Dodaj do ulubionych

Kempa jest umoczona ws Blidy

06.12.07, 18:34
Byla przeciez prawa reka Ziobry i wcministrem. Ta baba powinna
odpowiadac jako swiadek przed komisja sejmowa. W zadnym wypadku nie
powinna byc jej czlonkiem.
Obserwuj wątek
  • wanda43 Re: Kempa jest umoczona ws Blidy 06.12.07, 18:35
   Co racja, to racja. Wyrwac wszystkie kępy i chwasty!
   • psychcio Re: Kempa jest umoczona ws Blidy 06.12.07, 18:53
    wanda43 napisała:
    > ... Wyrwac wszystkie kępy i chwasty!
    Chciałas napisać: kępy chwastów? Jeśli tak, to popieram hasło :))
    • wanda43 Re: Kempa jest umoczona ws Blidy 06.12.07, 19:32
     Racja, lepiej brzmi.
     Wyrwać wszystkie kępy chwastow!
  • etta2 Re: Kempa jest umoczona ws Blidy 06.12.07, 18:37
   Będą niezłe jaja, jak PiS ją wsadzi do komisji. Może zostać
   wyłączona jako zainteresowana w sprawie i wezwana na świadka.
   • cet3 stawianie kandydatury tej baby to dowod cynizmu 06.12.07, 18:43
    Mogli tez zaproponowac Ziobre. Dlaczego nie ?
   • titanic66 Re: Kempa jest umoczona ws Blidy 06.12.07, 18:44
    to ich ulubiony trik - z Macierewiczem to samo jako osobą do komisji spec słuzb
  • rydzyk_smigly Niech będzie, 06.12.07, 18:49
   taki tłumok jak ona jest najlepszą rzeczą do dalszego
   kompromitowania Partii.
   Podobnie jak Putry, Edgary, Suskie i inne okazy z menażerii Wodza.
   • warczacy_z_wilkami Re: Niech będzie, 06.12.07, 19:42
    a nieśmiało ją wspomaga poseł-adwokat Mularczyk, gwiazda palestry. Apropos , czy
    słychać coś w sprawie Mularczyka i jego sądu adwokackiego? Czy mu zapomnieli?
    • etta2 Re: Niech będzie, 06.12.07, 19:45
     I jeszcze jeden g(i)eniusz prawniczy: poseł Dera. Same asy.
    • republika.republika Re: Niech będzie, 06.12.07, 21:07
     warczacy_z_wilkami napisał:

     > Apropos , czy
     > słychać coś w sprawie Mularczyka i jego sądu adwokackiego? Czy mu zapomnieli?


     cwaniak schował się za immunitetem parlamentarnym, i korporacja nie rozpoznawała
     sprawy
  • cat8cat Re: Kempa jest umoczona ws Blidy 06.12.07, 21:16
   Samobójcza śmierć Barbary Blidy to jedynie epizod w olbrzymiej aferze węglowej, która dotknęła Górny Śląsk - powiedziała na czwartkowej konferencji w Sejmie posłanka PiS Beata Kempa.Dlatego - jak podkreśliła Kempa - PiS domaga się, aby komisja śledcza, która będzie wyjaśniać okoliczności śmierci Blidy - o powołanie której wnosi LiD - zajęła się zbadaniem wszystkich wątków afery węglowej. „Tak, aby mentorzy tej afery nie żądali przykrycia tej afery, wyjaśniając tylko epizod śmierci Barbary Blidy” - mówiła Kempa.
   Podkreśliła, że PiS chce ustalić: kto odpowiada za śmierć Blidy - byłej posłanki SLD i byłej minister budownictwa; „jakim naciskom mogła ulegać, kto ją najpierw wspierał, a potem opuścił i doprowadził do tego”, że popełniła samobójstwo.
   „Być może kobieta była tak zdesperowana, tak samotna, być może nawet miała objawy depresji. Być może żyła w fazie lęku, że pewne rzeczy wyjdą na jaw” - mówiła posłanka PiS.
   Inna posłanka PiS Izabela Kloc podkreśliła, że jest Ślązaczką i bardzo mocno przeżyła śmierć Barbary Blidy. „Ta śmierć zaskoczyła nas wszystkich” - powiedziała. „Nie potrafiliśmy zrozumieć, dlaczego ta silna kobieta podjęła decyzję o samobójstwie” - mówiła.
   Dodała jednak, że polityk nie może ulegać „różnym naciskom” i mieszkańcy Śląska oczekują wyjaśnienia okoliczności śmierci Blidy i „prawdy” w sprawie nieprawidłowości w górnictwie.
   Kempa stwierdziła, że „nie może być tak, że politycy LiD w uzasadnieniu wniosku już mówią, kto jest winny śmierci Barbary Blidy, wskazując na Jarosława Kaczyńskiego i Ministra Sprawiedliwości Zbigniewa Ziobrę”. Jak dodała, to za czasów Ziobry „przyspieszyło” wyjaśnianie „uśpionej przez lata” sprawy „afery węglowej”.
   Mówiąc o potrzebie poszerzenia wniosku o powołanie komisji o kwestię „afery węglowej” Kempa stwierdziła, że „nie mogą łudzić się ci, którzy są winni i tak naprawdę brali udział w wielkim rozkradaniu majątku państwa, że ten proceder zostanie przykryty rozpatrywaniem tylko wątku samobójczej śmierci Barbary Blidy”.
   „Nikt nie pochylił się nad tym, że okradano tysiące polskich górników, że nie stwarzano im należytych warunków bezpieczeństwa, higieny pracy, że zdarzały się tragedie” - mówiła Kempa. „Wąski” zakres pracy komisji to - zdaniem Kempy - „zabieg socjotechniczny”.
   Posłanka PiS zapewniła, że jej ugrupowanie nie chce uniknąć rozpatrywania sprawy śmierci Barbary Blidy. „Pytanie jest jedno, czego się boi LiD, że nie chce przyjąć naszego wniosku” - stwierdziła Kempa.
   Posłanka nie chciała odpowiedzieć na pytanie, czy PiS nie poprze powołania komisji, jeśli nie zostaną spełnione postulaty tego klubu. „Podamy państwu decyzję, po dyskusji związanej z zakresem przedmiotowych działania komisji” - mówiła.
   Oceniła też, że wniosek PO dotyczący zawężenia składu komisji do 7 osób jest próbą „ograniczenia możliwości wyjaśnienia całej prawdy”.
   Według niej, podobnym działaniem była „nagła decyzja” prokuratury w sprawie uchylenia nakazu zatrzymania biznesmena Ryszarda Krauzego. W ocenie Kempy, jest to „złamanie kręgosłupa prokuraturze”. Jak dodała, nie ma obecnie „żadnej wizji polityki karnej”.
   Posłowie PiS protestują też przeciw sposobowi, w jaki stacja TVN24 relacjonowała czwartkową debatę nad wnioskiem o powołanie komisji śledczej w sprawie Blidy. PiS podkreśla, że podczas wystąpienia Kempy, która przedstawiała stanowisko klubu, stacja pokazywała obrazy z pogrzebu Barbary Blidy.
   „Takie obrazy mogą wzbudzać u widzów emocje i wskazywać, że to my jesteśmy winni śmierci Barbary Blidy” - powiedziała Beata Mazurek (PiS), zarzucając stacji brak obiektywizmu. PiS zamierza w tej sprawie skierować skargę do Rady Etyki Mediów i KRRiT.
   W kwietniu 2007 roku Blida postrzeliła się śmiertelnie w swoim domu w Siemianowicach Śląskich, kiedy ABW przeprowadzała tam rewizję.
   • graycat Nic nie zmieni faktu 06.12.07, 21:21
    ze to Bliida sama sie zabila. Tak samo zreszta jak Sekula tez z SLD.
    Ci ktorzy teraz wykorzystuja to do rozgrywek pollitycznych sa HIENAMI.
    • cet3 blyskotliwa kariera tej wiejskiej baby w PiS 06.12.07, 21:27
     o czyms swiadczy. Ona jest zdolna do wszystkiego dla koryta.
    • wanda43 Re: Nic nie zmieni faktu 06.12.07, 21:30
     pistolet byl w sejfie w sypialni na gorze, powiedzial dzis mąz Blidy.
     • graycat Re: Nic nie zmieni faktu 06.12.07, 21:36
      wanda43 napisała:

      > pistolet byl w sejfie w sypialni na gorze, powiedzial dzis mąz Blidy.

      Pistolet byl w reku Blidy w momencie strzalu.
      • cat8cat Re: Nic nie zmieni faktu 06.12.07, 21:39
       graycat napisał:


       > Pistolet byl w reku Blidy w momencie strzalu.
       - to są fakty.....
      • cet3 upozorowac samobojstwo nie jest sztuka 06.12.07, 21:51
       Ciekaw jestem kto wchodzil przed mezem do lazienki po strzale.
     • cet3 analiza balistyczna sfalszowana ? Coraz lepiej. 06.12.07, 21:48
   • cat8cat niech komisja zbada relacje prokuratura-służby 06.12.07, 21:22
    Wassermann: niech komisja zbada relacje prokuratura-służby
    Komisja śledcza ws. śmierci Barbary Blidy powinna zbadać, czy „relacje między prokuraturą a służbami są prawidłowe” - uważa były koordynator służb specjalnych Zbigniew Wassermann.
    W czwartkowej rozmowie z dziennikarzami w Sejmie, po debacie nad wnioskiem LiD o powołanie tej komisji, Wassermann podkreślił też, że warto pokazać cały kontekst śmierci Blidy, a nie tylko te elementy, które - jak mówił - „są atrakcyjne z politycznego punktu widzenia”.
    25 kwietnia Barbara Blida popełniła samobójstwo, gdy funkcjonariusze ABW przyszli przeszukać jej dom i - na polecenie prokuratury - zatrzymać ją w związku z podejrzeniami o korupcję w handlu węglem. Okoliczności planowanego zatrzymania oraz śmierci Blidy bada łódzka prokuratura okręgowa.
    „Komisja ma pokazać całą prawdę, a jeśli tak ma się stać, to powinien być ujawniony kontekst śledztwa” - zaznaczył Wassermann. Jego zdaniem, „afera węglowa jest prawie porównywalna do afery paliwowej”.
    Według niego, w komisji śledczej należy przedyskutować „czy w Polsce relacje między służbami a prokuraturą są prawidłowe, czy powinno być tak, że służby powinny prowadzić śledztwa, a nie tylko policja”.
    „Nie jest polem do dyskusji to, że doszło do uchybień, że jedna kobieta uległa drugiej kobiecie i zamiast być surowym funkcjonariuszem, pokazała ludzki odruch i to był powód nieszczęścia” - mówił Wassermann, nawiązując do faktu, że w łazience, gdzie zastrzeliła się Blida, nie było przy niej funkcjonariuszki ABW.
    Dodał, że „każda śmierć jest niepotrzebna”. „Były błędy, głównie spowodowane pewnym odruchem ludzkim. Okazuje się, że funkcjonariusz powinien być bardzo konsekwentny, zimny, chłodny, nawet w stosunku do kobiet” - mówił Wassermann.
    Według niego, w trakcie sejmowej debaty „koledzy z SLD prezentowali czystą pianę polityczną”. „Znam tę sprawę z posiedzeń sejmowej komisji ds. służb specjalnych, bo koordynator nie ma wglądu w śledztwa i powiem, że oni mają powód do zaniepokojenia” - podkreślił Wassermann.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nakarm Pajacyka