 20.05.03, 22:02
          gabriellacasey napisała:

> My tu w UK nie mamy takich polityków, takich nie wybieramy, więc
          > naród tacy politycy...

A my tu glosujemy na madrzejszych, a trafiaja sie tacy jak widac,
          bo wiekszosc glosuje za innymi. Mogloby byc inaczej, gdyby przy
          okazji WW2 nie wycieto kwiatu inteligencji polskiej, a w latach
          nastepnych systematycznie nie odmozdzano narodu socjalistycznym
          eksperymentem, pozbawiajac szacunku do takich wartosci jak praca,
          systematycznosc, gospodarnosc i dotrzymywanie obietnic.
          Przypadkiem zbieg tych niekorzystnych okolicznosci zaczal sie od
          kilku niezbyt trafionych sojuszy z takimi krajami jak Waleczna
          Francja czy Honorowa Anglia, ktore przeciez tak ochoczo
          pospieszyly nam z pomoca we wrzesniu 1939.

Wiec czym Ty sie szczycisz??? Siedz sobie dumnie na tej wyspie,
          ale nie denerwuj ludzi tutaj.

Xe.
        • Gość: ficino Re: Polacy zasłużyły sobie na takich polityków.. IP: *.ny5030.east.verizon.net 20.05.03, 22:26
          gabriellacasey napisała:

> naród tacy politycy...

Polacy sa chyba jednym z nielicznych narodow ktorzy sobie na takich politykow
          nie zasluguja. Przez niemalze 300 lat polska inteligencja i warstwa ziemianska
          byly systematycznie eliminowane...po drugiej wojnie swiatowej wladze przejely
          szumowiny i parobki i dzierza wladze do dzisiaj. Wystarczy popatrzec na twarze
          i nazwiska politykow a zorientujesz sie ze z polskoscia ta klasa polityczna
          niwiele ma wspolnego.
        • Gość: gosha Re: Polacy zasłużyły sobie na takich polityków.. IP: *.verwalt 21.05.03, 11:09
          gabriellacasey napisała:

> naród tacy politycy...

Ciekawe jakich politykow tam macie. Mieliscie Zelazna Dame i moze ona wtedy was
          za morde trzymala, ale ty jak sie domyslam bylas wtedy w Polsce i budowalas
          demokracje z Solidarnoscia. Moze trzeba bylo dokonczyc dziela i nie wyjezdzac,
          to i moze Polska bylaby inna. Ale gros was wolalo dac dyla!!! Choc w twoim
          przypadku Gabriello to sie nawet ciesze. Akurat ty masz najmniej do powiedzenia
          na temat Polski, bo jestes nieco daleko. Wroc, powalcz nieco z codziennoscia,
          zaglosuj dobrze i prawdziwie to wtedy pogadamy
    • amalczewski Łapiński 607 20.05.03, 12:16
      Taka czerwona złodziejska świnia Łapiński ma jeszcze tupet
      zabierać publicznie głos. Za nasze pieniądze kupował limuzyny
      Peugeot 607 (po 150.000,00 zł) dla siebie i bandy swoich
      złodziejskich dyrektorów w mininsterstwie.
      Przecież za propozycje pobrania łapówy 1,5mln$ powinien siedzieć
      już w pierdlu a nie wypowiadać się krytycznie nt. dziennikarzy.
      Wydaje mi się, że przedstawiciele koncernu farmaceutycznego
      powinni nagrać propozycję Daszczyńskiego na dyktafon kupiony w
      MediaMarkt w "Lwiej ofercie", w łatwy sposób można by skierować
      wtedy sprawę do prokuratora.
      Ciekawe czy ten bezczelny Łapiński należy do "Ordynackiej"?
      bulk

• amalczewski 607 20.05.03, 12:25
      Taka czerwona złodziejska świnia Łapiński ma jeszcze tupet
      zabierać publicznie głos. Za nasze pieniądze kupował limuzyny
      Peugeot 607 (po 150.000,00 zł) dla siebie i bandy swoich
      złodziejskich dyrektorów w mininsterstwie.

Przecież za propozycje pobrania łapówy 1,5mln$ powinien siedzieć
      już w pierdlu a nie wypowiadać się krytycznie nt. dziennikarzy.
      Wydaje mi się, że przedstawiciele koncernu farmaceutycznego
      powinni nagrać propozycję Daszczyńskiego na dyktafon kupiony w
      MediaMarkt w "Lwiej ofercie", w łatwy sposób można by skierować
      wtedy sprawę do prokuratora.

Ciekawe czy ten bezczelny Łapiński należy do "Ordynackiej"?

Rządy LSD polegają na tym, że jakiś tam pionek Daszczyński
      proponuje łapówę półtora miliona dolców, a pieniądze te są
      dzielone wśród całego kierownictwa LSD. Tak samo miały być
      podzielone 17,5 mln dolarów, które miał przynieść w mordzie mały
      piesek lewek.

• Gość: Taktoja Re: Ponurasy spod ciemnej gwiazdy IP: *.proxy.aol.com 21.05.03, 06:38
        Gość portalu: szary człek napisał(a):

> czyli panowie tęskniący za peerelem. Ja nie wiem, po coście
        > ludziska ich wybierali, co? Kto mi racjonalnie to wyjaśni? Bo
        > wytłumaczenia typu : "jak nie oni to kto?" nie akceptuję (sory).

Szary czlowieku, zainteresuj sie historia i polityka to sobie sam wyjasnisz
        dlaczego w Polsce jest tak jak jest.
    • Gość: arturs15 Żochowski i Miller o Łapińskim IP: *.internetdsl.tpnet.pl 20.05.03, 12:40
      Mam tylko jedno pytanie do p. Millera i p. Zochowskiego. Czy dalej podtrzymują
      swoje słowa sprzed ponad roku cyt"- Mariusz to człowiek, który jest w stanie
      naprawić system ochrony zdrowia w Polsce. Ma program i przygotowanych
      specjalistów. Jednocześnie jest świetnym lekarzem o wielkiej wrażliwości
      społecznej - mówił o prof. Łapińskim lider SLD Leszek Miller.
      Kilka lat temu w jednym z wywiadów minister zdrowia Jacek Żochowski
      powiedział: - Łatwo być dobrym ministrem w dobrym rządzie. I tego należy
      życzyć nowemu ministrowi zdrowia." - koniec cyt. ( Źródło -
      www.nil.org.pl/xml/nil/gazeta/numery/n2001/n200111/n20011102 )

Zwłaszcza ten fragment o wrażliwosci społecznej jest dobry...
      • Gość: sceptyk Re: Żochowski i Miller o Łapińskim IP: *.siec / 192.168.0.* 20.05.03, 13:38
        Gość portalu: arturs15 napisał(a):

> Mam tylko jedno pytanie do p. Millera i p. Zochowskiego. Czy dalej
        podtrzymują
        > swoje słowa sprzed ponad roku cyt"- Mariusz to człowiek, który jest w stanie
        > naprawić system ochrony zdrowia w Polsce. Ma program i przygotowanych
        > specjalistów. Jednocześnie jest świetnym lekarzem o wielkiej wrażliwości
        > społecznej - mówił o prof. Łapińskim lider SLD Leszek Miller.
        > Kilka lat temu w jednym z wywiadów minister zdrowia Jacek Żochowski
        > powiedział: - Łatwo być dobrym ministrem w dobrym rządzie. I tego należy
        > życzyć nowemu ministrowi zdrowia." - koniec cyt. ( Źródło -
        > www.nil.org.pl/xml/nil/gazeta/numery/n2001/n200111/n20011102 )
        >
        > Zwłaszcza ten fragment o wrażliwosci społecznej jest dobry...

"Ma program i przygotowanych specjalistów" to nie jest dobre? No cóż, Miller
        przyzwyczaił już nas do tego, że delikatnie rzecz nazywając mija się z prawdą.
    • Gość: sk KONIEC SLD IP: *.sawan.com.pl 20.05.03, 15:10
      Jesli SLD tak traktuje ludzi którzy próbuja przeciwstawić się chołocie
      dziennikarskiej, to widzę koniec tej formacji. Miller sobie wykopał grób
      ulegając Michnikowi, zamiast postępować bezkompromisowo z twórcami afery
      Michnik/Rywin. A Minister Sprawiedliwości, który nie dobrał sie im do d...
      teraz coś bredzi o czwartej władzy, która powinno się respektowac. Nie moge
      znaleźć artykułu w którym konstytucja mówi o jakiejś 4 władzy. Im więcej SLD
      włazi im do d... tym więcej zbiera batów. Jedyna nadzieja, że wreszcie Leper
      dojdzie do władzy i 4 władzę postawi do 4 kąta.
      • Gość: August Re: KONIEC SLD IP: *.nest.gliwice.pl 20.05.03, 17:17
        Jesteś beznadziejny palant i komuch pieprzony. Pomyliłeś epoki...

Gość portalu: sk napisał(a):

> Jesli SLD tak traktuje ludzi którzy próbuja przeciwstawić się
        chołocie
        > dziennikarskiej, to widzę koniec tej formacji. Miller sobie
        wykopał grób
        > ulegając Michnikowi, zamiast postępować bezkompromisowo z
        twórcami afery
        > Michnik/Rywin. A Minister Sprawiedliwości, który nie dobrał
        sie im do d...
        > teraz coś bredzi o czwartej władzy, która powinno się
        respektowac. Nie moge
        > znaleźć artykułu w którym konstytucja mówi o jakiejś 4 władzy.
        Im więcej SLD
        > włazi im do d... tym więcej zbiera batów. Jedyna nadzieja, że
        wreszcie Leper
        > dojdzie do władzy i 4 władzę postawi do 4 kąta.
      • Gość: gosha Re: KONIEC SLD IP: *.verwalt 21.05.03, 11:42
        Gość portalu: sk napisał(a):

> Jesli SLD tak traktuje ludzi którzy próbuja przeciwstawić się chołocie
        > dziennikarskiej, to widzę koniec tej formacji. Miller sobie wykopał grób
        > ulegając Michnikowi, zamiast postępować bezkompromisowo z twórcami afery
        > Michnik/Rywin. A Minister Sprawiedliwości, który nie dobrał sie im do d...
        > teraz coś bredzi o czwartej władzy, która powinno się respektowac. Nie moge
        > znaleźć artykułu w którym konstytucja mówi o jakiejś 4 władzy. Im więcej SLD
        > włazi im do d... tym więcej zbiera batów. Jedyna nadzieja, że wreszcie Leper
        > dojdzie do władzy i 4 władzę postawi do 4 kąta.

media sa takie jak wszedzie, ale jedno jest pewne: ostatnio gesto pokazuja
        afere za afera w naszym cudownym czerwonym rzadzie. Spojrz na to racjonalnie.
        Nie sa to raczej bajki. Na utrate jednej rzeczy media na calym swiecie nie moga
        sobie pozwolic: wiarygodnosc, utrata jej to 0 wplywow.
      • Gość: wścibuś Re: Kierownictwo SLD interweniuje w sprawie Mariu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.05.03, 18:54
        Gość portalu: Pela napisał(a):

> Cała ekipa związana z Millerem jest już skompromitowana. Służba zdrowia,
        > rolnictwo, przemysł, media - przekręt za przekrętem i to na dużą skalę. Jaki
        > numer zrobili z Unią to się dopiero okaże, gdy przetłumaczą traktaty
        akcesyjne.

Nie dostałaś CD z traktatami? Przecież to było rozpowszechniane kilka dni temu
        w ogromnych ilosciach? Wiele gazet, między innymi GW, za darmo dodawało ten CD
        do swoich nakładów. Popytaj wśród znajomych - na pewno ktoś ma. I to jest po
        polsku. Tylko się uzbrój w cierpliwość, bo tego jest kilka tysięcy stron.
    • Gość: UE NIE Uciszyć ich gazem, komuchów IP: *.cza.warszawa.supermedia.pl 20.05.03, 15:22
      15:22:50 pap

1. Wejscie do UE spowoduje utrzymanie rolnictwa
      jako "preferowanej struktury spolecznej" a nie galezi
      gospodarki. Doplaty do rolnictwa tak czy inaczej beda sie
      odbywalay kosztem spoleczenstwa (wieksze podatki, regulowane
      ceny zywnosci, utrzymanie nieproporcionalnie wysokich wplywow
      politycznych rolnikow).

2. "Socjalny kapitalizm" i metody zarzadzania panstwem jak w
      wiekszosci panstw UE powoduje utrzymywanie sie np. cen benzyny
      na absurdalnie wysokim poziomie (ponad 60% to podatki). W US
      cena benzyny jest prawie dwukrotnie nizsza. Wiele zas rozwiazan
      gospodarczych zostalo zawartych w prawie unijnym ktore my
      zobowiazalismy sie do wprowadzic u siebie; stawka VAT,
      gospodarka rolna, kontyngenty stali i wegla. To bzdura.

3. Skladka na UE (w gotowce) w zadnym stopniu nie bedzie
      rekompensowana przez naplyw funduszy strukturalnych czy poprzez
      tzw. doplaty do rolnictwa. "Sterowane" poprzez biurokracje
      pieniadze beda wydawane "bez glowy" i dla zapewnienia sobie
      wplywow politycznych. Pozyczki "Gierkowskie" sa tego dobrym
      przykladem. Rozdzial pieniedzy poprzez panstwo powoduje
      marnotrastwo i polityczny oportunizm takich parti jak UP czy
      SLD. Te partie najbardziej zyskaja politycznie "dzielac" unijne
      pieniadze i podkresjalac, ze jest to ich zasluga. To jest
      polityczny oportunizm.

4. Fundusze strukturalne ktore sa przeznaczane dla krajow
      wstepujacych sa bardzo niemadra polityka gospodarcza jako taka.
      Nikt nie powinien dostawac pieniedzy tylko dlatego, ze w jego
      regionie jest niski dochod na glowe. W takim wypadku mozna by
      wpompowac miliardy w Sahare i nic by z tego i tak nie wyszlo.
      To
      nie ma nic wspolnego z ekonomia. Po kilku latach my bedziemy
      rowniez coraz wiecej wplacac na te fundusze a nie tylko z nich
      czerpac.

5. Polityczne wymuszenie "standardow" i kwot produkcyjnych w
      Polsce; srodowiska, zywnosci, wody, szkolnictwa, opieki
      zdrowotnej. Dlaczego ktokolwiek ma nam mowic ile ma byc bakteri
      w mleku, wodzie, serach itd. Sami tego nie wiemy ? Dlaczego
      ktos
      ma nam mowic ile owiec, swin i krow mamy hodowac ? Wstepujac do
      UE zobowiazujemy sie do tego. Jedna rzecz to wymagania
      okreslonych standardow w produktach eksportowanych do UE, inna
      wymuszanie tych standardow u nas w kraju.

6. W bylej NRD jest 19.6% bezrobocie pomimo wpompowania w ten
      kraj wielokrotnie wiekszych pieniedzy (do tej pory ponad 800
      mld
      Euro !!!) niz Polska kiedykolwiek dostanie. Norwegia i
      Szwajcaria nie naleza do UE. Maja jedne z najwyzszych dochodow
      na swiecie. Porownywalne ludnosciowo kraje ktore nie naleza do
      UE czy podobnych struktur to: Korea Pld., Australia, Canada,
      Taiwan, Chile. Dobrze sobie radza dzieki konsekwentnemu
      przyjeciu reform gospodarczych.
      Tym czym byla kiedys EWG, a teraz NAFTA to jest zuplenie cos
      innego niz dzisiejsza UE.

7. Umocnienie sie wplywow socjaldemokracji w Polsce.
      Socjaledemokracja europejska doprowadzi do stagnacji
      gospodarczej i anemii politycznej w UE. Polityka gospodarcza
      partii socjaldemokratycznych sprowadza sie do wydawania nie
      swoich pieniedzy w celu osiagniecia wplywow politycznych. Nie
      znam jakiejkolwiek teorii gospodarczej, zadnego uniwesytetu,
      czy
      przykladu z praktyki ktory by pokazal, ze wzrost gospodarczy i
      dobrobyt mozna "wyprodukowac" zwiekszajac podatki i regulacje
      prawne. Tak mozna przejadac to co wyprodukowaly poprzednie
      pokolenia a nie tworzyc wartosc dodana dzisiaj. Francja,
      Niemcy,
      Wlochy przejadaja dzis to co wyprodukowali ich dziadkowie.

8. Kontynentalna Europa rozwija sie wolniej niz reszta
      rozwinietego swiata. Panstwo opiekuncze (jakim jest UE)
      doprowadzi do powstania utrwalonej struktury panstwowej i
      spolecznej niezdolnej do modyfikacji i konkurencji a miotajacej
      sie pomiedzy lewactwem i faszyzmem. Na dluzsza mete doprowadzi
      to do niestabilnosci politycznej wprost przeciwnie do tego co
      stara sie zrobic socjaldemokracja.

9. Zwiekszenie cel na produkty wyprodukowane poza UE, np.
      japonskie samochody, przy jednoczesnym zmniejszeniu wplywow z
      cel pobieranych przez polska strone.

10. Francja i Niemcy beda prowadzily polityke antyamerykanska
      wciagajac nas szantazem politycznym w to samo. Kraje anglo
      jezyczne (anglosaskie) rozwijaja sie najszybciej wsrod krajow
      wysoko rozwinietych. Z ostatniego "The Economist": kolejnosc
      krajow rozwinietych o naszybciej rozwijajacych sie
      gospodarkach:
      Irlandia, Canada, Australia, USA, Wielka Brytania, Nowa
      Zelandia. Nie pominalem zadnego ani nie dodalem zadnego.
      Ciekawe
      co one maja ze soba wspolnego. Przypadek ? Moze. Najwolniej
      rozwijaja sie zas Niemcy i Francja.

Rzadzmy sie madrze, badzmy niezalezni politycznie, podpisujmy
      dwustronne porozumienia gospodarcze (tak jak Chile, Izrael,
      Korea Pld, Australia) ze wszystkimi ktorzy chca z nami
      handlowac. Uczmy sie od lepszych, oszczedzajmy i badzmy dumni.
      UE to socjalistyczny eksperyment ktory z roku na rok bedzie
      coraz bardziej odstawal od rozwinietych krajow swiata. Kraje UE
      maja systematycznie (od ponad 30 lat) nizszy wzrost gospodarczy
      (od 1970 skumulowalo sie to do ponad 30% w przyroscie GDP !!!),
      malejace wplywy polityczne i umocniajace sie wplywy
      socjaldemokratyczne ktore doprowadzaja gospodarke do stagnacji.
      Irlandia ma niecale 4 mln mieszkancow i rozwijala sie tak
      dobrze przez ostatnie lata dlatego, ze ma najnizsze w UE
      podatki
      od przedsiebiorstw (CIT=10%) i jedyne w UE prawo pracy oparte
      na
      zasadzie dobrowolnej umowy cywilno-prawnej nie mowiac o dobrych
      kontaktach z USA, duzej ilosci reemigrantow i jezyku angielskim.

Jednym z najsilniejszych atutow spoleczenstwa sa relacje czy
      mechanizmy laczace idywidualnosci. Zadne pieniadze (przyklad
      NRD) czy warunki naturalne nie stworzyly dobrobytu gorzystej
      Szwajcarii, czy zimnej Szwecji. Samodzielnsc, odpowiedzialnosc,
      duma wydaja sie czyms wielokrotnie efektywniejszym w tworzeniu
      dobrobytu niz poczucie zaleznosci czy poczucie niemocy. NRD
      przylaczylo sie do silniejszego brata i rozpadlo sie jako
      spoleczenstwo. Republiki nadbaltyckie odlaczyly sie od
      wielkiego
      brata i w kilka lat zrobily wiecej niz trzy poprzednie
      pokolenia.

UE to marazm polityczny i kontuacja oportunistycznych rzadow
      socjaldemokracji. Tam gdzie pieniadze i wplywy plyna z gory,
      spoleczenstwo sklania sie ku socjalizmowi ktory w jakims
      stopniu
      gwarantuje "rowny" ich podzial. Fundusze strukturalne, doplaty
      do rolnictwa, wymuszanie standardow i kwot, zaleznosc
      polityczna
      niszczy mechanizmy samoregulacyjne spoleczenstwa, chamuje
      doroslenie struktur spolecznych, zwieksza niechec obywateli do
      siebie i do wszelkich form rzadzenia. Raz uzaleznione
      spoleczenstwo zostaje niewolnikiem wlasnego strachu, wlasnej
      niemocy, skazane przez pokolenia na tulaczke emocjonalna lub
      rzeczywista.
      • Gość: wścibuś Re: Kierownictwo SLD... mafijne rozdawanie kart.. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.05.03, 19:00
        Gość portalu: mee napisał(a):

> ...dopoty do poki na polskiej scenie politycznej bedzie istniec
        > skorupowane ,przestepcze sld ..nic polsce nie jest w stanie
        > dopmoc...sld powstalo z kasy kgb moskiewskiej..a putin ma na sld
        > takie haki ,ze miller i kwasniewski nie jest w stanie
        > podskoczyc...
        ---------
        Nareszcie udało ci się sformułować dobry argument za wyrwaniem się ze strefy
        wpływów ruskich i za przystąpieniem do Unii Europejskiej.
        • Gość: mee Re: Kierownictwo SLD... mafijne rozdawanie kart.. IP: *.proxy.aol.com 20.05.03, 19:33
          Gość portalu: wścibuś napisał(a):

> Gość portalu: mee napisał(a):
          >
          > > ...dopoty do poki na polskiej scenie politycznej bedzie istniec
          > > skorupowane ,przestepcze sld ..nic polsce nie jest w stanie
          > > dopmoc...sld powstalo z kasy kgb moskiewskiej..a putin ma na sld
          > > takie haki ,ze miller i kwasniewski nie jest w stanie
          > > podskoczyc...
          > ---------
          > Nareszcie udało ci się sformułować dobry argument za wyrwaniem się ze strefy
          > wpływów ruskich i za przystąpieniem do Unii Europejskiej.

- glowkujac na normalny rozom ,to masz racje....ale mafia glowkuje inaczej i
          juz cie porwala ze soba...stales sie jej partnerem,partnerem sld...we wspolnej
          jeluropie...
      • witek.bis Re: co to jest ABW? 20.05.03, 21:49
        To jest skrót nazwy firmy ochroniarskiej "Andrzej Barcikowski i Wspólnicy"
        specjalizującej się ostatnio w ochronie aptek i producentów z branży filmowej.
        Struktura kapitałowa przedsiębiorstwa - 40 % SLD S.A., 30 % MUZA S.A., 20 %
        różne osoby fizyczne, 10 % najrozmaitsze osoby psychiczne. Na giełdzie papierów
        wartościowych nienotowana, w kartotekach policyjnych - i owszem. Analitycy
        twierdzą, że balansuje na granicy bankructwa, a o jej przyszłości zadecyduje
        czerwcowe Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy głównego udziałowca - SLD S.A.
        • Gość: Baśka Re: co to jest ABW? IP: *.localdomain / 10.0.8.* 21.05.03, 00:06
          witek.bis napisał:

> To jest skrót nazwy firmy ochroniarskiej "Andrzej Barcikowski i Wspólnicy"
          > specjalizującej się ostatnio w ochronie aptek i producentów z branży
          filmowej.
          > Struktura kapitałowa przedsiębiorstwa - 40 % SLD S.A., 30 % MUZA S.A., 20 %
          > różne osoby fizyczne, 10 % najrozmaitsze osoby psychiczne. Na giełdzie
          papierów
          >
          > wartościowych nienotowana, w kartotekach policyjnych - i owszem. Analitycy
          > twierdzą, że balansuje na granicy bankructwa, a o jej przyszłości zadecyduje
          > czerwcowe Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy głównego udziałowca - SLD S.A.

Marzę sobie, żeby wywalili z WPROST-u Nałęcza a zatrudnili Ciebie.
          Wszystkiego najlepszego
          • kataryna.kataryna Re: co to jest ABW? 21.05.03, 00:41
            Gość portalu: Baśka napisał(a):

> witek.bis napisał:
            >
            > > To jest skrót nazwy firmy ochroniarskiej "Andrzej
            Barcikowski i Wspólnicy"
            >
            > > specjalizującej się ostatnio w ochronie aptek i
            producentów z branży
            > filmowej.
            > > Struktura kapitałowa przedsiębiorstwa - 40 % SLD
            S.A., 30 % MUZA S.A., 20
            > %
            > > różne osoby fizyczne, 10 % najrozmaitsze osoby
            psychiczne. Na giełdzie
            > papierów
            > >
            > > wartościowych nienotowana, w kartotekach
            policyjnych - i owszem. Analitycy
            >
            > > twierdzą, że balansuje na granicy bankructwa, a o
            jej przyszłości zadecydu
            > je
            > > czerwcowe Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy głównego
            udziałowca - SLD S.A.
            >
            > Marzę sobie, żeby wywalili z WPROST-u Nałęcza a
            zatrudnili Ciebie.
            > Wszystkiego najlepszego

Ja też sobie marzę. Taki talent się marnuje (no, nie do
            końca marnuje - raduje swoich wiernych fanów ale Witek
            niewątpliwie zasługuje na szersze grono odbiorców i
            oprawę lepszą niż forum).

Witek, częściej prosimy!
            • witek.bis Do Baśki i Kataryny 21.05.03, 10:28
              Wasze posty sprawiły mi tak wielką frajdę, że nie jestem stanie wyrazić tego
              słowami. Posłużę się więc onomatopeją (cokolwiek by to nie znaczyło):
              mmmmmmmm, mniam mniam mniam, mlask! Naprawdę trudno o milsze rozpoczęcie dnia.
              Serdecznie pozdrawiam!
              Cmok!!!!!

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka