Dodaj do ulubionych

partia liberalna - PO !

21.09.08, 10:35
Bezwzględny zakaz hodowli zwierząt "niebezpiecznych"!
Obowiązek rejestracji ciąży!
Obowiązkowe badania przesiewowe dla kobiet!
Zakaz spożywania alkoholu na stokach!
Finansowanie w 100% odtworzenia cudzego majątku z moich podatków!
Przymusowe zjednoczenie związków polaków na Litwie!

I to wszystko dla waszego dobra obywatele!!! Wolność a la PO!
Obserwuj wątek
    • wos9 A co masz przeciwko badaniom przesiewowym durniu? 21.09.08, 12:44

jaslon napisał:

> Bezwzględny zakaz hodowli zwierząt "niebezpiecznych"!
      > Obowiązek rejestracji ciąży!
      > Obowiązkowe badania przesiewowe dla kobiet!
      > Zakaz spożywania alkoholu na stokach!
      > Finansowanie w 100% odtworzenia cudzego majątku z moich podatków!
      > Przymusowe zjednoczenie związków polaków na Litwie!
      >
      > I to wszystko dla waszego dobra obywatele!!! Wolność a la PO!
          • jdbad Re: A co masz przeciwko badaniom przesiewowym dur 21.09.08, 18:35
            One będą płatne, bo to ja płacę za swoje leczenie.
            Sprawdź lepiej ile się u nas czeka na mammografię na
            przykład.Ciekawe czy mnie będą z lekcji zwalniali, abym w tej
            kolejce poczekała sobie na obowiązkowe badanie.
            Panowie powinni miec obowiązkowe badania przerostu prostaty itd itd.
            Nie tędy droga.
            • replique Re: A co masz przeciwko badaniom przesiewowym dur 21.09.08, 18:52
              A! To już sama widzisz, co trzeba zmienić :)
              Nie może być tak, że przychodzisz do gabinetu i czekasz parę godzin
              aż ci tę mamografię zrobią.... Umawia się na spotkanie z lekarzem
              (rendez-vous) i czekasz maks 10 minut... :)
              Leczenie (to nawiasem) raka piersi lub raka szyjki macicznej jest...
              parędziesiąt razy droższe niż prewencja (badanie) - to powinno ci
              coś powiedzieć bo zarówno ta prewencja jak i to leczenie, będą
              płacone z twoich podatków :)
              • jaslon Re: A co masz przeciwko badaniom przesiewowym dur 21.09.08, 19:00
                Takie bzdety to można sobie wypisywać. Tylko, że dzisiaj Publiczna
                Służba Zdrowia nie działa nawet na minimalnie przyzwoitym poziomie.
                A jak się o coś ludzie upominają, to słyszą, że przyzwoicie to może
                być za prywatną kasę w prywatnym gabinecie! Obowiązkowe badania
                przesiewowe to kolejna bujda! Przy obecnej organizacji nie można
                wykonać badań dobrowolnie, ani nawet w koniecznych przypadkach!

• jdbad Re: A co masz przeciwko badaniom przesiewowym dur 21.09.08, 19:41
                Nie mam nic przeciwko prewencji, ale z niewolnika nie ma robotnika i
                juz teraz widzę jak zaśwaidczenia będą załatwiane na lewo.
                Ludzie są przekorni i żadna prewencja tu nie pomoże.Pomijając juz
                fakt, że nie zyczę sobei aby to ktoś decydował za mnie co jest dla
                mnie dobre. Mam własny rozum.
                A jeżeli nie, to pracy nie dostanę.
        • jaslon jest gorzej! 21.09.08, 21:14
          Płacimy obowiązkowe ubezpieczenie! Nie otrzymujemy świadczeń, które
          nam obiecano w ramach tego ubezpieczenia. Ubezpieczeni, że by
          zapewnić sobie dostęp do tych świadczeń muszą dawać łapówki,
          oczekiwać wiele miesięcy lub leczyć się prywatnie.
          A tutaj ktoś wyskakuje z obowiązkowym poddawaniem się jakiejś
          procedurze. Tymczasem dzisiaj wykonanie dobrowolnie takich badań w
          ramach ubezpieczenia może być dla znacznej części populacji
          niemożliwe. I dodatkowo ma to być związane z restrykcją w postaci
          niemożliwości podjęcia pacy!
      • elwer-pancerfaust44 Re: partia liberalna - PO ! 21.09.08, 18:04
        Liberalizm a la PO(KLD):prywatyzować firmy państwowe dla swoich kolesiów za
        symboliczną złotówkę.Gdy partyjni nominaci już się nachapali i doprowadzili
        firmę na skraj bankructwa,znacjonalizować spłacając z kieszeni podatników,długi
        prywatnej firmy.A potem ab ovo,prywatyzować i historia się powtarza.
    • jaslon same merytoryczne odpowiedzi! 21.09.08, 17:16
      "durniu", "pryncypialny krytyk","definicja" liberalizmu

Może jeszcze skomentujecie niedawny przypadek, kiedy kobieta
      urodziła dziecko w swoim domu i wspaniała polska służba zdrowia
      odmawiała wykonania obowiązkowych szczepień temu młodemu obywatelowi?

Rodzenie w szpitalu też już jest obowiązkowe?

Obowiązkowe badania przesiewowe? Może najpierw obowiązkowe wykonanie
      szczepień noworodkowi?
      Potem może dostęp do badań i leczenia dla już chorych? Może dostęp
      do szpitala bez obowiązkowej wizyty w prywatnym gabinecie lekarza?
        • jaslon Re: same merytoryczne odpowiedzi! 21.09.08, 18:12
          Pogłoska? Może sobie przypomnisz jak Tusk się wyprawiał na Białoruś
          i z kim się z lubością pokazywał? A może taż wiesz, kto był ostatnio
          na Białorusi i się nie spotkał nawet na chwilę?

Tak, w pośpiechu pomyliłem się. Ty bystrzacho dobrze wiesz, że się
          pomyliłem. Masz coś merytorycznego do powiedzenie?
          • ayran Re: same merytoryczne odpowiedzi! 21.09.08, 18:16
            jaslon napisał:

> Tak, w pośpiechu pomyliłem się. Ty bystrzacho dobrze wiesz, że się
            > pomyliłem. Masz coś merytorycznego do powiedzenie?

A niby skąd mam wiedzieć? Dlaczego miałbyś się spieszyć i w konsekwencji mylić w
            pośpiechu? W twoich otwierających wątek żalach są pomieszane półprawdy ze
            spekulacjami i kompletnymi bzdurami. Ale chętnie przejdę do szczegółów. Chcesz
            zacząć np. od zwierząt niebezpiecznych? Wiesz w którym miejscu napisałeś nieprawdę?
      • elwer-pancerfaust44 Re: same merytoryczne odpowiedzi! 21.09.08, 18:17
        Mój przypadek.Lekarz rodzinny dał mi skierowanie do szpitala.Przy szpitalu jest
        poradnia specjalistyczna(prywatna)która daje te właściwe skierowanie.Oczywiście
        w przyszpitalnej poradni prywatnej(?)nie dano mi skierowania,lecz ;leczono; mnie
        tabletkami które mogłem kupić bez recepty.Po 6 miesiącach takiego
        leczenia,opłacanego przez NFZ,pogotowie zabrało mnie do szpitala.Lekarz który
        mnie przyjmował opieprzał dlaczego tak długo zwlekałem,a opieprzał mnie w
        obecności tego prywatnego(?)lekarza z poradni przyszpitalnej.Jaki będzie model
        po wprowadzeniu platformerskiej reformy służby zdrowia?Model Garlicki+ Sawicka.
      • pies_na_czarnych Re: same merytoryczne odpowiedzi! 21.09.08, 18:30
        > Może jeszcze skomentujecie niedawny przypadek, kiedy kobieta
        > urodziła dziecko w swoim domu i wspaniała polska służba zdrowia
        > odmawiała wykonania obowiązkowych szczepień temu młodemu
        obywatelowi?
        >
        > Rodzenie w szpitalu też już jest obowiązkowe?
        >

Ty bys wolal aby u ciebie na plebanii rodzily.

Dzieciak, ktory sie urodzil poza szpitalem mogl zostac zakazony
        niewiadomo czym. Dlatego szczepienie jest niewskazane przed
        wykonaniem odpowiednich badan i opserwacji.
        • jaslon Re: Dlaczego 21.09.08, 21:18
          Możesz podać jakieś statystyki wypadków z tymi "skorpionami i
          kobrami"? Jak je znajdziesz to porównaj ze statystykami wypadków
          drogowych i zabójstw za pomocą np. noża.
          Ponadto proponowany jest zakaz bezwzględny dla osób prywatnych.
          • ayran Re: Dlaczego 22.09.08, 18:40
            jaslon napisał:

> Możesz podać jakieś statystyki wypadków z tymi "skorpionami i
            > kobrami"?

Liczba wypadków śmiertelnych jest podobna do liczby wypadków spowodowanych przez
            czołgi oraz haubice samobieżne w rękach prywatnych osób. No niewielka jest.
            Każdy obywatel powinien mieć prawo do posiadania czołgu, a jak go nie stać, to
            przynajmniej ckm-u.

> Jak je znajdziesz to porównaj ze statystykami wypadków
            > drogowych i zabójstw za pomocą np. noża.

Porównaj te ostatnie do zabójstw gołymi rękami. Czy ich duża liczba to powód do
            zakazu posiadania gołych rąk?

> Ponadto proponowany jest zakaz bezwzględny dla osób prywatnych.

Rozumiem, że z jakiegoś powodu jest to dla ciebie problem. Masz te skorpiony,
            jesteś z nimi zżyty i nie chciałbyś się z nimi rozstać...
            • woda.woda :))) 22.09.08, 19:32
              Porównaj te ostatnie do zabójstw gołymi rękami. Czy ich duża
              liczba to powód do
              > zakazu posiadania gołych rąk?

Można by się zastanowić nad nakazem mordowania w rękawiczkach :)
              • jaslon jadnak łapki świerzbią ? 22.09.08, 19:57
                Aroganci chodzą parami?
                Nie hoduję skorpionów i nigdy nie hodowałem. A wy prowadziliście
                samochód po pijanemu? Które z was nosi nóż przy sobie?

A kto wam powiedział, że nie wolno mieć czołgu lub ckm-u?

Zwykłe aroganctwo połączone z przekonaniem o własnej wyższości! Nic
                dziwnego, że waszym idolem jest człowiek, który niczego w życiu nie
                osiągnął, a jedyne, co umie to kopać piłkę w towarzystwie podobnych
                sobie dyletantów :)

I do waszej wiadomości. hodowla tzw. "zwierząt niebezpiecznych" jest
                dopuszczalna w wielu krajach, które pod każdym względem są uważane
                za bardziej cywilizowanie niż Polska.

n/t
                • ayran Re: jadnak łapki świerzbią ? 22.09.08, 20:30
                  jaslon napisał:

> I do waszej wiadomości. hodowla tzw. "zwierząt niebezpiecznych" jest
                  > dopuszczalna w wielu krajach, które pod każdym względem są uważane
                  > za bardziej cywilizowanie niż Polska.

Podaj przykład kraju (tak dla porządku - europejskiego - niech ci będzie - żeby
                  było mi łatwiej zweryfikować tę informację), w którym dozwolona jest hodowla
                  (stosowanie czynności i zabiegów człowieka w celu rozmnażania) takich zwierząt
                  jak skorpiony, kobry, mamby, czy co tam jeszcze uda ci się znaleźć.

> n/t

Chyba nie wiesz, o co chodzi w tym skrócie, co?
                  • jaslon Re: jadnak łapki świerzbią ? 22.09.08, 21:37
                    >> > Podaj przykład kraju (tak dla porządku - europejskiego

Kompletnie nie orientujesz się w temacie i mnie atakujesz, nabijasz
                    się, żarty sobie stroisz! Sam sobie poszukaj.

Ale, po co masz szukać. Przecież na każdy temat, również taki, o
                    którym nic nie wiesz, masz własne, jedynie słuszne zdanie.

Zarozumialstwo przysłowiowe, jak to w PO :))
                    • ayran Re: jadnak łapki świerzbią ? 22.09.08, 21:40
                      jaslon napisał:

> Kompletnie nie orientujesz się w temacie i mnie atakujesz, nabijasz
                      > się, żarty sobie stroisz! Sam sobie poszukaj.

Innymi słowy - rzekomo wiesz, w jakich krajach jest dozwolona hodowla
                      wymienionych zwierząt, ale nie powiesz, bo zamiast tego wolisz udekorować swój
                      wpis pohukiwanie, jak bardzo to jestem niekompetentny itp. Po porostu zwyczajnie
                      łżesz, i przyłapany na kłamstwie uciekasz w inwektywy.

• jaslon Re: jadnak łapki świerzbią ? 22.09.08, 21:51
                        Ty bezczelny zarozumiały arogancie!
                        W twoich postach nie ma żadnej treści! Są jedynie wycieczki ad
                        personam, obrażanie forumowiczów i pytania, pytania, pytania!

Napisz nieuku, że w żadnym państwie europejskim osoba prywatna nie
                        może hodować zwierząt, których hodowla ma być zabroniona obywatelom
                        polskim! Napisz to zarozumialcu!

Napisz jakikolwiek konkret, poza twoimi prywatnymi opiniami.
                        • ayran Re: jadnak łapki świerzbią ? 22.09.08, 22:00
                          jaslon napisał:

> Ty bezczelny zarozumiały arogancie!
                          > W twoich postach nie ma żadnej treści! Są jedynie wycieczki ad
                          > personam, obrażanie forumowiczów i pytania, pytania, pytania!
                          >
                          > Napisz nieuku, że w żadnym państwie europejskim osoba prywatna nie
                          > może hodować zwierząt, których hodowla ma być zabroniona obywatelom
                          > polskim! Napisz to zarozumialcu!
                          >
                          > Napisz jakikolwiek konkret, poza twoimi prywatnymi opiniami.

Napisz tu konkret. W którym kraju europejskim jest dozwolona prowadzona przez
                          prywatne osoby hodowla skorpionów. Informuję cię, że w żadnym. Napisz, w którym
                          kraju dozwolona jest hodowla przez prywatne osoby hodowla dowolnych podgatunków
                          węzy gatunków mamba czy kobra. Informuję cię że w żadnym.
                          Sfalsyfikujesz z łatwością to co napisałem powyżej podając przykład kraju
                          europejskiego, w którym taka hodowla jest dozwolona.

A teraz wybierz sobie dowolny gatunek zwierzęcia wymieniony w projekcie ustawy,
                          który tak zażarcie kontestujesz i podaj przykład kraju europejskiego, w którym
                          dozwolona jest hodowla tego gatunku.
                          Nie zrobisz tego? Pewnie że nie - łatwiej poprzestać prostackich inwektywach.
                            • ayran Re: jadnak łapki świerzbią ? 22.09.08, 22:16
                              jaslon napisał:

> www.terrarium.com.pl/petition.php

Znam ten tekst nie od dziś.
                              1. autorzy petycji nie rozumieją pojęcia "hodowla"
                              2. w linku nie ma żadnego z wymienionych przeze mnie gatunków zwierząt ze
                              wskazaniem kraju Europy, w którym jego hodowla byłaby dozwolona.
                              3. czy autorzy petycji zadali sobie w ogóle trud sprawdzenia, które zwierzęta
                              trafiły do grupy I a które do II? W tym miejscu to akurat pytanie retoryczne -
                              akurat w świetle twoich wcześniejszych wyn(at)urzeń trudno się spodziewać
                              konkretnej odpowiedzi wolnej od bluzgów i inwektyw.

Ps. Nie odpowiedziałeś na żadne z moich prostych pytań - w tym linku też brak
                              takowej odpowiedzi.
                                  • jaslon Re: jadnak łapki świerzbią ? 22.09.08, 22:36
                                    W linkach wskazane są kraje (Niemcy, Czechy, Wielka Brytania), w
                                    których wolno prywatnym osobom hodować gatunki, których hodowla w
                                    Polsce ma być prywatnym osobom BEZWZGLĘDNIE zakazana. W drugim linku
                                    wymieniane są ptaszniki i część skorpionów, których hodowla nie jest
                                    w Wielkiej Brytanii w jakikolwiek sposób zakazana. Ponadto szereg
                                    gatunków może być tam hodowanych po spełnieniu warunków i uzyskaniu
                                    zezwoleń.

W swoim pierwszym poście pisałem, że PO jest za BEZWZGLĘDNYM zakazem
                                    hodowli! Abstrahując od tego czy taki zakaz ma uzasadnienie w
                                    faktycznych przypadkach groźnych dla zdrowia zdarzeń (nikt nie podał
                                    przykładów), to zgodnie z życzeniem jednego pieniacza wskazałem
                                    przykłady europejskich krajów, gdzie hodowla jest dopuszczalna.

Każdy może sobie sam wyrobić zdanie na temat tego punktu
                                    (pierwszego) z wymienionej w pierwszym poście listy. Łatwo też
                                    wyrobić sobie zdanie na temat pieniacza:)

Proponuję przejść do punktu drugiego, czyli propozycji rejestracji
                                    ciąży :)))
                                    • ayran Re: jadnak łapki świerzbią ? 22.09.08, 22:45
                                      Co ty chłopie pleciesz?
                                      Gdzie tam jest coś o Czechach czy Niemczech?
                                      Brytyjska ustawa o zwierzętach niebezpiecznych z 1976 określa gatunki, których
                                      POSIADANIE(a nie HODOWLA - nie wiem, dlaczego tak zarówno tobie, jak i
                                      kontestatorom projektu trudno zrozumieć różnicę) wymaga uzyskania licencji.
                                      Nie ma w tych linkach słowa o wymienionych przeze mnie gatunkach (poza adresem
                                      strony scorpionidae, ale rozumiesz, mam nadzieję, że to o niczym nie świadczy).
                                      • jaslon łgarzu ayran 22.09.08, 22:55
                                        Może nie wiesz, z kim sąsiadujemy na zachodzie i gdzie leży Olza,
                                        ale to twój problem. Bełkoczesz jak zwykle.

Idąc za twoim przykładem, skoro nic nie rozumiesz, podaj, jakie
                                        ustawodawstwo Niemiec, Czech lub Wielkiej Brytanii bezwzględnie
                                        zakazuje hodowli gatunków, których zakaz hodowli popiera PO.

Rozumiem, że uzasadnienia takiego zakazu, ani przypadków groźnych
                                        zdarzeń się nie doczekam?

Koniec wymiany maili z tobą. Definitywnie. Chyba, że zaczniesz
                                        bronić rejestracji ciąż :))) Następne punkty zostanie na "po"
                                        ciążach :)))
      • elwer-pancerfaust44 Re: partia liberalna - PO ! 21.09.08, 22:46
        Platforma Obywatelska(?)ściąga cugle obywatelom nowymi administracyjnymi
        przepisami.Cholera dobrze że koalicja rządząca nie ma tyle głosów w Sejmie by
        odrzucać,ewentualne prezydenckie wetaJuż wiem dlaczego PO nie chciała KPP..
    • zamurowany Dodajmy jeszcze... 22.09.08, 17:08
      Dodajmy jeszcze:
      * obowiązkowe ubezpieczenie OC dla rowerzystów
      * odebranie nam pieniędzy zbieranych w "II filarze"
      * obowiązkowy angielski dla naszych dzieci
      * oduczanie nas palenia (podnoszenie akcyzy na papierosy)
      * zakaz 3-letnich umów na internet szerokopasmowy
      * nowe dowody osobiste z danymi biometrycznymi
      * nakazanie funduszom wykupywania obligacji państwowych
    • 3pifka dodałbym jeszcze... 22.09.08, 18:00
      ...ponad 400mln zł z Naszych podatków na stadion w Warszawie jako prezent dla grupy ITI (właścicieli tvn, onet.pl), która będzie mogła sobie go użytkować przez 25lat płacąc śmiesznie niski czynsz i czerpiąc zyski z bogatego zaplecza stadionu, przy okazji mecze będzie tam rozgrywała jakaś Legia (nie mylić z tą starą Legią). To będzie nowa Legia z nowymi kibicami.
      Dlaczego w mediach o tym cisza? A peron we Włoszczowej za 3mln zł był newsem roku?
    • fat-slut Re: partia liberalna - PO ! 22.09.08, 20:00
      Ten nasz premier to stara pierdoła ubrana dla niepoznaki w jakiś taki garnitur.
      Teraz to sie chlopaki narzadza, pewnie im sie wydaje, ze po cichu, bez
      niepokojow realizja swoja uzdrowicielska i pro-panstowa polityke.
      • ayran Re: temat zakazu hodowli uważam za wyczerpany, .. 22.09.08, 23:16
        jaslon napisał:

> Może odezwą się zwolennicy rejestracji ciąż? Wątpię.

To se chłopie uważaj. Wykazałeś się chamstwem i nieumiejętnością rozróżniania
        podstawowych pojęć, ale możesz być z siebie zadowolony jak łysol po
        najgłośniejszym na osiedlu beknięciu.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka