Dodaj do ulubionych

Mamy nadzieję, że Lepper nie okaże się tchórzem

17.09.07, 15:39
Suski: mamy nadzieję, że Lepper nie okaże się tchórzem
Szef sejmowej komisji regulaminowej i spraw poselskich Marek Suski (PiS) ma nadzieję, że Andrzej Lepper „nie okaże się tchórzem” i stawi się we wtorek przed komisją. Podczas posiedzenia komisja ma zająć się wnioskami o uchylenie immunitetu szefowi Samoobrony.
„Mamy nadzieję, że (Lepper) nie będzie się tym razem zasłaniał chorobą, nie okaże się tchórzem i stanie przed komisją regulaminową” - mówił Suski na poniedziałkowej konferencji prasowej w Sejmie. „Andrzej Lepper od kilku miesięcy unika stawiennictwa przed komisją, a to jest bardzo zajęty, a to jest bardzo chory, a widzimy go codziennie w telewizji” - dodał.
Suski odniósł się także do podnoszonego przez Leppera zarzutu nielegalnego finansowania Porozumienia Centrum. „Sprawa finansowania PC była wielokrotnie badana, finansowanie PC było legalne, przejrzyste (...), to PC wyznaczyło standardy jeśli chodzi o jasność finansowania partii politycznych” - przekonywał poseł PiS. Jak dodał, w tej sprawie Lepper „całkowicie kłamie”.
Poseł PiS podkreślił, że jeśli Lepper chce zapoznać się z dokumentami finansowymi PC, to - jak mówił - może zgłosić się do Archiwum Akt Nowych, gdzie zostały przekazane wszystkie dokumenty po likwidacji tej partii.
Szef Samoobrony w poniedziałek po raz kolejny wezwał premiera Jarosława Kaczyńskiego, aby „w najbliższym czasie pokazał całemu społeczeństwu” jak Porozumienie Centrum spłaciło pożyczkę zaciągniętą w Fundacji Prasowej "Solidarność".
We wtorek komisja regulaminowa ma zająć się trzema wnioskami o uchylenie immunitetu szefowi Samoobrony Andrzejowi Lepperowi.
Pierwszy z wniosków dotyczy wypowiedzi Leppera na jednej z konferencji prasowych w lutym tego roku. Szef Samoobrony powiedział wówczas, że Aneta Krawczyk - która jest głównym świadkiem w śledztwie w tzw. seksaferze w Samoobronie - może iść „do partii zboczonych kobiet”.
Dwa pozostałe wnioski zostały sformułowane przez firmę Bakoma i jej prezesa Zbigniewa Komorowskiego. Latem 2002 r. Lepper zarzucił, że zboże sprowadzane z zagranicy do młynów Komorowskiego jest skażone. Komorowski temu zaprzeczał. Prokuratura stwierdziła, że wysypane na tory zboże nie było skażone.
Komisja już kilkakrotnie próbowała zająć się wnioskami o uchylenie immunitetu Lepperowi. Szef Samoobrony przedstawił jednak komisji zwolnienie lekarskie.
Obserwuj wątek
  • douglasmclloyd Re: Mamy nadzieję, że Lepper nie okaże się tchór 17.09.07, 16:12
   cat8cat napisał:

   > Suski: mamy nadzieję, że Lepper nie okaże się tchórzem
   > Szef sejmowej komisji regulaminowej i spraw poselskich Marek Suski (PiS) ma nad
   > zieję, że Andrzej Lepper „nie okaże się tchórzem” i stawi się we wt
   > orek przed komisją.

   Prof. przestępca Leppiej nie jest tchórzem i dzielnie rzuci - spieprzaj dziadu!
   • cat8cat Re: Mamy nadzieję, że Lepper nie okaże się tchór 17.09.07, 16:16
    douglasmclloyd napisał:

    > cat8cat napisał:
    >
    > > Suski: mamy nadzieję, że Lepper nie okaże się tchórzem
    > > Szef sejmowej komisji regulaminowej i spraw poselskich Marek Suski (PiS)
    > ma nad
    > > zieję, że Andrzej Lepper „nie okaże się tchórzem” i stawi się
    > we wt
    > > orek przed komisją.
    >
    > Prof. przestępca Leppiej nie jest tchórzem i dzielnie rzuci - spieprzaj dziadu!
    ___________________________________________________
    pożywić uwidim :))))))))
  • cat8 Re: Mamy nadzieję, że Lepper nie okaże się tchór 18.09.07, 19:19
   Suski: Lepper przesłał zwolnienie lekarskie do 10 października
   Szef Samoobrony Andrzej Lepper przesłał do sejmowej komisji regulaminowej i spraw poselskich zwolnienie lekarskie do 10 października - poinformował PAP we wtorek szef komisji Marek Suski (PiS).
   Komisja regulaminowa, która zbiera się o godzinie 14:00, ma zająć się trzema wnioskami o uchylenie immunitetu Lepperowi. Po rozpoczęciu tego posiedzenia - jak powiedział Suski - posłowie z komisji zdecydują, czy zajmą się nimi pomimo nieobecności szefa Samoobrony.Pierwszy z wniosków o uchylenie immunitetu szefowi Samoobrony dotyczy wypowiedzi Leppera na jednej z konferencji prasowych w lutym tego roku. Lepper powiedział wówczas, że Aneta Krawczyk - która jest głównym świadkiem w śledztwie w tzw. seksaferze w Samoobronie - może iść „do partii zboczonych kobiet”.
   Dwa pozostałe wnioski zostały sformułowane przez firmę Bakoma i jej prezesa Zbigniewa Komorowskiego. Latem 2002 r. Lepper zarzucił, że zboże sprowadzane z zagranicy do młynów Komorowskiego jest skażone. Komorowski temu zaprzeczał. Prokuratura stwierdziła, że wysypane na tory zboże nie było skażone.
   Komisja próbowała już kilkakrotnie zająć się wnioskami o uchylenie immunitetu Lepperowi. Szef Samoobrony przedstawiał jednak komisji zwolnienia lekarskie.
   • cat8cat Lepper straci immunitet 19.09.07, 08:34
    Szef Samoobrony na miesiąc przed wyborami może stanąć przed sądem.
    Wczoraj Komisja Regulaminowa postanowiła zarekomendować Sejmowi uchylenie immunitetu Lepperowi, choć na ostatnim przed wyborami posiedzeniu sprawa immunitetów w ogóle nie miała być rozpatrywana. -To akcja polityczna - zareagował ze spokojem były wicepremier. - PiS mści się na mnie za wyciągnięcie nieprawidłowości w finansowaniu Porozumienia Centrum.
    Szef Samoobrony nie chciał jednak przedstawić swoich racji Komisji Regulaminowej. Nie stawił się na jej posiedzenie i wysłał zwolnienie lekarskie wystawione do 10 października. Po czym, dokładnie w tym samym czasie gdy obradowała komisja, Lepper prezentował uśmiechniętą i tryskającą zdrowiem twarz na konferencji prasowej w gmachu Sejmu. - Nie jestem obłożnie chory - tłumaczył dziennikarzom. -Mam zwolnienie lekarskie i będę je miał przez dłuższy czas - dodał. Zaznaczył też, że nie musi być na posiedzeniu komisji. - To przywilej posła, a nie obowiązek - stwierdził Lepper.
    Lidera Samoobrony chcą zaciągnąć do sądu dwie osoby: Aneta Krawczyk, o której Lepper powiedział, że może iść "do partii zboczonych kobiet", i Zbigniew Komorowski, szef firmy Bakoma. W tej drugiej sprawie są dwa wnioski dotyczące wysypywania latem 2002 roku zboża, które firma importowała do Polski...

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka