Dodaj do ulubionych

Napieralski: Uprzywilejowanie Kościoła katolick...

16.09.08, 09:31
Co do Kościoła to Napieralski ma rację. Miłoby jeszcze było przejrzeć wszystkie decyzje Komisji Majątkowej i tam gdzie naruszyły one interes społeczny nakazać Kościołowi wyrównanie szkody.
Żałuję, że rządy SLD (1993-97 i 2001-05) nie zrobiły nic w tej kwestii.

Napieralski ma też rację co do działań Tuska w sprawie pedofili. To tylko działanie pod publiczkę, z czego premier Tusk najprawdopodobniej zdaje sobie sprawę. Ot, POPiSizm w praktyce.

A co do prywatyzacji szpitali, to się nie wypowiadam :)

Lewy Sierpowy - lewicowy punkt widzenia
lewysierpowy.blox.pl
Obserwuj wątek
      • mirawayne Re: Napieralski: Uprzywilejowanie Kościoła katoli 17.09.08, 04:55
        Napieralski sie pyta kto dal KK takie uprzywilejowania to jak
        pamiętam dobrze to nasz znany bohater P Prezydent Lech Walesa taki
        był religijny i dalej jest, ze nie tylko dopuscil klerstwo do
        wszechmocy w Polsce ale i do radzenia jemu jak rzadzic, i dlatego
        Polska ma dzis problemy z klerem bo nie chca puscic, trzymaja sie
        rekami i nogami z złodziejami Rydzykiem Jankowskim i innymi
        klechami. A najgorzej to z Rydzykiem ze krzyczy na zydow ze Polskę
        chca okradać bo chca za mienie które im sie nalezalo od wieków za co
        zapłacili ich przodkowie tylko cos milczy jak KK robi to
        samo.HIPOKRYCI.
    • psyjep Re: Napieralski: Uprzywilejowanie Kościoła katoli 16.09.08, 11:02
      Gżegosz Napjeralski (prafdziwe nazwisko Gedeon Napierbaum) zgodnie z otwjecznom zasadom sfojego narodu hce zniszczyć śfjenty kościuł katolicki. Ale guwno mu wyjdzie, nie taki jósz prubowały. Zwłaszcza teras kościół jezd silny jak nigdy albowjem gdysz kjeruje nim najwjenkszy Polak w dziejah czyli isz śfjenty ojczólek Tadełósz Rydzyk

muj blok patryjotyczny i hsześcianski:
      psyjep.blox.pl/html
      • mirawayne Re: Napieralski: Uprzywilejowanie Kościoła katoli 17.09.08, 05:05
        psyjep napisał:

> Gżegosz Napjeralski (prafdziwe nazwisko Gedeon Napierbaum) zgodnie
        z otwjecznom
        > zasadom sfojego narodu hce zniszczyć śfjenty kościuł katolicki.
        Ale guwno mu w
        > yjdzie, nie taki jósz prubowały. Zwłaszcza teras kościół jezd
        silny jak nigdy a
        > lbowjem gdysz kjeruje nim najwjenkszy Polak w dziejah czyli isz
        śfjenty ojczóle
        > k Tadełósz Rydzyk
        >
        > muj blok patryjotyczny i hsześcianski:
        > psyjep.blox.pl/html
        =====================================================================
        Nich ci Bóg pomoże bo takiemu jak ty i innym juz nic innego nie
        zostało. Ja tylko sie modle zeby w Polsce bylo takich ciemniaków jak
        ty jak najmniej bo by bron Boze i Polska przepadła, widać odrazu ze
        zamiast do szkoly tos chodził na paseke.
    • lahdaan Re: Napieralski: Uprzywilejowanie Kościoła katoli 16.09.08, 11:56
      W kwestii kościoła Napieralski ma rację. Nie dość, że jest on uprzywilejowany prawnie [konkordat] to jeszcze finansowo [fundusz kościelny, komisja ds. zwrotu majątku etc.].

W kwestii projektu PO n/t karania padofilii, to faktycznie Tuska poniosło i chyba PO samo to zauważyło. Od jakiegoś czasu można zauważyć zmianę retoryki z "kastracji" na "przymusowe leczenie." Zobaczymy co z tego zostanie na końcu...

Szpitale - sprywatyzowane i basta! Inaczej związkowe imbecyle doprowadzą je do upadku, co zaskutkuje tym, że najbardziej ucierpi na tym pacjent.
    • mtvnetworks Re: Napieralski: Uprzywilejowanie Kościoła katoli 16.09.08, 12:32
      skoro jest zapotrzebowanie na programy o takiej tematyce to chyba naturalne, że stacja zwiększa emisję takich programów! Bo kierując się waszą filozofią można stwierdzić, że dlaczego rolnicy mają swój program informacyjny "agrobiznes" a np fani muzyki trip-hopowej takiego programu informacyjnego nie mają?! Toż to NIERÓWNOŚĆ?! oczywiście żartuje, ale tak się zachowujecie! po co programy dot innych religii, skoro nikt by u nas ich nie oglądał!? Gdyby Polska leżała na bliskim wschodzie to leciał by program islamski, a nie katolicki. Ruszcie waszymi pustymi głowami! Skoro w demokratycznym państwie ludzie chcą oglądać katolickie programy to im się to umożliwia! Po to płacę abonament RTV.
    • adhd1 Re: Napieralski: Uprzywilejowanie Kościoła katoli 16.09.08, 12:36
      Motorem do takich działań w TVP jest szefowa TVP INFO - rekomendowana Siwka. Jest kilku świadków jak uzgadniała czas antenowy z klerykami na długo wcześniej. Ma zresztą ksywkę "królowa "wietrzna" dziewica", bo za czasów Kwiatkowskiego - porządnie lewicowała. A teraz proszę, taaka katoliczka z PiSu. Obrzydliwe.
    • maaac Re: Napieralski: Uprzywilejowanie Kościoła katoli 16.09.08, 12:59
      "Skoro w demokratycznym państwie ludzie chcą oglądać katolickie programy to im się to umożliwia! Po to płacę abonament RTV."
      A skąd wiesz że chcą w takiej ilości? Rozumiem że jest pewne zapotrzebowanie - zarówno na programy katolickie jak i nie katolickie. Jednak pokaż mi na 100 osób 90 takich którzy wybiorą transmisję Mszy z Pcimia Dolnego zamiast filmu z szybką akcją.
    • przytomny2 Re: Napieralski: Uprzywilejowanie Kościoła katoli 16.09.08, 12:59
      Komentarz do wypwiedzi "inte-le-genta":

Popieram pomysł "przejrzenia dokumentów komisji majątkowej" ale w celu sprawdzenia ile jeszcze III RP zalega wobec Kościoła (myślę, że nie wszystkie nieruchomości zostały zwrócone ani też ich ekwiwalent) , w jakim stanie zwróciła ten majątek, kiedy wreszcie zapłaci za BEZPRAWNE UŻYTKOWANIE KOŚCIELNYCH NIERUCHOMOŚCI zagarniętych na mocy gangsterskiej "ustawy o dobrach martwej ręki" i zwróci bezprawnie uzyskane z tego źródła zyski, kiedy wreszcie spłaci te zaległości Z ODSETKAMI ZA PÓŁ WIEKU.!!! RP naprawdę nie robi łaski a konkordat powinna sobie cenić jako swego rodzaju umowę dżentelmeńską, która umożliwia spłacenie tych zaległości rozłożone w czasie. Wszelkimi natomiast ewidentnymi nadużyciami po którejkolwiek stronie powinna zająć się prokuratura i sądy przy zachowaniu procedury i możliwości odwołań. Droga sądowego śledztwa jest najbardziej obiektywna. Kościół w Czechach, gdzie nikt nie słyszał o konkordacie, wystąpił do międzynarodowego arbitrażu i rząd Klausa MUSIAŁ się rozliczyć z kościelnych nieruchomości (tocząc pianę z buźki) choć na początku negował w czambuł zasadność kościelnych roszczeń. Niestety za naruszenia prawa własności płaci się wysoką cenę tym bardziej jeżeli kiedyś liczyło się na bezkarność w tym zakresie (PRL nie tylko zagarnął nieruchomości kościelne ale z powodów politycznych blokował możliwość budowy nowych świątyń) a niestety między PRL-em oraz RP istnieje ciągłość prawna i majątkowa z dziedziczeniem długów włącznie. Ta sprawa w optyce takich jak "intel-e-gent" antykościelnych frustratów jawi się nader jednostronnie a przecież państwo polskie zamierza zrekompensować straty również prywatnym właścicielom oraz gminom żydowskim.
      Wszyscy antykościelni frustraci mogą sobie darować swoje "repliki" okraszone wiadomymi epitetami - mam co robić i się wyłączam! Zresztą ich rytualne wycie nie obi już na mnie od dawna wrażenia.
    • szalonyprofesor Re: Napieralski: Uprzywilejowanie Kościoła katoli 16.09.08, 13:04
      Ludzie, panstwo swieckie to jedno, ale dlaczego mialby byc tez zakaz pokazywania programow religijnych, skoro duza czesc odbiorcow jest religijna i chciala by je miec? Przeciez mowimy o zaledwie 60 minutach tygodniowo i to zapewne w godzinach niewielkiej ogladalnosci. Reklamy zajmuja o wiele wiecej czasu i ja np. proponowalbym zrrezygnowanie z reklam. A czy ktos mnie poslucha? Watpie... Komu sie nie podoba, nich nie oglada, ja na przyklad nie ogladam programow, ktore mi sie nie podobaja, ale nie mowie, ze trzeba je zdjac z anteny. A co Napieralski gada o jakichs innych religiach, niby jakie programy on chcialby tam widziec, jakies Zoroastrianskie, czy moze jakis odlam buddyzmu? Typowe lewackie gadanie, pod pozorem obrony czegos, co nie istnieje (de facto prawie wszystkie inne religie w Polsce poza katolicka) , tak naprawde chodzi o dowalenie konkretnej religii, a to wlasnie, Panie Napieralski, jest sprzeczne z Konstytucja.
    • mtvnetworks Re: Napieralski: Uprzywilejowanie Kościoła katoli 16.09.08, 13:09
      "Jednak pokaż mi na 100 osób 90 takich którzy wybiorą transmisję Mszy z Pcimia Dolnego zamiast filmu z szybką akcją."
      W demokracji wystarcza większość tzn 50% + 1 osoba. Zalecam lekturę książki z wiedzy o społeczeństwie dla gimnazjum. Tam znajdziesz wszystkie podstawowe informacje z zakresu państwa i zasad w nim panujących.
      Zapraszam również do zapoznania się z danymi statystycznymi, wg których w Polsce aż 33,5 milionów ludzi deklaruje, że są katolikami ( pl.wikipedia.org/wiki/Ko%C5%9Bcio%C5%82y_i_zwi%C4%85zki_wyznaniowe_w_Polsce )
      Skoro oni chcą oglądać w weekend takie programy to TVP z racji pełnienia misji społecznej dba o zaspokojenie tego zapotrzebowania. Skoro nie chcesz oglądać takich programów to przełącz się na nadawców prywatnych.
    • rojberek Re: Napieralski: Uprzywilejowanie Kościoła katoli 16.09.08, 13:24
      @mtvnetworks: nie każdy ochrzczony, a liczony w statystykach katolik, takim rzeczywiście jest
      @szalonyprofesor: a mi się zdaje, że tych minut a raczej godzin jest znacznie więcej - sam program dla dzieci rano w niedzielę to już godzina, msza druga godzina, spotkania z księżmi itp kolejne godziny. Ja na szczęście obchodzę się w ogóle bez TVP i jest mi z tym dobrze, ale rozumiem rodziców którzy mają problem gdy ich dziecko wychowane w innej wierze bądź niewierzące musi wysłuchiwać pierdółek od księdza podczas Teleranka.
    • adhd1 Re: Napieralski: Uprzywilejowanie Kościoła katoli 16.09.08, 13:36
      Powiedzmy, że ateizm w Polsce jest kwestią umowną. W większości obchodzimy święta katolickie i tego uczymy własne dzieci..ale pozostaje też kwestia mniejszości narodowych innych wyznań.W tej kwestii misja TVP kuleje do bólu. Bo jeśli to obecne obecne jest wyłącznie prawosławie. Ktoś zapomniał, że Polska teraz jest podobnie jak przed wojną krajem wielonarodowościowym. ALE TO MOŻE WYNIKA Z TEGO, że w TVP w ramach zarządzania króluje teraz Hajnówka i Białystok.Tak czy inaczej to jest kolejny problem z TVP za rządów ludzi PiS. Tym razem mamy do czynienia z religijnym nacjonalizmem. Mój poprzednik napisał, że nie ma programów dla dzieci...Nie ma. Bo według PiS nie ma dzieci. Według TVPiS jest tylko "Młodzież kontra", "Wierzę wątpię"., "Ziarno" lub głupawy program na TVP 2. A prawda jest taka, ze nie ma żadnych programów edukacyjnych zarówno dla dzieci jak i dla młodzieży. Misją TVP teraz nie jest dopieszczenie młodego pokolenia Polaków dobrą produkcją adresowaną do najmłodszych lub młodych odbiorców lecz napychanie kabzy dyrektorom i producentom, którzy liżą tyłki politykom, by utrzymać własne stołki i dobrze płatne umowy jak najdłużej. Pytanie retoryczne! jak długo jeszcze Urbański i jego świta będą rządzić publiczną telewizją ? Czy to takie trudne wywalić pacanów ? Vide produkcja brata Ziobry nt.Unii Europejskiej. Skandal.
    • mtvnetworks Re: Napieralski: Uprzywilejowanie Kościoła katoli 16.09.08, 13:39
      rojberek, czy my żyjemy w latach 60 ubiegłego wieku? CartoonNetworks, Jetix, Disney Ch. Niech się takie dziecko przełączy! a nie stwarzacie sztuczne problemy! co byś chciał widzieć w tym czasie antenowym? telezakupy? Wg mnie to dzieci w ogóle nie powinny tyle czasu spędzać przed telewizorami, od czego ma rodzinę. Trzeba umieć utrzymać dzieci blisko siebie, bo kto ci tyłek na starość podetrze, co? Stać będzie każdego Polaka by sobie sprowadził opiekunkę by gotowała, sprzątała i tyłek podcierała? Tylko pamiętaj, że z taką osobą nie łączy więź, więź rodzinna.
    • adhd1 Re: Napieralski: Uprzywilejowanie Kościoła katoli 16.09.08, 13:53
      mtvnetworks to do ciebie ! My nie piszemy o tym, czy pozwalamy oglądać naszym dzieciom telewizję. Piszemy o tym, że władze TVP nie wykonują misji także edukacyjnej
      a teraz chcą nas jeszcze karmić transmisją mszy kościelnych i klerem. Nie mam ochoty napychać kabzy księżom o tego jest niszowy Rydzyk. A ja jako widz żądam publicznej telewizji a nie telewizji klerykalnej. PS. dzieci nie są od tego by podcierać rodzicom tyłek na starość. Tobie coś się pomieszało. Zresztą "podcierania" tyłka kościół katolicki w Polsce też nie załatwi. Wszystkie "dobre" siostrzyczki każą sobie za takie usługi płacić. Staremu człowiekowi nikt za darmo w tym kraju dupy nie podetrze.A już na pewno nie księża i zakonnice.
    • intel-e-gent Re: Napieralski: Uprzywilejowanie Kościoła katoli 16.09.08, 14:25
      @ przytomny2

Uważaj, bo jak zaczniemy rozliczać kwestie majątku Kościoła, to okaże się jeszcze, że Kościół ma prawo co najwyżej do działek na których stoją kościoły, a i to nie zawsze...

Weźmy na przykład Bazylikę Św. Piotra stojącą na terenie dawnej świątyni, którą Kościół bezprawnie zagranął kilkanaście stuleci temu... ;p

Ad rem komisji majątkowej - przejrzeć jej decyzje trzeba, bo są domniemania, że KM przekazała Kościołowi rekompensaty za majątki skonfiskowane np. przez cara albo przez cesarza Józefa II w XVIII wieku. Nie sądzisz, że to przesada?

Pozdrawiam

Lewy Sierpowy - lewicowy punkt widzenia
      lewysierpowy.blox.pl
    • mtvnetworks Re: Napieralski: Uprzywilejowanie Kościoła katoli 16.09.08, 16:09
      adhd1 to do ciebie! nie masz ochot y napychać, to nie napychaj, ktoś ci to nakazuje? dlaczego państwo ma mi narzucać ateizm?! jesteście wszyscy NIETOLERANCYJNI wobec katolików!! tak was boli to, że WIĘKSZA część społeczeństwa chce rano oglądać programy traktujące o ich życiu duchowym!? A z punktu widzenia TVP to nie zapominajcie, że to jest TELEWIZJA więc jej zależy na wysokiej oglądalności! gdyby było zapotrzebowanie w niedzielę rano na programy o wędkarstwie to telewizja takie coś pokarze, bo to dla niej ZYSK. It's simple! Tak ciężko to zrozumieć!?
        • elwer-pancerfaust44 Re: Brawo SLD ! Brawo Grzesiek ! 16.09.08, 16:31
          Bądżmy dobrej myśli,trzeba myśleć pozytywnie.JP II zmarł,Ojciec Rydzyk udławi
          się kasą,Dowald weżmie rozwód kościelny i padnie.J kaczyński nie przeżyje
          porażki brata w 2010,Wałęsa jest już politycznym trupem,Stefek Burczymucha
          zapluje się na śmierć.Zostaną tylko mohery ale za to bierze się już biologia.
          • lech.niedzielski Re: Brawo SLD ! Brawo Grzesiek ! 16.09.08, 18:31
            elwer-pancerfaust44 napisał:

> Bądżmy dobrej myśli,trzeba myśleć pozytywnie.JP II zmarł,Ojciec
            Rydzyk udławi
            > się kasą,Dowald weżmie rozwód kościelny i padnie.J kaczyński nie
            przeżyje
            > porażki brata w 2010,Wałęsa jest już politycznym trupem,Stefek
            Burczymucha
            > zapluje się na śmierć.Zostaną tylko mohery ale za to bierze się
            już biologia.
            Ale Anulka Sobecka (sehr sexy auf gewisse Art) und Jolka Szczypa (te
            cycuszki !!!) są jeszcze b. młode !!!
    • bleft Re: Napieralski: Uprzywilejowanie Kościoła katoli 16.09.08, 16:43
      adhd1 pomyśl z kim dyskutujesz - przecież to w większości ludzie starsi niedołężni - chcą w coś wierzyć bo nachodzi ich koniec a oni czują się niespełnieni, kto inny twierdzi, że dzieci są od pocierania ich tyłków na starość? - powiem tylko.. ja jestem człowiekiem silnym nie potrzebuję wsparcia - poradzę sobie w życiu - nie potrzebuję wsparcia a z pewnością już nie muszę za nie płacić.. niby nikt nie musi a jednak wszyscy płacą ;) - adhd1 a teraz pomyśl po co z nimi dyskutujesz tracisz czas? oni i tak nie zmienią zdania, musi minąć jakiś czas zanim cała ta ciemnota odejdzie nie ma innej rady..

mtvnetworks - jaka większość - większość katolicka? kto narzuca ci ateizm i w jakim przypadku - nietolerancyjni jesteśmy wobec wszystkich, a najbardziej nietolerancyjni z nas to właśnie zatwardziali katolicy, którzy plotkują wytykają palcami krzywo patrzą na każdego kto nie wpuszcza kolędy do mieszkania nie chodzi do kościoła to musi być człowiek zły - ma pewnie coś do ukrycia skoro nie wpuszcza księdza zabawne z dzieciństwa pamiętam właśnie jak ta świnia rozgląda się chciwie po luksusowym mieszkaniu moich dziadków i napomina o datkach i dzieleniu się - już jako mały dzieciak wiedziałem, że ten tłusty wieprz to tylko przebrany złodziej nikt więcej.
    • mtvnetworks Re: Napieralski: Uprzywilejowanie Kościoła katoli 16.09.08, 17:02
      bleft - to masz jakieś dziwne wspomnienia z dzieciństwa, od mojej rodziny ksiądz nigdy nic nie wyciągał. A większość- większość naszego społeczeństwa, musisz uszanować fakt, że to katolicy.
      Ja mając 21 lat nie patrzę na sąsiadów czy wpuszczają do domu księdza, nie interesuje mnie to. nie plotkuje i nie wytykam palcami. Jednak zdaję sobie sprawę z tego, że znaczna część społeczeństwa tak robi, zwłaszcza ta małomiasteczkowa. Nic się tu nie ukryje.
      Powiem Ci jak właśnie ksiądz (!) załatwił sprawę jednej plotkary, która wyznała podczas spowiedzi, że plotkuje na prawo i lewo. Kazał jej przynieść poduszkę, weszli na kościelną wieżę. Następnie powiedział jej, by rozsypała całe pierze z poduszki. Wiatr poroznosił pióra po całym terenie dookoła. Następnie ksiądz jej powiedział: "zejdź teraz na dół i pozbieraj te pierze z powrotem" . Były to oczywiście niemożliwe, lub chociaż bardzo, BARDZO pracochłonne. "Bo widzisz, plotki są jak to pierze- roznoszą się dookoła, lecz pozbierać je, naprawić wszystko co się wypowiedziało - już nie sposób."
      możesz się teraz ze mnie śmiać, że przytaczam tu jakieś "opowiastki", lecz rozsądnie myśląc jest w tym wiele prawdy o plotkach.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka